Lipt. Mikuláš – Michalovce 3:2 (po s.n.) | Spišská N. Ves – Senica 2:4 (kon.) | Bardejov – Prešov 2:1 (kon.)
Piešťany – Detva 4:0 (kon.)
po s.n.
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:2 (1:0, 0:1, 1:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Pondelok 13.02.2012, 17:00 • ZŠ Liptovský Mikuláš • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off

Po včerajšom víťaznom stretnutí mali aj v dnešnom hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš víťazný apetít. Úvod bol opatrný. V 10. minúte na lavici hanby sedeli dvaja hráči Michaloviec, ku ktorým sa neskôr pridal ďalší spoluhráč Slovák. Práve pri jeho vylúčení v 13. minúte domáci hráči otvorili skóre. Skúsený Ján Pleva našiel juniora Macíka, ktorý sa nemýlil a na radosť divákov prekonal michalovského brankára. Gól hráčov v drese Liptovského Mikuláša povzbudil, boli aktívnejší. Dostávali sa do šancí, pri ktorých neraz svoje umenie ukázal brankár Michaloviec Kotvan. Zapotil sa však aj domáci gólman Palko.

Začiatok prostrednej tretiny patril šanci Drotára v drese Michaloviec, vyniknúť dostala lapačka Palka v bránke MHK 32. Táto časť hry bola dosť nervózna, k slovu sa často dostávala píšťalka hlavného rozhodcu. Nechýbali ani šarvátky, ktoré potvrdzovali, že aj v tomto meraní síl ide o veľa. Michalovce vyrovnávali v 37. minúte. Strelcom gólu bol Gašpar.

Dalo sa očakávať, že záverečná tretina prinesie výborný hokej a tak tomu aj bolo. Diváci sa rozhodne nenudili, i keď ich z tempa vyviedla 48. minúta. V tej sa chvíľku nehralo, dôvodom bolo vypadnuté plexisklo a tak sa k slovu na čas namiesto hráčov dostali pracovníci štadiónu. To ako keby pomohlo domácim. Na obrovskú radosť publika poslal mikulášske farby do vedenia v 50. minúte opäť Macík. Výborná atmosféra na štadióne gradovala, domáci chceli udržať tesný náskok. V 58.minúte išiel na trestnú lavicu domáci Valášek a Michalovce po pár sekundách trestali tým najkrutejším spôsobom. Opatovský vyrovnal na 2:2 čím zápas poslal do predĺženia. (19:58:29)

Samostatné nájazdy začínajú.

65:00
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    RADOSLAV MACÍK prekonal perfektným blafákom Kotvana.

Macík dnes zaznamenal dnes dva góly a v samostatných nájazdoch sa mu to taktiež podarilo.

Palovčík je ďalším hráčom, blafák gól!

Kuric sa natlačil pred Kotvana, ale prestrelil bránu.

Opatovský je už pred Palkom, ale blafák skončil v jeho lapačke. 1:0.

Mravec sa už rozbieha s pukom a blafákom prekonal Kotvana. 1:0.

Mach - nedal.

65:00
    Predĺženie skončilo.

69:40
    Pleva dobre teraz zapracoval pred bránou, kde prebral odrazený puk.

69:00
    Oddychový čas domácích.

69:00
    Bartík - podrazenie.

68:01
    Hančák sa poľahky dostal pred Palka, ale nakoniec nezakončil, pretože sa mu zlomila hokejka.

66:30
    Kledrowetzov pokus od modrej skončil iba na betóne Kotvana.

65:38
    Opatovský - seknutie.

65:12
    Boržík potiahol puk do útočného pásma, ale medzi kruhmi ho zastavil pozorný Lištiak.

64:12
    Liptovský Mikuláš sa dostal do brejku 2 na 1, Ďurný poslal puk na druhú stranu Kuricovi, ale jemu odskočil puk z hokejky.

Tomáš Batiz

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 14. Macík (Pleva), 50. Macík, 65. Macík - 37. Gašpar (Opatovský, Majeský), 58. Opatovský (Hančák, Pavličko)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Palko (Šiarnik) - Macík, Hyben, Devečka, Klepáč, Kuric, Kledrowetz, Galko, Matejka, Pawelski, Kokavec, Lištiak, Ďurný, Piatka, Bartík, Valášek, Pleva, Kadura, Holiga, Staroň
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Kotvan (Brunnsteiner) - Slovák, Majeský, Gašpar, Palovčík, Šeliga, Mach, Macejka, Chovan, Šechný, Čierny, Opatovský, Hančák, Kadlubiak, Mucha, Drotár, Pavličko, Králik, Fajčák, Kovaľ, Boržík

Rozhodca: Jura, Grečko, Gajan