Čile – Peru 0:3 (kon.)
Čile
0:3 (0:2)
Peru
cz Štvrtok 04.07.2019, 02:30 • Arena do Grêmio, Pôrto Alegre • Copa América • Semifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:35:31)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:17.

Je konec! Peru po 44 letech postupuje do finále Copy America, když senzačně, ale naprosto jednoznačně a zaslouženě vyhrálo nad Chile 3:0.
    Hosté byli od úvodního výkopu lepším aktivnějším týmem, který táhl za jeden provaz a po pár náznacích se ve 21. minutě prosadil Edison Flores. Chilané první půli předváděli obrovský počet chyb a tu jednou velkou předvedl také brankář Arias, po které zvýšil vedení Peru Yoshimar Yotún.
    Do druhé půle sice vlétlo Chile po hlavě a vytvořilo si pár šancí, ovšem Peruánci tlaku odolali a následně byl stejný obrázek jako z prvního poločasu. V 90+1. minutě definitivně rozhodl o výhře hostů Guerrero. Těsně před koncem alespoň mohl snížit a trochu zkorigovat výsledek Vargas, ovšem ten penaltu zahodil.
    Ve finále tak čeká na Peru hlavní favorit celého turnaje z Brazílie.

90+5
    90+5. Neproměněná penalta Vargase.

90+5
    Tak tohle je vrchol zmaru a finální obrázek tohoto semifinále, kdy se k pokutovému kopu postavil Vargas, který chtěl zakončit panenkou, ale Gallese si ho vychutnal a chytil míč!
    90+4. Penaltový faul peruánského hráče.

90+4
    No pozor! Nakonec se hlavní rozhodčí šel podívat na video a ukázal na pokutový puntík!

90+3
    Charles Aránguiz si chtěl vymodlit penaltu, ale sudí ukázal, že to bude odkop od brány.

90+2
    Domácí se sice dostali ke střele, ale Gallese byl opět připraven.
    90+1. Paolo GUERRERO - 0:3

90+1
    Peru právě vstřelilo branku!
    O druhém finalistovi je rozhodnuto, jelikož hosté vedou už 3:0! PAOLO GUERRERO dostal parádní přihrávku Tapia mezi obranu, které nevyšla ofsajdová past, následně si vychutnal brankáře Ariase a zakončil do prázdné chilanské svatyně. Asistence: Tapia.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Na Peruánce se nyní dívá parádně, kdy si dělají se soupeřem ve středu hrací plochy úplně cokoliv a u toho jsou odměňováni hlasitým povzbuzováním svých fanoušků.

89
    Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Guillermo Maripán, přichází Nicolas Castillo.

89
    Peru dobrou minutu drželo míč na polovině soupeře, ale následně se hosté dopustili faulu.

88
    Charles Aránguiz poslal laciný nákop do vápna soupeře, který našel pouze osamoceného gólmana Pedra Gallese.

87
    Peru se nijak nezatahuje, ale stále hraje na celé hrací ploše, což Chilanům nevyhovuje od první minuty a stále si s tím neví rady.