Mattersburg – Hartberg 2:1 (kon.) | Sturm Graz – St. Pölten 3:0 (kon.) | Linz – Rheindorf Altach 2:0 (kon.)
LASK Linz
2:0 (1:0)
SC Rheindorf Altach
cz Nedeľa 28.07.2019, 17:00 • Raiffeisen Arena, Pasching • Rakúska Bundesliga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V 1. kolo rakouské Tipico Bundesligy se proti sobě utkají týmy LASK Linz a SC Rheindorf Altach. Naposled se spolu tato mužstva střetla v březnu na půdě Altachu, kde ovšem vyhrál Linz 2:1. Dnes se navíc bude bojovat v Raiffeisen Aréně v Paschingu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 6 009 diváků.

Oba týmy už za sebou mají první kolo v rakouském poháru. Linz narazil na Vocklamarkt, se kterým si poradil naprosto bez problému 6:2. Klauss s Freiserem vstřelili po dva góly.
    Altach zavítal na půdu Kufsteinu, kde rovněž dominoval a vyhrál 6:1, i když hrál od 23. minutě v oslabení po červené kartě Zwischenbruggera. Nakonec i v tomto utkání vstřelili dva hráči po dvou gólech, tentokrát to byl Meilinger s Diakitem.

LASK Linz: A. Schlager – Ramsebner, Trauner, Wiesinger – Ranftl, Michorl, Holland, Renner – Frieser, Klauss, S. Tetteh.
    Náhradníci: Gebauer – Goiginger, Haudum, Müller, Otubanjo, Pogatetz, Raguz.

SC Rheindorf Altach: Kobras – Anderson, Thurnwald, Netzer, Karić – Meilinger, Diakite, Oum Gouet, Schreiner – Fischer – Gebauer.
    Náhradníci: Ozegovic, Duraković – M. Berisha, Casar, Jamnig, Maak, Matzler.

Rozhodčí: Lechner H..

1

3
    Domácí se dostali k centru z pravé strany, ovšem s tím si hostující hráč poradil bez problémů.

4
    Posléze se ovšem domácí mužstvo provinilo jen faulem ve středu hrací plochy.

7
    Linz právě vstřelil branku!
    Tak tohle je skvělý start domácích do tohoto utkání, jelikož hned na začátku jdou do vedení! Rohový kop z levé strany byl rozehrán nakrátko a posléze se domácímu hráči povedlo projít přes obránce až před bránu, kde přihrál míč SAMUELU TETTEHOVI, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

9
    LASK Linz dál pokračuje v tlaku a tentokrát přiletěl do vápna centr, se kterým si ale obrana Altachu poradila.

10
    Anderson už v desáté minutě vidí za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu a domácí celek tak získal volný kop.

11
    S následným centrem si ale Altach poradil a může tak vyrazit dopředu, ovšem bude to mít hodně těžké.

12
    Nakonec také přišla ztráta míče ze strany hostů a Linz tak pokračuje ve svém nátlaku od úvodní minuty.

14
    Kontrapresink po ztrátě míče je z domácí strany obrovský a Altach se zatím nemůže ani nadechnout směrem dopředu.

15
    Hra je opět přerušená, jelikož hostující hráč zůstal ležet na hrací ploše.

16
    Další velká šance domácích, když se útočník Linzu dostal do zakončení, ale Kobras předvedl fantastický zákrok!

18
    Hosté se nyní dostali dopředu po levé straně a nakonec získali alespoň rohový kop.

20
    Rheindorf Altach se nyní snaží něco vymyslet ve středu hrací plochy, ale domácí i nadále skvěle dostupují hráče a nenechávají soupeře se dostat blíž ke své bráně.

22
    Domácí to tentokrát zkusili nákopem, ovšem ten skončil pouze u obrany hostujícího celku.

24
    Hra nám toho momentálně moc nepřináší, jelikož u míče nyní nepobude delší dobu ani jedno mužstvo a bojuje se tak především ve středu hrací plochy.

26
    Posléze se ale hosté dopustili nedovoleného zákroku a Linz získal volný kop, po kterém může přijít druhý gól.

27
    S centrem do vápna si ale Altach poradil bez nějakých větších problémů.

29
    Domácí celek sice získal autové vhazování na polovině soupeře, ale míč posléze skončil jen v zámezí za bránou.

30
    Půl hodina hry je u svého konce a Linz stále a v pohodě vede nad Altachem 1:0.

31
    LASK si opět vytvořil menší tlak a drží nyní balón na polovině svého soupeře.

33
    Altach sice získal rohový kop z pravé strany, ale následně se faulem provinil Ousmane Diakite.

34
    Parádní obranný zákrok předvedl hráč z řad Linzu, jelikož už to vypadalo, že si Altach vypracuje místo pro střelu, ale tak se nakonec nestalo.

36
    Anderson si hodně zavařil, jelikož jednu žlutou kartu už má a nyní hodně nevybíravě poslal soupeře k zemi, ovšem sudí mu tentok zákrok prominul.

38
    Centr hostujícího hráče z pravé strany nepřinesl nic velkého a obrana Linzu se tak ubránila.

39
    Posléze se ale Emir Karić dopustil faulu a Linz získal přímý kop ze solidní pozice.

42
    Opět to jsou domácí, kteří se dostávají dopředu, ale už delší dobu nepřišla nějaká střela na bránu.

44
    Následně byla hra přerušená, jelikož hostující hráč zblokoval střelu, ovšem trochu se mu otočila noha a momentálně je tak ošetřován.

45
    Ovšem vypadá to, že bude moct pokračovat.

45+1
    Peter Michorl mohl těsně před poločasem vstřelit gól, ale jeho rána skončila pouze na břevně hostující brány!
    45+1. Michorlova rána orazítkovala horní tyč.

45+1

První polovina tohoto utkání je u svého konce a LASK Linz vede nad Rheindorf Altachem 1:0. Do utkání domácí vstoupili skvěle a už v 7. minutě se prosadil Tetteh. Posléze byl Linz jasně lepším týmem, ovšem gól už nepadl.

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

46

47
    Hosté se snažili nákopem za obranu něco vymyslet, ale nakonec z toho nic velkého nebylo.

48
    Dominik Frieser se zlobí, jelikož mu protihráč vyzul kopačku.

49
    No a málem to byl právě Dominik Frieser, který se dostal do šance a to ještě s nezavázanou kopačkou. Linz tak získal rohový kop z levé strany.

50
    Po centru z rohu sice přišlo zakončení, ale to bylo zblokováno do zámezí a následuje tak opět roh.

51
    Po dalším rohu ale už nějaká střela nepřišla a Altach získal jen autové vhazování na své polovině.

53
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Anderson, přichází Matthias Maak.

54
    Balón končí jen v zámezí a Linz tak bude mít k dispozici autové vhazování.

56
    Christian Gebauer se dostal ke střele, ale jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.

57
    Ovšem ani tentokrát roh Altachu nebyl nijak moc nebezpečný.

58
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Marco Meilinger, přichází Mërgim Berisha.

59
    Hosté se opět dostali dopředu a budou tak zahrávat další rohový kop, tentokráte ale z pravé strany.

60
    Posléze se prosadil nový hráč na hřišti Mërgim Berisha, ale ocitl se v jasném ofsajdu a gól tak není uznán!

61
    Samuel Tetteh se snažil dostat do vápna Altachu, ovšem rozhodčí mu odpískal faul.

62
    Ousmane Diakite si udělal místo a z dálky chtěl překvapit brankáře soupeře, ale jeho pokus končí jen bezpečně v moci Schlagera.

63
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Dominik Frieser, přichází Thomas Goiginger.

65
    První poločas měli domácí velkou převahu, ovšem nyní je hra hodně vyrovnaná a možná se dočkáme srovnání.

66
    Teď to mohl vyvrátit domácí hráč, ale jeho zakončení skončilo pouze v moci brankáře Kobrase.

67
    Hra se přerušila, jelikož domácí hráč se dopustil faulu a Altach tak získal volný kop z levé strany.

68
    Poté přiletěl centr do vápna, kde jej hostující hráč vrátil hlavou před bránu, ovšem tam se srazili dva hráči a ti jsou momentálně ošetřováni na hrací ploše.

69
    Ošetření ale bylo krátké a zápas tak může pokračovat.

71
    Zatím jediný střelec utkání Samuel Tetteh se dostal do šance po levé straně, ale jeho pokus skvěle vyrazil gólman Kobras.

72
    Následný centr z rohu se stáčel do branky, ovšem gólman Martin Kobras dokázal míč vyboxovat na brankové čáře.

73
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Christian Ramsebner, přichází Emanuel Pogatetz.
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Emanuel Schreiner, přichází Florian Jamnig.

75
    Domácí se dopustili faulu na pravé straně a Altach tak získal volný kop z levé strany.

76
    Momentálně je hra celkem nepohledná a na trávníku se neděje nic velkého. Linz se soustředí především na defenzívu a Altach se tak nemůže dostat do nějaké šance.

77
    Posléze se pokoušeli něco vymyslet domácí, ale nakonec je z toho jen útočný faul.

78
    S velkou pravděpodobností je o vítězi tohoto zápasu rozhodnuto! Po chybě hostujícího obránce se do velké šance dostal JOÃO KLAUSS, který zakončil k levé tyči pod brankáře Kobrase.
    78. João KLAUSS - 2:0

80
    Nyní hosté získali autové vhazování na polovině soupeře a mohou tak něco vymyslet.

82
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází James Holland, přichází Valentino Müller.

84
    Linz mohl přidat ještě jednu branku, když se ve velké šanci ocitl sám před brankářem Thomas Goiginger, ale ten Kobrase nepřekonal.

86
    Altach se sice snaží něco vymyslet, ale stále je to málo a o vítězi je tak rozhodnuto.

87
    Nyní si navíc domácí obrana bez problémů poradila s nákopem svého soupeře.

89
    A další nákop končí tentokráte v moci brankáře Alexandera Schlagera, který dnes podržel domácí tým pár dobrými a hlavně důležitými zákroky.

90
    Thomas Goiginger šel po souboji s Maakem k zemi a chtěl si vymodlit penaltu, ovšem nakonec právě on uviděl žlutou kartu za simulování.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+2
    Diakite přerušil soupeře v protiútoku a uviděl kartu žluté barvy.

90+4
    Závěr nastaveného času se už pouze dohrává a domácí fanoušci slaví.

90+4

Je konec. LASK Linz v prvním kole rakouské Bundesligy zvítězil na domácí půdě 2:0 nad Altachem a splnil tak jasnou povinnost.
    Do utkání domácí vstoupili skvěle a už v 7. minutě se prosadil Tetteh. Posléze byl Linz jasně lepším týmem, ovšem gól už v první půli nepadl.
    Druhá půle nabídla trochu jiný obrázek a byli to spíše hosté, kteří se snažili něco vymyslet a taky si vypracovali pár šancí. Ale v 78. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení João Klauss a bylo hotovo.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:16.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:53:05)