Trenčín – Nitra 1:4 (kon.) | Poprad – Košice 1:5 (kon.)
HK Poprad
1:5 (0:4, 0:1, 1:0) Stav série: 3:1
HC Košice
Sobota 16.03.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

V poslednej dvadsaťminútovke sa už nič vážne neudialo. Čestný gól strelili domáci v 52. minúte, presadil sa Mlynarovič. Košice sa teda po presvedčivom výkone vrátili späť do série a znižujú stav série na 1:3. Piaty štvrťfinálový zápas je na programe v pondelok v Steel Aréne.

Dovtedy ďakujeme za pozornosť, pekný zvyšok večera. (20:52:31)

59:36
    Košičania boli ešte nasťahovaní s pukom v útočnom pásme, no už si výraznejšiu šancu nevytvorili.

58:16
    Tak napokon sú tresty rozdelené tak, že Ťavoda s Dudášom dostávajú 5 + do konca zápasu, Evan Brophey a Paukovček dostáva dve minúty za hrubosť. Košice budú hrať presilovku 5 proti 4.

58:01
    Tak teraz sme sledovali poriadnu pästnú výmenu medzi Ťavodom a Dudášom. Dudáš napokon prehodil Ťavodu až na košickú striedačku. Začínajú sa rozdeľovať tresty.

58:01
    Belluš sa snažil posunúť si puk pomedzi korčule. Svojou kľučkou však napokon proti Pullimu neuspel.

57:12
    Popradčania majú puk vo vlastnom obrannom pásme a rozbiehali ďalšiu akciu. Skončilo sa to však ofsajdom.

56:49
    Suja sa ukazoval Ignatuškinovi. Aj keď Košice nemali puk úplne pod kontrolou, dokázali si to nakoniec ustrážiť.

56:21
    Sýkora posúval krížom na ľavý kruh Haščákovi, ktorého zakončenie švihom dokázal Nechvátal vyraziť ľavým betónom.

55:58
    Košičania už majú takmer minútu presilovky preč a začínajú spoza svojho gólmana Jána Laca.

55:00
    Sme napokon svedkami obojstranného vylúčenia. Jere Pulli dostáva dve minúty za hrubosť a Keni Karalahti dostáva 2+2 minúty za hrubosť. a nedovolené bránenie. Košice teda budú hrať presilovku.

55:00
    Karalahti sa dostal do súboja so Sujom, strkal sa tam potom ešte aj s Lacom Nagyom. Karalahti rozhodne dostane trest, zrejme budú hrať Košice presilovku.

54:29
    Strieľaný puk Jakuba Suju z ľavého kruhu smeroval na hokejku Spilara, ktorý tečoval, no namieril to na zadné plexisklo.

53:51
    Galamboš prenechával puk za ľavým kruhom Jokeľovi, ktorý chcel páliť z prvej. Hokejkou sa síce poraidne zahnal, ale nenapálil to.

53:19
    Laco trošku krkolomne rozohrával na svojich spoluhráčov, ale napokon z toho veľká chyba košického gólmana nebola.

52:21
    Popradčania zaváhali v defenzíve a trojica košických korčuliarov smerovala na Nechvátala. Napokon sa gólmanovi Popradu podarilo zlikvidovať Bropheyho koncovku.

51:59
    Poprad dal gól!
    Popradčania strieľajú aspoň čestný gól a znižujú stav stretnutia. Svitana perfektnou bekhendovou prihrávkou spoza bránky našiel pred bránkoviskom SAMUELA MLYNAROVIČA a ten strelou z prvej prekazil čisté konto Lacovi.
    Asistencie: Patrik Svitana, Dávid Bondra.

51:24
    Nahodený puk z hokejky Paukovčeka smeroval priamo na Jána Laca, ktorý vyrazil a prenechal spoluhráčom puk.

Dnešné stretnutie sleduje 4 323 divákov. Opäť je v Poprade aj po včerajšku vypredané.

50:37
    Buzzeova delovka spoza pravého kruhu smerovala na Lacov betón, pred ktorým prekorčuľoval Miller, ale už tečovať alebo dorážať sa mu nepodarilo.

49:51
    Košičania získali puk v obrannom pásme a bezpečne ho odpálili cez celé klzisko až ku Nechvátalovi.

49:22
    Šikovným prienikom sa prezentoval Justin Buzzeo, ktorý prekorčuľoval po pravom krídle a skúsil to z kruhu. Lacovi vypadol puk od ramena, potom ho podržal v betóne.

48:45
    Salija sa musel s pukom vrátiť opäť až do vlastného obranného pásma, prenecháva puk a odchádza striedať.

48:24
    Poprad má problém so založením útoku v obrannom pásme a veľmi to kamzíkom ani naďalej nejde.

48:00
    Poprad si zahrá prvú presilovku v tretej tretine. Dve minúty za seknutie dostáva Eduard Šedivý.

47:45
    Ignatuškinove kľučky boli úspešné v útočnom pásme, následne prihrávkou vyzýval k zakončeniu Haščáka, no ten nebol práve vo výhodnej pozícii.

47:03
    Nagy peknou prihrávkou medzi kruhmi vysunul Jakuba Suju, ktorý už šiel do blafáku. Napokon zakončoval bekhendom, ale popradský gólman bol úspešnejší.

46:09
    Klíma nasmeroval puk v strednom pásme len na hokejku protihráča Karalahtiho. Košice už zvolili viacmenej udržiavanie aktuálneho stavu a hra pokračuje v pokojnom tempe.

45:15
    Poľahký puk z hokejky Marcela Haščáka smeroval na Nechvátalov betón. Popradský gólman z toho nerobil drámu a posunul to spoluhráčom.

44:01
    Čížek vzal puk na svoju hokejku a zaviezol ho za svoju bránku. V hľadisku sa nám to poriadne preriedilo, niektorí domáci fanúšikovia už odišli z tohto zápasu.

43:06
    Salija nedokázal odpáliť puk od modrej čiary. Dopredu vyštartoval Klíma a zaviezol puk do rohu klziska na opačnej strane.

42:35
    Popradčania vyrazili vo štvorici dopredu. Paukovčekov prenechaný puk si našiel hokejku Alexandra Minera. Laco bezpečne lapačkou vyriešil túto strelu.

42:01
    Millerova krížna prihrávka dorazila ku Karalahtimu na pravý kruh, odkiaľ to tento fínsky bek vyskúšal, no Laco sa okamžite presunul a strelu zachytil.

41:26
    Marek Zagrapan nahadzoval puk z rohu klziska pred bránku, kde mal svojho spoluhráča. Na opačnej strane sa parádičkou prezentoval Sýkora, chcel si puk prehodiť na čepeľ a potom trafiť do vinkla, no táto lahôdka mu nevyšla.

40:53
    Salijova strela od modrej čiary smerovala vedľa bránky, Poprad sa však udržal v útočnom pásme.

40:18
    Brejčák nahadzoval puk spoza ľavého kruhu. Mierilo to mimo Lacovej bránky a Košičania mohli založiť prvú akciu v tretej tretine.

40:01

Prostredná časť hry bola poznačená dlhou pauzou, ktorá musela nasledovať po výmene plexiskla. Popradčania sa nedostali do zápasu nejakými rýchlymi gólmi, práve naopak. Vedenie Košíc na 0:5 navýšil 32 sekúnd pred koncom druhej tretiny Sýkora.
    Tretia tretina sa začne približne o 20:09.

40:00

39:42
    Bellušovi sa medzi kruhmi ukazoval Abdul, no už puk neprešiel na Jána Laca. Košičania predvádzajú zabezpečenú hru najmä zozadu.

39:28
    Košice dali gól!
    Oceliari v prostrednej časti hry znovu zvyšujú svoje vedenie a je to už päťgoólový rozdiel. Pulli nabíjal na pravý kruh JÁNOVI SÝKOROVI, ktorého delovka letela ponad Nechvátalovo rameno.
    Asistencia: Jere Pulli.

39:11
    Košice získavajú presilovku. Hráčska lavica Popradu dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

38:46
    Pasovačky o puk v strednom pásme napokon boli úspešnejšie pre Košice. Dopredu vykorčuľoval Nagy, presadil sa kľučkou, ale už nezakončil.

37:30
    Haščák to skúšal po ľavom krídle individuálne cez Alexa Minera, no napokon bol zastavený v útočnom pásme pri mantineli.

36:32
    Momentálne v hľadisku prevládajú hlasy fanúšikov Košíc, ktorí majú vyhradený hosťovský sektor. Ich tím vedie stále štvorgólovým rozdielom, a tak sa niet čomu čudovať.

36:14
    Haščák spoza bránky našiel pred bránou úplne voľného Tomáša Klímu, ktorý zakončoval z prvej a nastrelil žŕdku!

35:44
    Samuel Takáč skúšal prenikať cez košického obrancu Kocha, no táto kľučka mu vôbec nevyšla.

35:14
    Suja v strednom pásme zabudol puk za sebou, a tak si ho na hokejky vzali popradskí hráči, ktorí pokračujú z obranného pásma.

34:22
    Popradčania momentálne staticky bránia vo vlastnej tretine. Oceliari bez problémov kontrolujú hru a snažia sa poslať nejaké puky na bránku.

33:42
    Ťavoda spadol za bránkou a puku sa zmocnil Brophey, ktorý stihol ešte pred bránkou nájsť Hričinu. Jeho pokus smeroval na Nechvátalove betóny.

33:04
    Priestor sa otváral na pravom kruhu pre Šerbatova, ktorému už chcel poslať bekhendovú prihrávku spomedzi kruhov Ignatuškin. Popradskí obrancovia tomu zabránili.

32:25
    Košice si naďalej bezpečne strážia komfortný štvorgólový náskok a Poprad zďaleka nepredvádza takú výbornú a koncentrovanú hru ako včera.

31:38
    Ladislav Nagy poľahky obišiel cez stred klziska a namieril si to na pravý kruh. Počkal na Suju, ktorý mu už korčuľoval do útočného pásma.

30:53
    Šikovnou sťahovačkou to na popradských obrancov skúšal Ján Sýkora. Napokon však bol košický útočník vyprevadený do rohu klziska.

30:29
    Košičania mali pred bránkou dvoch voľných hráčov po Kochovej strele. Priestor si však postrážil popradský gólman Patrik Nechvátal.

30:11
    Buzzeo si v strednom pásme nerozumel s Takáčom, Popradčania teda nepokračovali ďalej v útočnej akcii.

29:15
    Keni Karalahti pálil od modrej čiary. Obetavo sa však hodila do strely košická legenda v podobe Ladislava Nagya.

28:11
    Heizer prenechával puk medzi kruhmi Kevinovi Millerovi, ktorý zakončoval, no napokon to namieril iba do košického hráča. Popradská presilovka sa pomaly, ale iste kráti.

27:30
    Takáčova krížna prihrávka smerovala priamo pred bránku, kde korčuľoval Svitanu, no bol Slovákom natlačený do bránky, a tak sledujeme posunutie bránky aj na opačnej strane.

27:16
    Brejčák bol poriadne napádaný Jakubom Sujom, ktorý nedal dýchať popradskému obrancovi. Napokon ho natlačil až do vlastnej bránky a Nechvátalova svätyňa bola znovu vychýlená.

26:53
    Poprad si zahrá presilovú hru. Dve minúty za hrubosť dostáva Tomáš Hričina.

26:23
    Trojica popradských hráčov si nerozumela pri prechode cez útočnú modrú čiaru a je z toho postavenie mimo hry.

25:56
    Košický útočník Tomáš Klíma prenikal po pravom krídle, natlačil sa až pred Nechvátala a napokon aj posunul popradskú bránku.

25:28
    Mlynarovič zvádza súboje v rohu klziska proti Galambošovi. Na pomoc prišiel košickému hráčovi aj Koch a oceliari sa zmocnili tohto súboja.

24:32
    Pulli sa snažil prihrávkou v útočnom pásme nájsť Spilara. Popradčania sa s ťažkosťami ubránili a puk poslali preč cez všetky čiary.

23:26
    Justin Buzzeo sa pretláčal po pravom krídle, dostával sa už na kruh, no košický obranca vyriešil popradského útočníka vcelku jednoducho.

22:46
    Košičania vyrazili do prečíslenia. Šerbatovovi sa ukazoval medzi kruhmi Ignatuškin. Napokon sa to skončilo zakončením Haščáka. Nechvátal mal problémy, ale napokon dokázal pokryť puk.

22:17
    Šerbatov posunul puk do krídelného priestoru, kde korčuľoval Šedivý. Jeho zakončenie skončilo v Nechvátalovej výstroji.

21:53
    Popradská presilovka je pomaly na konci. Rozohrávku Buzzea už nezachytil Belluš na modrej čiare.

21:20
    V hre už pokračujeme, Poprad má k dispozícii ešte niekoľkosekundovú presilovku.

20:50
    Hráči idú do kabín, oprava plexiskla potrvá okolo 15 minút.

20:50
    Po súboja Kocha s Millerom prasklo plexisklo, a tak sa druhá tretina preruší a musí nasledovať výmena plexiskla.

20:46
    Popradčanom zatiaľ v tomto zápase jednoznačne chýba presnosť v prihrávkach. Bez presných prihrávok sa rozhodne vyhrať nedá.

20:27
    Popradčania získali útočné pásmo, no nerozumeli si v kombinácii Miner so Zagrapanom.

20:01

Košice majú za sebou vôbec najlepšiu tretinu v tejto štvrťfinálovej sérii, pre Podtatrancov je to ako z toho najhoršieho sna. Vedenie 0:4 zabezpečili hosťom gól Pulliho, Nagya a dva presné zásahy padli z Haščákovej hokejky.
    Druhá tretina sa začne približne o 19:00.

20:00

19:56
    Evan Brophey je ďalším vylúčeným košickým hráčom. Dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

19:33
    Klíma s Galambošom vyštartovali do nebezpečného prečíslenia. Ideálne to však nevyriešili počas prechodu modrou čiarou. Bol to ofsajd.

19:05
    Heizer mohol tečovať strelu Saliju od modrej čiary. Túto možnosť aj napokon využil, no Ján Laco sebavedomo zachytil puk do lapačky.

18:33
    Poprad dostáva presilovkovú možnosť v závere tretiny. Dve minúty za podrazenie dostáva Jere Pulli.

18:17
    Poprad mal príležitosť na zníženie. Samuel Mlynarovič zakončoval, respektíve dorážal z ľavého kruhu. Strela smerovala mimo.

17:55
    Pre Oceliarov je táto tretina fantastická. Spilar prenechal puk za pravým kruhom LADISLAVOVI NAGYOVI, ktorý namieril a perfektnou strelou to trafil popri Nechvátalovej lapačke.
    Asistencie: Gabriel Spilar, Peter Galamboš.

16:56
    Šerbatov sa nikde neponáhľal s pukom. Pred modrou čiarou sa otočil a prihral dozadu na svojich obrancov.

16:22
    Salija potiahol puk cez stredné pásmo a zrazil sa tam s košickým obrancom Kochom. Bola to čistá hra telom.

15:28
    Zakončenie od modrej čiary z Čížekovej hokejky nedorazilo napokon až ku Nechvátalovi. Puk smeroval do rohu klziska a za ním okamžite Petráš.

14:51
    Po úspešnom vyhratom buly to skúsil nahodením puku od modrej čiary Marcel Petran. Jeho zakončenie skončilo bezpečne vo výstroji brankára Laca.

14:46
    Belluš to skúsil strelou od mantinelu, ktorá Lacovi z výstroje vypadla. Košický gólman ju však potom ihneď prikryl.

14:16
    Prvá tretina je zatiaľ pre kamzíkov ako zo zlého sna. Košice sa dostali na koňa a majú momentum zápasu na svojej strane.

13:31
    Tréner Roman Stantien sa rozhodol, že niečo musí v zápase zmeniť. Brankár Tomáš Vošvrda odchádza, na jeho miesto prichádza Patrik Nechvátal.

13:31
    Košičania idú už do trojgólového vedenia. Perfektnou prihrávkou našiel Šerbatov pri opačnej žŕdke MARCELA HAŠČÁKA, ktorý už iba doklepol zblízka do prázdnej bránky.
    Asistencie: Eliezer Šerbatov, Igor Ignatuškin.

12:33
    Obranca Salija začína novú akciu spoza vlastnej bránky. Pomaly sa však už vylúčenie Dudáša dostane na koniec.

12:04
    Delovka Artursa Saliju od modrej čiary bola pre Laca ťažká, keďže mu pred bránkou clonil Heizer. Košický gólman to napokon pomocou betónov zvládol.

11:28
    Galamboš takmer dokázal potrestať zlú rozohrávku Popradu. Košický útočník sa dostal k strele spoza pravého kruhu, ale mieril vysoko nad.

11:09
    Brophey lepšie zvládol osobný súboj za košickou bránkou a hosťom sa podarilo pohodlne vyhodiť puk cez všetky čiary.

10:41
    V presilovke budú hrať domáci znovu. Dve minúty za podrazenie dostáva obranca Martin Dudáš.

10:20
    Svitana posunul puk Mlynarovičovi, ktorý sa natlačil pred bránku, no mieril iba priamo do Lacovej výstroje.

09:01
    Salijovu krížnu prihrávku po modrej čiare vystihol košický útočník a Poprad sa teda musí vrátiť až ku Vošvrdovi.

08:30
    Prvú presilovku v zápase si zahrajú aj domáci. Jýn Sýkora dostáva 2+10 minút za úder do hlavy a krku.

08:04
    Martin Belluš sa nasťahoval do pásma po pravom krídle. Podarilo sa mu vystreliť z kruhu, no mieril iba na plexisklo.

07:23
    Oceliari navyšujú svoje vedenie, Buzzeo pyká za gól už dvojnásobne. Perfektne to spomedzi kruhov namieril MARCEL HAŠČÁK, Vošvrda nemal nárok.
    Asistencie: Ján Sýkora, Jere Pulli.

07:05
    Veľmi dobrú prihrávku si medzi kruhmi spracoval Eduard Šedivý. Jeho zakončenie skončilo v pripravenej Vošvrdovej lapačke.

06:31
    Hostia trestajú vylúčenie Buzzea a dostávajú sa do vedenia! Ľahký priestrel od JEREHO PULLIHO z modrej čiary skončil v bránke Popradu a hostia v zápase vedú. Presilovka pokračuje naďalej.
    Asistencia: Ján Sýkora.

06:14
    Šikovnú strelu Haščáka spoza ľavého kruhu dokázal Vošvrda vyraziť, aj keď puk letel nepríjemne do protipohybu.

05:46
    Sledujeme ďalšie vylúčenie na popradskej strane. Za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Justin Buzzeo 2+2 minúty. Veľká šanca pre Oceliarov.

05:17
    Karalahtiho rozohrávka z obranného pásma nebola vôbec presná. Ťažký puk si Dávid Bondra spracovať nedokázal a je z toho zakázané uvoľnenie.

04:58
    Strela Jakuba Suju spoza obrancu bola tečovaná práve popradským hráčom a vhadzovať sa bude po pravici gólmana Vošvrdu.

04:31
    Abdul ponúkol peknú prihrávku k mantinelu, ktorú si spracoval Erving. Strela od fínskeho obrancu smerovala do Lacovej lapačky.

03:42
    Svitana z pravého kruhu prihrával pred bránku, kde už bol zaparkovaný Salija. Napokon z toho bola nepresná prihrávka.

03:09
    Prvý hráč Popradu je už na ľade, Košičania sú s pukom vo vlastnom obrannom pásme a čo najrýchlejšie sa snažia usadiť v útočnej tretine.

02:41
    Po tvrdej strele Jána Sýkoru spoza pravého kruhu sa dokázal rýchlo presunúť Vošvrda a betónom eliminovať toto zakončenie.

02:23
    Popradčania prežili prvých niekoľko sekúnd oslabenia a podarilo sa im vyhodiť puk cez všetky čiary.

02:06
    Slovák to skúsil delovkou spoza ľavého kruhu. Petran však túto strelu obetavo zablokoval.

01:32
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Dve minúty za hrubosť dostáva Arturs Salija.

01:07
    A Svitanovo vyhodenie puku je napokon potrestané, keďže puk šiel von najprv cez plexisklo. Košice si teda zahrajú presilovku.

01:07
    Po Minerovej prihrávke Svitana posunul puk iba na vlastnú striedačku. Vhadzovať sa bude po Vošvrdovej ľavici.

00:39
    Bondra poľahky predĺžil puk do útočného pásma. Následne šli popradskí hráči prestriedať.

00:16
    V úvode stretnutia nastrelil puk zo stredného pásma na Vošvrdu obranca Koch. Bola to napokon strela už po odpískaní, pískal sa ofsajd.

00:01

Pred začiatkom zápasu si vypočujeme štátnu hymnu v podaní Folklórneho súboru Lomničan z Veľkej Lomnice.

Popradčania dnes nastupujú v identickej zostave ako včera. V košickej nastalo pár zmien, v prvom útoku bude popri Nagyovi duo Spilar a Suja, v treťom útoku bude Sýkora, Brophey a Hričina. Tretí a štvrtý útok je nezmenený, trinástym útočníkom je dnes Šimon Petráš.

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák (C), Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer (A), Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš

HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Koch, Šedivý, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Derliuk – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš

Rozhodca: Novák, Fridrich – Gajan, Smrek.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo štvrtého štvrťfinálového zápasu série Kaufland play-off Tipsport ligy medzi HK Poprad a HC Košice. Stretnutie sa začne o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

PRVÝ MEČBAL PRE POPRAD

Po dvoch víťazstvách popradských kamzíkov sa séria presťahovala pod Tatry, kde cestovali Košice s dvojzápasovým mankom. Ani v Poprade nezačali dobre. Z 32 striel poslali hokejisti Košíc do bránky len dve, a to nestačilo. Prvý gól zaplnený a vypredaný popradský štadión uvidel až v 36. minúte, kedy sa presadil Ťavoda. V tretej tretine sa to s gólmi doslova roztrhlo. Najprv v 46. minúte znížil Šerbatov, v 48. však už domácich opäť poslal do vedenia Karalahti. Skóre sa menilo znovu v 57. minúte, kedy si Laca krásne na bekhend položil Abdul a skóroval na 3:1. Oceliari odvolali brankára a skúšali to pomocou powerplay. Stačilo im to na jeden gól, v 59. minúte skóroval Hričina. V hre so šiestimi korčuliarmi pokračovali Košice naďalej, ale napokon gólom do prázdnej bránky päť sekúnd pred koncom stanovil konečný výsledok na 4:2 Patrik Svitana. V závere ešte vznikla po buly v stredovom kruhu viacnásobná šarvátka. Košičania však prehrali aj po tretíkrát a visí nad nimi Damoklov meč. Poprad môže už dnes spečatiť svoj postup do semifinále.

Viac sa dozviete v našom on-line prenose. Prajem vám pekný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 52. Mlynarovič (Svitana, Bondra) – 7. Pulli (Sýkora), 8. Haščák (Sýkora, Pulli), 14. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 18. Nagy (Spilar, Galamboš), 40. Sýkora (Pulli)

HK Poprad: Vošvrda (14. Nechvátal) – Miner, Brejčák (C), Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer (A), Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš

Rozhodca: Novák, Fridrich – Gajan, Smrek

Diváci: 4 323