Frankfurt – Hoffenheim 1:0 (kon.) | Union Berlín – Lipsko 0:4 (kon.)
1. FC Union Berlín
0:4 (0:3)
RB Lipsko
cz Nedeľa 18.08.2019, 18:00 • Stadion An der Alten Försterei, Berlín (kapacita: 22 012 míst) • Nemecká Bundesliga • 1. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Někdy u fotbalových přenosů na počtenou! (19:53:28)

Dnešní utkání sledovalo 22 467 diváků (vyprodáno).

Je hotovo! Lipsko vyřídilo Union už za poločas, kdy se prosadilo hned třikrát. Hlavní postavou dnešního mače byl beze sporu Marcel Sabitzer. Ten nejenže vsítil jednu branku, ale také na tři přihrál. Takže má nyní, i na hokej skvělou, bilanci 1+3! Hosté byli dnes zkrátka o mnoho tříd lepší a žádné překvapení nepřipustili, naopak mohli zvítězit klidně o sedm branek.

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:7.

90

90
    Běží poslední minuta základní hrací doby, podpora od domácích fanoušků je pořád skvělá, i za takového stavu.

89
    Nakonec se zvedl a pokračuje ve hře, stále se ale drží za rameno.

89
    Na zemi leží Poulsen, to nevypadá dobře.

88
    První zápas Unionu v nejvyšší soutěži určitě není takový, jaký by si ho domácí fanoušci přáli. Ale Lipsko bylo dnes na úplně jiném levelu.

87
    Gikiewicz zkusí dlouhý nákop dopředu, ale o výsledku je prakticky rozhodnuto.

86
    Lipsko zkusilo rohový kop rozehrát na krátko. Halstenberg si dělal se dvěma obránci Unionu co chtěl. Jenže potom netrefil branku.

85
    85 minut za námi. Lipsko v pohodě drží míč, navíc Nkunku se opět rozbíhá a tváří v tvář Gikiewiczovi, neuspěl!

84
    Beckerova přihrávka z levé strany Ujaha nenašla, Gulácsi byl rychlejší a míč sebral.

83
    Opět nedovolený zákrok domácích, tentokrát od Andricha.

82
    Žlutou kartu dostává Sheraldo Becker (1. FC Union Berlín) za šlápnutí na nohu.

81
    Becker se na druhé straně dostal do velmi těsného ofsajdu.
    80. Obrovskou šanci měl Nkunku

80
    Nkunku měl na kopačkách další branku! Právě on šikovně obehrál Gikiewicze a pak trefil tyč!

79
    Ale domácí zatím toho nejsou schopní využít, jednoduše chybí kvalita na straně Unionu. Ale zase je to jejich první zápas v Bundeslize, tak uvidíme, jak si povedou v dalších kolech.

Tadeáš Podolka

Góly: 16. Halstenberg (Sabitzer), 31. Sabitzer (Halstenberg), 42. Werner (Sabitzer), 69. Nkunku (Sabitzer)

Karty:   82. Becker (UNB)

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Trimmel (C), Friedrich, Schlotterbeck, Lenz – Prömel, Gentner (46. Ujah) – Abdullahi (58. Becker), Andrich, Bülter – Andersson (70. Polter).
    Náhradníci: Nicolas – Reichel, Subotić, Schmiedebach, Mees, Ingvartsen, Polter, Becker, Ujah.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Konaté, Orban (C) – Demme (62. Laimer) – Klostermann, Sabitzer, Kampl (73. Forsberg), Halstenberg – Y. Poulsen, Werner (65. Nkunku).
    Náhradníci: Mvogo – Saracchi, Nkunku, Haidara, Ilsanker, Laimer, Ampadu, Forsberg, Cunha.

Rozhodca: Schmidt – Rohde, Hacker

Diváci: 22 467 (vyprodáno)