Frankfurt – Hoffenheim 1:0 (kon.) | Union Berlín – Lipsko 0:4 (kon.)
Eintracht Frankfurt
1:0 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Nedeľa 18.08.2019, 15:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Nemecká Bundesliga • 1. kolo

Napínavé stretnutie rozhodol gól z prvej minúty, o ktorý sa postaral obranca Martin Hinteregger. Hoffenheim síce dvakrát dostal loptu do siete, ani jeden gól neplatil pre ofsajdy. Ja vám ďakujem za pozornosť a želám pekný deň. (17:26:31)
    90+4.

90+4

90+3
    Ishak Belfodil sa dostal k prihrávke za obranu súpera, prehodil Trappa a mohol sa tešiť z gólu, lenže útočník hostí sa nachádzal v ofsajde, takže vyrovnané nie je.

90+2
    Žltú kartu dostáva Gonçalo Paciência (Eintracht Frankfurt).

90+1
    Nadstavujú sa 4 minúty.

90
    Žltú kartu dostáva Kevin Vogt (TSG 1899 Hoffenheim).

89
    Eintracht Frankfurt získal rohový kop, center na zadnú žrď nebol zakončený, pretože lopta bola vysoká.

88
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Mijat Gaćinović, prichádza Lucas Torró.

87
    Pavel Kadeřábek poslal sprava krásny center a do obrovskej šance sa razom dostal Ishak Belfodil. Ten z hranice päťky hlavičkoval len vedľa bránky.

86
    Domáci rozohrali roh na krátko, následne našiel Filip Kostić svojim centrom len rukavice brankára Baumanna.

85
    Zdravotné problémy avizuje Kevin Vogt, ktorý bude potrebovať ošetrenie.

84
    Filip Kostić potiahol znova loptu po krídle do šestnástky. Prihrávku do druhej vlny zakončil Sebastian Rode, získal roh.

83
    Oliver Baumann poslal dlhý odkop iba k hráčom súpera, tí loptu odkopli naspäť. Hoffenheim tak zakladá ďalšiu akciu.

82
    Filip Kostić centrom zľava spoluhráčov nenašiel, loptu dostali obrancovia Hoffenheimu bez problémov do bezpečia.

81
    Martin Hinteregger išiel vhadzovať aut pri svojej šestnástke, nenápadne mu jeden z členov realizačného tímu podal niečo, čo obranca hneď zjedol. Podľa všetkého tabletku proti bolesti.

80
    Posledných desať minút plus nadstavený čas pre TSG 1899 Hoffenheim. Dokážu jeho hráči ešte s výsledkom niečo urobiť?

79
    Domáci prešli do rýchlej kontry, v situácii troch proti trom však Filip Kostić prihrával pred bránku veľmi nepresne a Ante Rebić bol navyše v ofsajde.

78
    Martin Hinteregger sa ale za potlesku fanúšikov vracia na ihrisko, takže asi to nebude až tak zlé ako to vyzeralo.

77
    Obranca domáceho celku ukazuje, že chce striedať a kríva z ihriska.

76
    Martin Hinteregger išiel do sklzu, ktorým minul loptu aj hráča, sám sa však podľa všetkého zranil, pretože jeho výraz tváre nevyzerá vôbec dobre. Potrebuje ošetrenie.

75
    Pätnásť minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže sa ešte jeden či druhý tím zapísať do streleckej listiny?

74
    Tentoraz to Filip Kostić spravil o niečo lepšie, pokus spred šestnástky ale aj tak smeroval tesne vedľa troch žrdí.

73
    Filip Kostić si na ľavom krídle potiahol loptu k šestnástke, jeho pas pred bránku však nebol vôbec presný a lopta smerovala mimo spoluhráčov.

72
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Dennis Geiger, prichádza Ishak Belfodil.

71
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Dajči Kamada, prichádza Gonçalo Paciência.

70
    Centrovaná lopta sprava prepadla k voľnému Filipovi Kostičovi. Ten mal dobrú streleckú pozíciu, z prvej nasmeroval loptu vedľa bránky.

69
    Danny da Costa sa síce na pravom krídle nedostal až k šestnástke, získal však aut a Frankfurt ostáva na útočnej polovici.

68
    Geigerov pas na zadnú žrď presný nebol, po nákope naspäť však pred prázdnou bránkou len tesne hlavou minul loptu Robert Skov.

67
    Hoffenheim získal rohový kop, ten rozohrá už pripravený Dennis Geiger.

66
    Hoffenheim drží loptu na svojej polovici ihriska, cez dobre postavených hráčov Frankfurtu sa nevie dostať dopredu.

65
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Dominik Kohr, prichádza Sebastian Rode.

64
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Lukas Rupp, prichádza Diadie Samassékou.

63
    Hoffenheim síce mal k dispozícii priamy kop, no center do šestnástky sa neujal. Bol veľmi nízky.

62
    Žltú kartu dostáva Gélson Fernandes (Eintracht Frankfurt).

61
    Frankfurt získal rohový kop, center do malého vápna defenzíva Hoffenheimu odvrátila.

60
    Sebastian Rudy vyslal technický pokus smerujúci k žrdi. S tým si brankár Kevin Trapp poradil bez väčších problémov.

59
    Dajči Kamada fauloval pred svojim pokutovým územím, Hoffenheim bude mať šancu na priame ohrozenie bránky Trappa.

58
    Danny da Costa vyriešil prudký center do jeho pokutového územia. Za ním číhal Ihlas Bebou, ten teda šancu nemal.

57
    Geiger síce trochu kríval, bude však v poriadku. Pri lopte sú už domáci hráči. Tí sa snažia rozohrávať na vlastnej polovici ihriska.

56
    Dennis Geiger odohral loptu a potom mu cez nohu prešiel ako valec jeden z domácich hráčov, ktorý bol v súboji neskoro.

55
    Po odkope domácich hráčov môže vhadzovať Pavel Kadeřábek a hostia začínajú akciu z vlastnej polovice.

54
    Hoffenheim sa drží na súperovej polovici ihriska, zatiaľ to ale nevedie k ničomu zaujímavému.

52
    Center z rohového kopu dostali domáci do bezpečia. Z tohto mráčiku teda nezapršalo.

51
    Oliver Baumann si teraz nerozumel so spoluhráčmi. Po nepresnej prihrávke na brankára Hoffenheimu z toho bude roh pre Frankfurt.
    50.

50
    Hoffenheim drží loptu na svojich kopačkách, domáci futbalisti však dobre napádajú.

49
    Dajči Kamada krásne prešiel do veľkého vápna pomedzi troch súperov. Zakončil prudko po trávniku k žrdi, Oliver Baumann predviedol fantastický zákrok.

48
    Hostia v snahe získať loptu faulovali, z vlastnej polovice bude rozohrávať David Abraham.

47
    Ani jeden tréner cez prestávku nestriedal, takže oba tímy nastupujú v takých istých zostavách v akých prvý polčas ukončili.

46

Martin Hinteregger otvoril skóre už v prvej minúte. Domáci tím bol niekoľko minút jasne lepší, potom Hoffenheim vyrovnal hru a na chvíľu aj skóre. Zásah Geigera nakoniec neplatil.

45+1

45+1
    Nadstavuje sa 1 minúta.

45
    K priamemu kopu z veľmi dobrej pozície na priamu strelu sa postavil Ante Rebič a poslal poriadnu ranu. Nanešťastie pre neho priamo do miest, kde bol Oliver Baumann. Ten si na dvakrát poradil.

44
    Lukas Rupp fauluje niekoľko metrov pred vlastnou šestnástkou, tvrdo poslal na zem Mijata Gaćinovića. Frankfurt teda získal dobrú pozíciu na priamy kop.
    43.

43
    Gól pre ofsajd neplatí!

42
    Situáciu ešte rieši systém VAR. Kevin Trapp avizoval teč hráča v ofsajde.

41
    Hostia získali rohový kop. Nízky center defenzíva domáceho celku nedostala zo svojho vápna, takže k lopte sa dostal Dennis Geiger a strelou tesne nad trávnikom prekvapil Trappa. Gól nakoniec pre ofsajd neplatí.

40
    Posledných päť minút do konca prvého polčasu. Frankfurt je stále vo vedení, Hoffenheim však vyrovnal hru.

39
    Žltú kartu dostáva Ante Rebić (Eintracht Frankfurt).

38
    Oliver Baumann mimo svojej šestnástky odohral ako prvú loptu, potom trafil aj Rebiča. Domáci útočník bude v poriadku.

37
    Gélson Fernandes udržal loptu proti dvom obrancom a Filip Kostić sa od poliacej čiary dostal až pred malé vápno. V obrovskej šanci proti nemu vystúpil brankár Oliver Baumann a zakončenie zneškodnil.

36
    Steven Zuber sa teraz na ľavej strane šestnástky dostal k odrazenej lopte, poslal ju iba do prvého hráča pred sebou.

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky ešte nejaký gól?

34
    Eintracht Frankfurt je veľmi dobre sformovaný na svojej polovici, hráči súpera nemajú možnosť preniknúť pred Trappa.

33
    Hoffenheim znova nasťahovaný na súperovej polovici ihriska, cestu do pokutového územia súpera však vymyslieť nevie.

32
    Ante Rebić sa takmer dostal k dlhej lopte a mohol by ísť sám na kasu. V poslednej chvíli pred ním odkopol Stefan Posch.

31
    Makoto Hasebe zablokoval strelu z diaľky, Hoffenheim ale ostáva nasťahovaný na súperovej polovici ihriska.

30
    Polhodina veľmi zaujímavého stretnutia za nami. Tešiť sa však môžeme ešte na hodinku kvalitného futbalu.

29
    Filip Kostić vyslal spred šestnástky poriadne prudkú ranu po trávniku. Len tesne minul vzdialenejšiu žrď.

28
    Steven Zuber poslal veľmi dobrú a hlavne presnú prihrávku pred malé vápno, kde bol voľný Robert Skov. Z prvej zakončil tesne vedľa.
    27.

27
    Hoffenheim upokojil hru a drží loptu vo svojej moci. Ihlas Bebou individuálne do vápna neprešiel, nedokázal to ani Lukas Rupp.

26
    Ante Rebič vošiel sprava do šestnástky súpera, potom však nepresne prihral a lopta si našla futbalistov Hoffenheimu.

25
    Rohový kop Frankfurtu nedopadol podľa domácich predstáv, hostia dostali loptu preč.

24
    Domáci teraz chceli penaltu, pretože na zemi skončil Filip Kostić. Bude z toho len rohový kop.

23
    Mijat Gaćinović centrom sprava spoluhráčov nenašiel, Filip Kostić loptu vrátil do vápna z druhej strany. Ani teraz zakončenie neprišlo.

22
    Sledujeme trochu hluchú pasáž zápasu s mnohými nepresnosťami na jednej aj druhej strane.

21
    Dominik Kohr padá v strede ihriska, vypýtal si faul od Lukasa Ruppa. V posledných minútach sa často prerušuje.

20
    Dennis Geiger centroval z priameho kopu pred bránku domáceho tímu, obranca Pavel Kadeřábek hlavičkoval nad.

19
    Gélson Fernandes na vlastnej polovici ihriska fauloval, priamy kop pre Hoffenheim získal záložník Robert Skov.

18
    Ihlas Bebou vyštartoval k zaujímavej kolmici za obranu súpera, prvý sa však pri lopte ocitol Kevin Trapp.

17
    Držanie lopty: 42% – 58%

16
    Lukas Rupp sa nedostal k centrovanej lopte do šestnástky domáceho tímu. Vo vzduchu dominoval brankár Trapp.

15
    Frankfurt po šanci súpera kontroluje loptu v strede poľa, znova hľadá cestu do šestnástky Hoffenheimu.

14
    Po centri sprava sa k odrazenej lopte na hranici šestnástky dostal hosťujúci Lukas Rupp a krížnou strelou len tesne minul bránku. Mohlo byť vyrovnané.

13
    Hoffenheim sa na chvíľu usadil na súperovej polovici ihriska, brankár Kevin Trapp doteraz videl loptu iba z diaľky.

12
    Hráči v tmavých dresoch kombinovali v strede poľa, následne poslali loptu doprava. Tam sa Eintracht Frankfurt ďaleko nedostal.

11
    Frankfurt je na začiatku stretnutia lepším tímom a po góle z úvodnej minúty zatiaľ zaslúžene vyhráva.

10
    Eintracht Frankfurt získal ďalší priamy kop, center do malého vápna našiel domácu dvojicu futbalistov v postavení mimo hry.

9
    Oliver Baumann faulovaný v snahe rozohrať loptu, vyšliapol si na neho Ante Rebić.

8
    Filip Kostić získal na krídle priamy kop pre Frankfurt. Prudký center na zadnú žrď nasmeroval Dajči Kamada nad bránku.

7
    Nepresná kolmica za obranu Hoffenheimu prišla k brankárovi Baumannovi, ten ale musel rýchlo pod tlakom odkopávať. Zvládol to.

6
    Hoffenheim sa snaží viac kontrolovať loptu a prenikať k šestnástke Frankfurtu. Zatiaľ sa to veľmi nedarí.

5
    Ihlas Bebou vystrelil spred pokutového územia frankfurtského celku, loptu defenzíva domácich okamžite zablokovala.

4
    Dajči Kamada si v šestnástke hostí prehodil loptu na pravačku a poslal prudkú ranu k bližšej žrdi. Oliver Baumann zasiahol.

3
    Robert Skov sa po pravom krídle nedostal k vápnu súpera, lopta mu ušla za čiaru. Domáci majú aut.

2
    Fantastický nástup domácich, hostia musia kontrovať, no Frankfurt je znova v ofenzíve.
    1. Martin Hinteregger (FRN) - 1:0

1
    Frankfurt dal gól!
    Domáci idú do vedenia. Získali rohový kop a po centri Filipa Kostića ostal v šestnástke nepokrytý MARTIN HINTEREGGER, ktorý trafil z voleja k žrdi.

1
    Domáci Frankfurt nastupuje v tmavej kombinácii dresov, hostia z Hoffenheimu majú také do modra.

1

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa, Kohr, G. Fernandes, Kostić – Rebić, Gaćinović, Kamada.
    Náhradníci: Wiedwald – A. Touré, Torró, Durm, N'Dicka, Chandler, Paciência, Rode, Joveljić.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Vogt (C), Bičakčić – Kadeřábek, Rudy, Rupp, Zuber – Bebou, Geiger, Skov.
    Náhradníci: Pentke – Brenet, Stafylidis, Nordtveit, Grifo, Belfodil, Akpoguma, Szalai, Samassékou..

Nemecký tím v tejto sezóne vyhral zatiaľ všetky súťažné stretnutia. V predkolách európskej ligy prešiel cez Floru Tallinn aj Vaduz a teraz ho v tom štvrtom čaká Štrasburg. Frankfurt porazil i v prvom kole národného poháru SV Waldhof Mannheim 5:3. Cez leto však odišli dôležití útočníci. Luka Jovič do Realu Madrid zamieril za 60 miliónov eur, West Ham získal za ďalších 40 Sébastiana Hallera. Jetra Willemsa si požičal Newcastle, zmizol i Branimir Hrgota. Posilami však sú brankár Trapp, obrancovia Hinteregger a Durm, záložníci Rode, Sow, Zalazar i Kohr ako aj útočník Dejan Joveljić.

Deviaty tím minulej sezóny vyhral v prvom zápase DFB Pokalu nad celkom Würzburger Kickers 4:3, ale až po predĺžení, takže sa poriadne natrápil. Cez leto Hoffenheim opustili tri veľké opory. Joelinton (Newcastle), Nico Schulz (BVB) a Kerem Demirbay (Leverkusen) priniesli do pokladnice klubu viac ako 100 miliónov eur. Ďalších deväť pridal Nadiem Amiri (Leverkusen). Posilami sú Ihlas Bebou z Hannoveru, Diadié Samassékou (Salzburg), Sebastian Rudy (Schalke) či obranca Kostas Stafylidis (Augsburg).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.