Mattersburg – Hartberg 2:1 (kon.) | Sturm Graz – St. Pölten 3:0 (kon.) | Linz – Rheindorf Altach 2:0 (kon.)
LASK Linz
2:0 (1:0)
SC Rheindorf Altach
cz Nedeľa 28.07.2019, 17:00 • Raiffeisen Arena, Pasching • Rakúska Bundesliga • 1. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:53:05)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:16.

Je konec. LASK Linz v prvním kole rakouské Bundesligy zvítězil na domácí půdě 2:0 nad Altachem a splnil tak jasnou povinnost.
    Do utkání domácí vstoupili skvěle a už v 7. minutě se prosadil Tetteh. Posléze byl Linz jasně lepším týmem, ovšem gól už v první půli nepadl.
    Druhá půle nabídla trochu jiný obrázek a byli to spíše hosté, kteří se snažili něco vymyslet a taky si vypracovali pár šancí. Ale v 78. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení João Klauss a bylo hotovo.

90+4

90+4
    Závěr nastaveného času se už pouze dohrává a domácí fanoušci slaví.

90+2
    Diakite přerušil soupeře v protiútoku a uviděl kartu žluté barvy.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Thomas Goiginger šel po souboji s Maakem k zemi a chtěl si vymodlit penaltu, ovšem nakonec právě on uviděl žlutou kartu za simulování.

89
    A další nákop končí tentokráte v moci brankáře Alexandera Schlagera, který dnes podržel domácí tým pár dobrými a hlavně důležitými zákroky.

87
    Nyní si navíc domácí obrana bez problémů poradila s nákopem svého soupeře.

86
    Altach se sice snaží něco vymyslet, ale stále je to málo a o vítězi je tak rozhodnuto.

84
    Linz mohl přidat ještě jednu branku, když se ve velké šanci ocitl sám před brankářem Thomas Goiginger, ale ten Kobrase nepřekonal.

82
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází James Holland, přichází Valentino Müller.

80
    Nyní hosté získali autové vhazování na polovině soupeře a mohou tak něco vymyslet.
    78. João KLAUSS - 2:0

78
    Linz právě vstřelil branku!
    S velkou pravděpodobností je o vítězi tohoto zápasu rozhodnuto! Po chybě hostujícího obránce se do velké šance dostal JOÃO KLAUSS, který zakončil k levé tyči pod brankáře Kobrase.

77
    Posléze se pokoušeli něco vymyslet domácí, ale nakonec je z toho jen útočný faul.

76
    Momentálně je hra celkem nepohledná a na trávníku se neděje nic velkého. Linz se soustředí především na defenzívu a Altach se tak nemůže dostat do nějaké šance.

75
    Domácí se dopustili faulu na pravé straně a Altach tak získal volný kop z levé strany.

73
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Christian Ramsebner, přichází Emanuel Pogatetz.
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Emanuel Schreiner, přichází Florian Jamnig.

72
    Následný centr z rohu se stáčel do branky, ovšem gólman Martin Kobras dokázal míč vyboxovat na brankové čáře.

71
    Zatím jediný střelec utkání Samuel Tetteh se dostal do šance po levé straně, ale jeho pokus skvěle vyrazil gólman Kobras.

69
    Ošetření ale bylo krátké a zápas tak může pokračovat.

68
    Poté přiletěl centr do vápna, kde jej hostující hráč vrátil hlavou před bránu, ovšem tam se srazili dva hráči a ti jsou momentálně ošetřováni na hrací ploše.

67
    Hra se přerušila, jelikož domácí hráč se dopustil faulu a Altach tak získal volný kop z levé strany.

66
    Teď to mohl vyvrátit domácí hráč, ale jeho zakončení skončilo pouze v moci brankáře Kobrase.

65
    První poločas měli domácí velkou převahu, ovšem nyní je hra hodně vyrovnaná a možná se dočkáme srovnání.

63
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Dominik Frieser, přichází Thomas Goiginger.

62
    Ousmane Diakite si udělal místo a z dálky chtěl překvapit brankáře soupeře, ale jeho pokus končí jen bezpečně v moci Schlagera.

61
    Samuel Tetteh se snažil dostat do vápna Altachu, ovšem rozhodčí mu odpískal faul.

60
    Posléze se prosadil nový hráč na hřišti Mërgim Berisha, ale ocitl se v jasném ofsajdu a gól tak není uznán!

59
    Hosté se opět dostali dopředu a budou tak zahrávat další rohový kop, tentokráte ale z pravé strany.

58
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Marco Meilinger, přichází Mërgim Berisha.

57
    Ovšem ani tentokrát roh Altachu nebyl nijak moc nebezpečný.

56
    Christian Gebauer se dostal ke střele, ale jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.

54
    Balón končí jen v zámezí a Linz tak bude mít k dispozici autové vhazování.

53
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Anderson, přichází Matthias Maak.

51
    Po dalším rohu ale už nějaká střela nepřišla a Altach získal jen autové vhazování na své polovině.

50
    Po centru z rohu sice přišlo zakončení, ale to bylo zblokováno do zámezí a následuje tak opět roh.

49
    No a málem to byl právě Dominik Frieser, který se dostal do šance a to ještě s nezavázanou kopačkou. Linz tak získal rohový kop z levé strany.

48
    Dominik Frieser se zlobí, jelikož mu protihráč vyzul kopačku.

47
    Hosté se snažili nákopem za obranu něco vymyslet, ale nakonec z toho nic velkého nebylo.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

První polovina tohoto utkání je u svého konce a LASK Linz vede nad Rheindorf Altachem 1:0. Do utkání domácí vstoupili skvěle a už v 7. minutě se prosadil Tetteh. Posléze byl Linz jasně lepším týmem, ovšem gól už nepadl.

45+1
    45+1. Michorlova rána orazítkovala horní tyč.

45+1
    Peter Michorl mohl těsně před poločasem vstřelit gól, ale jeho rána skončila pouze na břevně hostující brány!

45
    Ovšem vypadá to, že bude moct pokračovat.

44
    Následně byla hra přerušená, jelikož hostující hráč zblokoval střelu, ovšem trochu se mu otočila noha a momentálně je tak ošetřován.

42
    Opět to jsou domácí, kteří se dostávají dopředu, ale už delší dobu nepřišla nějaká střela na bránu.

39
    Posléze se ale Emir Karić dopustil faulu a Linz získal přímý kop ze solidní pozice.

38
    Centr hostujícího hráče z pravé strany nepřinesl nic velkého a obrana Linzu se tak ubránila.

36
    Anderson si hodně zavařil, jelikož jednu žlutou kartu už má a nyní hodně nevybíravě poslal soupeře k zemi, ovšem sudí mu tentok zákrok prominul.

34
    Parádní obranný zákrok předvedl hráč z řad Linzu, jelikož už to vypadalo, že si Altach vypracuje místo pro střelu, ale tak se nakonec nestalo.

33
    Altach sice získal rohový kop z pravé strany, ale následně se faulem provinil Ousmane Diakite.

31
    LASK si opět vytvořil menší tlak a drží nyní balón na polovině svého soupeře.

30
    Půl hodina hry je u svého konce a Linz stále a v pohodě vede nad Altachem 1:0.

29
    Domácí celek sice získal autové vhazování na polovině soupeře, ale míč posléze skončil jen v zámezí za bránou.

27
    S centrem do vápna si ale Altach poradil bez nějakých větších problémů.

26
    Posléze se ale hosté dopustili nedovoleného zákroku a Linz získal volný kop, po kterém může přijít druhý gól.

24
    Hra nám toho momentálně moc nepřináší, jelikož u míče nyní nepobude delší dobu ani jedno mužstvo a bojuje se tak především ve středu hrací plochy.

22
    Domácí to tentokrát zkusili nákopem, ovšem ten skončil pouze u obrany hostujícího celku.

20
    Rheindorf Altach se nyní snaží něco vymyslet ve středu hrací plochy, ale domácí i nadále skvěle dostupují hráče a nenechávají soupeře se dostat blíž ke své bráně.

18
    Hosté se nyní dostali dopředu po levé straně a nakonec získali alespoň rohový kop.

16
    Další velká šance domácích, když se útočník Linzu dostal do zakončení, ale Kobras předvedl fantastický zákrok!

15
    Hra je opět přerušená, jelikož hostující hráč zůstal ležet na hrací ploše.

14
    Kontrapresink po ztrátě míče je z domácí strany obrovský a Altach se zatím nemůže ani nadechnout směrem dopředu.

12
    Nakonec také přišla ztráta míče ze strany hostů a Linz tak pokračuje ve svém nátlaku od úvodní minuty.

11
    S následným centrem si ale Altach poradil a může tak vyrazit dopředu, ovšem bude to mít hodně těžké.

10
    Anderson už v desáté minutě vidí za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu a domácí celek tak získal volný kop.

9
    LASK Linz dál pokračuje v tlaku a tentokrát přiletěl do vápna centr, se kterým si ale obrana Altachu poradila.

7
    Tak tohle je skvělý start domácích do tohoto utkání, jelikož hned na začátku jdou do vedení! Rohový kop z levé strany byl rozehrán nakrátko a posléze se domácímu hráči povedlo projít přes obránce až před bránu, kde přihrál míč SAMUELU TETTEHOVI, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

4
    Posléze se ovšem domácí mužstvo provinilo jen faulem ve středu hrací plochy.

3
    Domácí se dostali k centru z pravé strany, ovšem s tím si hostující hráč poradil bez problémů.

1

LASK Linz: A. Schlager – Ramsebner, Trauner, Wiesinger – Ranftl, Michorl, Holland, Renner – Frieser, Klauss, S. Tetteh.
    Náhradníci: Gebauer – Goiginger, Haudum, Müller, Otubanjo, Pogatetz, Raguz.

SC Rheindorf Altach: Kobras – Anderson, Thurnwald, Netzer, Karić – Meilinger, Diakite, Oum Gouet, Schreiner – Fischer – Gebauer.
    Náhradníci: Ozegovic, Duraković – M. Berisha, Casar, Jamnig, Maak, Matzler.

Rozhodčí: Lechner H..

Oba týmy už za sebou mají první kolo v rakouském poháru. Linz narazil na Vocklamarkt, se kterým si poradil naprosto bez problému 6:2. Klauss s Freiserem vstřelili po dva góly.
    Altach zavítal na půdu Kufsteinu, kde rovněž dominoval a vyhrál 6:1, i když hrál od 23. minutě v oslabení po červené kartě Zwischenbruggera. Nakonec i v tomto utkání vstřelili dva hráči po dvou gólech, tentokrát to byl Meilinger s Diakitem.

V 1. kolo rakouské Tipico Bundesligy se proti sobě utkají týmy LASK Linz a SC Rheindorf Altach. Naposled se spolu tato mužstva střetla v březnu na půdě Altachu, kde ovšem vyhrál Linz 2:1. Dnes se navíc bude bojovat v Raiffeisen Aréně v Paschingu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 6 009 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.