Jenisej – Kazaň 1:1 (kon.) | FK Dinamo Moskva – Lok. Moskva 0:1 (kon.) | Groznyj – S. Moskva 1:3 (kon.)
Rostov – FC Ural 2:1 (kon.)
FK Rostov
2:1 (1:0)
FC Ural
cz Sobota 30.03.2019, 17:00 • Rostov Arena, Rostov • Ruská Premier Liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

FK Ural

Ural se zejména v jarní části ruské první ligy potýká s mizernými výsledky a odráží se to i na jeho celkovém postavení v tabulce Premier Ligy. Svěřenci trenéra Parfenova se díky nim propadli až na třinácté místo, které v Rusku odsuzuje tým umístěný na této pozici do barážových bojů o setrvání v nejvyšší soutěži. Šanci na započetí lepších zítřků mají nyní bojovníci z Jekatěrinburgu proti sedmému týmu tabulky.

FK Rostov

V Rostově mají o něco příjemnějšího starosti než v mužstvu reprezentujícím oblast Uralu. Karpinova družina se drží v klidném středu tabulky a bezpochyby míří výš, vždyť na páté místo zaručující kvalifikaci o Evropskou ligu ztrácí pouhopouhé čtyři body. Zda se účasti v evropských pohár domácí přiblíží v utkání s Uralem ukážou sobotní hodiny večerní.

Forma v posledních 5 utkáních: 1-3-1
    Kazaň – Rostov 0:2
    Rostov – Arsenal Tula 0:0
    Jenisej – Rostov 1:1
    Samara – Rostov 1:0
    Rostov – CSKA Moskva 0:0

FK Rostov: Pesjakov – Paršivljuk (C), M. Mevlja, Novoselcev, R. Sigurdsson, Černor – Normann, Jeremenko, Zujev, Jonov – B. Sigurdarson.
    Náhradníci: Abajev – Gaţcan, Glebov, Hadžikadunić, Plijev, Logašov, I. Popov, Ščadin, Šomurodov, Zajnutdinov.

FK Ural: Godzjur – Kulakov (C), D. Poljakov, S. Strandberg, Merkulov – Bavin, Boumal – Dimitrov, Bicfalvi, El Kabir – Pogrebňak.
    Náhradníci: Baklov – Aratore, Bryzgalov, Dancev, Dinga, Fidler, Harojan, Katrič, Paňjukov, Šanbijev, Žiguljov.

Rozhodčí: Kazartsev – Vladimirovič, Islamovič.

1

2
    Od úvodních momentů zápasu jsou v držení míče hráči domácího Rostovu, prozatím jej ale pouze drží na polovině hřiště.

3
    Ke slovu se dostali i hosté, lobovaná nahrávka Boumala ale domácí obranu nezaskočila a bez problémů si s ní poradila.

4
    Novoselcev vhodil míč do hry tak nešťastně, že se jej ihned zmocnili hráči soupeře a vyrazili na zteč. Centrovaný míč z levé strany do pokutového území se ale nesetkal s pochopením spoluhráčů Boumala.

5
    Ural však zůstává na míči a rozvíjí další útočnou akci, tentokrát po pravé straně hřiště.

6
    Pogrebňak se snažil dostat k balónu vysoko ve vzduchu, proti silnému stoperovi soupeře se však nedokázal prosadit.

7
    Rychlý protiútok Rostovu hasila obrana hostí hrajících dnes v oranžových dresech na poslední chvíli před pokutovým územím. Uralští mohou znovu zaútočit.

8
    K obléhání pokutového území se ale opětovně dostali domácí. Další z centrů ale končí zblokován na autovém vhazování.

9
    Útočný faul Sigurdarsona na brankáře hostí přisuzuje míč na kopačky Uralu.

10
    Rostov právě vstřelil branku!
    Hrubice v obraně Uralu přináší první branku zápasu! ALEKSEJ JONOV byl nakonec posledním mužem, který z celé situace dlouhým a naprosto přesným lobem vytěžil první gól zápasu pro domácí Rostov. Ural se tak naprosto zbytečně dostává hned zkraje zápasu do komplikací.
    10. Aleksej Jonov - 1:0.

12
    Rostovským narostla po úvodní brance zápasu křídla a začínají ještě více do svého soupeře bušit. Další z rychlým přečíslení končí rohovým kopem.

13
    S tím si však obrana Uralu tentokrát poradila a odklízí míč do zámezí.

14
    Hostům se přece jenom daří alespoň trochu uklidnit tempo hry na své polovině. Dokonce to vypadá, že se hosté chystají zaútočit.

15
    Poprvé v zápase se nám také žlutí. Za záchranou brzdu musel zatáhnout pravý bek domácích Paršivljuk a je po zásluze potrestán karetním trestem.

16
    Nepříjemný střet Novocelceva s Pogrebňakem na polovině hřiště dokonce přinutil hlavního sudího k přerušení hry a přivolání zdravotní péče.

17
    Vypadá to, že oba účastníci incidentu budou ale v pořádku a hra může pokračovat i s jejich účastí.

18
    V držení míče se ocitají hosté reprezentující Ural a nacházejí cestu do útoku po levé straně hřiště.

19
    Nakonec však byli odzbrojeni pozornou obranou domácích, kteří se zároveň zmocnili kulatého předmětu určeného pro hraní fotbalu a zakládají svou útočnou akci.

20
    S dlouhým nákopem ze středu hřiště si ale Godzjur nedělal velkou hlavu a míč bez problémů schoval do rukavic.
    21. Překombinované přečíslení Rostovu z uplynulé minuty.

22
    Domácí nepouštějí soupeře k míči a v poklidu si hledají cestu za svou druhou brankou utkání, která visí s přibývajícím časem více a více ve vzduchu.

23
    Až nyní se Uralu podařilo alespoň na pár chvil podržet balón na svých kopačkách a nakonec z toho byl nebezpečná centrovaná střela El Kabira. Brankář Pesjakov se po ní ale natahoval zbytečně, neboť skončila v zámezí mimo tři tyče jeho branky.

24
    Rostov ale nehodlá připustit jakýkoliv návrat hostí do zápasu a opět jej zatlačuje před jeho pokutovým územím, tentokrát z celé situace vyplynul rohový kop.

25
    Rozehrávka v rohu hřiště se domácím příliš nevyvedla a Ural z pochopitelných důvodů uklidňuje hru na své polovině.

26
    Postupná kombinace hráčů z Jekatěrinburgu přináší postupný pokrok k pokutovému území domácího mužstva.

27
    I po Pesjakově úspěšném zachycení centrovaného míče a následné rozehrávce jsou u míče znovu hosté, kteří opětovně postupují směrem kupředu poklidným útokem.

28
    Uralští si ale neporozuměli a míč opět během krátkého sledu končí v moci brankáře Rostovu.

29
    Domácí posléze velmi rychle přešli do útoku a snažili se zaskočit nepřipravenou obranu soupeře, leč neúspěšně.

30
    Ural začal velmi dobře napadat rozehrávku soupeře a těží z toho ziskem balónu na své kopačky. Nelibost s přístupem Rostovu k utkání v posledních minutách vyjadřují už i diváci v ochozech svým bučením.

31
    Milimetrově přesný pas z levé strany jen tak tak neskončil na hlavě vyskakujícího Pogrebňaka, hosté se ale přece jenom dostali k dorážce. Tu ale zblokoval obětavým zákrokem jeden z obránců Rostovu a zamezil tak srovnání stavu utkání.

32
    Tempo hry po půl hodině lehce opadlo, v držení balónu jsou po několik minutách opět hráči domácího výběru.

33
    Ti se ale oproti úvodu zápasu jen těžce prosazují přes dobře organizovanou obranu soupeře. Jonov to nakonec nevydržel a pokusil se o dlouhý nákop do pokutového území, míč však skončil daleko za bílou čárou vymezující prostor pro hru.

34
    Ural se svou rozehrávkou nikam nespěchá a znovu volí postupný typ útoku.

35
    Útočný faul hostí při rohovém kopu neunikl pozornosti hlavního sudího, který tak přisuzuje míč opětovně na kopačky Rostovu.

36
    Normann vyzkoušel znovu překvapit obranu domácích rychlým centrem z pravé strany, míč však jako už po několikáté končí bez větších komplikací v rukavicích Pesjakova.

37
    Ten s rozehrávkou příliš neotálel a ihned své spoluhráče vysílá na zteč v cestě za druhým gólem.

38
    Domácí si ale v klíčový moment na hranici pokutového území nerozuměli a balón se tak ocitá na kopačkách Uralu.

39
    Ten předvádí styl útoku, který byl z jejich strany k vidění jen za první poločas již nespočetněkrát, velmi pozvolná kombinaci směřující k rychlému centru z jedné ze stran pokutového území.

40
    Tenhle centrovaný pokus se zapíše svou silou do kategorie přípravky. Brankář Pesjakov si mohl dokonce pár momentů vyčkat, než k němu kulatý předmět vůbec doletěl.

41
    Hra se na pár chvil uklidnila, rozehrávat budou domácí hráči Rostovu.
    42. Normannova rána z hranice pokutového území mířila jen pár centimetrů nad.

43
    Ural už se v závěru poločasu nikam nežene a vypadá to, že je se současným stavem spokojen minimálně do konce první půle.

44
    Rostovu se ještě nabízí možnost rohového kopu z pravé strany hřiště. Domácí tak mají skvělou příležitost navýšit svůj náskok ještě do poločasového hvizdu.

45
    A po drobném závaru v pokutovém území bude následovat obdobná situace.

45+1
    V Rostově se nastavuje jedna minuta nad rámce řádné hrací doby.

45+1

První polovina zápasu nepřinesla příliš fotbalové krásy, zároveň se však diváci v Rostově ani příliš nenudili. Těm navíc udělal gólovou radost už v desáté minutě utkání Aleksej Jonov, který využil zaváhání soupeře a poslal svůj tým do vedení. Z hlediska branek to bylo ale pro prvních čtyřicet pět minut vše, do kabin tak odcházejí o něco spokojenější domácí.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

46

47
    Do druhé půle vstoupili lehce aktivněji hostující hráči a hned se dopracovali k nebezpečnému centru, ten však nakonec pouze proletěl pokutovým územím a skončil na druhé straně hřiště v zámezí.

48
    Jako kočka s myší! Zujev si pohrál hned se třemi obránci soupeře a v pokutovém území se dostal až ke střele z pozice, odkud se kopou penaltové kopy. K nevíře všech jeho spoluhráčů ale vůbec netrefil prostor tří tyčí.

49
    Tentokrát nadělala pozemní dělovka Godzjurovi nemalé starosti, ten nakonec míč i s pomocí spoluhráče odklidil alespoň na rohový kop.

50
    Z něj ale Rostov nevymyslil nic kloudného. Brankář hostí může v poklidu odkopnout míč od své svatyně.

51
    Hosté zvolili svůj typický postoj k útočným akcím, tentokrát z ní ovšem nic nevytěžili a balón končí v moci Pesjakova.

52
    Nakonec to byl Normann, kdo se snažil z hranice pokutového území prostřelit hradbu těl po přisunutí míče od Zujeva. Míč ale skončil zblokován hned na prvním protihráči.

53
    Ural právě vstřelil branku!
    Hosté z následné protiakce vyrovnávají! OTHMAN EL KABIR neviděl jinou možnost, než vyzkoušet štěstí v pokutovém území sólovou akcí a vyplatilo se. Přesnou ranou k levé tyči a správnou razantností nedal Pesjakovi žádnou šanci míč zachytit a zabránit tak brance v jeho síti.
    53. Othman El Kabir - 1:1.

54
    Hosté povzbuzeni vyrovnávací brankou zakládají další útočnou akci, ke svému neštěstí ale nedokázali využít rozhozené obrany soupeře.

55
    Rostov naopak zvládl zaútočit a jeho snahy byly zastaveny až v blízkosti brankáře Godzjura, kde se přesným skluzem prezentoval Strandberg.

56
    Tempo hry začíná nabírat na obrátkách, obě mužstva jsou si vědomy své situace, kdy potřebují naplno bodovat k udržení svých nadějí na lepší umístnění v tabulce.

57
    O poznání aktivnější zůstávají hráči Uralu, ti nyní přesnou kombinací nedávají Rostovu vydechnout, a zároveň nepouštějí soupeře ani na pár chvil k míči.

58
    Nedovolený zákrok na polovině hřiště ze strany Zujeva jen utvrzuje hosty v jejich náporu.

59
    Až nyní se po několika minutách zmocnil míče brankář Pesjakov, naprosto nesmyslnou rozehrávkou na obsazeného spoluhráče ale opět zadělal Rostovu na problémy.

60
    Hosté si nakonec i díky tomuto nedorozumění dostali opětovně k držení balónu a zakládají další útočné snažení.

61
    Sigurdarson se po milimetrovém pasu z pravé strany hřiště dokázal prosadit k zakončení hlavou. Tomu však chyběla potřebná razance, která by nedala brankáři Godzjurovi šanci zasáhnout.

62
    Hlavní rozhodí důrazně domlouvá oběma stranám, že ani s přibývajícími minutami nehodlá tolerovat zbytečně zákeřné fauly. Pro tentokrát se celá situace obchází bez karetního trestu.

63
    Domácí se postupně vyrovnávají s tempem hry nastaveným hráči Uralu a začínají se dostávat k držení míče. Přesto jsou to nyní znovu hosté, kdo jej drží na svých kopačkách.

64
    Ural se i za současného stavu nevzdává své taktiky a jen velmi pozvolna hledá tu nejideálnější cestu k brance Rostovu.

65
    Domácí tým se pokusil o rychlou rozehrávku po ztrátě míče ze strany soupeře, se svým rychlým kontrem ale taktéž nepochodil.

66
    Pro změnu volí hráči Uralu postup do útoku po pravé straně hřiště, kde jsou zastaveni faulem soupeře.

67
    Na dlouhý centr si vyskočil brankář Pesjakov a rychlým výkopem se pokusil vyslat do protiakce Sigurdarson. Ten byl proti přesile neúspěšný.

68
    Zujev zatáhl za záchranou brzdu už na polovině hřiště a naprosto zaslouženě vidí žlutý karetní trest.

69
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Björn Sigurdarson, přichází Eldor Šomurodov.

69
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Alexej Jonov, přichází Baktijor Zajnutdinov.

70
    Své brankářské kvality musel předvést i domácí brankář Pesjakov proti dělovce z hranice pokutového území. Svépomocí se mu podařilo míč dostat na rohový kop.

71
    Domácí se lehce po zákroku hostující obrany domáhali odpískání pokutového kopu. Hlavní sudí Kazartsev je však neoblomný a za svým rozhodnutím penaltu neodpískat si tvrdě stojí.

72
    Zbytečný útočný faul hostí přisuzuje míč do moci Rostovu.

73
    Ural se i tak k balónu dostal velice rychle po rozehrávce soupeře a vyzkoušel své štěstí rychlou akcí po pravé straně, leč neúspěšně.

74
    Následoval znovu rychlý kontr na durhé straně, Po tečované pozemní ráně bude následovat roh domácích.

75
    Diváci v Rostově se fotbalem ve druhé půli musí náramně bavit. Akce střídá akci, přečíslení střídá přečíslení. Rozdílová branka je cítit ve vzduchu až k nám do Česka, zda se jí však dočkáme je pro tuto chvíli ve hvězdách.

76
    Dlouhý míč končí až v moci Godzjura, který vysouvá své spoluhráče co nejdál a chystá se na ně vyslat dlouhý výkop.

77
    Nové příchozí Kazach Zajnutdinov vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu díky svému důrazu na pravé straně hřiště.

78
    Nepříjemný zákrok Pogrebňaka poslal na trávník jednoho z protihráčů, ten se nyní svíjí v bolestech u rohového praporku na polovině hostů.

79
    A útočník Uralu je nakonec i potrestán žlutou kartou.

80
    Ural může vhazovat z pravé strany na polovině hřiště v době, kdy do konce zápasu schází i s nastavením něco málo přes deset minut.

81
    Faul na polovině hřiště přisuzuje míč hráčům domácího Rostovu. Ti se snažili bleskově rozehrát, sudí však vrací hru na místo rozehrávky pro nedodržení všech pravidel rozehrávky takové situace.

82
    Domácím se v posledních minutách nedaří udržet míč dostatečně dlouho, aby si dokázali vytvořit nějakou dobrou příležitost k převrácení stavu zápasu na svou stranu. Ural zároveň dobře napadá jejich rozehrávku.

83
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Roman Jeremenko, přichází Ivelin Popov.

84
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Nikolaj Dimitrov, přichází Marco Aratore.

85
    Rostovští si neporozuměli se svými úmysly a balón končí v moci hostí.

86
    Neuvěřitelný závar v pokutovém území Uralu, žádná rána nebo nebezpečí pro Pesjakova z něj však nevyplynulo.

87
    Normann si byl vědom nebezpečí plynoucího z rychlého přečíslení soupeře a volil pro dobro týmu faul na polovině hřiště, za který je potrestán žlutou kartočkou, jak pojmenovávání žlutý papírek soudruzi v Rusku.

88
    Zběsilé tempo hry však neustává, času na rozdílovou branku ale ubývá. Nyní mají k dispozici standardní situace z velké vzdálenosti hráči Uralu.

89
    Kulakov až s neuvěřitelnou lehkostí zkušeně obehrál soupeře před hrozícím nebezpečím pro jeho tým a naopak vysílá na zteč své spoluhráče.

90
    El Kabir čekal se svou přihrávkou před pokutovým územím příliš dlouho a dle očekávání o něj také přišel. Do útoku mohou pro změnu domácí.

90+1
    Druhému poločasu jsou k jeho normální minutáži přidány tři šedesáti sekundové úseky.

90+2
    Rohový kop Rostovu se jeví jeví jako jedna z posledních šancí na vsítění třetí branky zápasu.

90+3
    Neuvěřitelné se stává zkutečností! Hráči Rostovu rozhodují o svém vítězství doslova za minutu dvanáct. MIHA MEVLJA se i v těsném bránění soupeře dostal k hlavičce na bližší tyči a zřejmě tak rozhoduje o vítězství domácích v dnešním zápase. Stadion v Rostově je u vytržení.
    90+3. Miha Mevlja - 2:1.

90+4
    Ural ještě zkouší bleskově zahrozit a odvést si z Rostova alespoň bod, domácí už jsou ale v závěru naprosto koncentrovaní na obranu a nevypadá to, že by chtěli připouštět jakékoliv drama.

90+4

Strhující podívaná nakonec přece jenom končí vítězstvím domácího Rostovu. Uralu se nejprve podařilo stav zápasu vyrovnat z kopačky Othmana El Kabira a v neuvěřitelném tempu druhého poločasu to vypadalo, že duel směřuje do remízového konce.

Ve třetí minutě nastavení ale dokázal o vítězství domácích rozhodnout Miha Mevlja díky svému důrazu v pokutovém území při posledním rohovém kopu zápasu. Ural zejména ve druhém poločase rozhodně nebyl horším soupeřem, ba naopak v řadě jeho úseků mnohem aktivnějším mužstvem. Štěstí se však v závěru utkání přiklonilo na stranu domácího mužstva, které si tak připisuje všechny tři body do tabulky Premier Ligy.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:11.

Ode mne je to pro toto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. Nezapomeňte sledovat naši bohatou nejen fotbalovou nabídku onlajnů i ve zbytku večera. (19:01:51)