Lipt. Mikuláš – Michalovce 3:2 (po s.n.) | Spišská N. Ves – Senica 2:4 (kon.) | Bardejov – Prešov 2:1 (kon.)
Piešťany – Detva 4:0 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
HK Detva
Pondelok 13.02.2012, 18:00 • Easton Arena, Piešťany • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Dobrý podvečer hokejovým fanúšikom. O malú chvíľu začne druhý zápas prvého kola play off prvej ligy, medzi domácim ŠHK 37 Piešťany a hosťujúcim HC 07 Detva. Domáci by dnes radi zopakovali pohodlné víťazstvo zo včera, hostia budú chcieť sériu vyrovnať. O necelé 4 minúty zápas začne, všetko je pripravené

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:34
    Hneď v prvom striedaní dve dobré príležitosti domácich, ktoré likviduje posila zo Zvolena, brankár Adam Trenčan. Po zásahu do masky je ošetrovaný, mám dojem, že ide skôr o snahu prerušiť domáci tlak

03:07
    Zatiaľ málo vzruchu, súperi si dávajú na seba pozor

04:35
    Prvé vylúčenie, Detva, Jaroslav Kóňa za podrazenie. Presilovka domácich

05:51
    Brejk hostí 2 na 1 v oslabení zmaril dobrým zákrokom domáci obranca Anton Hruška

Hostia v plnom počte.

07:10
    V pokračujúcom nápore z presilovky strela Mišuru tesne nad bránku Trenčana

08:14
    Dobrá príležitosť Detvy, strela Čavrka z uhla len do Dzubinu

09:50
    Haringova výborná šanca končí na posunutej bránke. Domáci sa dožadujú vylúčenia za úmysel, hlavný to videl inak. Alebo nevidel vôbec

10:25
    Ďalšia dobrá príležitosť domácich na otvorenie skóre. Prečíslenie 2 na 1, prihrávka Mišuru, strela Chyla z prvej, dobrý zákrok Trenčana. Vzápätí sa brankár hostí vyznamenal znova, keď kryl strelu Ďuriša snáď z 2 metrov.

13:08
    Vzájomné vylúčenie, za domácich Peško za pästný súboj, za hostí Dvořák za veľmi hlúpe oplácanie - sekanie

13:34
    Búrka nevôle domácich na rozhodcu Balušku, ktorý videl faul Jakuba Ručkaya a posiela ho na 2 minúty za podrazenie. 3 na 4

16:03
    Všetci potrestaní na ľade, Detva ideálnu presilovku nevyužila. V podstate ani nemala z čoho, nezahrali ju dobre

17:10
    Rehuš v dobrej šanci len do Dzubinu

V hľadisku je ako v divadle

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine menej kvalitný zápas ako včera, oba tímy sa viac sústredili na pozornú obranu, hostí viackrát podržal brankár Trenčan.

Ďalšia tretina začne približne o 18:46, prestávku okrem rolby vyplnia aj domáce mažoretky svojou choreografiou.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:38
    Piešťany dali gól!
    Domáci otvárajú skóre vskutku náhodným gólom. Pokus o vyhodenie hostí trafil hokejku Mertela, od ktorej sa odrazil na hokejku BRANISLAVA JÁNOŠA, ktorý príklepom z kruhov prestrelil Trenčana pod lapačkou. Asistenica Marek Mertel

21:10
    Nabudení domáci a pekný prienik Peška, pozorný Trenčan

Niektorí domáci diváci vidia faul naozaj všade.. Pozdrav fanúšikom do Prahy, ktorí sa nemohli na zápas dostaviť. Snáď nabudúce

25:44
    Tretí útok domácich zavrel hostí v obrannom pásme, k puku sa napokon dostal MATEJ MIŠURA, ktorý strelou švihom od modrej zaskočil brankára hostí. Asistencie Jakub Ručkay a Tomáš Bokroš

Detva hneď po góle začala odvážnejšie aj dopredu, zatiaľ bez väčšej príležitosti.

31:12
    Presilovka Detvy, 2 minúty za napadnutie dostal Haring. Domáci diváci to nesú ťažko, nakoľko Baluška predtým neodpískal zopár zákrokov hostí, ktoré faulom zaváňali, najmä ten na Jánoša.

31:29
    Strela Pokoviča od modrej, dlho signalizovaná a presne do Dzubinu

31:56
    Napadnutie aj na druhej strane, na trestnú lavicu odchádza Šiška, hrá sa 4 na 4

32:21
    Baluška to zobral do svojej píšťalky, na 2 minúty odchádza Románek za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, hoci nik nepadol, nik sa nesťažoval, nikoho nič nebolí

33:20
    No, teraz podľa mňa vymyslený faul Hataša na Haringa, nasleduje trestné strieľanie

33:20
    Haring si v nájazde neporadil. Stav ostáva nezmenený

Hosťom sa smerom dopredu moc nedarí

Všetci v plnom počte

35:10
    Veľkú chybu brankára hostí v rozohrávke nepotrestal Mihálik, ktorému Trenčan namazal rovno na hokejku. Mihálik do betónov

Snahu domáceho fanclubu tlmí miestny hlásateľ, ktorý do povzbudzovania pustil diskohudbu

37:18
    Vylúčenie domáceho Peška, 2 minúty za pästný súboj, znova búrka nevôle.

39:28
    Zmrznutý Dzubina teraz podkúril domácim, keď pre zmenu on nepresne rozohral. Nič z toho hostia nevyťažili.

40:00
    Tretiu tretinu začne na trestnej lavici Zorvan, ktorý skutočne detinsky najprv Haringovi pokepal po hlave a potom ho ešte zahákoval. To hákovanie už si odsedí.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine viac vzruchu, dva góly a nepremenená penalta domácich, ktorí navyše výborne bránia svoju tretinu a hosťom sa nedarí dostať ani len do šancí.

Ďalšia tretina začne približne o 19:40

40:01
    Začala tretia tretina.

40:37
    Veľká šanca domácich poistiť vedenie. 1:23 budú hrať 5 na 3, na trestnú lavicu odišiel za podrazenie Paciga

42:16
    Domáci sa dočkali presilovkového gólu. V hre 5 na 4 sa po peknej kombinácii presadil strelou pod brvno JOZEF HARING. Asistencie Tibor Schneider a Michal Peško

43:43
    Možnosť vrátiť sa trochu do zápas dostáva Detva, za hákovanie odchádza na trest Tomáš Bokroš

44:28
    Šance hostí sa zvyšujú, za seknutie ide sedieť Pupák. 1:13 o dvoch hráčov.

Skvelá práca Mareka Mertela, ktorý si v útočnom pásme puk vybojoval a získal pre domácich cenné sekundy

46:22
    V tejto presilovke hostí sú nebezpečnejší domáci, ktorí mohli už 2x udrieť.

Domáci v plnom počte.

49:27
    Tlak domácich vedie k ďalšej presilovke, za podrazenie odchádza na lavicu Dobrý

Šancu zahrať si presilovku dostala štvrtá domáca lajna

52:07
    Po dlhej dobe zákrok Dzubinu, propagačný, nakoľko Zorvanova strela bola tečovaná a padala veľmi veľmi pomaly

53:03
    Svoj druhý gól dáva domáci mladík MATEJ MIŠURA, keď z prvej zužitkoval peknú prihrávku Jakuba Ručkaya z rohu ihriska. Druhá asistencia pre Martina Chyla

54:19
    Tak konečne poriadny útok Detvy, rýchly brejk 2 na 1 končí na Dzubinovi, nasleduje mierna šarvátka. Bez trestu

56:16
    Bitka Martina Chyla a Mareka Hataša v prospech domáceho bitkára. Obaja pästný súboj a domáci Ručkay ešte k tomu 2 minúty za seknutie.

57:09
    Vylúčenie hostí, keď Trenčan zbytočne váhal s rozohrávkou, puk sa mu zamotal, dostal sa k nemu domáci Pupák, ktorého fauloval Škvarka a už sedí za hákovanie

60:00

Domáci s prehľadom zvíťazili aj druhý krát v sérii, keď dnes výborným defenzívnym výkonom nedovolili hosťom vpredu skoro nič a brankár Dzubina si pripísal čisté konto. Stav série 2:0, Detva má teraz výhodu domáceho prostredia na zdramatizovanie série. (20:17:12)

Vlado Zimányi

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 21. Jánoš (Mertel), 26. Mišura (Ručkay, Bokroš), 43. Haring (Schneider, Peško), 54. Mišura (Ručkay, Chylo)

ŠHK 37 Piešťany: Dzubina - Hruška, Bokroš, Urban, Kolník Bučka, Schneider, Filip - Pupák, Mertel, Jánoš, Románek, Peško, Haring, Ručkay, Mišura, Chylo, Lisoň, Ďuriš, Mihálik, Klčo
    HK Detva: Trenčan - Šiška, Pokovič, Dvořák, Hataš, Škvarka, Penxa, Nemček, Neuman - Srnka, Mahdalík, Paciga, Čanky, Kóňa, Čavrk, Rehuš, Piperek, Dobrý, Zorvan, Haas, Kentoš

Rozhodca: Baluška, Výleta, M.Orolín