Philadelphia – NJ Devils 4:6 (kon.) | Boston – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Colorado – Vancouver 2:3 (po s.n.)
Boston Bruins
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 04.02.2012, 19:00 • TD Garden (Boston) • NHL

59:30
    Orpik se dopustil hrubé chyby před vlastním brankářem a Hamill se dostal do obrovské šance, Tučňáky zachránil Fleury, který jeho pokus vykopl pravým betonem.

58:00
    Bruins si teď vypracovali obrovskou šanci na vyrovnání, Seguin se probil až před Fleuryho, který ale bravurně zasáhl.

51:33
    Dobrou střelu z levého kruhu výtečně zlikvidoval brankář Pens Fleury. Kotouč se ještě pokusil vrátit do sítě Hamill, ale promáchl.

49:04
    Letang (PITT) vyloučen na 2 minuty. Hraje se stále pět na čtyři.

49:04
    Paille (BOS) vyloučen na 2 minuty.

47:28
    Pouliot (BOS) vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

46:45
    Bruins právě vstřelili branku!
    Bergeron přidržel puk, poslal ho na modrou JOEOVI CORVOVI, jehož nahození švihem skončilo za zády brankáře Fleuryho. Bostonu se tak podařilo rychle zkorigovat stav. Asistence: Patrice Bergeron, Brad Marchand.

41:53
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins zužitkovali tlak, který si vytvořili na začátku třetí třetiny. Po dorážce se na brankovišti prosadil důrazný MATT COOKE, jenž střelou do takřka opuštěné klece zaznamenal svůj devátý gól v sezoně. Asistence: Dustin Jeffrey, Pascal Dupuis.

30:31
    Seguin naservíroval puk Corvovi, jenž bez přípravy střílel, ale Fleury vytáhl proti jeho pokusu levý beton a příležitost bravurně zneškodnil.

28:56
    Dupuis (PITT) vyloučen na 2+2 minuty. Seguin byl faulován Dupuisem, Bruins budou hrát první přesilovku v utkání.

25:57
    Pouliot (BOS) vyloučen na 2 minuty. Pittsburgh bude hrát druhou přesilovku v utkání, na trestnou lavici odešel za hákování Pouliot.

25:11
    Na druhé straně šance Penguins! Malkin z dorážky z úhlu trefil brankovou konstrukci.

24:20
    Marchand obdržel nádhernou přihrávku od Seguina, byl sám před Fleurym, kterého zkusil překonat backhandovým blafákem, jenže neuspěl.

21:04
    Velká šance Bostonu! Bergeron naservíroval kotouč volnému Seguinovi, jenž minul poloopuštěnou klec.

19:52
    Pittsburgh nakonec svoji přesilovou hru využil. Malkin předložil puk Nealovi, jenž z voleje vypálil. Thomas si s jeho ranou poradil, stejně jako s dorážkou Kunitze, puk se však odrazil k volnému JEVGENIJI MALKINOVI, který do poloodkryté brány vstřelil svůj 28. gól v sezoně. Asistence: Chris Kunitz, James Neal.

19:16
    Peverley (BOS) vyloučen na 2 minuty. Malkin kličkoval v útočném pásmu, pohybem si vynutil faul Peverleyho. Je tu první přesilovka utkání.

14:32
    Boychukovu ránu od modré šikovně tečoval Campbell a kotouč jen o kousek minul levou tyč Fleuryho klece.

Tereza Švandová

Góly a asistencie: 47. Corvo (Bergeron, Marchand) - 20. Malkin (Kunitz, Neal), 42. Cooke (Jeffrey, Dupuis)

Boston Bruins: Thomas - Boychuk, Chára, Corvo, Ference, Seidenberg, McQuaid - Campbell, Lucic, Seguin, Paille, S. Thornton, Kelly, Bergeron, Krejčí, Peverley, Hamill, Marchand, Pouliot.
    Pittsburgh Penguins: Fleury - Orpik, Letang, Niskanen, Z. Michálek, Engelland, Martin - Dupuis, Park, Kunitz, Jeffrey, Neal, Cooke, O'Reilly, Sullivan, Adams, Vitale, Kennedy, Malkin.

Rozhodca: Devorski, Watson - Cameron, Heyer

Diváci: 17 565