Philadelphia – NJ Devils 4:6 (kon.) | Boston – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Colorado – Vancouver 2:3 (po s.n.)
Boston Bruins
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 04.02.2012, 19:00 • TD Garden (Boston) • NHL

Hvězdami utkání byli vyhlášeni: 1. Fleury (PITT), 2. Chára (BOS), 3. Neal (PITT). (21:39:33)

Hokejisté Pittsburghu potvrdili na ledě Bostonu vzrůstající formu a po vítězství 2:1 si připsali na konto dva důležité body v boji o play-off. Rozhodující branku duelu vsítil ve 42. minutě Cooke.

Střely na branku: 28:29

60:00

59:59
    Vhazování Bruins sice vyhráli, ale střela byla zblokována.

59:58
    Vhazovat se bude po levici Fleuryho, poslední šance pro Boston něco s utkáním udělat.

59:57
    Malkin zkusil trefit prázdnou klec, ale minul.

59:30
    Orpik se dopustil hrubé chyby před vlastním brankářem a Hamill se dostal do obrovské šance, Tučňáky zachránil Fleury, který jeho pokus vykopl pravým betonem.

59:16
    Thomas opouští síť, Boston to zkouší v šesti.

58:56
    Pittsburgh kontroluje hru v obranném pásmu Bruins. Neal vyzkoušel Thomase, jenž jeho střelu zneškodnil.

58:34
    Ference teď rozjel další útočnou akci od vlastní branky, jeho přihrávku ale nikdo ze spoluhráčů nezachytil, Bruins se tak dopustili zakázaného uvolnění.

58:22
    Další rána Boychuka, Fleury znovu na místě.

58:17
    Boston se nadechuje k závěrečnému náporu. Pens se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

58:00
    Bruins si teď vypracovali obrovskou šanci na vyrovnání, Seguin se probil až před Fleuryho, který ale bravurně zasáhl.

57:26
    Seidenberg vystrašil dalekonosnou ranou Fleuryho, který levým betonem vyrazil puk mimo kluziště. Vhazovat se bude po jeho levici.

56:20
    Brankář Pittsburghu si následně poradil i se střelou Lucice.

56:06
    Krejčí obdržel přesnou přihrávku do levého kruhu, okamžitě vypálil, Fleury byl ale připravený.

55:39
    Zakázané uvolnění Tučňáků, vhazovat se bude po levici brankáře Fleuryho.

55:16
    Marchand obral Michálka o puk za brankou Penguins, posunul ho na modrou Boychukovi, který nebezpečně prověřil brankáře Fleuryho.

54:56
    Další útočné snažení Medvědů zastavuje hvizd rozhodčího - ofsajd.

53:51
    Boston přišel v obranném pásmu o puk, ten se rychle dostal až ke Kennedymu, jehož ránu zastavil brankář Bruins.

52:22
    Kunitz s Nealem zakombinovali v obranném pásmu Bruins, střelu druhého jmenovaného zneškodnil Thomas.

51:33
    Dobrou střelu z levého kruhu výtečně zlikvidoval brankář Pens Fleury. Kotouč se ještě pokusil vrátit do sítě Hamill, ale promáchl.

51:02
    McQuiad chyboval při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu, Adams zachytil puk, nedokázal toho však využít.

49:28
    Boston hraje v plném počtu.

49:04
    Letang (PITT) vyloučen na 2 minuty. Hraje se stále pět na čtyři.

49:04
    Paille (BOS) vyloučen na 2 minuty.

48:43
    Neal zahrozil, jeho jedovatou střelu kryl Thomas.

48:32
    Bruins znovu vyhazují až k Fleurymu.

48:25
    Tučňákům se nedaří usadit se v útočném pásmu, Boston se bez problémů brání.

47:28
    Pouliot (BOS) vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

46:45
    Bruins právě vstřelili branku!
    Bergeron přidržel puk, poslal ho na modrou JOEOVI CORVOVI, jehož nahození švihem skončilo za zády brankáře Fleuryho. Bostonu se tak podařilo rychle zkorigovat stav. Asistence: Patrice Bergeron, Brad Marchand.

46:03
    Bruins teď operovali v útočném pásmu, vyloženou šanci si ale nevytvořili.

45:21
    Pens teď dobře střeží střední pásmo, nedovolili domácím rozvinout útočnou akci. Puk skončil po obranném zákroku v hledišti.

44:09
    Pittsburgh zatím v klidu kontroluje náskok, pokusil se založit další útočnou akci, ale Jeffrey byl v ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:53
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins zužitkovali tlak, který si vytvořili na začátku třetí třetiny. Po dorážce se na brankovišti prosadil důrazný MATT COOKE, jenž střelou do takřka opuštěné klece zaznamenal svůj devátý gól v sezoně. Asistence: Dustin Jeffrey, Pascal Dupuis.

41:12
    Obránce Martin vyzval krásnou přihrávkou ke skórování Sullivana, ten jen nastavil hokejku. Jeho pokus ale výtečně vyrazil Thomas, jenž si poradil i s následnou dorážkou.

40:49
    Pittsburgh se vydal do útočné třetiny, k zakončení se ale žádný z hráčů nedostal. Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

40:01

Boston stále prahne po vyrovnávacím gólu. Šanci na skórování měl zejména při čtyřminutové početní výhodě, kdy si vytvořil několik slibných příležitostí, ale překonat defenzivu Pens se mu nepodařilo. Obrany tak v dnešním utkání zatím hrají prim.

40:00

39:57
    Boston vyhrál vhazování, vyhazuje puk do středního pásma, ve druhé třetině se už zřejmě nic nestane.

39:56
    Čtyři sekundy před koncem se ještě bude vhazovat před brankářem Thomasem.

38:25
    Kennedy nabruslil do útočného pásma, předal kotouč O'Reillymu, jehož dobrou střelu zlikvidoval brankář Thomas.

37:30
    Na druhé straně tvrdou střelu Parka vytěsnil betonem Thomas.

36:56
    Seguin si všimnul před brankou Pens Kellyho, který po jeho přihrávce těsně minul tři tyče.

35:55
    Chára zajel s kotoučem až za branku, zadovkou hledal Krejčího. Český útočník se ale k puku nedostal.

34:28
    Kennedy pronikl po křídle do útočného pásma, Thomas jeho střelu vyrazil.

34:00
    Boston pokračuje v náporu i v plném počtu hráčů na ledě. Stále se mu ale nedaří najít recept na gólmana Fleuryho a defenzivu Penguins.

32:56
    Pittsburgh se dlouhému oslabení ubránil a je v pěti na ledě.

32:39
    Boston teď uzavřel soupeře v jeho obranném pásmu. Seidenberg hledal střílenou přihrávkou Bergerona, zadáci Penguins ale forvarda Bruins pokryli.

32:01
    Seidenbergovu ránu se pokusil tečovat Marchand, puk ale v síti neskončil.

31:29
    Bostonu se teď nedaří usadit se v útočném pásmu.

30:31
    Seguin naservíroval puk Corvovi, jenž bez přípravy střílel, ale Fleury vytáhl proti jeho pokusu levý beton a příležitost bravurně zneškodnil.

29:45
    Vzápětí to zkusil švihem z úhlu Chára, jeho střelu zlikvidoval Fleury.

29:31
    Boston vytvořil přesilovkový zámek, Chára předložil puk Krejčímu, který z voleje vypálil, jeho rána ale k Fleurymu nedolétla.

28:56
    Dupuis (PITT) vyloučen na 2+2 minuty. Seguin byl faulován Dupuisem, Bruins budou hrát první přesilovku v utkání.

28:40
    Dupuis hledal v přečíslení dva na jednoho Jeffreye, jenž byl ale pokrytý a k zakončení se nedostal.

27:57
    Domácí hrají v plném počtu.

27:46
    Kennedy a Niskanen nebezpečně stříleli, stav se však nemění.

26:47
    Neal dvakrát zahrozil z levého křídla, na Thomase ale nevyzrál.

26:08
    Nealovu tečovanou střelu po ledě zneškodnil brankář Thomas.

25:57
    Pouliot (BOS) vyloučen na 2 minuty. Pittsburgh bude hrát druhou přesilovku v utkání, na trestnou lavici odešel za hákování Pouliot.

25:11
    Na druhé straně šance Penguins! Malkin z dorážky z úhlu trefil brankovou konstrukci.

24:20
    Marchand obdržel nádhernou přihrávku od Seguina, byl sám před Fleurym, kterého zkusil překonat backhandovým blafákem, jenže neuspěl.

23:58
    Neal vystřelil švihem, puk byl ztečován do ochranné sítě.

22:58
    Bruins i ve druhé třetině dobře napadají, Pittsburgh zatím jen vyhazuje puky do středního pásma.

21:04
    Velká šance Bostonu! Bergeron naservíroval kotouč volnému Seguinovi, jenž minul poloopuštěnou klec.

20:14
    Kunitz backhandem z úhlu zkusil zaskočit brankáře Thomase.

20:01

Ačkoliv byl Boston v první třetině výrazně střelecky aktivnější, gólu se nakonec dočkali hosté. A využili k tomu hned první přesilovku v utkání po vyloučení Peverleyho. Autorem branky byl ruský ostrostřelec Jevgenij Malkin, který tak potvrdil výtečnou formu z posledních zápasů.

20:00

19:52
    Pittsburgh nakonec svoji přesilovou hru využil. Malkin předložil puk Nealovi, jenž z voleje vypálil. Thomas si s jeho ranou poradil, stejně jako s dorážkou Kunitze, puk se však odrazil k volnému JEVGENIJI MALKINOVI, který do poloodkryté brány vstřelil svůj 28. gól v sezoně. Asistence: Chris Kunitz, James Neal.

19:38
    Tučňákům se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu soupeře. O'Reilly byl v ofsajdu.

19:16
    Peverley (BOS) vyloučen na 2 minuty. Malkin kličkoval v útočném pásmu, pohybem si vynutil faul Peverleyho. Je tu první přesilovka utkání.

18:50
    Neal se dostal ke střele, ta však postrádala přesnost.

18:08
    Bergeronova rána z prostoru mezi kruhy hodně vystrašila brankáře Fleuryho, který ale nakonec zasahovat nemusel.

15:42
    Peverley hledal střílenou přihrávkou jednoho ze svých spoluhráčů, ten však na puk těsně nedosáhl.

15:11
    Marchand zatáhl puk do útočného pásma, od mantinelu posunul kotouč dozadu na Boychuka, který prověřil pozornost brankáře Fleuryho.

14:32
    Boychukovu ránu od modré šikovně tečoval Campbell a kotouč jen o kousek minul levou tyč Fleuryho klece.

14:18
    O'Reilly se prodral do útočního pásma, ale zpětnou přihrávkou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

13:22
    Cooke našel Dupuise, ten se ale k zakončení nedostal. Obrana Bruins zatím funguje na jedničku.

12:35
    Po delší době Penguins na útočném výletě. Kunitzova rána byla ovšem zblokována a skončila v ochranné síti.

12:00
    Boston opět výborně forčekoval, vynutil si zakázané uvolnění soupeře. Vhazovat se bude po pravici Fleuryho.

11:34
    Peverley si ze středního pásma šikovně vybruslil až před Fleuryho a hledal před bránou Lucice. Celou situaci vyřešil s pomocí obránce gólman Pens.

10:52
    Hra je přerušená po ofsajdu Campbella.

10:30
    Boston je zatím aktivnějším týmem, defenziva Tučňáků ale stále odolává.

10:21
    Seidenberg prověřil od modré Fleuryho, gólman Penguins ukryl jeho střelu do lapačky.

09:49
    Bruins výborně brání ve vlastní třetině, Pittsburgh se tak k ohrožení Thomasovy brány dostává jen sporadicky.

08:16
    Boston vyhrál vhazování v útočném pásmu. Od modré vyslal dělovku Boychuk, ta prosvištěla kolem brány a odrazila se zpět od zadního mantinelu. K dorážce se dostal Peverley, puk za Fleuryho ovšem nedopravil.

08:03
    Hamill zkusil backhandem z ostrého úhlu překvapit brankáře Fleuryho, ten jeho pokus bezpečně kryl.

06:45
    Paille dojel kotouč mířící za branku, okamžitě hledal před bránou někoho ze svých spoluhráčů, kteří ale byli dobře pokrytí.

05:20
    První dobrá možnost Bostonu. Puk se dostal mezi kruhy k Seguinovi, jenž bez přípravy vypálil. Jeho rána však byla zblokována a skončila vedle brány.

03:58
    Pittsburgh podnikl rychlý výpad, Jeffrey předložil na levou stranu puk Dupuisovi, jenž vyzkoušel pozornost gólmana Thomase.

03:30
    Zápas je zatím opatrný z obou stran, ani jeden z celků nechce udělat chybu.

02:44
    Marchand se Seguinem se probíjeli do útočného pásma, rozhodčí přerušili hru pro ofsajd.

01:46
    První zákrok si připsal i Thomas, který vyrazil ránu Engellanda od modré.

01:12
    Boston dobře napadá, Pittsburgh má problémy v rozehrávce, špatně se dostává z vlastního obranného pásma.

00:29
    Dělovku Seidenberga od modré zblokoval Cooke.

00:24
    První zákrok si připsal gólman Fleury.

00:22
    Boston vyhrál vhazování, puk se dostal do obranného pásma Pens, kteří vyhodili na zakázané uvolnění.

00:01

Státní hymnu USA zazpíval Rene Rancourt.

Hráči už nastoupili na led a čekají na zahájení zápasu.

Boston Bruins: Thomas - Boychuk, Chára, Corvo, Ference, Seidenberg, McQuaid - Campbell, Lucic, Seguin, Paille, S. Thornton, Kelly, Bergeron, Krejčí, Peverley, Hamill, Marchand, Pouliot.

Pittsburgh Penguins: Fleury - Orpik, Letang, Niskanen, Z. Michálek, Engelland, Martin - Dupuis, Park, Kunitz, Jeffrey, Neal, Cooke, O'Reilly, Sullivan, Adams, Vitale, Kennedy, Malkin.

Rozhodčí: Devorski, Watson - Cameron, Heyer.

V utkání by se měl představit na každé straně jeden český hráč. Barvy Pittsburghu hájí obránce Zbyněk Michálek, za Boston nastupuje útočník David Krejčí.

Pittsburgh se v duelu s Bostonem musí obejít bez dlouhodobě zraněného Sidneyho Crosbyho, dále pak obránců Roberta Bortuzza a Simona Desprese a útočníka Jordana Staala. Otazník visí také nad startem forvarda Arrona Ashama. Boston žádné větší starosti s marodkou nemá.

Výtečnou formou se před sobotním duelem může pochlubit útočník Pittsburghu Jevgenij Malkin, který byl tento týden v NHL vyhlášen hráčem měsíce ledna, když ve dvanácti utkáních Pens zaznamenal stejný počet branek.

Přesto jsou na tom obhájci Stanley Cupu po bezmála dvou třetinách základní části NHL lépe než Pittsburgh, když vedou tabulku Severovýchodní divize o pět bodů před Ottawou. Tučňákům patří třetí příčka v Atlantické divizi a celkově pátá ve Východní konferenci.

Pittsburgh má za sebou vydařené období. Od porážky 0:1 s Washingtonem (11. ledna) osmkrát v řadě vyhrál a podlehl až tento týden ve středu Torontu. Naopak Bruins, jimž skvěle vyšel úvod sezony, mezitím rovným dílem sbírali vítězství a porážky. Naposledy nestačili ve čtvrtek na Carolinu v poměru 0:3.

Pro Boston a Pittsburgh se dnes jedná o druhý ze čtyř vzájemných zápasů v základní části této sezony NHL. V prosinci se z vítězství 3:1 radoval Boston, který dovedl k triumfu 45 úspěšnými zákroky brankář Tim Thomas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Tereza Švandová

Góly a asistencie: 47. Corvo (Bergeron, Marchand) - 20. Malkin (Kunitz, Neal), 42. Cooke (Jeffrey, Dupuis)

Rozhodca: Devorski, Watson - Cameron, Heyer

Diváci: 17 565