Zvolen – Trenčín 3:0 (kon.) | Žilina – Martin 4:1 (kon.) | Poprad – Nitra 2:1 (kon.)
HC Slovan – Skalica 7:3 (kon.) | Košice – B. Bystrica 2:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
7:3 (2:2, 1:1, 4:0)
HK Skalica
Piatok 25.11.2011, 18:00 • Arena Ondrea Nepelu • Slovnaft extraliga - E.M.

Domáci si aj napriek nerozhodnému stavu po dvoch tretinách nenechali víťazstvo ujsť a v treťom dejstve jednoznačne kraľovali na ľade. Skalici už nedovolili vrátiť sa do stretnutia a pripisujú si tak do tabuľky tri body. (20:36:51)

60:00

59:21
    Skalica sa už ani nesnaží domácim vziať puk. Domáci hráči si tak môžu vychutnávať zaslúžené víťazstvo.

58:33
    Záver stretnutia sa už len dohráva za potlesku domácich tribún. Domáci hráči majú puk na svojich hokejkách.

57:36
    Bulík by rád v stretnutí skompletizoval hetrik. Lakosil je však proti tomu.

56:21
    Slovan dal gól!
    Strela Ďatelinku pred bránku, ktorá si našla až cestu ku Kukumbergovi. Ten ešte hľadal spoluhráča v útoku pred ktorým však stál jeden z obrancov Skalice a aj vďaka nemu končí puk v bránke.

54:46
    Oba tímy už akoby len čakali na záver stretnutia. Šancí už vidíme len veľmi málo.

54:01
    Ešte zaujímavá spolupráca Bakoša so Šatanom. Vyrúbalík však stihol so spoluhráčmi puk tečovať a potom vyviezť.

53:09
    Bartánus ešte skúša pozornosť Lakosila. Jeho strelecký pokus skalický brankár vyráža.

52:40
    Slovan už v plnom počte bez problémov kontroluje hru. Zdá sa, že záver bude chcieť ustrážiť a dopredu sa príliš ponáhľať nebude.

52:26
    Lušňák napriahol. Strela končí v Konrádovej lapačke.

51:38
    Skalica pôsobí v útoku už veľmi rezignovane. Prihrávky viaznu a hra už nemá z jej strany také tempo ako počas prvých dvoch tretín.

50:40
    Veľmi krátka presilová hra Skalice o dvoch hráčov. Domáci však posúvajú puk za modrú čiaru.

50:39
    Vylúčenie na strane Slovana. Dobroň inkasuje dve minúty za sekanie.

49:39
    Jeden z posledných pokusov hostí o návrat do zápasu. Na strelenie troch gólov im už ale veľa času nezostáva.

48:48
    Vylúčenie na strane Slovana. Šatan inkasuje dve minúty za podrazenie.

48:35
    Gólová poistka domácich hráčov. Buc odobral puk brankárovi Lakosilovi, ktorý ho neudržal. Prešiel s ním okolo bránky a prihral strelcovi gólu - Bulíkovi, ktorý strieľa dôležitý gól domáceho tímu. Asistencie: Buc a Preisinger.

47:50
    Opäť Kukumberg. Skúšal strelu z ľavej strany.

46:01
    Domáce obecenstvo mohutne povzbudzuje svoj tím, ktorý ale ešte bude musieť ustrážiť počas zostávajúcich minút tretej tretiny svojho súpera aby si pripísal cenné víťazstvo.

45:38
    Domáci sa úspešne bránia. Hostia veľkú príležitosť na návrat do stretnutia zrejme nevyužijú.

Daniel Modrovský

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 9. Bulík (Bakoš, Bartánus), 10. Kukumberg (Preisinger, Frühauf), 31. Lipiansky (Bakoš, Šatan), 42. Preisinger (Jass, Bulík), 43. Šatan (Bakoš, Švarný), 49. Bulík (Buc, Preisinger), 57. Kukumberg (Ďatelinka) - 12. Šmach (Vyrúbalík, Pálffy), 19. Školiak René (Hruška Jan, Šmach), 24. Pálffy (Vyrúbalík, Šmach)

HC Slovan Bratislava: Konrád - Bohunický, Dobroň, Švarný, Jass, Ďatelinka, Frühauf, Janík - Skokan, Kukumberg, Preisinger - Hudáček, Lipiansky, Šatan - Bakoš, Bulík, Bartánus - Cíger, Buc, Sloboda
    HK Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Srnec, Magušin, Karlíček, Bučka, Gula - Pálffy, Školiak, Hruška - Obdržálek, Lušňák, Višňovský - Kutálek, Klejna, Šátek - Jurík, Holovič, Konečný

Rozhodca: M. Gašparík - M. Valach, M. Orolin, V. Kontšek

Diváci: 6 821