Nemecko – USA 1:3 (kon.) | Rakúsko – Česko 0:8 (kon.) | Francúzsko – Fínsko 0:3 (kon.)
Švajčiarsko – Rusko 0:3 (kon.)
Rakúsko
0:8 (0:2, 0:3, 0:3)
Česko
Nedeľa 19.05.2019, 16:15 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, Slovensko • Majstrovstvá sveta • Skupina B

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok nedele. (18:38:36)

Česko si bez väčších problémov poradilo so svojim súperom a po povinnej a hlavne jasnej výhre 8:0 získalo všetky tri body. Víťazstvo Česi prikrášlili ďalšími tromi gólmi na začiatku tretej tretiny a hoci potom výrazne zvoľnili, tak mali zápas pevne pod kontrolou a súperovi nedovolili skoro nič. Rakúsko sa tak už môže naplno koncentrovať na zajtrajší existenčný duel s Talianskom, ktorý na udržanie sa v najvyššej divízii MS musí nutne vyhrať. Česi sa vďaka tejto výhre dostali na druhé miesto bratislavskej skupiny a v utorok ich čaká záverečný súboj so Švajčiarskom, ktorý rozhodne o ich umiestnení a pozícii pre štvrťfinále.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 7:7 (16:39)

Najlepší hráči zápasu:

Rakúsko – Patrick Obrist
    Česko – Dominik Kubalík

59:58
    Rakúsko v plnom počte.

59:38
    Ďalšiu nepresnú prihrávku Česka v útočnom pásme nezachytil na modrej Rutta a Rakúsko sa opäť oslobodzuje.

59:18
    Česi už zjavne nehrajú túto presilovku naplno a Rakúšania sa dostali po nepresnej prihrávke k puku, ktorý odpálili až za Francouzovu bránku.

58:11
    Filip Hronek na modrej niekoľkokrát posúval puk svojim spoluhráčom po stranách a potom sa odhodlal k nahodeniu na rakúsku bránu, trafil ale len cloniaceho spoluhráča.

57:58
    Vylúčenie v tíme Rakúsko (Fabio Hofer – 2 min., podrazenie).

57:44
    Česko v plnom počte.

57:13
    Dominik Kubalík sa po zisku puku vo vlastnom oslabení vrhol sám dopredu, dostal sa však medzi troch Rakúšanov, ktorí ho o puk v strednom pásme pripravili.

56:59
    Strela Schlachera bola niekým tečovaná v skrumáži pred brankárom Francouzom a na veľké šťastie českého brankára sa puk odrazil mimo jeho bránku.

56:33
    K puku sa však dostal Filip Hronek a odpálil ho z českej obrannej tretiny.

56:19
    Haudum prenikol do českého pásma popri ľavom mantineli a po tejto jeho individuálnej akcii sa Rakúsko usadilo v útočnej tretine.

55:44
    Vylúčenie v tíme Česko (Michael Frolík – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

54:49
    Schlacherova strela od modrej bola zrazená na ochrannú sieť.

54:14
    Strongovu strelu z ľavej strany cez Gulaša musel vyraziť Francouz a českí obrancovia potom puk vyhodili až k Herzogovi.

53:39
    Česi sa po dlhšej dobe usadili v útočnej tretine, snažia sa už však hrať skôr na krásu ako na výsledok. Rakúšania preto puk získali a sami môžu zaútočiť.

Michal Sadlek

Góly a asistencie: 7. Faksa (Kolář, Gudas), 15. D. Kubalík (Gudas), 21. Simon (Voráček, Hronek), 31. Řepík (Faksa, D. Kubalík), 31. Frolík (Gulaš, Hronek), 43. Řepík (D. Kubalík, Kolář), 45. Kolář (Voráček, Frolík), 46. J. Vrána (Jaškin, Faksa)

Rakúsko: Herzog (Starkbaum) – Schlacher, Pallestrang, Schumnig, Unterweger, Peter, Strong – T. Raffl (C), Haudum, Herburger – Rauchenwald, Zwerger, Hofer – Ganahl (A), Hundertpfund (A), Baumgartner – Obrist, Cijan.
    Česko: Francouz (Bartošák) – D. Musil, Hronek, D. Sklenička, Rutta, Gudas (A), Kolář, Zámorský – Simon, Frolík (A), Voráček (C) – J. Vrána, Jaškin, Faksa – Jan Kovář, Gulaš, D. Kubalík – Palát, H. Zohorna, Řepík – T. Zohorna.

Rozhodca: Rantala (Fín.), Sidorenko (Biel.) – Jensen (Dán.), McCrank (Kan.)

Diváci: 9 072