Lipt. Mikuláš – Michalovce 3:2 (po s.n.) | Spišská N. Ves – Senica 2:4 (kon.) | Bardejov – Prešov 2:1 (kon.)
Piešťany – Detva 4:0 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
HK Detva
Pondelok 13.02.2012, 18:00 • Easton Arena, Piešťany • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off

Domáci s prehľadom zvíťazili aj druhý krát v sérii, keď dnes výborným defenzívnym výkonom nedovolili hosťom vpredu skoro nič a brankár Dzubina si pripísal čisté konto. Stav série 2:0, Detva má teraz výhodu domáceho prostredia na zdramatizovanie série. (20:17:12)

60:00

57:09
    Vylúčenie hostí, keď Trenčan zbytočne váhal s rozohrávkou, puk sa mu zamotal, dostal sa k nemu domáci Pupák, ktorého fauloval Škvarka a už sedí za hákovanie

56:16
    Bitka Martina Chyla a Mareka Hataša v prospech domáceho bitkára. Obaja pästný súboj a domáci Ručkay ešte k tomu 2 minúty za seknutie.

54:19
    Tak konečne poriadny útok Detvy, rýchly brejk 2 na 1 končí na Dzubinovi, nasleduje mierna šarvátka. Bez trestu

53:03
    Piešťany dali gól!
    Svoj druhý gól dáva domáci mladík MATEJ MIŠURA, keď z prvej zužitkoval peknú prihrávku Jakuba Ručkaya z rohu ihriska. Druhá asistencia pre Martina Chyla

52:07
    Po dlhej dobe zákrok Dzubinu, propagačný, nakoľko Zorvanova strela bola tečovaná a padala veľmi veľmi pomaly

Šancu zahrať si presilovku dostala štvrtá domáca lajna

49:27
    Tlak domácich vedie k ďalšej presilovke, za podrazenie odchádza na lavicu Dobrý

Domáci v plnom počte.

46:22
    V tejto presilovke hostí sú nebezpečnejší domáci, ktorí mohli už 2x udrieť.

Skvelá práca Mareka Mertela, ktorý si v útočnom pásme puk vybojoval a získal pre domácich cenné sekundy

44:28
    Šance hostí sa zvyšujú, za seknutie ide sedieť Pupák. 1:13 o dvoch hráčov.

43:43
    Možnosť vrátiť sa trochu do zápas dostáva Detva, za hákovanie odchádza na trest Tomáš Bokroš

42:16
    Domáci sa dočkali presilovkového gólu. V hre 5 na 4 sa po peknej kombinácii presadil strelou pod brvno JOZEF HARING. Asistencie Tibor Schneider a Michal Peško

40:37
    Veľká šanca domácich poistiť vedenie. 1:23 budú hrať 5 na 3, na trestnú lavicu odišiel za podrazenie Paciga

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 19:40

V druhej tretine viac vzruchu, dva góly a nepremenená penalta domácich, ktorí navyše výborne bránia svoju tretinu a hosťom sa nedarí dostať ani len do šancí.

Vlado Zimányi

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 21. Jánoš (Mertel), 26. Mišura (Ručkay, Bokroš), 43. Haring (Schneider, Peško), 54. Mišura (Ručkay, Chylo)

ŠHK 37 Piešťany: Dzubina - Hruška, Bokroš, Urban, Kolník Bučka, Schneider, Filip - Pupák, Mertel, Jánoš, Románek, Peško, Haring, Ručkay, Mišura, Chylo, Lisoň, Ďuriš, Mihálik, Klčo
    HK Detva: Trenčan - Šiška, Pokovič, Dvořák, Hataš, Škvarka, Penxa, Nemček, Neuman - Srnka, Mahdalík, Paciga, Čanky, Kóňa, Čavrk, Rehuš, Piperek, Dobrý, Zorvan, Haas, Kentoš

Rozhodca: Baluška, Výleta, M.Orolín