Jenisej – Kazaň 1:1 (kon.) | FK Dinamo Moskva – Lok. Moskva 0:1 (kon.) | Groznyj – S. Moskva 1:3 (kon.)
Rostov – FC Ural 2:1 (kon.)
FK Achmat Groznyj
1:3 (1:1)
Spartak Moskva
cz Sobota 30.03.2019, 14:30 • Achmat Arena, Groznyj • Ruská Premier Liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Ruské Premier Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí FK Achmat Groznyj a FK Spartak Moskva.

Hostující celek je na tom v tabulce lépe, po dvaceti odehraných zápasech je na páté pozici, která jako poslední zajišťuje postup do kvalifikace o Evropskou ligu. Spartak bodoval v posledních pěti zápasech, tři z toho vyhrál. V těchto zápasech inkasoval jen tři branky, což značí, že Moskvě obrana funguje dobře. Domácí jsou v tabulce na deváté pozici, na jedenáctou Samaru mají náskok jen tři body, na osmou Kazaň ztrácí bod. Achmat má problém se zakončením, z dvaceti zápasů dal jen sedmnáct branek.

1

2
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, domácí se musí bránit.

4
    Hostující obrana rozehrává od své branky, situaci obránci zvládli.

6
    Žlutou kartu dostává Andrej Semjonov (FK Achmat Groznyj).

8
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hostující celek měl k dispozici pookutový kop, který s přehledem proměnil LUIZ ADRIANO. Hostující celek se rychle v zápase dostává do vedení.
    8. Luiz ADRIANO - 0:1

9
    Achmat Groznyj právě vstřelil branku!
    Velmi rychle dokázal domácí celek vyrovnat, po chybě hostující obrany se prosazuje BEKIM BALAJ. Ten svou šanci proměnil, a tak srovnává stav zápasu.
    9. Bekim BALAJ - 1:1

13
    Lorenzo Melgarejo vypálil na branku, jeho rána mířila do středu branky, gólman byl připravený.

15
    Sledujeme klidnější pasáž hry, oba celky se již dokázaly prosadit, nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy.

16
    Žlutou kartu dostává Zé Luís (FK Spartak Moskva).

18
    Žlutou kartu dostává Zaurbek Plijev (FK Achmat Groznyj).

19
    Ismael Silva Lima pálil z velké dálky, jeho rána končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

21
    Žlutou kartu dostává Salvatore Bocchetti (FK Spartak Moskva).

21
    Za hodně zbytečný faul vidí hostující hráč kartu.

21
    Domácí celek rozehrává na své polovině po udělení žluté karty.

23
    Dmitrij Kombarov byl faulovaný, rozehrávat budou domácí fotbalisté.

24
    Achmat Groznyj se i přes výhodnou situaci do střelecké pozice propracovat nedokázal.

25
    Momentálně se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže dostat do lepší střelecké pozice.

26
    Domácí kombinují na své polovině, snaží se co nejrychleji propracovat do střelecké pozice.

27
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden tým se do výraznějších šancí nemůže propracovat.

28
    Jevgenij Gorodov špatně rozehrál, ale jeho zaváhání nedokázal hostující hráč potrestat.

30
    Ravanelli fauloval soupeře, rozehrávat bude z dobré pozice Spartak. Tento zákrok se obejde bez karty.

34
    Registrujeme střelecký pokus na branku, Lorenzo Melgarejo zakončoval, jeho rána byla zblokovaná na rohový kop.

34
    Centr se snesl před branku, domácí hráči nedokázali míč dostat do branky.

38
    Domácí fotbalisté hrají aktivněji, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině.

39
    Alexandr Selichov rozehrává od své branky, ale dostal se do souboje s útočníkem Oba hráči leží na hrací ploše.

40
    Alexandr Selichov rozehrává od své branky, ale míč zachytili domácí, kteří útočí.

41
    Dostáváme se do finální hry v prvním poločase, domácí celek hraje aktivněji, Spartak se brání a situaci zvládá zatím dobře.

43
    Achmat Groznyj rozehrává na své polovině a postupně se pokouší vypracovat si výraznější šanci.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, hostující hráč si pomohl nedovoleně, rozehrávat tak budou domácí.

45+0

Dva góly, jinak žádnou střelu na branku. To přinesl první poločas, po kterém platí mezi týmy nerozhodný stav.

46

46
    Zdá se, že ani jeden celek neprovedl střídání,. a tak pokračují týmy ve stejném složení.

48
    Ravanelli se do zakončení nedostal, jeho akci zastavili sudí pro postavení mimo hru.

49
    Jeden z hostujících hráčů fauloval na polovině hrací plochy, míč mají domácí.

50
    Ti vybojovali rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

53
    Bekim Balaj pálil z dobré pozice vysoko nad branku, gólman vůbec zasahovat nemusel.

55
    Domácí celek rozehrává volný kop na útočné polovině, míč sice dostal před branku, ale šanci si vypracovat nedokázal.

58
    Hostující brankář rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, Achmat na výraznější šanci ve druhém poločase čeká.

59
    Ismael Silva Lima zakončoval z dobré pozice hlavou, jeho míč kryje brankář.

60
    Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Alexandr Tašajev, přichází Georgi Melkadze.

61
    Ravanelli centroval před branku, obrana si snadno dokázala poradit. Ale je z toho rohový kop.

63
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Andrej Semjonov (FK Achmat Groznyj).

64
    Hodně zbytečný faul, druhou žlutou a červenou dostává Andrej Semjonov, který odchází z hrací plochy.

64
    Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Dmitrij Kombarov, přichází Ayrton Lucas.

67
    Bekim Balaj zakončoval a jeho střelu kryje brankář Alexandr Selichov.

68
    Hostující celek se dostává do vedení, po přihrávce spoluhráče se prosazuje LUIZ ADRIANO. Asistence: Zé Luís.
    68. Luiz ADRIANO - 1:2

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek prohrává o jednu branku a snaží se hrát co nejaktivněji.

72
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Dantas Rodolfo, přichází Zoran Nižić.

75
    Georgi Melkadze zakončoval z dobré pozice, domácí obrana odvrátila nebezpečí. Je z toho rohový kop.

76
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Ani jeden celek si nemůže vypracovat výraznější šanci.

77
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Ravanelli, přichází Bernard Beriša.

78
    Zé Luís zakončoval, jeho ránu kryje brankář hostujícího celku.

78
    Žlutou kartu dostává Ayrton Lucas (FK Spartak Moskva).

80
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek stále prohrává o jednu branku, ale bude střídat.

82
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Bekim Balaj, přichází Ablaye Mbengue.

83
    Žlutou kartu dostává Georgi Melkadze (FK Spartak Moskva).

83
    Volný kop z dobré pozice pro domácí celek. Ismael Silva Lima rozehrával, ale následná rána Ivanova byla jen do středu branky.

85
    Bernard Beriša se hnal za vyrovnáním, balon si však příliš odkopl, a tak jej má brankář.

87
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat nad rámec základní hrací doby.

90
    Žlutou kartu dostává Ajaz Gulijev (FK Spartak Moskva).

90+1
    Čtyři minuty se budou nastavovat.

90+3
    Krásná rána DENISE GLUŠAKOVA znamená, že hostující celek tento zápas vyhraje o dva góly. Míč po Glušakově ráně zapadl přesně do brány. Asistence: Ayrton Lucas.
    90+3. Denis GLUŠAKOV - 1:3

90+4

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 6:0. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:17. (16:22:55)

Jan Prošek

Góly: 9. Balaj – 8. L. Adriano (pen.), 68. L. Adriano (Luís), 90+3. Glušakov (Lucas)

Karty:   6. Semjonov (GRZ), 18. Plijev (GRZ) – 16. Luís (SPM), 21. Bocchetti (SPM), 78. Lucas (SPM), 83. Melkadze (SPM), 90. Gulijev (SPM)   63. Semjonov (GRZ)

Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 6:0. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:17.
    FK Achmat Groznyj: Gorodov – Ucijev, Semjonov, Rodolfo (72. Nižić), Plijev – Ivanov, Ravanelli (77. Bernard Beriša), Silva Lima, Szymański, Švec – Balaj (82. Mbengue).
    Náhradníci: Gudijev – Bernard Beriša, Ch. Kadyrov, Mbengue, Mitrišev, Musalov, Nižić, Roši, Sadajev.

Spartak Moskva: Selichov – Rasskazov, Bocchetti, Džikija, D. Kombarov (64. Lucas) – Melgarejo, Glušakov, Luís, Gulijev, Tašajev (60. Melkadze) – L. Adriano.
    Náhradníci: Maximenko – Gigot, Lucas, Glušenkov, Lomovickij, Melkadze, Pedro Rocha, Umjarov.