Dynamo Moskva
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Avangard Omsk
cz Štvrtok 19.04.2012, 17:30 • Aréna Lužniky, Moskva • Play-off KHL

To je pro dnešek z finále KHL všechno. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:16:28)

O výhře hostujícího týmu dnes rozhodl nenápadnou ránou v prodloužení Alexandr Pěrežogin, kterému puk připravil Roman Červenka.

Avangard Omsk vítězí i podruhé v Moskvě a v sérii se dostává do vedení 3:1 a Gagarinův pohár mohou hráči Avangardu zvednout nad hlavu už v sobotu, v domácím utkání.

68:15
    Avangard právě vstřelil branku!
    Roman Červenka vybojoval kotouč v rohu hřiště. Vyjel si na kruh odkud přes brusle Lea Komarova dostal puk na hůl ALEXANDRA PĚREŽOIGINA, jehož nenápadná rána z otočky dokonale překvapila Jerjomenka a Omsk si tak připisuje třetí výhru v sérii! Asistence: Roman Červenka.

67:49
    Ivanov se snažil probít do brankového prostoru, nepustil ho tam bek Bojkov.

67:12
    Semin se otočil kolem své osy a vystřelil. Branku minul možná o metr.

66:54
    Pestunov zaváží puk do útočné třetiny.

66:16
    Pujacs opět rozehrává za pomoci dlouhé rozehrávky. Tentokráte to nebude zakázané uvolnění.

64:56
    Na druhé straně dostal přihrávku do jízdy Roman Červenka, ale z první mířil jen nad.

64:29
    Anisin dlouho míchal s pukem za brankou Omsku, možná patnáct vteřin míchal s pukem. Nakonec nejmenší hráč na ledě nedokázal vystřelit na Rämeho.

63:38
    Anisin byl odstaven od puku za hranicí pravidel, ale v prodloužení se nic moc pískat nebude.

63:09
    Kotouč nyní museli domácí zatáhnout až do vlastní obrané třetiny

62:19
    Dynamo nyní útočí.

61:28
    Po střele Tolpeka se snažil před brankou na případnou dorážku číhat Novák.

61:09
    Jälasväära nahodil kotouč hodně vysoko nad ledem. Rämo proti kotouči vyjel a hodně při tom zariskoval.

60:25
    Omsk zaváží za svou branku a hosté začnou tedy opatrněji ten útok.

60:01

Prodloužení, jen pro připomenutí, se hraje do té doby, dokud nepadne gól.

Třetí část nabídla opět velmi zajímavý hokej, kdy oba týmy měly několik šancí, ale nakonec ani jedna neskončila gólem. Více ze hry měl hostující Omsk, ale Něstěrov v největší šanci neuspěl a proto uvidíme prodloužení.

Jakub Vais

Góly a asistencie: 6. Černov (Jälasväära) - 33. Popov (Pěrežogin), 69. Pěrežogin (Červenka)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (A.Volkov) - Graňák, Gorochov, Solovjev, Jälasväära, Novák, Bojkov, Barancev - Komarov, Gorovikov, Anisin - Tolpeko, Soin, K.Volkov - Kokarev, Babenko, Mosaljev - Kvapil, Pestunov, Černov.
    Avangard Omsk: Rämo (Kuzněcov) - Salmela, Pujacs, Škoula, Bělov, Pivcakin, Ljamin, Gusev, Pěrvišin - Ivanov, Kalinin, Frolov - Kurjanov, Semin, Kaljužnyj - Červenka, Popov, Pěrežogin - I.Volkov, Žukov, Něstěrov.

Rozhodca: Bulanov, Renn (FIN) - Sadovinikov, Zacharenkov