Zvolen – Trenčín 3:0 (kon.) | Žilina – Martin 4:1 (kon.) | Poprad – Nitra 2:1 (kon.)
HC Slovan – Skalica 7:3 (kon.) | Košice – B. Bystrica 2:1 (kon.)
MsHK Žilina
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
HK VITAR Martin
Piatok 25.11.2011, 17:00Slovnaft extraliga - E.M.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

MšHK Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Ďurkech – Staňo, Dlouhý – Krčual, Houdek Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemc, Sýkora – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Stupka, Linet, Kubiš.

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Dzubina) – Zukal, Rúfus – Kozák, Výborný – Matejka, Drgoň – Murček, Hriňa – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Ižvolt, Sobota – Vartovník, Zeliska, Škumát.

Rozhodca: P. Grečko – Rovenský, V. Snášel
    Delegát a videorozhodca: V. Martinko
    .

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:27
    Ešte neubehlo ani 30 sekúnd keď sa prvou strelou prezentoval Sivák, no trafil iba dobre postaveného Šimka.

01:22
    Žilina dala gól!
    Žilina sa ujíma vedenia! Nemec pekne nabil JANOVI DLOUHÉMU, ktorý prepálil všetko čo mu stálo v ceste.

02:20
    Hostia mohli okamžite vyrovnať alebo to by museli Ižvolt a Sobota v úniku 2 na 2 skórovať.

04:12
    Žilina od začiatku začala zhurta. Vlci zatlačili súpera a hryzú čo to dá, istotne by radi pridali druhý gól.

05:00
    Stále veľký tlak Žiliny. Domáci hráči si dokážu vytvoriť šance ale ich strely sú väčšinou zblokované ešte pred Šimkom.

06:10
    Konečne sa osmelili aj hostia smerom dopredu ale k vážnejšiemu ohrozeniu Laca ešte nedošlo.

08:20
    Teraz v Žiline veľmi rušno. Po zlej rozohrávke Laca sa Výborný neodhodlal triafať odkrytú bránu zo stredného pásma a na druhej strane Sivák nedorazil puk do poloodkrytej brány keď mu radosť z gólu skazil dobrým zákrokom Šimko.

09:21
    Vylúčený hráč Žiliny Drábek 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

10:00
    Martin sa v prvej presilovej hre bude snažiť vyrovnať stav stretnutia, ako tomu nasvedčujú úvodné sekundu ich početnej výhody.

11:21
    Domáci v plnom počte.

11:22
    Vylúčený hráč Martina Galamboš 2minúty za hákovanie.

12:28
    Žilina sa v presilovej hre tlačí pred Šimka ale brankár Martina zatiaľ drží svojich nad vodou.

13:22
    Hostia s piatimi hráčmi.

14:00
    Videli sme po presilovke na každej strane ale zatiaľ sa v lepšom svetle dnes ukazujú domáci.

14:34
    Vylúčený hráč Žiliny Mikhailov 2 minúty za držanie.

16:00
    Presilovka Martina je skoro za nami, hostia sa snažia ale gól sa im ešte vsietiť nepodarilo.

16:34

18:05
    Prienik Róberta Hunu, ktorý prihrával pred bránu no nikoho so svojich pred ňou nenašiel.

19:00
    Minúta do konca prvej tretiny.

19:53
    Pár sekúnd pred konca tretiny napálil žilinský kapitán Devečka od modrej čiary brvno na svätyni brankára Šimka.

Martin dal gól!
    Martin vyrovnáva! Škoda pekne prihral z rohu a PETER ŠIŠOVSKÝ aj s prispením šťastie prekonáva Laca.

23:00
    Domáci fanúšikovia začali robiť "bordel". Pred gólom Martina vybuchol silný delobuch, nasledovalo pálenie dresu súpera a potyčka s usporiadateľmi.

24:30
    Vylúčený hráč Žiliny Dlouhý 2 minúty za držanie.

24:36
    4 na 4. Vylúčený hráč Martina Šišovský 2 minúty za podrazenie.

25:00
    Domáci si užili početnú výhodu iba 6 sekúnd a teraz sa hrá 4 proti 4.

26:30
    Žilina s piatimi hráčmi.

26:34
    Martin s piatimi hráčmi.

27:40
    Martin dokázal v druhej tretine zlepšiť svoju hru a preto teraz vidíme v Žiline vyrovnaný hokej.

29:02
    Žilina znova vedie! Po tlaku pred Šimko napokon puk do brány dotlačil PETER SIVÁK.

30:45
    Šancu mal aj Martin keď sa Sobota vyrútil z krídla a prestrčil puk cez Laca, ten sa nikým nesledovaný kĺzal po bránkovisku ale do brány nezapadol.

32:44
    Potyčku Rúfusa s Drábkom riešili až rozhodcovia.

33:21
    Vylúčený hráč Martina Važan 2 minúty za hákovanie.

34:30
    Žilina sa snaží pridať ďalší gól ale hostia pozorne bránia so všetkými hráčmi v poli.

35:21
    Martin v plnom počte.

35:44
    Ďalší gól Žiliny! Hosťujúci kapitán Markovič nepremenil samostatný nájazd a tak jeho tým pykal, krásnu rýchlu akciu v prečíslení zakončil MILAN DREVENÁK.

36:25
    Vylúčený hráč Žiliny Drábek 2 minúty za sekanie.

38:25
    Žilina v plnom počte.

38:36
    Vylúčený hráč Martina Galamboš 2 minúty za údery.

38:50
    Pre Žilinu je tu skvelá možnosť dať gól do šatne.

40:01
    Žilina má ešte možnosť 35 sekúnd z presilovej hry.

40:36

41:54
    Martin vstúpil do záverečnej časti hry z ostra, je vidno že nechcú svoju šnúru bez prehry ukončiť práve v susedskom derby.

43:50
    Stupka v samostatnom útoku zvolil strelu švihom ale Šimko si dal pozor a zasiahol betónom.

45:00
    Galambošov únik. Hráč Martina sa dostal až za bránu odkiaľ prihral pred prázdnu svätyňu ale nikto z jeho spoluhráčov tam nebol.

46:50
    Dnešné stretnutie sleduje 1589 divákov.

48:00
    Vyzerá to tak že hostia už pomaly svoj boj o dobrý výsledok vzdávajú, no vlci sú stále pri chuti.

48:32
    Vylúčený hráč Žiliny Drábek 2 minúty za sekanie. Za tri fauly hokejkou sa mu trest automaticky mení na trest do konca stretnutia.

59:15
    Aj keď už Martin skladal zbrane, teraz má možnosť streliť kontaktný gól.

50:32

51:00
    Presne 9 minút do konca v Žiline scéna ako v NHL, keď vidíme rozbité plexisklo na mantineli.

51:00
    Hra je prerušená kvôli chýbajúcemu plexisklu a tak šli hráči do šatní.

51:00
    V Žiline sa stále usilovne pracuje na vymenení plexiskla a tak sa zatiaľ nehrá.

51:01
    V Žiline je už závada vyriešená a tak sa konečne hrá.

52:48
    V Žiline už je asi rozhodnuté. Po peknej akcií a sérií prenechaných pukov, RÓBERT HUNA pekne zavesil spomedzi kruhov.

55:00
    5 minú pred koncom vedie Žilina o tri góly a muselo by sa stať niečo nezvyčajné ak by dnes vlci nezvíťazili.

56:02
    Vylúčený hráč Martina Ižvolt 10 minút osobný trest za nešportové správanie.

58:00
    Séria Martina bez prehry sa pomaly ale o to istejšie končí.

59:00
    Minúta do konca zápasu.

59:30
    V Žiline sa už iba dohráva.

59:31
    Vylúčený hráč Martina Zukal 2 minúty za podrazenie.

59:40
    Tak napokon ešte uvidíme vylúčenie ale to by malo byť na dnes zo Žiliny všetko.

60:00
    Koniec zápasu. (19:17:58)

Peter Taraba

Góly a asistencie: 2. Dlouhý (Nemec, Sýkora), 30. Sivák (Stupka, Sýkora), 36. Drevenák (Mikhailov, Smotrila), 53. Róbert Huna (Richard Huna, Stupka) - 22. Šišovský (Škoda , Kozák)

MsHK Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Ďurkech – Staňo, Dlouhý – Krčual, Houdek Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemc, Sýkora – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Stupka, Linet, Kubiš.

HK VITAR Martin: Šimko (Dzubina) – Zukal, Rúfus – Kozák, Výborný – Matejka, Drgoň – Murček, Hriňa – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Ižvolt, Sobota – Vartovník, Zeliska, Škumát.

Rozhodca: P. Grečko – Rovenský, V. Snášel Delegát a videorozhodca: V. Martinko .