Poprad – Nitra 3:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 2:3 (po s.n.) | Žilina – Martin 4:3 (kon.)
HC Slovan – Skalica 4:3 (kon.) | B. Bystrica – Košice 1:2 (kon.)
MsHK Žilina
4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
MHA Martin
Piatok 27.01.2012, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Krčula, Leško, Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Troliga, Smotrila – Sýkora, Jarab, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Volentier) – Matejka, Drgoň, Kozák, Výborný, Škumát, Brcko, Vartovník, Mocek – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Murček, Ižvolt – Cíger, Zeliska, Sobota. Kapitán: Galamboš, asistenti: Škoda, Drgoň.

Rozhodca: Goga - Bogdaň, J. Tvrdoň.

Žilina je s 57 bodmi na 7. mieste. V 42 zápasoch 14 krát zvíťazila v riadnom hracom čase, 5 krát v predĺžení, 5 krát prehrala v predĺžení, 18 krát v riadnom hracom čase. Skóre – 100:118.

Martin je s 52 bodmi na 9. mieste. V 42 zápasoch 13 krát zvíťazil v riadnom hracom čase, 5 krát v predĺžení, 7 krát prehral v predĺžení, 21 krát v riadnom hracom čase. Skóre – 110:141.

Trénerom oboch tímov budú v dnešnom zápase chýbať viacerí hráči. Domácemu lodivodovi Milanovi Jančuškovi obranca Houdek, útočníci Mikhailov, Linet, trénerovi hostí Ladislavovi Spišiakovi obrancovia Rúfus, Zukal.

Vážení diváci, vítame Vás na dnešnom zápase hokejovej Tipsport Extraligy medzi MsHK Žilina a MHC Mountfield. Samotný zápas sa začne približne o 18 minút. Oba tímy už ukončili rozcvičku a odišli do šatní.

Rozhodcov i oba tímy máme na ľade, zápas sa čochvíľa začne.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:30
    Prvá šanca hostí, z ľavej strany skúšal šťastie strelou zápästím Michal Važan.

00:49
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Richard Huna za sekanie.

01:26
    V presilovej hre sa Vladimír Škoda z pravej strany natlačil pred Mareka Laca, vystrelil, no Laco jeho strelu perfektne pozične vykryl.

02:49
    Domáci v plnom počte.

03:00
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva opäť Huna, no tentokrát Róbert za hákovanie.

03:53
    Oba fanúšikovské tábory ženú svojich dopredu, čo do hlasitosti má však navrch domáci fanklub.

05:00

05:10
    Hostia sa počas druhej presilovej hry vôbec nedokázali dostať do útočného pásma a tak mali domáci hokejisti značne uľahčenú pozíciu.

06:11
    Martin dal gól!
    Ako bleska z jasného neba sa do útočného pásma vrútil LUKÁŠ ZELÍSKA, obhodil si domáceho obrancu a pomedzi betóny Mareka Laca nezadržateľne skóroval. Gól : Zelíska. Asistencia : Cíger.

07:20
    Prvý vážnejší zákrok Šimka v bráne hostí, Devečkova strela ho však neprekvapila.

08:24
    Jakub Drábek sa po pravej strany popri mantineli dostal do pásma hostí, s pukom na hokejke obišiel i bránku, následná prihrávka do voľného priestoru pred Šimkom však nenašla adresáta.

10:08
    Jakub Cíger tiahlou strelou vystrašil Mareka Laca! Tento mladík v drese MHC volil v pásme strelu namiesto prihrávky na voľného spoluhráča a narobil brankárovi domácich minimálne o 2 vrásky na čele viac.

13:00
    Žilina dala gól!
    Krásna akcia v podaní domácich hokejistov! Po strele Petra Siváka mal Šimko problémy, puk vyrazil len pred seba, kde už číhal pripravený RICHARD HUNA a urobil s pukom presne to, čo sa má, umiestnil ho za bránkovú čiaru. Gól : Huna Richard. Asistencia : Sivák Peter.

14:14
    Ďalšia akcia v podaní elitného útoku Žiliny. Robo Huna dostal puk na ľavej strane pri mantineli, zbehol si do pásma, natlačil sa pred Šimka no ani na dvakrát ho neprekonal.

14:32
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Filip Macejka za podrazenie.

16:17
    Prvá strela domácich v presilovej hre, o ktorú sa postaral Dušan Devečka bola presná, no málo razantná.

16:32
    Hostia v plnom počte.

16:32
    Jeden z útočníkov hostí po odpískaní dobiedzal do Mareka Laca, za čo sa mu ušiel rázny dohovor v podaní Davida Kudělku.

17:50
    V týchto momentoch si vypracoval tlak tretí útok domácej Žiliny v zložení Drevenák - Troliga - Smotrila. Žiadne vážnejšie ohrozenie Šimkovej bránky z toho však nevzniklo.

18:50
    Obrovská šanca MHC Mountfiled. Po ideálnej prihrávke na hokejku sa dostal do úniku Peter Kriška, no Marek Laco jeho strelu fantasticky stlmil na svojej hrudi.

19:58
    Vylúčenie hostí, 2 minúty dostáva Filip Macejka za držanie.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme videli bojovný hokej. Ani jeden tím nebol výrazne lepší a tak na tabuli svieti zaslúžene stav 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 13 minút.

Na ľade máme oba tímy, o pár sekúnd sa začne druhá tretina.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:01
    Druhú tretinu začína Žilina presilovou hrou.

21:46
    Presilová hra domácich opäť bez efektu, Vlci si nedokážu vybojovať tlak v pásme hostí.

21:58

22:58
    Domáci fanklub teraz rozprestrel nad celým sektorom vlajku s vlkom. Vidieť, že hokej v Žiline sa konečne prebúdza.

24:12
    Vylúčenie MHC Mountfiled, 2 minúty dostáva Kozák za hákovanie.

25:37
    Žilina sa v presilovej hre opäť nedokáže dostať do šance, ba práve naopak, tlak si vytvárajú hostia z Martina.

26:12

27:20
    V tejto časti hry vidíme skutočný boj o stredné pásmo, ani jeden z tímov nechce urobiť zbytočnú chybu a inkasovať.

29:54
    Domácich stále ženú dopredu fantastickí diváci, dnes sú naozaj ďalším hráčom Vlkov.

29:32
    Vylúčenie na strane hostí, za skutočne škaredé narazenie na mantinel odchádza na trestnú lavicu Mocek.

31:32

31:32
    Domáci si počas presilovej hry síce konečne vynútili tlak v pásme hostí, i rozostavenie v klasickom presilovkovom päťuholníku, no na gól treba aj vystreliť a to sa nestalo.

33:47
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Marek Laco za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Trest si odpyká Václav Stupka.

34:25
    Po škaredo vyzerajúcej zrážke pri mantineli odchádza na trestnú lavicu Dušan Devečka. Hráč hostí po trošku hereckom výkone odchádza s úsmevom na perách na vlastnú striedačku.

34:48
    Vylúčenie Mountfield i Žilina, 10 minútový osobný trest dostáva Drgoň za nešportové správanie a rovnako i Peter Sivák.

35:01
    MHC Mountfield využíva presilovú hru o dvoch hráčov, keď po prihrávke Výborného skóruje ŠIŠOVSKÝ. Gól : Šišovský. Asistencia : Výborný.

36:07
    Ťažko opísať atmosféru v žilinskej aréne. Diváci búria, dotávajú sa do doslova infarktových stavov. Skutočne je ťažko nájsť správne slová.

37:08
    Tomuto sa hovorí efektívne využitá šanca. Po prihrávke od Krišku sa do šance dostal TOMÁŠ BRCKO a zvyšuje vedenie hostí na 1:3. Gól : Tomáš Brcko. Asistencia : Kriška Peter.

37:33
    Vylúčenie MHC Mountfiled, 2 minúty dostáva Kozák.

39:33
    Hostia v plnom počte. Opäť statická presilová hra domácich, počas ktorej sa vôbec nič zaujímavé nestalo.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Po druhej tretine vedie MHC Mountfiled v Žiline 3:1. Opäť sme videli bojovnú tretinu, no o výsledku rozhodujú občas i iné vplyvy ako samotný výkon hráčov. Veríme, že náš čaká zaujímavá záverečná tretina, ktorá sa začne približne o 13 minút.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:02
    Začiatok tretej tretiny sa nesie v znamení zvýšenej aktivity domácich, hostia však určite chcú svoj náskok udržať a nepredajú svoju kožu lacno.

42:06
    Domáci začínajú kaziť i základné prihrávky a to pre nich veru dobre nie je.

43:24
    Tlak domácich vyústil do striel Riša Hunu i Dušana Devečku. Ani jedna z týchto striel však nemierila do priestoru bránky.

43:52
    Vylúčenie MHC Mounfield, 2 minúty dostáva brankár Šimko za hrubosť. Trest si odpyká Šišovský.

Dnešné stretnutie sleduje 1697 divákov.

45:14
    Prekvapujúci gól v podaní Žiliny. DUŠAN DEVEČKA prešiel cez modrú čiaru, nahodil na bránku MHC ľahký puk, ktorý na prekvapenie všetkých skončil za chrbtom Šimka. Gól: Devečka Dušan. Asistencia : Kudělka David.

46:33
    Domáci tím rozpútal peklo pred bránkou hostí, postupne veľké šance zahodili bratia Hunovci i kapitán Dušan Devečka.

47:40
    Na ľade je po skončení osobného trestu i Peter Sivák.

48:34
    Domáci fanúšikovia ženú svojich hráčov dopredu frenetickým pokrikom "Žilina, Žilina". Na štadióne je skutočne elektrizujúca atmosféra.

49:34
    Znovu šanca domácich, v ktorej sa ocitol Peter Sivák. Z náprahu však minul ľavý vinkel Šimkovej bránky.

49:37
    Vylúčenie hostí, 2 minúty dostáva Sobota.

50:17
    Domáca Žilina konečne využíva presilovú hru. Po krásnej spolupráci prvého útoku prekonal Šimka v bráne hostí RÓBERT HUNA. Gól : Huna Róbert. Asistencie : Kudělka David, Sivák Peter.

50:17
    Tréner hostí Ladislav Spišiak si berie oddychový čas.

50:17
    Oddychový čas hostí sa skončil.

52:28
    Strelou z priestoru medzi kruhmi, ktorou vymietol pravý horný vinkel strháva vedenie na stranu domácej Žiliny DAVID KUDĚLKA. Gól: David Kudělka. Asistencia : Huna Richard.

53:45
    Takýto obrat sme tu v zápase už dávno nemali. V priebehu 8 minút dokázali hráči Žiliny zmeniť stav z 1:3 na 4:3.

54:41
    Vylúčenie na strane MHC Mounfield. 2 minúty dostáva Šišovský za vyhodenie puku z ľadovej plochy.

55:40
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva David Kudělka za narazenie na mantinel.

56:35
    Hostia sa však nevzdávajú, no domáci majú v bránke základný kameň úspechu - Mareka Laca.

56:41

57:40

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé 2 minúty, ktoré budú veľmi, skutočne veľmi napínavé.

59:30
    Šimko je vonku z bránky!!!

60:00

Skončil sa vynikajúci derby zápas víťazstvom domácej Žiliny v pomere 4:3. Domácim gratulujeme k 3 bodom a hosťom želáme šťastnú cestu domov. Vám, vážení diváci ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a prajeme krásny víkend. (19:10:24)

Dávid Švec

Góly a asistencie: 13. Huna Richard (Sivák Peter), 46. Devečka Dušan (Kudělka David), 51. Huna Róbert (Kudělka David, Sivák Peter), 53. Kudělka David (Huna Richard) - 7. Zelíska Lukáš (Cíger Jakub), 36. Šišovský (Výborný), 38. Brcko Tomáš (Kriška Peter)

MsHK Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Krčula, Leško, Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Troliga, Smotrila – Sýkora, Jarab, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.
    MHA Martin: Šimko (Volentier) – Matejka, Drgoň, Kozák, Výborný, Škumát, Brcko, Vartovník, Mocek – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Murček, Ižvolt – Cíger, Zeliska, Sobota. Kapitán: Galamboš, asistenti: Škoda, Drgoň.

Rozhodca: Goga - Bogdaň, J. Tvrdoň