Nemecko – USA 1:3 (kon.) | Rakúsko – Česko 0:8 (kon.) | Francúzsko – Fínsko 0:3 (kon.)
Švajčiarsko – Rusko 0:3 (kon.)
Švajčiarsko
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Rusko
Nedeľa 19.05.2019, 20:15 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, Slovensko • Majstrovstvá sveta • Skupina B

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:40:03)

Švajčiari sa v tretej tretine snažili o zníženie výsledku, ani jednu zo svojich šancí však nedokázali využiť. Ich hlavný problém niesol meno Alexander Georgijev, ruský brankár totiž predviedol skvelý výkon a úplne vygumoval švajčiarskych strelcov. Kučerov dal v 56. minúte svoj druhý gól v zápase a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté, i tak to ale Švajčiari skúsili ešte v hre bez brankára. Gól by však dnes Georgijevovi nedali, asi ani keby sa hralo do rána. Krásne to potvrdila posledná strela, keď Genazzi trafil tyčku ruskej bránky. Rusko tak zaslúžene získava ďalšie tri body a smeruje za víťazstvom v bratislavskej skupiny, keď za šesť zápasov inkasovalo len tri góly. Švajčiarov čaká v poslednom zápase s Českom boj o výhodnejšiu pozíciu do štvrťfinále.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 11:8 (31:34)

Najlepší hráči zápasu:

Švajčiarsko – Romain Loeffel
    Rusko – Alexander Georgijev

59:52
    Genazzi prenikol do ruskej tretiny po pravej strane a prudkou strelou trafil v úplnom závere tyčku Georgijevovej bránky!

59:09
    Josi krížnou prihrávkou cez celú šírku ruského pásma nabil na strelu z voleja Martschinimu, ten však trafil len bočnú sieť ruskej bránky.

58:38
    Gavrikov vyhodil puk, avšak mimo prázdnu švajčiarsku bránku. Švajčiari okamžite zaviezli puk naspäť do ruskej tretiny.

58:26
    Josi dvakrát strieľal od modrej, prvý pokus ale zablokovala skupinka hráčov pred ruskou bránkou a druhý pokus chytil Georgijev.

58:06
    Oddychový čas Švajčiarska.

58:06
    Vylúčenie v tíme Rusko (Alexander Georgijev – 2 min., zdržiavanie hry / brankár – strhnutie prilby). Trest odpyká Alexandr Ovečkin.

58:06
    Georgijev nejakú dobu chytal bez masky, čo úplne uniklo rozhodcom. Ruský brankár tak ukázal na uvoľnené remienky na maske a masku odhodil. Napokon ale dostáva menší trest.

57:45
    Rusko v plnom počte.
    57:10 Zakončenie Rusov, ktoré o centimetre minulo prázdnu švajčiarsku bránku

57:10
    Rusi vyhodili puk zo svojho pásma a len o centimetre minuli prázdnu švajčiarsku bránku!

56:23
    Genoni opúšťa svoju bránku, Švajčiari tak hrajú presilovku 6 proti 4!

56:05
    Rusi hneď po vhadzovaní vyhodili puk za Genoniho bránku a Diaz navyše svojou rozohrávkou trafil Andronova.

55:45
    Frick zachytil ruskú rozohrávku a obišiel Georgijevovu bránku z ľavej strany, Kuznecov sa však schválne hodil do ľavej tyčky svojej bránky, aby ju vyhodil z pevného postavenia.

55:45
    Vylúčenie v tíme Rusko (Jevgenij Kuznecov – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).
    55:20 Nikita Kučerov (RUS) - 0:3

Michal Sadlek

Góly a asistencie: 4. Anisimov (Orlov, N. Gusev), 27. Kučerov (N. Gusev), 56. Kučerov (Anisimov, N. Zajcev)

Švajčiarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Hofmann, Frick, Fora – Fiala, Hischier, S. Moser (A) – Andrighetto, Kurashev, Ambühl – Martschini, Haas, Rod – Praplan, Bertschy, Scherwey.
    Rusko: Georgijev (Vasilevskij) – Nesterov, Sergačov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Barabanov – Dadonov (A), Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov (A), Ovečkin – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – Telegin, Andronov, Kovaľčuk (C).

Rozhodca: Björk (Švéd.), Tufts (USA) – Malmquist (Švéd.), Oliver (USA)

Diváci: 9 056