Nitra – Trenčín 2:0 (kon.) | Košice – Poprad 4:3 (po pr.)
HC Košice
4:3 (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:3
HK Poprad
Pondelok 18.03.2019, 18:00 • Steel Aréna, Košice • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

Skončilo sa nám predĺženie. Táto séria po košickom víťazstve pokračuje ďalej. Dnes sme v Steel Aréne videli naozaj všetko. Platné góly, neplatné góly, obrovské šance, množstvo emócií. Séria teda bude pokračovať aj v stredu na popradskom ľade.

Ďakujeme za pozornosť. (21:18:42)

76:15
    Košice dali gól!
    Košičania rozhodli gólom v predĺžení a séria sa opäť presunie pod Tatry! Od modrej čiary vypálil EDUARD ŠEDIVÝ a rozhodol o osude stretnutia.

76:08
    Nagy dostal prihrávku na pravý kruh a pálil. Mieril vedľa.

75:44
    Košičania sú stále pri puku a pokračujú v presilovke v útočnom pásme.

75:04
    Popradčanom sa už na dvakrát podarilo vyhodiť puk preč z obranného pásma.

74:43
    Košice získavajú presilovkovú možnosť. Justin Buzzeo dostáva dve minúty za držanie hokejky.

74:13
    Šerbatov v útočení nemohol pokračovať, pískalo sa postavenie mimo hry.

73:28
    Košičania vysoko napádajú popradskú rozohrávku a snažia sa robiť čo najviac problémov Popradčanom.

72:46
    Miner iba nahadzoval bezpečne na gólmana Laca, ktorý ihneď rozohral.

72:16
    Marcel Haščák šiel sám pomedzi dvojicu protihráčov, napokon aj zakončil bekhendovým blafákom. Bránka potom bola posunutá.

71:28
    Nagyova delovka spoza pravého kruhu smerovala vedľa bránky, Košice sú v útočnom pásme.

70:47
    Mlynarovič vyrazil dopredu po krídle a skúšal to strelou spoza kruhu. Laco ostal chvíľu zmätený, no dokázali to Košičania upratať.

70:20
    Evan Brophey to skúšal z pravého kruhu. Jeho zakončenie smerovalo priamo na Vošvrdu a Popradčania vyhodili na zakázané uvoľnenie.

69:32
    Ignatuškin šikovne prihral puk na ľavý kruh Šerbatovi, ktorý zakončoval ihneď, no mieril iba do Vošvrdu.

69:14
    Vysokou hokejkou zahrali hosťujúci hráči a hra sa presúva pred Vošvrdovu bránku.

69:00
    Jokeľov nahodený puk spoza ľavého kruhu bol zrazený na ochrannú sieť.

68:37
    V týchto chvíľach si mohli Popradčania vydýchnuť. Hra je prerušená kvôli prihrávke rukou.

68:10
    Haščák to skúšal bekhendom z ťažkej pozície. Potom pálil od modrej čiary Dudáš, no iba do Vošvrdu.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 23. Šerbatov (Slovák, Haščák), 34. Hričina (Slovák, Šedivý), 43. Dudáš (Šedivý, Brophey), 77. Šedivý – 6. Takáč, 32. Paukovček (Takáč, Svitana), 37. Mlynarovič (Takáč, Karalahti)

HC Košice: Laco (Habal) – Koch, Slovák, Dudáš (A), Šedivý, Pulli, Čížek, Derljuk – Nagy (C), Suja, Spilar (A) – Hričina, Brophey, Sýkora – Haščák, Ignatuškin, Šerbatov – Klíma, Galamboš, Jokeľ – Petráš
    HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Brejčák (A), Miner, Petran, Fabian (C), Salija, Erving, Ťavoda, Karalahti – Svitana (A), Mlynarovič, Bondra – Buzzeo, Zagrapan, Takáč – Paločko, Heizer, Miller – Belluš, Paukovček, Abdul

Rozhodca: Stano, Novák – D. Konc, Gegáň