Philadelphia – NJ Devils 4:6 (kon.) | Boston – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Colorado – Vancouver 2:3 (po s.n.)
po s.n.
Colorado Avalanche
2:3 (1:1, 1:0, 0:1)
Vancouver Canucks
cz Sobota 04.02.2012, 21:00 • Pepsi centre • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer u dalšího kola NHL, ve kterém proti sobě nastoupí celky Colorada Avalanche a Vancouveru Canucks.

Z posledních deseti zápasů je na tom podstatně lépe celek Vancouveru, který má bilanci 6-2-2. Oproti tomu jeho dnešní rival z Colorada zaznamenal pouhá 3 vítězství, 6 remíz a 1 porážku.

Colorado se jistě bude chtít zbavit i ošklivé nálepky, kterou získalo v posledních dvou vzájemných duelech právě s Vancouverem. Canucks zvítězili nejprve 3:0 a v dalším duelu dokonce 6:0, takže už jen z tohoto pohledu mají hráči Lavin o motivaci postaráno.

Podívejme se nyní na sestavy obou celků, které budou figurovat v tomto zápase.

Colorado Avalanche: Giguere (Varlamov) – O’Byrne, Hejda, Elliott, Quincey, Johnson, Wilson – Mueller, Stastny, Galiardi – Hejduk, O’Reilly, Landeskog – Kobasew, McClement, Winnik – Yip, Van Der Gulik, McLeod.

Vancouver Canucks: Luongo (Schneider) - Rome, Edler, Tanev, Ballard, Bieksa, Hamhuis - Lapierre, Hansen, Sedin H., Weise, Malhotra, Sedin D., Raymond, Higgins, Kesler, Burrows, Hodgson, Booth

Rozhodčí: VanMassenhoven, McCauley - Cvik, Lazarowich .

V barvách Lavin se již tradičně můžeme těšit na Milana Hejduka, který vyjede na hrací plochu s kapitánským céčkem.

00:01

1:44
    Gabriel Landeskog hned v samotném úvodu svoji dělovkou orazítkoval pravou tyčku Luongovy svatyně.

02:15
    Tj Galiardi se dostal do samostatného úniku, avšak z úhlu na Giguera nevyzrál.

03:31
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Na druhé straně z ničeho nic udeřilo. Zmatků v domácí obraně dokonale využil RYAN KESLER a přesnou střelou pod víko otevírá skóre zápasu. Asistence: Alexander Edler.

04:51
    Daniel Vinnik teď odnesl rozseknutým rtem ostrý zákrok svého spoluhráče Tj Galiardiho, který si jde odsedět dvouminutový trest.

04:56
    Alexander Edler svou střelou příliš starostí Giguerovi nenadělal.

05:32
    Vancouver pokračuje svou přesilovou hru v útočném pásmu.

06:49
    Nahození Bieksy končí v lapačce Giguera.

06:50
    Následuje komerční přestávka.

06:51

08:02
    Canucks, ačkoliv hrají již proti pěti, předvedli nádhernou kombinaci, kterou musel vyřešit až brankář Lavin Giguere.

08:46
    David Booth jde za nedovolené branění na Giguera na trestnou lavici.

09:14
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Laviny využívají přesilovku a DAVID JONES srovnává stav utkání na 1:1. Asistence: Paul Stastny, Ryan O´Reilly.

10:46
    Vancouverský Mason Raymon si půjde odpykat dvouminutový trest za nebezpečnou hru vysokou holí.

11:23
    Coloradu se však prozatím kombinace v útočném pásmu nedaří.

11:44
    Se střelou Landeskoga si Luongo bez problémů poradil. Vhazovat se bude v útočném pásmu.

12:46

12:54
    Laviny teď doslova zavalily svého soupeře v obranném pásmu. K vybojovanému puku se dostal zcela osamocený David Jones a jen o milimetry minul šibenici Luongovy branky.

14:03
    Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásmu a oba brankáři si mohou alespoň na chvilku odpočinout.

16:42
    Diváci teď mají o zábavu postaráno. K šarvátce se během vhazování vyprovokovali Bitz a McLeod, přičemž druhý jmenovaný odchází s velmi zakrvaveným obličejem.

16:43
    Oba borci pochopitelně rovnou zamířili na trestnou lavici.

18:12
    Colorado podniklo rychlý výpad po levé straně, z Jonesovy přihrávky vypálil Paul Stastny, ale Luongo byl i tentokrát pozorný.

19:33
    O´brienovo nahození končí v Luongově lapačce.

19:33
    Za následné nesportovní gesto si však jde domácí Galiardi odpykat dvouminutový trest.

19:45
    Domácí však ještě ve vlastním oslabení pořádně zazlobili. Luongo musel během 5ti sekund zlikvidovat dvě střely Stastneho a následnou dorážku O´Reillyho.

20:00

V první třetině měli střelecky navrch hráči Colorada Avalanche, kteří svého soka přestřileli v poměru 18:6. Roberto Luongo má však skvělou formu a především díky němu je stav po 20ti minutách 1:1.

20:01

21:34

21:45
    David Booth teď pořádně vystrašil Giguera. Jeho dělovka z mezikruží minula branku Lavin jen o pár centimetrů.

22:58
    Landeskog to znovu zkoušel z ostrého úhlu, avšak na Luonga ani tentokrát nevyzrál.

23:39
    Obrana Canucks udělala za svou brankou obrovskou chybu. Kotouče se zmocnil David Jones, předložil ideální přihrávku JAYI MCCLEMENTOVI, pro kterého už nebyl problém vstřelit vedoucí gól svého týmu. Asistence: David Jones.

24:49
    Další z řady pokusů Landeskoga končí v lapačce Luonga. Domácí jsou teď po vstřelené brance na koni. Domácí forvard si připsal již šestou střelu v tomto utkání.

26:04
    Luongovu pozornost teď pro změnu prověřil Shane O´Brien.

26:25

26:45
    Hráči Lavin se dostali do postavení mimo hru.

27:26
    Velkou chybu jsme měli možnost vidět i na druhé straně. Alexander Burows postupoval se dvěma spoluhráči na osamoceného zadáka Colorada, avšak vzal celou situaci na sebe a puk vypálil pouze do Giguera. Jeho spoluhráči jej na střídačce rozhodně nepochválí.

28:48
    Zakázané uvolnění Lavin a vhazovat se bude v obraném pásmu domácích.

29:40
    Obrovský závar v krátkém sledu na obou stranách. Nejdříve střílel do Luonga po chybě obrany O´Brien a následně musel Giguere hasit střely Keslera a Hogdsona. Hráči Canucks teď byli skutečně velmi blízko vyrovnávací branky.

30:12
    Milan Hejduk teď na vlastní kůži poznal tvrdost Eldera, který si na něho počíhal ve středním pásmu a pořádně mu naložil.

31:37
    Nahození McLeoda končí v Luongově lapačce a hráči Colorada zůstávají v útočné třetině.

32:34
    Giguer teď přemýšlel s pukem na hokejce, kam jej vyhodí a málem se mu jeho otálení vymstilo. Vyhozený kotouč zachytil Hogdson a okamžitě jej posílal do odkryté svatyně. Giguere byl však včas na svém místě.

33:20
    Na druhé straně se blýskl vynikajícím zákrokem Roberto Luongo, který bravurně vychytal Paula Stastneho.

33:22
    Kobasew ostře dojel u mantinelu Bieksu a velmi tvrdě jej atakoval. Rozhodčí ho za jeho chování odměnili dvěma minutami.

33:34
    Fantastický Giguere! Domácí obrana vyrobila obrovskou chybu, kotouč získal Kesler a už jej v poklidu zasouval do zcela odkryté svatyně. Giguere však tygřím skokem fantasticky brance zabránil.

35:22

36:50
    A znovu skvělý Giguere. Ve velkém závaru před jeho klecí se k puku dostal Hansen, ovšem v cestě mu stál skvělý brankář Lavin.

36:50

37:46
    Hráči Lavin se dostali do rychlého přečíslení. Z levé strany vypálil tvrdě O´Reilly a dorážejícího Landeskgoka nevybíravým způsobem poslal hlavou proti hrazení Kobasew, za což si také vysloužil dvě minuty.

39:46
    Hosté v plném počtu. Colorado z přesilovky nic nevytěžilo.

40:00

Ve druhé třetině jsme byli svědky velmi důrazné hry na obou stranách a především velmi kvalitního hokeje. O jedinou branku této dvacetiminutovky se postaral po chybě hostující obrany McClement. Nutno dodat, že stav 2:1 je především zásluhou obou brankářů. Těšme se, jak toto napínavé utkání vyvrcholí ve třetí třetině.

40:01

41:07
    Ze skrumáže po vhazování v útočném pásmu Canucks musel opět předvést svá kouzla Giguere.

42:22
    Po ostrém nahození Ballarda zazvonila za Giguerem tyčka!

43:02
    Za hákování si jde odpykat dvouminutový trest Paul Stastny.

44:03
    Canucks teď uzavřeli svého soka v obranném pásmu a snaží se vstřelit vyrovnávací branku.

44:37
    Do samostatné ho úniku se na druhé straně dostali Galiardi s Gulikem. Za záchrannou brzdu zatáhl včas Alexander Edler a půjde si odsedět dvě minuty za podražení.

46:20
    Od modré napřáhl k dělovce Johnsson a vypálil kotouč do náruče Luonga.

46:54
    Luongo teď ani nevěděl, jak zabránil střele Kobasewa do odkraté klece. Hostující brankář ležel na zádech a převaloval se ze strany na stranu, čímž nakonec, ačkoliv trochu komicky, zabránil třetí brance domácích.

46:55

47:40
    Galiardi se prosmýkl po levé straně, ale při střele zlomil hůl, takže ze slibné šance nebylo nic.

47:58
    Na druhé straně zahrozil Hamhuis. Giguere byl však pozorný.

49:31
    Burrows se uvolnil přes bránícího hráče Lavin a skrytou střelou nechal vyniknout Giguera.

51:17
    Daniel Vinnik až příliš důrazně forčekoval v útočném pásmu a půjde na trestnou lavici za podražení. Canucks tak mají šanci srovnat skóre.

51:49
    Giguer ihned po vhazování musel likvidovat dvě dělovky Edlera.

52:30
    Laviny se zatím statečně brání a již potřetí dostali kotouč z obranné třetiny.

53:17

53:36
    Canucks v postavení mimo hru.

53:46
    Na druhé straně zakázané uvolnění Colorada.

53:56
    Burrows se snažil vší silou dopravit kotouč za ležícího Giguera, který se však přetlačit nenechal. Celou situaci vyřešil O´Brien, který Burrowsovi uštědřil pár ran.

53:56
    Oba borci jdou navíc na trestnou lavici za hrubost, na které pokračují ve výměně názorů.

54:42
    Daniel Winnik sebral jednomu z obránců puk a postupoval zcela osamocen na Luonga. Jeho blafák do bekhendu však brankář Canucks bravurně přečetl a drží tak svému týmu naději na vyrovnání.

55:05
    Na druhé straně pozorný Giguere po střele Hamhuise.

55:19
    A opět fantastický Giguere. Nejprve zastavil střelu Raymonda a následně i bravurně zlikvidoval dorážku Bieksy.

57:50
    Bojuje se za brankou Canucks.

57:40
    Milan Hejduk drží puk za brankou Luonga doslova zuby nehty.

58:00
    Hráči Canucks mají poslední 2 minut na zvrácení výsledku.

58:30
    Roberto Luongo opouští svou klec!

59:20
    Galiardi nadvakrát netrefil prázdnou branku, to je neuvěřitelné.

59:24
    Tak to je opravdu famózní konec tohoto zápasu! Nejprve Galiardi zahodil dvakrát šanci na definitvní vítězství a vzápětí na druhé straně střelou od modré vyrovnává KEVIN BIEKSA a posílá utkání do prodloužení. Bez asistence.

60:00

60:01

60:54
    Do prodloužení vlétla obě mužstva jako lavina a v několika málo vteřinách jsme měli možnost vidět po dvou střelách na obou stranách.

61:53
    Galiardi se dostal do úniku proti jednomu obránci, avšak neměl dostatek sil, aby jej přebruslil, natož tvrdě vystřelil.

63:28
    Hejdovu střelu z mezikruží zablokoval jeden z obránců.

63:50
    Obrovský nápor Colorada uklidňuje svým skvělým zákrokem Roberto Luongo.

64:48
    Hejduk po krásné křižné přihrávce mířil z úhlu do zcela odkryté svatyně, ale Luongo ve spolupráci s jedním z obránců dokázali brance zabránit.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první jde na nájezd kapitán Lavin Milan Hejduk.

Parádní blafák do bekhandu však nedokázal usměrnit do odkryté klece.

Na druhé straně Lapiera bravurně vychytal Giguere.

Druhou sérii začal Landeskog, který orazítkoval tyčku.

Prvním úspěšným střelcem je MASON RAYMOND.

Vše teď stojí na O´Reillym, potažmo na Luongovi.

A Luongo chytá! Vancuver Canucks si nakonec po samostatných nájezdech vítězí 2:3.

Byli jsme svědky strhujícího utkání, ve kterém nakonec byl šťastnějším celkem Vancouver Canucks. Dlouho to vypadalo na vítězství domácích, avšak Roberto Luongo svými skvělými zákroky svůj tým mnohokrát zachránil a po proměněném nájezdu Masona Raymonda se mohl společné se zbytkem týmu radovat z dalšího vítězství.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, loučím se s Vámi s přáním příjemného zbytku noci a u některého z dalších onlajnů, na počtenou. (23:55:10)

Tomáš Soukup

Góly a asistencie: 10. Jones (Stastny, O´Reilly), 24. McClement (Jones) - 4. Kesler (Edler), 60. Bieksa, ?. Raymond

Rozhodca: VanMassenhoven, McCauley - Cvik, Lazarowich