Graafschap – Kerkrade 1:2 (kon.) | Amsterdam – Excelsior 4:1 (kon.)
Ajax Amsterdam
4:1 (2:1)
SBV Excelsior
cz Sobota 03.12.2011, 20:45 • Amsterdam Arena • Holandská Eredivisie

Ajax tedy po dominantním výkonu vítězí 4:1 a připisuje si do tabulky Eredivisie tři body. Excelsior kousal jen z brejků, a když se navíc na konci první půle oslabil díky červené kartě Scheimanna, tak bylo prakticky rozhodnuto. V druhém poločase totiž celek Franka de Boera přidal ještě dvě branky a snadno zvítězil. (22:37:28)

90+2
    Na pravé straně kombinuje po nahrávce Eriksena jeho kolega ze zálohy Ligeon s Anitou.

90+1
    Domácí tým drží míč na útočné polovině a zkouší ještě poslední kombinace, které by mohli vést k brance.

90
    Nastavují se dvě minuty.

90
    Ze středu hřiště to ještě na hostující branku zkusil po přihrávce Eriksena Theo Janssen, jenže se svým projektilem se mezi tři tyče nevešel.

82
    Dnešní duel sleduje 49 497 diváků.

88
    Centr z levé strany z kopačky Thea Janssena našel hlavičku Davyho Klaasena, který však svůj pokus posílá do rukavic připraveného de Ruitera.

87
    Obrázek hry už se nezmění. Domácí tým se ale v posledních minutách už o něco méně tlačí do zakončení. V klidu si nahrává před obranným valem Excelsioru a drží míč.

85
    Pěkná akce Ajaxu nekončí pátou brankou. Anita našel vtipně dloubáčkem Ligeona, který ve vápně rozpohyboval zadáka Excelsioru, ale poté svoji následnou levačkou pálí nad.

83
    Uspávací kombinaci domácích poslal Sulejmani krásně za obranu na Klaasena, který z těžkého úhlu pálil na de Ruitera. Ten se vyznamenal, když prudkou dělovku vyráží mimo své tyče.

80
    Z levé strany centroval do vápna Blind, jenže hlavičku Klaasena či Ebecilia nenašel. Míč končí v zámezí, odkud bude hostující celek vhazovat.

80
    Ajax už jen v klidu kontroluje utkání a kombinuje na útočné polovině.

78
    Eriksenův dlouhý míč Davy Klaasen nestihl a ve výskoku bourá, číli fauluje brankáře Excelsioru.

77
    Po něm byl znovu v akci Ligeon, který pálil z hranice ofsajdu do pravé tyče de Ruiterovi branky!

77
    Z pravé strany hledal prudkým centrem Ligeon Klaasena, jenže ten na míč nedosáhl. Ajax bude přesto kopat rohový kop.

75
    Hosté střídají potřetí, když Wattamalea nahradí de Vries.

70
    Druhé střídání Excelsioru. Lagouireh nahradí Alberga.

73
    Hostující forvard te Vrede sice odcentroval z pravé strany přes Blinda, jenže ve vápně nebyl nikdo v černém. V pokutovém území nebyl vlastně ani hráč v domácím dresu, a tak míč u postranní čáry sbírá Alderweireld.

72
    Sulejmaniho míč na pravou stranu zkusil doběhnout Ruben Ligeon. Domácí mladík však prvním dotekem poslal míč do zámezí.

Martin Mišovec

Góly: 11. Vertonghen, 38. Vertonghen, 63. Sulejmani (pen.), 67. Lodeiro - 45. Maatsen

Karty:   37. Scheimann (EXC)

Ajax Amsterdam: Vermeer - Alderweireld, Vertonghen, Blind - Anita, Enoh (42. Ligeon), Eriksen, Janssen - Sulejmani, Lodeiro (67. Klaasen), Aissati (46. Ebecilio).

Trenér: Frank de Boer

SBV Excelsior: de Ruiter - de Graaf, Nieveld, Wattamaleo (75. de Vries), Smith, Scheimann (37. ČK) - Jansen, Alberg (70. Lagouireh), Vorthoren - te Vrede, Maatsen (64. Mattheij).

Trenér: John Lammers

Rozhodca: Richard Liesveld

Diváci: 49 497