Poprad – Nitra 3:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 2:3 (po s.n.) | Žilina – Martin 4:3 (kon.)
HC Slovan – Skalica 4:3 (kon.) | B. Bystrica – Košice 1:2 (kon.)
MsHK Žilina
4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
MHA Martin
Piatok 27.01.2012, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Skončil sa vynikajúci derby zápas víťazstvom domácej Žiliny v pomere 4:3. Domácim gratulujeme k 3 bodom a hosťom želáme šťastnú cestu domov. Vám, vážení diváci ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a prajeme krásny víkend. (19:10:24)

60:00

59:30
    Šimko je vonku z bránky!!!

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé 2 minúty, ktoré budú veľmi, skutočne veľmi napínavé.

57:40
    Domáci v plnom počte.

56:41
    Hostia v plnom počte.

56:35
    Hostia sa však nevzdávajú, no domáci majú v bránke základný kameň úspechu - Mareka Laca.

55:40
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva David Kudělka za narazenie na mantinel.

54:41
    Vylúčenie na strane MHC Mounfield. 2 minúty dostáva Šišovský za vyhodenie puku z ľadovej plochy.

53:45
    Takýto obrat sme tu v zápase už dávno nemali. V priebehu 8 minút dokázali hráči Žiliny zmeniť stav z 1:3 na 4:3.

52:28
    Žilina dala gól!
    Strelou z priestoru medzi kruhmi, ktorou vymietol pravý horný vinkel strháva vedenie na stranu domácej Žiliny DAVID KUDĚLKA. Gól: David Kudělka. Asistencia : Huna Richard.

50:17
    Oddychový čas hostí sa skončil.

50:17
    Tréner hostí Ladislav Spišiak si berie oddychový čas.

50:17
    Domáca Žilina konečne využíva presilovú hru. Po krásnej spolupráci prvého útoku prekonal Šimka v bráne hostí RÓBERT HUNA. Gól : Huna Róbert. Asistencie : Kudělka David, Sivák Peter.

49:37
    Vylúčenie hostí, 2 minúty dostáva Sobota.

49:34
    Znovu šanca domácich, v ktorej sa ocitol Peter Sivák. Z náprahu však minul ľavý vinkel Šimkovej bránky.

48:34
    Domáci fanúšikovia ženú svojich hráčov dopredu frenetickým pokrikom "Žilina, Žilina". Na štadióne je skutočne elektrizujúca atmosféra.

47:40
    Na ľade je po skončení osobného trestu i Peter Sivák.

46:33
    Domáci tím rozpútal peklo pred bránkou hostí, postupne veľké šance zahodili bratia Hunovci i kapitán Dušan Devečka.

45:14
    Prekvapujúci gól v podaní Žiliny. DUŠAN DEVEČKA prešiel cez modrú čiaru, nahodil na bránku MHC ľahký puk, ktorý na prekvapenie všetkých skončil za chrbtom Šimka. Gól: Devečka Dušan. Asistencia : Kudělka David.

Dnešné stretnutie sleduje 1697 divákov.

43:52
    Vylúčenie MHC Mounfield, 2 minúty dostáva brankár Šimko za hrubosť. Trest si odpyká Šišovský.

43:24
    Tlak domácich vyústil do striel Riša Hunu i Dušana Devečku. Ani jedna z týchto striel však nemierila do priestoru bránky.

42:06
    Domáci začínajú kaziť i základné prihrávky a to pre nich veru dobre nie je.

41:02
    Začiatok tretej tretiny sa nesie v znamení zvýšenej aktivity domácich, hostia však určite chcú svoj náskok udržať a nepredajú svoju kožu lacno.

40:01
    Začala tretia tretina.

Po druhej tretine vedie MHC Mountfiled v Žiline 3:1. Opäť sme videli bojovnú tretinu, no o výsledku rozhodujú občas i iné vplyvy ako samotný výkon hráčov. Veríme, že náš čaká zaujímavá záverečná tretina, ktorá sa začne približne o 13 minút.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:33
    Hostia v plnom počte. Opäť statická presilová hra domácich, počas ktorej sa vôbec nič zaujímavé nestalo.

37:33
    Vylúčenie MHC Mountfiled, 2 minúty dostáva Kozák.

37:08
    Martin dal gól!
    Tomuto sa hovorí efektívne využitá šanca. Po prihrávke od Krišku sa do šance dostal TOMÁŠ BRCKO a zvyšuje vedenie hostí na 1:3. Gól : Tomáš Brcko. Asistencia : Kriška Peter.

36:07
    Ťažko opísať atmosféru v žilinskej aréne. Diváci búria, dotávajú sa do doslova infarktových stavov. Skutočne je ťažko nájsť správne slová.

35:01
    MHC Mountfield využíva presilovú hru o dvoch hráčov, keď po prihrávke Výborného skóruje ŠIŠOVSKÝ. Gól : Šišovský. Asistencia : Výborný.

34:48
    Vylúčenie Mountfield i Žilina, 10 minútový osobný trest dostáva Drgoň za nešportové správanie a rovnako i Peter Sivák.

34:25
    Po škaredo vyzerajúcej zrážke pri mantineli odchádza na trestnú lavicu Dušan Devečka. Hráč hostí po trošku hereckom výkone odchádza s úsmevom na perách na vlastnú striedačku.

33:47
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Marek Laco za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Trest si odpyká Václav Stupka.

31:32
    Domáci si počas presilovej hry síce konečne vynútili tlak v pásme hostí, i rozostavenie v klasickom presilovkovom päťuholníku, no na gól treba aj vystreliť a to sa nestalo.

31:32

29:32
    Vylúčenie na strane hostí, za skutočne škaredé narazenie na mantinel odchádza na trestnú lavicu Mocek.

29:54
    Domácich stále ženú dopredu fantastickí diváci, dnes sú naozaj ďalším hráčom Vlkov.

27:20
    V tejto časti hry vidíme skutočný boj o stredné pásmo, ani jeden z tímov nechce urobiť zbytočnú chybu a inkasovať.

26:12

25:37
    Žilina sa v presilovej hre opäť nedokáže dostať do šance, ba práve naopak, tlak si vytvárajú hostia z Martina.

24:12
    Vylúčenie MHC Mountfiled, 2 minúty dostáva Kozák za hákovanie.

22:58
    Domáci fanklub teraz rozprestrel nad celým sektorom vlajku s vlkom. Vidieť, že hokej v Žiline sa konečne prebúdza.

21:58

21:46
    Presilová hra domácich opäť bez efektu, Vlci si nedokážu vybojovať tlak v pásme hostí.

20:01
    Druhú tretinu začína Žilina presilovou hrou.

20:01
    Začala druhá tretina.

Na ľade máme oba tímy, o pár sekúnd sa začne druhá tretina.

V prvej tretine sme videli bojovný hokej. Ani jeden tím nebol výrazne lepší a tak na tabuli svieti zaslúžene stav 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 13 minút.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:58
    Vylúčenie hostí, 2 minúty dostáva Filip Macejka za držanie.

18:50
    Obrovská šanca MHC Mountfiled. Po ideálnej prihrávke na hokejku sa dostal do úniku Peter Kriška, no Marek Laco jeho strelu fantasticky stlmil na svojej hrudi.

17:50
    V týchto momentoch si vypracoval tlak tretí útok domácej Žiliny v zložení Drevenák - Troliga - Smotrila. Žiadne vážnejšie ohrozenie Šimkovej bránky z toho však nevzniklo.

16:32
    Jeden z útočníkov hostí po odpískaní dobiedzal do Mareka Laca, za čo sa mu ušiel rázny dohovor v podaní Davida Kudělku.

16:32

16:17
    Prvá strela domácich v presilovej hre, o ktorú sa postaral Dušan Devečka bola presná, no málo razantná.

14:32
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Filip Macejka za podrazenie.

14:14
    Ďalšia akcia v podaní elitného útoku Žiliny. Robo Huna dostal puk na ľavej strane pri mantineli, zbehol si do pásma, natlačil sa pred Šimka no ani na dvakrát ho neprekonal.

13:00
    Krásna akcia v podaní domácich hokejistov! Po strele Petra Siváka mal Šimko problémy, puk vyrazil len pred seba, kde už číhal pripravený RICHARD HUNA a urobil s pukom presne to, čo sa má, umiestnil ho za bránkovú čiaru. Gól : Huna Richard. Asistencia : Sivák Peter.

10:08
    Jakub Cíger tiahlou strelou vystrašil Mareka Laca! Tento mladík v drese MHC volil v pásme strelu namiesto prihrávky na voľného spoluhráča a narobil brankárovi domácich minimálne o 2 vrásky na čele viac.

08:24
    Jakub Drábek sa po pravej strany popri mantineli dostal do pásma hostí, s pukom na hokejke obišiel i bránku, následná prihrávka do voľného priestoru pred Šimkom však nenašla adresáta.

07:20
    Prvý vážnejší zákrok Šimka v bráne hostí, Devečkova strela ho však neprekvapila.

06:11
    Ako bleska z jasného neba sa do útočného pásma vrútil LUKÁŠ ZELÍSKA, obhodil si domáceho obrancu a pomedzi betóny Mareka Laca nezadržateľne skóroval. Gól : Zelíska. Asistencia : Cíger.

05:10
    Hostia sa počas druhej presilovej hry vôbec nedokázali dostať do útočného pásma a tak mali domáci hokejisti značne uľahčenú pozíciu.

05:00

03:53
    Oba fanúšikovské tábory ženú svojich dopredu, čo do hlasitosti má však navrch domáci fanklub.

03:00
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva opäť Huna, no tentokrát Róbert za hákovanie.

02:49

01:26
    V presilovej hre sa Vladimír Škoda z pravej strany natlačil pred Mareka Laca, vystrelil, no Laco jeho strelu perfektne pozične vykryl.

00:49
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Richard Huna za sekanie.

00:30
    Prvá šanca hostí, z ľavej strany skúšal šťastie strelou zápästím Michal Važan.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Rozhodcov i oba tímy máme na ľade, zápas sa čochvíľa začne.

Vážení diváci, vítame Vás na dnešnom zápase hokejovej Tipsport Extraligy medzi MsHK Žilina a MHC Mountfield. Samotný zápas sa začne približne o 18 minút. Oba tímy už ukončili rozcvičku a odišli do šatní.

Trénerom oboch tímov budú v dnešnom zápase chýbať viacerí hráči. Domácemu lodivodovi Milanovi Jančuškovi obranca Houdek, útočníci Mikhailov, Linet, trénerovi hostí Ladislavovi Spišiakovi obrancovia Rúfus, Zukal.

Žilina je s 57 bodmi na 7. mieste. V 42 zápasoch 14 krát zvíťazila v riadnom hracom čase, 5 krát v predĺžení, 5 krát prehrala v predĺžení, 18 krát v riadnom hracom čase. Skóre – 100:118.

Martin je s 52 bodmi na 9. mieste. V 42 zápasoch 13 krát zvíťazil v riadnom hracom čase, 5 krát v predĺžení, 7 krát prehral v predĺžení, 21 krát v riadnom hracom čase. Skóre – 110:141.

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Krčula, Leško, Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Troliga, Smotrila – Sýkora, Jarab, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Volentier) – Matejka, Drgoň, Kozák, Výborný, Škumát, Brcko, Vartovník, Mocek – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Murček, Ižvolt – Cíger, Zeliska, Sobota. Kapitán: Galamboš, asistenti: Škoda, Drgoň.

Rozhodca: Goga - Bogdaň, J. Tvrdoň.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 13. Huna Richard (Sivák Peter), 46. Devečka Dušan (Kudělka David), 51. Huna Róbert (Kudělka David, Sivák Peter), 53. Kudělka David (Huna Richard) - 7. Zelíska Lukáš (Cíger Jakub), 36. Šišovský (Výborný), 38. Brcko Tomáš (Kriška Peter)

MsHK Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Krčula, Leško, Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Troliga, Smotrila – Sýkora, Jarab, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.
    MHA Martin: Šimko (Volentier) – Matejka, Drgoň, Kozák, Výborný, Škumát, Brcko, Vartovník, Mocek – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Murček, Ižvolt – Cíger, Zeliska, Sobota. Kapitán: Galamboš, asistenti: Škoda, Drgoň.

Rozhodca: Goga - Bogdaň, J. Tvrdoň