NY Rangers – Ottawa 4:2 (kon.) | Boston – Washington 1:0 (po pr.) | St. Louis – San Jose 2:3 (po pr.)
Arizona – Chicago 3:2 (po pr.)
New York Rangers
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Ottawa Senators
cz Piatok 13.04.2012, 01:05 • Madison Square Garden • Play-off NHL

Děkujeme za sledování našeho přenosu. (03:50:30)

Jste fanouškem Rangers? Chcete se o svém oblíbeném týmu dozvědět více, přečíst si nejnovější články, sledovat statistiky, či snad poznat další příznivce klubu Original Six a sdílet s nimi své myšlenky? Navštivte československý web o New York Rangers!

Newyorští Rangers v prvním utkání série potvrdili roli favorita a porazili ottawské Senátory poměrem 4:2. Druhé utkání série se odehraje v noci ze soboty na neděli od 01:00 a opět se bude hrát v Madison Square Garden.

59:45
    Domácí byli pod velkým tlakem. Z posledních sil vyhazují na zakázané uvolnění a proto se bude vhazovat opět před Lundqvistem.

59:30
    Jezdci vyhazují z pásma.

58:52
    Lundqvist si připisuje zákrok a následně puk kryje. Bude se vhazovat v útočném pásmu hostů.

58:47
    Senátoři odvolávají brankáře a budou hrát v šesti.

57:41
    GÓL! Senátoři ještě dramatizují konec utkání. Po velké chybě jednoho z domácích obránců při rozehře se do přečíslení dvou proti jednomu dostali hosté. Nick Foligno přesnou přihrávkou našel ERICA CONDRU. Ten se tak ve svém prvním zápase play-off kariéry může radovat ze vstřelené branky. Asistence: Foligno, Turris.

56:36
    Alfredsson napřáhl v pravém kruhu a vyslal na branku soupeře dělovou ránu. Lundqvist ale nastavil projektilu hruď a následně puk přikryl před dotírajícími útočníky, kteří čekali na dorážku.

55:02
    Tempo v posledních minutách začíná mírně opadat. Vypadá to na klidné dohrání utkání.

54:04
    Ottawa v plném počtu.

53:30
    Ottawa výborně brání a nedovoluje svému soupeři usadit se v pásmu.

52:04
    Domácí si po dobu dvou minut zahrají v pěti proti čtyřem. Vyloučený je hostující Zack Smith za vyhození puku ze hřiště.

49:55
    GÓL! První branku Senátorů v tomto play-off také vsítil kapitán. Veterán DANIEL ALFREDSSON si dobře sjel před branku, aby zde tečoval střelu Jasona Spezzy a překonal tak svého velkého kamaráda a zároveň soupeře, Henrika Lundqvista. Asistence: Spezza, Michálek

49:45

49:30
    Stepan pálí z levé strany, ale Anderson na jeho projektil vidí a bez problémů ho lapí do své rukavice.

48:18
    Senátoři vyhazují.

47:44
    Zack Smith vysekl Callahanovi hůr z rukou. Ottawa se bude muset bránit ve čtyřech hráčích.

47:27
    Hosté v postavení mimo hru. Hra je přerušena.

46:41
    Domácí mají velký tlak. Z útočného pásma se nakonec dostávají sami, když jim kotouč přeskočil hokejky.

45:33
    Senátoři se osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry. Vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

45:30
    Anderson si poradil se střelou Mariána Gáboríka.

44:13
    Lajna Jezdců ve složení Fedotěnko - Boyle - Dubinsky teď vytvořila obrovský tlak v útočném pásmu. Posledně jmenovaný se ocitl tváří v tvář Andersonovi, ale jeho střelu po vymíchání brankáře zastavila tyč.

43:37
    Zakázané uvolnění ze strany Rangers. Vhazovat se bude před Henrikem Lundqvistem.

42:51
    Mike Rupp a Chris Neil jsou sudími za vzájemnou strkanici poslání na trestnou lavici. Oba si vysloužili desetiminutový osobní trest.

42:15
    GÓL! Carl Hagelin výborně vybojoval kotouč za brankou soupeře, aby ho následně naservíroval BRADU RICHARDSOVI, který se nemýlil a s přehledem poslal svůj tým do vedení 4:0. Pro Hagelina, který hraje své první utkání play-off v kariéře je to zároveň první bod. Asistence: Hagelin.

42:02
    Lundqvist zastavuje Kubovu střelu a přerušuje hru.

41:13
    Brian Boyle měl šanci vsítit druhou branku večera, ale jeho teč dokázal Anderson vyrazit.

40:51
    Erik Karlsson pálí na branku Rangers, ale Marc Staal jeho střelu stíhá blokovat a srazit do ochranné sítě.

40:01

Další třetina začně přibližně v 03:02

V první polovině prostředního dějství jsme viděli vyrovnaný hokej s několika šancemi na obou stranách. V jeho druhé polovině se však s šancemi doslova roztrhl pytel a všechny fanoušky v Madison Square Garden asi muselo těšit, že většinu z nich si vytvořili domácí. Ti dokázali ke svému hubenému vedení přidat díky Gáboríkovi a Boylovi další dva zářezy a rázem mají před poslední třetinou luxusní vedení 3:0.

40:00

39:46
    Hokejisté Rangers zakončí třetinu v útočném pásmu, kde na brankáře soupeře vypálí ještě několik střel.

39:10
    GÓL! Rangers odskakují na rozdíl tří branek. BRIAN BOYLE se mezi kruhy dostal k puku a střelou zápěstím vymetl horní růžek Andersonovy branky. Asistence: Anisimov, Girardi

38:53
    Hokejisté Senators v plném počtu.

38:03
    Blueshirts se sice usadili v útočném pásmu, ale k nebezpečné střele se probojovat nemohou.

36:53
    Jezdci budou mít šanci ještě navýšit své vedení. Filip Kuba se provinil proti pravidlům hákováním a je na dvě minuty vykázán ze hry.

36:24
    GÓL! Rangers vedou o dvě branky! MARIÁN GÁBORÍK si sjel z pravé strany až před branku a zasunul puk pod beton Craiga Andersona. Asistence: Bez asistence

35:58
    Seantors mají obrovský tlak. Hokejisté z Manhattanu ale obětavou hrou drží své jednobrankové vedení.

38:30
    Ottawa ve druhé polovině početní výhody slušně přitápí pod kotlem. Jezdci se ale nakonec ubrání.

37:43
    Brian Boyle vyhazuje puk přes všechny čáry.

32:56
    Ryan McDonagh vyloučený na dvě minuty za podražení. Třetí přesilová hra pro Senátory.

32:40
    Ottawa dělá chybu v rozehrávce a kotouč se mezi kruhy dostává k Brandnovi Dubinskému. Ten trefil jen lapačku Andersona.

31:18
    Hagelina s Richardsem teď napodobil i Derek Stepan. Ani jeho velká šance ale neprošla za Andersonova záda.

30:59
    Brad Richards si připsal dvě slibné střely, ale branky se nedočkal.

30:18
    Domácí zahodili velikou šanci! Marián Gáborík nahrával Carlu Hagelinovi, ale ten z bezprostřední blízkosti nedal.

29:44
    John Tortorella si takticky vybírá svůj oddechový čas, aby si jeho svěřenci odpočinuli.

29:44
    Condra krásnou tečí prověřuje Henrika Lundqvista. Jezdci násloedně vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

29:10
    Největší šance hostů v tomto zápase! Jim O'Brien využil chyby svého soupeře a zmocnil se puku. Obranou sice projel jako nůž máslem, ale na pozorného Lundqvista ani nadvakrát nevyzrál.

28:38
    Newyorští hokejisté měli opět problém s hlubokým napadáním Ottawy. Ta se dokonce zmocnila puku, ale Jessie Winchester nakonec ztratil kontrolu nad pukem a musel z útočného pásma vyjet.

27:23
    Marián Gáborík z pravé strany vypálil na dobře postaveného Andersona, který puk chytil. Vhazování v obranném pásmu Senátorů.

26:39
    Brandon Dubinsky pálil na Andersona z pravého kruhu, ale střela byla zblokovaná jedním o ottawských obránců.

25:38
    V posledních několika chvílích jsme viděli velké šance na obou stranách. Chvíli to vypadalo, že tempo zápasu lehce opadlo, ale poté si oba týmy vyměnily několik "přátelských" pozdravů. Zápas bude ještě velmi zajímavý.

25:38
    Rangers v ofsajdu. Hra se po delší době přerušuje.

26:32
    Brankář Craig Anderson vyjel z branky rozehrát puk, ale chyboval a k puku se dostal Ranger Mike Rupp. Ten ale prázdnou branku minul!

25:05
    Lundqvist si připisuje další těžký zákrok. Tentokrát proti Danielu Alfredssonovi.

24:00
    Největši hvězda hostů, Jason Spezza, nyní vypálil rychlý projektil na branku Henrika Lundqvista. Nejlepší hráč Rangers ale vyšel ze souboje jako vítěz.

23:09
    Brandon Dubinsky sedí na střídačce s bolestivou grymasou.

22:24
    Domácí se dostali do přečíslení čtyř proti třem. Nebezpečně vypadající střelu ze střední vzdálenosti Anderson vyrazil do rohu kluziště.

20:52
    Ottawa ve dvou slibných šancí. Oba projektily ale minuly svatyni Jezdců.

20:19
    Ryan McDonagh prověřil pozornost Craiga Andersona. Jeho střela ale minula branku.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 02:04.

Ottawští hokejisté přestříleli své soky v poměru 13:8, ale domácí Blueshirts si dokázali vytvořit větší šance, za čož byli po právu odměněni brankou. Stav po první třetině tedy 1:0 pro New York Rangers.

20:00

19:08
    Kotouč teď zničehonic vyskočil před branku Rangers. Tam však byl jen jeden z domácích beků.

18:16
    Senátoři vysílají na Lundqvista další neúspěšnou střelu.

17:38
    Callahan si připsal dva velké hity v rozmezí několika sekund. Diváci v MSG svému kapitánovi hlasitě aplaudují.

17:25
    Druhá početní výhoda Senátorů vypadá o mnoho lépe. Dlouhou výměnu pasů v útočném pásmu ukončila střela Matta Gilroye a následný zákrok Lundqvista.

15:31
    Brandon Prust se dostal do křížku s Erikem Karlssonem. Oba byli sudími posláni na trestnou lavici. Přesilovka hostů tak pokračuje.

15:13
    Stu Bickel krosčekoval Milana Michálka a půjde si za to po právu odpočinout. Ottawa má druhou přesilovku.

14:40
    Ottawa napadá hluboko v třetině soupeře. Jezdci nemají klid na rozehrávku.

14:07
    Domácí se vstřelenou brankou uklidnili, ale umožňují tím soupeři kontrolovat hru. Senátoři tak mají puk častěji na holích.

13:21
    Ottawa se snažila několika šancemi v poslední minutě odpovědět a rychle srovnat, ale všechny pokusy zatím končí ve výstroji brankáře Rangers.

12:01
    GÓL! První branka série je tu! Kapitán domácích RYAN CALLAHAN těží z výborné práce před brankou a díky dobré dorážce posílá svůj tým do vedení. Asistence: Stralman, Anisimov

10:48
    První lajna Jezdců si vypracovala zajímavou šanci. Hagelin ale z levé strany trefil pouze Andersův beton.

10:17
    Brandon Prust naskočil z trestné lavice a ihned upaloval s pukem vpřed. Jeho projektil ale v poslední chvíli ztečoval obránce do ochranné sítě.

09:56
    Domácí opět vyhazují.

09:35
    Výborná práce hokejistů Rangers v oslabení. Senators si zatím nevytvořili ani jednu šanci.

08:11
    Brandon Prust dostává dvě minuty za podražení. První přesilovou hru si tak zahraje i Ottawa.

07:51
    Zápas je velmi vyrovnaný. Je vidět, že ani jeden tým nechce inkasovat jako první a tak se oba celky soustředí především na defenzívu.

07:18
    Zakázané uvolnění Senátorů.

06:57
    Hosté si vypracovali první souvislejší tlak na branku domácích. Vše zakončila tvrdá střela Filipa Kuby, kterou pokryl Lundqvist.

06:22
    Daniel Alfredsson prověřil svého krajana Henrika Lundqvista. Ze švédského minisouboje ale vyšel lépe brankář Rangers.

06:00

05:49
    Ottawa dlouho odváděla dobrou práci a nepouštěla domácí do útočného pásma. Na konci přesilovky se do něho sice domácí dostali, ale dokázali vyslat jedinou střelu, kterou lapil Anderson.

04:03
    Anderson si hned na začátku oslabení svého týmu připisuje zákrok. Hned poté se hosté osvobodili vyhozením puku ze třetiny.

04:00
    Filip Kuba nedovoleně držel Artěma Anisimova. Jezdci si zahrají první přesilovku série.

03:20
    Lundqvist si připsal první těžší zákrok. Z pravé strany ho prověřil talentovaný Kyle Turris.

02:23
    Brandon Prust tvrdě sráží ottawského veterána Sergeje Gončara.

02:00
    Brandon Dubinsky ztrácí při jednom ze soubojů helmu.

01:20
    Utkání začíná nabírat slušné tempo. Až nyní se hra poprvé pozastavila.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Šimon Pilek

Góly a asistencie: 13. Callahan (Stralman, Anisimov), 37. Gáborík, 40. Boyle (Anisimov, Girardi), 43. Richards (Hagelin) - 50. Alfredsson (Spezza, Michálek), 58. Condra (Foligno, Turris)

New York Rangers: Lundqvist (Biron) - Girardi, McDonagh, Staal, Del Zotto, Stralman, Bickel - Hagelin, Richards, Gáborík, Dubinsky, Anisimov, Callahan, Stepan, Boyle, Prust, Fedotěnko, Rupp, Mitchell
    Ottawa Senators: Anderson (Bishop) - Cowen, Phillips, Kuba, Gonchar, Karlsson, Gilroy - Michálek, Spezza, Alfredsson, Turris, Foligno, Greening, Smith, Winchester, Daugavins, Condra, Neil, O'Brien

Rozhodca: O'Halloran, Kowal, Massenhoven - Miller, Brisebois