Poprad – Skalica 3:6 (kon.) | Zvolen – Košice 2:8 (kon.) | Žilina – HC Slovan 1:5 (kon.)
Trenčín – Martin 1:3 (kon.) | Nitra – B. Bystrica 4:3 (po pr.)
HKM Zvolen
2:8 (1:3, 0:2, 1:3)
HC Košice
Utorok 15.11.2011, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

HKm Zvolen: Škrečko (Kurali) - Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Korhonen, Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík (C), Baláž - Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - Čurilla, M. Jurík, Škvaridlo - Otčenáš, Sikela, Zuzin

HC Košice: Hylák (Halász) - Homer, Tabaček, Novák, Šeda, Slimák, Grman, Biro, Chovan - Bartoš (C), Zálešák, Dravecký - Jenčík, Gron, Miklík - Haščák, Piatak, Pašek - Mlynarovič, Vorel, Fabuš

Rozhodca: Jonák - Návratek, Tvrdoň.

Dnešným zápasom začína pre Zvolenčanov tažké obdobie, veď v tomto týždni odohrajú domáci hokejisti 4 zápasy, z toho dva na domácom ľade. Dnes sa stretnú s úradujúcim majstrom, s tímom HC Košice. Košičania hrajú po výmene trénera poctivejšie, zbierajú dôležité víťazstvá. Síce vyhrávajú nevýrazne, no na ľade nechávajú všetko a nielen bojovnosťou dotiahnu zápasy k víťaznému koncu. Zvolenu stále chýba center Trochta a brankár Trenčan. Obaja si doliečujú zranenia, no obaja by mali nastúpiť za svoj tím už tento týždeň. Naopak Ďaloga si narazené rebrá stihol doliečiť, nastúpi v 2. formácii domácich.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:22
    Po nepresnej prihrávke sa puk dostal k Škrečkovi a puk prikrýva.

0:59
    Postavenie mimo hry hostí, následné vhadzovanie vyhrali hostia.

1:17
    Košice dali gól!
    HAŠČÁK strieľa od modrej a prekvapivo sa jeho strela dostáva za Škrečka ! Asistencia : Piatak.

2:28
    Milan Jurík ohrozil Hyláka v bránke, nedočiahol však na puk a brankár hostí mu ho vypichol.

2:50
    Znova strela od modrej, tú Škrečko vyráža pred seba, no presne na MLYNAROVIČOVU hokejku a ten bez problémov zvyšuje na 2:0. Asistencie : Homer, Vorel.

3:22
    Stále zaspatí Zvolenčania vyhodili puk na vlastnú striedačku.

4:01
    Slovák nahrádza od mantinelu pred bránku Brabenecovi, ten ani na 2krát nebol schopný prekonať Hyláka.

4:25
    Hraško sa odvážil ísť dopredu, strieľa tesne pred modrou na Hyláka. Ten puk bez problémov kryje.

5:34
    Domáci odovzdávajú puk súperovi, chcú totiž vystriedať. Po niekoľkých sekundách puk získavajú, zakladajú útok, no zastavuje ich postavenie mimo hry.

5:55
    PETER BARTOŠ dostáva krásnu prihrávku, ocitá sa sám pred Škrečkom a strieľa presne do pravého rohu bránky ! 0:3. Asistencie : Dravecký, Tabaček.

7:48
    Zvolen je paradoxne častejšie v útoku, Košičanom stačilo využiť tri brejky a vsietili tri góly.

8:32
    Kurali predvádza prvý úspešný zákrok, keď chytá nahodený puk od modrej čiary.

10:10
    Košičania teraz zatlačili svojho súpera. Zvolenu sa nedarí dostať sa do pásma, sú takpovediac bezmocní.

11:02
    Baláž strieľa od modrej čiary presne do lapačky Hyláka.

11:11
    Zakázané uvoľnenie Košíc, hra sa presúva pred Hyláka.

12:17
    Hru na chvíľu upokojil 2. útok domácich, ten sa síce dostal na malú chvíľu do pásma, no nedostal sa k strele.

13:52
    Nič vážnejšie domáci nevedia vymyslieť, do pásma sa teraz dokázali dostať, no puk ihneď strácajú a obranca hostí ho vyhadzuje cez všetky čiary.

3:30
    Mlynarovič sa znova dostáva k puku a ihneď strieľa z bezprostrednej blízkosti na Kuraliho, strela naštastie pre domácich bola zblokovaná.

4:43
    Bartoš je vylúčený za nedovolené bránenie.

15:42
    Slovák sa snažil strieľať z pravého kruhu, Hylák strelu kryje.

16:29
    Leskovjanský zle prihrával v útočnom pásme, domáci sa tak sami dostávajú z pásma.

16:53
    Hostia sa úspešne bránia.

17:04
    Teraz zastavilo domácich postavenie mimo hry.

17:17
    Hostia v plnom počte.

18:54
    Zvolenčania hrajú momentálne síce lepšie, k vážnejšej šanci sa avšak stále nevedia dostať.

19:20
    Baláž z prava posieľa strelou puk do ľavého betónu Hyláka, puk sa odráža do mantinelu.

19:35
    Haščák je vylúčený za podrazenie, domáci si zahrajú presilovú hru.

19:50
    Zvolen dal gól!
    Domáci využívajú presilovú hru, MIROSLAV VANTROBA strieľal od modrej čiary, jeho strelu tečoval ešte jeden z hráčov hostí v strednom pásme a puk sa miernym padáčikom dostal za Hyláka. Asistencie : Slovák, Šachrajčuk.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V divokej prvej časti hry sme videli až 4 góly. Za 4 minúty dokázali hostia streliť tri góly, viedli tak už v 6. minúte 0:3. Domáci sa nasledujúcich 10 minút na ľade len hľadali. V závere sa šťastie priklonilo aj k nim, od modrej čiary strieľal Vantroba a prekonal Hyláka, ktorý toho veru veľa nevidel. Priebeh 2. tretiny by mal byť o to zaujímavejší, veď gól do šatne vie narobiť vetry v šatni hociktorého tímu.

Ďalšia tretina začne približne o 17:48.

Zaujímavý bude hlavne spôsob hry domácich v 2. tretine, doteraz hrali dosť otvorený hokej, ktorý hosťom sedí, veď dať tri góly za 4 minúty to je vynikajúci výkon. Hostia nemajú čo meniť, vedú a tak môžu hrať svoju hru, v tomto prípade rýchle protiútoky a bezpečná obrana no hlavne pekný kombinačný hokej.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:56
    Zakázané uvoľnenie hostí, Zvolenčania sa od začiatku druhej tretiny hnú dopredu, zatiaľ vyslali na Hyláka v 2. časti hry len jednu strelu, ktorú vyrazil vyrážačkou do ochrannej sieti.

21:14
    Po nahodení puku Košičanmi končí na striedačke domácich.

21:34
    Teraz pre zmenu zakázané uvoľnenie domácich, nepresné prihrávky "zdobia" začiatok 2. tretiny.

23:18
    Zvolenčania si myslia, že im bude stačiť nahadzovať puky pred bránu, veď v tejto časti hry nič iné ešte nepredviedli.

24:01
    Slovák sa dobre zbavuje obrancu na modrej čiare, strieľa zápästím na Hyláka, ten však nemusel zasahovať, puk končí mimo bránky.

25:26
    Škvaridlo sa dobre dostával spoza bránku pre ňu, tam však strieľa len bekhendom do betónu Hyláka a puk končí mimo bránky.

26:25
    Zvolenčania sa teraz nevedia dostať s vlastného obranného pásma, vyše minútu predvádzali nepresné prihrávky pred svojim brankárom.

26:32
    Juraško od modrej čiary strieľa na Hyláka, ten mal výhľad dobrý a tak chytá bez problémov jeho strelu.

27:30
    Traja hráči domácich na dvoch obrancov hostí, domáceho útočníka Lukáša Juríka teraz nahneval hvizd rozhodcu, ktorý píska postavenie mimo hry.

27:36
    Vantroba je vylúčený za držanie, domáci budú hrať v oslabení.

28:09
    Po stečovanej strele hostí vyhadzuje puk Hraško cez všetky čiary.

28:55
    Šeda od modrej strieľa na Kuraliho a nechal ho vyniknúť. Vynikajúcim semafórom chytá jeho pokus.

29:37
    Domáci v plnom počte.

30:05
    Šanca hostí,Haščák dostáva z pravého kruhu prihrávku do medzikružia, chvíľku si podržal puk a následne strieľa, no ani na 2krát neprekonal Kuraliho.

30:25
    Košičania zvyšujú svoj náskok, MICHEL MIKLÍK vysiela nahodený puk a ten sa štastne dostáva za Kuraliho. Asistencia : Gron.

32:10
    Tabaček teraz doslova zaútočil na hráča domácich v bránkovisku Hyláka. Vylučuje sa, Slovák a Tabaček dostávajú 2 minúty za hrubosť.

33:52
    Ďaloga prihráva Lukášovi Juríkovi na modrú, ten ihneď prihráva na Baláža a ten tečom posiela puk na Hyláka, brankár hostí je pozorný.

34:24
    Fabuš krásne dostáva puk do svojho útočného pásma, prihráva DRAVECKEMU, ktorý si nakorčuloval pred Kuraliho a bekhendovou strelou ho prekonáva. Obrana domácich v dnešnom zápase absolutne nefunguje.

36:43
    Košičania diktujú nielen réžiu ale aj rýchlosť hry. Zvolenčania sú teraz v pásme, no sú bezmocní a nevedia sa dostať pred bránku, pohybujú sa len po rohoch.

38:03
    Slovák sa dostal cez dvoch obrancov, vystrelil slabučkú strelu na Kuraliho, nič výrazné však nevymyslel.

38:57
    Škvaridlo dostáva krásnu prihrávku, ocitol sa sám pred Hylákom, blafákom ho však neprekonáva a neznižuje tak vedenie Košíc.

39:06
    V závere tejto časti hry hostia predvádzajú zakázané uvoľnenie.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej časti hry domáci veru nič oslnivé nepredviedli, Košičania si hrali svoju hru a vsietili 2 góly zásluhou Miklíka a Draveckého. V šatni domácih musia teraz padať ostré slová.

Ďalšia tretina začne približne o 18:34.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:45
    Z ľava Bartoš nahrával DRAVECKEMU a ten do stieľa do protipohybu Kuraliho, 1:6. Asistencie : Bartoš, Zálešák.

42:16
    Košíce ako po celý zápas tak aj teraz režírujú hru, ani obrana ani útok domácich nefugujú tak ako majú.

42:22
    Strela od modrej končí na Hylákovi.

43:12
    Hra sa spomalila, hostia v pohode udržujú svoj náskok, domáci sa len zriedkavo dostávajú pred Hyláka.

43:42
    Čurilla mal na pravej strane spoluhráča, obaja boli v brejku, no domáci útočník sa rozhodol strieľať. Hylák bez problémov chytá puk.

44:55
    Znova menšia šanca hostí, znova strelu tečovala obrana domácich a puk posiela cez všetky čiary, hostia zakladajú útok od vlastnej bránky.

46:30
    Slovák dostáva prihrávku a ocitá sa sám pred prázdnou bránkou. Na neštastie domácich nebol schopný spracovať puk a v bránkovisku si povzdychol za svoju nepremenenú tutovku.

46:47
    Mlynarovič je vyúčený za hákovanie.

47:10
    Milan Jurík je vylúčený za hákovanie, hrá sa 4 na 4.

47:40
    Chybu Šedu za vlastnou bránkou potrestal VLADISLAV BALÁŽ, zobral mu puk, ihneď sa dostáva pred bránku a posiela puk do bránky, Hylák nebol schopný adekvátne reagovať.

48:48
    2. gól domácich jednoznačne nabudil, snažia sa strieľať zo všetkých pozícii, Hylák zatiaľ ich pokusy chytá. Hostia v plnom počte.

49:13

51:31
    Šachrajčuk nedal do prázdnej bránky !!! Domáci sa dobre dostali do pásma a ihneď vystrelili, Šachrajčuk ale neznížil.

51:56
    Rozhodca ešte skontroluje Šachrajčukovu strelu, domáci totiž reklamovali gól, ak teda Šachrajčuk dal gól, tento gól Košičanov nebude platiť.

51:56
    HAŠČÁK prekonáva Kuraliho krásnou strelu spoza domáceho obrancu, puk mieri do ľavého horného rohu.

52:41
    Dnešné stretnutie sleduje 2079 divákov.

53:59
    Zvolen upokojuje hru a zakladá útok od vlastnej bránky, Baláž sa dostáva s pukom do pásma, Baláž nahráva osamotenému Leskovjanskému na ľavú stranu no jeho prihrávku nezachytáva.

54:30
    Strela Šachrajčuka z ľavého kruhu je príliš nízka, Hylák v pohode chytá jeho pokus.

56:16
    Zuzin si nakorčuloval pred bránku, strieľa na Hyláka, no jeho strela je príliš nízka a tak puk smeruje len do betónu Hyláka.

57:30
    Kurali zneškodnil únik Grona, v súboji jeden na jedného teda vyhráva domáci brankár.

58:16
    Oba tímy už čakajú na koniec zápasu, Zvolenčanom už dochádzajú sily.

58:54
    MAREK VOREL dostal prihrávku z pravej strany a bombou prestrelil Kuraliho, 2:8.

59:53
    Pár menších šancí hostí.

60:00

Hostia deklasovali Zvolen 2:8. Po reprezentačnej prestávke, keď boli oba tímy oddýchnuté je to naozaj nevídaný výsledok. Zvolenčania prespali úvodnú tretinu a už sa to s nimi viezlo. Prehrali všetky tri tretiny, dokázali vsietiť len 2 góly, hostia si z chuti zastrielali. Prajeme ešte príjemný zvyšok dňa ! (19:14:17)

Marian Fiam

Góly a asistencie: 20. Vantroba (Slovák, Šachrajčuk), 48. Baláž, 52. Haščák - 2. Haščák (Piatak), 3. Mlynarovič (Homer, Vorel), 6. Bartoš (Dravecký, Tabaček), 31. Miklík (Gron), 35. Dravecký (Fabuš, Vorel), 41. Dravecký (Bartoš, Zálešák), 59. Vorel

HKM Zvolen: Škrečko (Kurali) - Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Korhonen, Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík (C), Baláž - Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - Čurilla, M. Jurík, Škvaridlo - Otčenáš, Sikela, Zuzin

Rozhodca: Jonák - Návratek, Tvrdoň