Lipsko – Stuttgart 5:1 (kon.)
RB Lipsko
5:1 (0:1)
VfB Stuttgart
cz Piatok 25.08.2023, 20:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Nemecká Bundesliga • 2. kolo

90+1
    Střídání v týmu VfB Stuttgart:
    ze hřiště odchází Džong Woo-jong, přichází Jamie Leweling,
    ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Maximilian Mittelstädt.

85
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Lukas Klostermann,
    ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Christoph Baumgartner.

79
    ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Emil Forsberg,
    ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Timo Werner,
    ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Benjamin Šeško.

76
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Hororový poločas z pohledu Stuttgartu korunuje XAVI SIMONS pátým gólem! Openda vyslal SIMONSE do samostatného úniku, mladý talent napoprvé neuspěl, ovšem rychle se ihned zorientoval a z malého vápna posílá balón za Nübelova záda!

73
    Roh rozehraný na krátko připravili hlavní aktéři KEVINU KAMPLOVI na hranici vápna, odkud KEVIN KAMPL vypálil směrem na bránu! Jeho pokus tečoval Haraguči, a tak byl Alexander Nübel bezmocný.

70
    ze hřiště odchází Lilian Egloff, přichází Genki Haraguči,
    ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Roberto Massimo.

66
    Red Bull prožívá snový druhý poločas. David Raum nasměroval míč z levé strany na zadní tyč, kde si naskočil přes dva hráče LOIS OPENDA a hlavičkou z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť!

64
    Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Lilian Egloff).

63
    Domácí jdou do vedení! Simons přistrčil míč DANIMU OLMOVI, který se s míčem hbitě otočil a svou levačkou vymetl pravý dolní roh Nübelovy svatyně.

61
    Za nesportovní chování vidí žlutý kartonek Xaver Schlager.

58
    ze hřiště odchází Silas, přichází Borna Sosa.

55
    Branka po přezkoumání neplatí! Gólu předcházel ofsajd.

53
    Během další minuty kompletuje Lipsko otočku! Z rychlého brejku servíroval Poulsen před bránu, kde Nübel míč lehce vyrazil před sebe, odkud pohotově dorážel LOIS OPENDA!

51
    Domácí nachází po přestávce vyrovnávací branku! Zagadou přihrál míč brankáři velmi pomalu, a tak při odkopu Alexandera Nübela stihl míč srazit do brány BENJAMIN HENRICHS!

47
    Na dobře kopnutý centr si naskočil Willi Orbán, jehož hlavičku z bezprostřední blízkosti vytáhl mimo tři tyče Alexander Nübel!

45+6
    Žlutou kartu za protesty vůči rozhodčímu vidí hlavní trenér domácích Rose.

45+6
    Hlavní rozhodčí prošetřuje incident s VAR.

45+2
    Stuttgart nezachytil náběh Opendy, který ihned obdržel přesnou kolmici. Střelu z úhlu skvěle vykryl Alexander Nübel, jenž zůstává nepřekonatelný.

42
    Dobývání brány Stuttgartu pokračuje. Dani Olmo se dostal přes obránce a už napřahoval ke střele. Pohotovým zákrokem zamezil střele Karazor.

36
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Velkou chybu v rozehrávce dokázali hosté potrestat! Raumovu mizernou přihrávku sklepnul Karazor na SERHOUA GUIRASSYHO. Ten si přebral před vápnem míč, udělal kličku obránci a uklidil míč k levé tyči! Brankář Blaswich si na míč sáhl, ale nedokázal jej vytěsnit mimo tři tyče. 0:1

35
    Serhou Guirassy měl na hlavičce první gól zápasu. Jeho hlavička však skončila vysoko nad bránou!

32
    Nejprve centroval před bránu Simons, ale jeho nabídku zužitkovali domácí pouze ke zpětné přihrávce na vápno, odkud z voleje pálil Xaver Schlager. Těžký kop skončil těsně nad bránou hostí.

Ondřej Kučera

Góly: 51. Henrichs, 63. Olmo (Simons), 66. Openda (Raum), 73. Kampl, 76. Simons (Openda) – 36. Guirassy (Karazor)

Karty:   61. X. Schlager (RBL) – 45+6. M. Rose (STU), 64. Egloff (STU)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 9:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:10.
    RB Lipsko: Blaswich – Henrichs, Simakan (85. Baumgartner), Orbán (C), Raum – Kampl, X. Schlager – Simons (79. Werner), Olmo (85. Klostermann) – Openda (79. Forsberg), Poulsen (79. Šeško).
    Náhradníci: Zingerle – Carvalho, Seiwald, Lukeba.

Tréner: M. Rose

VfB Stuttgart: Nübel – Stenzel (70. Massimo), Anton (C), Zagadou, Itó – Egloff (70. Haraguči), Karazor – Silas (58. Sosa), Jeong Woo-yeong (90+1. Leweling), Führich (90+1. Mittelstädt) – Guirassy.
    Náhradníci: Bredlow – Millot, Milošević.

Tréner: S. Hoeneß

Rozhodca: Willenborg – Aarnink, Kleve