HC Slovan – B. Bystrica 3:4 (po s.n.) | Poprad – Trenčín 5:0 (kon.) | Nitra – Skalica 0:3 (kon.)
Zvolen – Martin 2:3 (kon.) | Košice – Žilina 2:1 (kon.)
HK Poprad
5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 20.11.2011, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Slovnaft extraliga - E.M.

Skončilo stretnutie, ktoré zo začiatku nevyzeralo tak jednoznačne ako v skutočnosti dopadlo. Polovicu zápasu sa hralo veľmi opatrne a miestami nervózne. Druhá polovica už ale patrila Popradu, ktorého hráči celkovo zaťažili konto piatimi gólmi a napravili si po nepresvedčivých výsledkoch chuť do hokeja. (19:15:01)

60:00

59:53
    Už sa len dohráva.

59:12
    Kopecký sa nechcel zmieriť s nulou na konte Trenčína a tlačil puk po prihrávke Trefného do brány. Melicherčík si pravým betónom postrážil pravú stranu brány.

58:03
    Na ľade sa nič zvláštne nedeje, hráči krúžia s pukom okolo bránok, prípadne do seba narážajú v strede ihriska.

57:02
    Dnes sa na toto strelecké divadlo domácich prišlo pozrieť 3 124 platiacich divákov.

56:18
    Koložváry pálil z medzikružia iba do náručia Melicherčíka.

55:49
    Trenčín pôsobí odovzdaným dojmom.

54:48
    Popradčania držia puk na hokejkách, ale do brány sa príliš netlačia.

53:29
    Koložváry sedí za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou na trestnej lavici.

52:54
    Poprad dal gól!
    Po tom ako sa popradčania dostali zo zovretia vymysleli prekrásnu akciu, keď Vandas od mantinelu poslal ľahký puk na Koskinena, ten len posunul na voľného MARTINA KUĽHU, ktorý sám pred Kováčom bekhendom vymietol pravý horný roh brány. Asistencie: Jooanas Koskinen, Michael Vandas.

52:00
    Domáci rozohrávajú akciu z vlastnej polovice, ale hostia dobre napádajú a nepúšťajú Poprad von z pásma.

51:28
    Puk končí na striedačke Trenčína, vhadzuje sa v strednom pásme.

51:01
    Hult vymyslel prihrávku na Svitanu, ktorý bekhendom namieril puk rovno Kováčovi na vyrážačku.

50:43
    Sojčík stál zoči voči Melicherčíkovi a mohol znížiť. Nedokázal svoju strelu umiestniť podľa svojich predstáv a tak sa stav nemení.

49:40
    Hostia v plnom počte.

48:09
    Poprad v prevahe o jedného muža zatiaľ nič vážnejšie nevymyslel.

47:29
    Na druhej strane neovládli emócie Šťastný a Fabian, keď sa do seba pustili po tom, čo trenčianský útočník ohrozil Melicherčíka nevýraznou strelou. Obaja hráči zhodili rukavice a o hlavu nižší Fabian zápasníckym chvatom zhodil polonahého Šťastného na ľad. Rozhodca dohaduje tresty. Presilovku hrajú domáci, pretože Šťastný dostal tak ako Fabian 5 + do konca za údery a desiatku za zhodenie rukavíc, ale navyše vyfasoval aj dve minúty za hrubosť.

47:05
    Rapáč vydoloval puk pri mantineli a poslal ho za seba do rohu na Hulta, ktorý to skúšal z veľkého uhla. Kováč chytá.

45:55
    Škovira sa z pozície krídelníka dostal k strele. Natlačil sa cez obrancu pred Kováča, ale zápästím nenadvihol dostatočne puk ponad Kováčovu lapačku.

45:00
    Koskinen padá vo vyloženej šanci, keď hokejku pod jeho korčuľami zabudol Hlubuček. Rozhodca to odignoroval. Napriek tomu fín zakončoval, ale Kováč puk vyrazil betónom do rohu.

44:27
    Vandas unikol obrane hostí, ale Kováča nestihol v rýchlosti prekonať z veľkého uhla.

43:56
    Hostia sú nasťahovaní v útočnom pásme a tlačia svojho súpera.

43:10
    Rozhodca sa po buly ocitol zadkom na ľade a pobavil divákov.

42:51
    Melicherčík musel zasahovať, keď puk od Sojčíka smeroval na bránu. nebol však prudký a domáci brankár s ním nemal problém.

42:02
    Oba tímy hrajú s piatimi hráčmi po návrate previnilcov Hellströma a Chovana ešte s konca predchádzajúcej tretiny.

40:35
    Kuľha si obhodil Trefného, puk sa dostal za bránu, odkiaľ ho poslal na Koskinena, ktorý sa musel tiež obtočiť okolo brány a bekhendom sa snažil prekvapiť Kováča. Ten puk vyrazil betónom do rohu.

40:01
    V bráne Trenčína sme zaregistrovali Kováča, ktorý naskočil do tretej tretiny namiesto Hiadlovského.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhá tretina bola jednoznačne v réžii domácich a napokon to okorenili aj gólmi, keď sa postupne presadili Suchý, Kovačevič a Kuľha. Rozložili tak snahu hostí v tejto časti na molekuly a odchádzajú do kabíny spokojnejší po čiastkovom výsledku 4:0. Ďalšia tretina začne približne o 18:40.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:59
    Ešte sa do seba pustili Hellström s Chovanom a rozhodca im udelil dvoj minútové tresty za údery.

39:40

38:14
    Napokon rýchle rozhodnutie hlavného rozhodcu a Trenčín je zrelý na uterák. Pred Hiadlovským sa z ničoho nič presadil MARTIN KUĽHA a Poprad už vyhráva štvorgólovým rozdielom. Asistencie: Michael Vandas, Radoslav Suchý.

38:14
    Padol gól do siete Trenčína, ale nikto nevie ako. Ide sa telefonovať.

37:39
    Koskinen v páde ohrozil z blízka Hiadlovského, ale ten sa nedal prekvapiť.

36:39
    Popradčania teraz kontrolujú priebeh a držia puk ďaleko od svojej brány.

35:48
    Škovira vymyslel akciu od modrej, keď prihral do rohu Vaicovi, ten z prvej poslal puk medzi kruhy na SABAHUDINA KOVAČEVIČA, ktorý švihom prepálil všetkých pred sebou a zavesil. Asistencie: Ľubomír Vaic, Miroslav Škovira.

34:16
    Melichárek odchádza na trestnú lavicu za sekanie.

34:16
    Gellerstedt sa uvoľnil a rozbehol sa smerom k Hiadlovskému. Zasekol puk a poslal ho na druhú stranu Takáčovi, ktorý ho minul. Rozhodca dvíha pravačku.

33:30
    Hult urobil za bránou Trenčína parádnu kľučku a uvoľnil sa. Prihral do pravého kruhu Šterbákovi, ale ten bez prípravy mieril vysoko nad.

32:52
    Chovan pálil od modrej mimo.

32:38
    Stále sa hrá v obrannom pásme Popradu, Trenčín využíva ponúknutý tlak a nepúšťa domácich z tretiny.

31:40
    Poprad sa ubránil, domáci v plnom počte.

31:29
    Ani Hlubuček už v presilovke 5 na 4 neprekonal z ľavého kruhu popradského brankára.

30:00
    V presilovke 5 na 3 pálil Mikula, po ňom Trefný. Melicherčík je v jednom ohni, ale vyslúžil si ovácie zo strany publika, pretože všetko nebezpečné vychytal.

29:37
    Gabriš sa hodil na ľad v kontakte s Radom Suchým a rozhodca neváhal domáceho kapitána vylúčiť za krošček.

28:59
    Rapáč inkasoval pred chvíľou jasnú a tvrdú sekeru cez ruky. Píska sa ale na druhej strane. Šterbáka Grečko vylúčil za nedovolené bránenie.

27:46
    Oba tímy sú už v pätici.

26:08
    Popradu to vyšlo v hre 4 proti 3. puk sa dostal od modrej pred Hiadlovského, tam ho pod ležiaceho brankára hostí nepretlačil Vandas, ani Rapáč, ale RADOSLAV SUCHÝ sa vybral pred bránu a zaregistroval puk vedľa tyče a poslal ho do siete. Navyše pri tom utŕžil úder hokejkou do tváre. Asistencia: Richard Rapáč.

25:44
    Hlavný rozhodca ukončil presilovku Popradu o dvoch hráčov, keď vylúčil Koskinena za podrazenie.

25:28
    Trenčania sú nervózni. Bednár si prisadol k Filovi, keď ho rozhodca po skrumáži pred Hiadlovským poslal na trestnú lavicu za hákovanie.

25:06
    Filo opúšťa striedačku a ide na opačnú stranu, odpykať si trest za príliš veľa hráčov na ľade.

24:58
    Obrovská šanca Mlichárka, ktorý takmer dostal puk za Melicherčíkov chrbát, ale puk si to popod brankárove telo namieril mimo brány.

24:40
    Domáci v plnom počte.

24:02
    Poprad hrá presilovku dobre, Trenčanov do ničoho nepúšťa.

23:26
    Šťastný dával na modrú Chovanovi, ktorý Kuľhu neprestrelil a ten sa takmer dostal do brejku. Chovan ho od puku odtlačil a napravil tak svoju chybu.

22:39
    Kramár dostáva dve minúty za krošček a presilovka Trenčína tak môže pokračovať.

22:26
    Koskinen sa vrátil na ľad a v tom istom momente pálil aj Mikula, ktorého bombu tečoval Šterbák nad plexisklo.

21:31
    Tybor sa posúval smerom k bráne, puk poslal sťahovačkou na Tvrdoňa, ktorý z bránkovej čiary nezasunul puk za pozorného Melicherčíka.

20:40
    Po Tvrdoňovej prihrávke zo strany mohol Daňo páliť z medzikružia, ale Melicherčík si dal pozor.

20:21
    Koskinen sa poberá na trestnú lavicu, keď podľa rozhodcu držal hokejku protihráčovi.

20:10
    Prvý pokus prechodu do útoku popradčanom nevyšiel a hra sa po zakázanom uvoľnení presúva pred Melicherčíka.

20:01
    Začala druhá tretina.

Prvá tretina bola od úvodu veľmi opatrná a šance sa rodili skôr sporadicky. Smelší boli domáci, ale ich nepresné rozohrávky nenaznačovali, žeby mal prísť nejaký gól. Z nenápadnej akcie pár sekúnd pred koncom pretlačil puk do siete Vandas a Poprad tak po úvodných dvadsiatich minútach vedie nad Trenčínom 1:0. Ďalšia tretina začne približne o 17:45.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:43
    Koskinen sa dostal k puku, ktorý bol práve po jeho pokuse odrazený k mantinelu, obišiel bránu a zo strany ho poslal z otočky pred Hiadlovského. Tam sa puk odrazil od korčule jedného z Trenčanov priamo k MICHAELOVI VANDASOVI, ktorý sa po puku ohnal a ten putoval na prekvapenie brankára Trenčína medzi jeho betónmi rovno do siete. Asistencia: Jooanas Koskinen.

19:15

18:39
    Popradčania už v oslabení vyhadzujú puk z obranného pásma cez všetky čiary.

17:42
    Kovačevič prevzal puk na modrej a našiel si miesto na strelu, ktorá však Hiadlovského neohrozila, pretože bola nepresná.

17:16
    A je koniec popradskej presilovky. Rapáč oslabuje svoj tím a za faul lakťom odchádza na dve minúty oddychovať.

16:38
    Koskinen rozdával prihrávky Vandasovi, aj Rapáčovi, ale ani jeden z nich sa pred Hiadlovským nepresadil.

15:59
    Tvrdoň putuje za krošček na trestnú lavicu.

15:59
    Vaic urobi kľučku na Daňa, ale ten mu puk vypichol, vzápätí ho získal Kmiť a poslal Vaica opäť do šance, ale zo zadu ho Tvrdoň skolil na ľad a znemožnil Vaicovi zakončenie.

14:49
    Koskinen si dovolil sťahovačku v strednom pásme, čo mohol využiť Sojčík, ale fín ho okamžite zdvojil spoločne s Vandasom a pripravili Trenčana o puk.

13:10
    Kovačevič dával na Gellerstedta, ktorý o puk prišiel, ale na modrej ho zachytil Slovinský legionár. Nedokázal však už dobre rozohrať, ani vystreliť a Poprad prichádza o pásmo.

12:36
    Svitana prenechal puk za bránkou Hultovi, ten okamžite vracal bekhendom pred bránu, ale ani jeden z dvoch Popradčanov na puk nezareagovali.

12:05
    Hellström chcel vyhodiť z pásma na Svitanovu hokejku, ale ten to nezachytil a je z toho zakázané uvoľnenie.

11:26
    Vaic nabral rýchlosť, hľadal v tandeme Kmiťa, ale tomu puk pred obrancom ušiel a prišiel oň.

10:38
    Hluché minúty v týchto chvíľach, hrá sa prevažne v strede ihriska.

9:34
    Svitana medzi kruhmi! Bol tvrdo atakovaný, ale dokázal vyslať puk do ľavého rohu brány, kde okamžite letela aj Hiadlovského lapačka a tá to všetko vyriešila.

9:05
    Gábriš nepustil Rapáča do prieniku, akciu zakladajú hostia.

8:38
    Hostia sa teraz oslobodili za cenu zakázaného uvoľnenia, vhadzuje sa po ľavici Hiadlovského.

7:47
    Obranca Bobček kľučkoval okolo tela ďalšieho obrancu Novotného a dostal sa k zakončeniu, ale puk nemal razanciu a Melicherčík si s ním poľahky poradil.

6:49
    Aktívny Koskinen zakončoval z ľavej strany po Vandasovej prihrávke, ale trafil iba bočnú konštrukciu brány.

6:20
    Oba tímy striedajú, všetko to začína za bránkou Popradu.

5:43
    Poprad zatiaľ búši do súpera, ale badať nezohratosť jednotlivých formácií.

4:46
    Šterbák vystrelil od modrej, ale trafil iba jedného z Trenčanov a len tak tak, že sa hostia nedostali do prečíslenia.

4:16
    Hiadlovský opäť v permanencii. Hasil pred dobiedzajúcimi Kmiťom a Vaicom. Puk končí v jeho náručí.

3:36
    Koskinen sa dostal k zakončeniu bekhendom v tesnej blízkosti pred Hiadlovským, ale tiesnený nedokázal lepšie nadvihnúť puk, ktorý končí na hrudi trenčianskeho brankára.

3:19
    Kuľhovu strelu s rovnakého miesta zblokoval Šťastný.

2:34
    Gellerstedt skúšal šťastie spoza obrancu z pravého kruhu, ale mieril vysoko nad.

1:43
    Hult nekompromisne vrazil do Bednára, ale pri mantineli prišiel o rovnováhu on a zvalil sa na ľad.

1:14
    Na druhej strane Tybor pálil tvrdo a presne z ľavého kruhu, ale Melicherčík puk vyrazil do rohu.

0:19
    V prvej mini šanci Kuľha, netrafil z blízka dobre puk, ani Hiadlovského bránu.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Trenčanov tiež zužujú zranenia, ale zostavu majú ako vždy silnú.

V zostave po prehre so Žilinou neostal kameň na kameni. Nehrá kapitán Kroták, ktorý sa zranil a miesto na centri prvého útoku zaujal fínsky legionár Jooanas Koskinen. To nie je zďaleka všetko čo sa zmien týka, tak uvidíme čo prinesie táto rošáda v zostave Popradu. Ten prehral sedem z desiatich posledných zápasov.

Rozhodcovia. P. Grečko - Gajan, Mi. Grečko.

Úvodné zostavy.

HK Dukla Trenčín: Hiadlovský (Kováč) - Chovan, Trefný - Hlubuček, Gabriš - Bobček, Bednár - Bolf, Štindl - Mikula, Sojčík, Šťastný - Tybor, Daňo, Tvrdoň (C) - Melichárek, Kopecký, Filo - Koložváry, Lelkeš. Tréner: Dušan Gregor.

HK AutoFinance Poprad: Melicherčík (Fedor) - D. Brejčák, Suchý (C) - Novotný, Kovačevič - Šterbák, Hellström - Fabian, Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - Škovira, Kmiť, Vaic - Svitana, Hult, Ri. Rapáč - Kraft, Gellerstedt, Takáč. Tréner: Ladislav Svozil.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Marek Vaščura

Góly a asistencie: 20. Vandas (Koskinen), 27. Suchý (Rapáč), 36. Kovačevič (Vaic, Škovira), 39. Kuľha (Vandas, Suchý), 53. Kuľha (Koskinen, Vandas)

HK Poprad: Melicherčík (Fedor) - D. Brejčák, Suchý (C) - Novotný, Kovačevič - Šterbák, Hellström - Fabian, Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - Škovira, Kmiť, Vaic - Svitana, Hult, Ri. Rapáč - Kraft, Gellerstedt, Takáč. Tréner: Ladislav Svozil.
    HK DUKLA Trenčín: Hiadlovský (Kováč) - Chovan, Trefný - Hlubuček, Gabriš - Bobček, Bednár - Bolf, Štindl - Mikula, Sojčík, Šťastný - Tybor, Daňo, Tvrdoň (C) - Melichárek, Kopecký, Filo - Koložváry, Lelkeš. Tréner: Dušan Gregor.

Rozhodca: P. Grečko - Gajan, Mi. Grečko