Trenčín – Nitra 1:4 (kon.) | Poprad – Košice 1:5 (kon.)
HK Poprad
1:5 (0:4, 0:1, 1:0) Stav série: 3:1
HC Košice
Sobota 16.03.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

V poslednej dvadsaťminútovke sa už nič vážne neudialo. Čestný gól strelili domáci v 52. minúte, presadil sa Mlynarovič. Košice sa teda po presvedčivom výkone vrátili späť do série a znižujú stav série na 1:3. Piaty štvrťfinálový zápas je na programe v pondelok v Steel Aréne.

Dovtedy ďakujeme za pozornosť, pekný zvyšok večera. (20:52:31)

59:36
    Košičania boli ešte nasťahovaní s pukom v útočnom pásme, no už si výraznejšiu šancu nevytvorili.

58:16
    Tak napokon sú tresty rozdelené tak, že Ťavoda s Dudášom dostávajú 5 + do konca zápasu, Evan Brophey a Paukovček dostáva dve minúty za hrubosť. Košice budú hrať presilovku 5 proti 4.

58:01
    Tak teraz sme sledovali poriadnu pästnú výmenu medzi Ťavodom a Dudášom. Dudáš napokon prehodil Ťavodu až na košickú striedačku. Začínajú sa rozdeľovať tresty.

58:01
    Belluš sa snažil posunúť si puk pomedzi korčule. Svojou kľučkou však napokon proti Pullimu neuspel.

57:12
    Popradčania majú puk vo vlastnom obrannom pásme a rozbiehali ďalšiu akciu. Skončilo sa to však ofsajdom.

56:49
    Suja sa ukazoval Ignatuškinovi. Aj keď Košice nemali puk úplne pod kontrolou, dokázali si to nakoniec ustrážiť.

56:21
    Sýkora posúval krížom na ľavý kruh Haščákovi, ktorého zakončenie švihom dokázal Nechvátal vyraziť ľavým betónom.

55:58
    Košičania už majú takmer minútu presilovky preč a začínajú spoza svojho gólmana Jána Laca.

55:00
    Sme napokon svedkami obojstranného vylúčenia. Jere Pulli dostáva dve minúty za hrubosť a Keni Karalahti dostáva 2+2 minúty za hrubosť. a nedovolené bránenie. Košice teda budú hrať presilovku.

55:00
    Karalahti sa dostal do súboja so Sujom, strkal sa tam potom ešte aj s Lacom Nagyom. Karalahti rozhodne dostane trest, zrejme budú hrať Košice presilovku.

54:29
    Strieľaný puk Jakuba Suju z ľavého kruhu smeroval na hokejku Spilara, ktorý tečoval, no namieril to na zadné plexisklo.

53:51
    Galamboš prenechával puk za ľavým kruhom Jokeľovi, ktorý chcel páliť z prvej. Hokejkou sa síce poraidne zahnal, ale nenapálil to.

53:19
    Laco trošku krkolomne rozohrával na svojich spoluhráčov, ale napokon z toho veľká chyba košického gólmana nebola.

52:21
    Popradčania zaváhali v defenzíve a trojica košických korčuliarov smerovala na Nechvátala. Napokon sa gólmanovi Popradu podarilo zlikvidovať Bropheyho koncovku.

51:59
    Poprad dal gól!
    Popradčania strieľajú aspoň čestný gól a znižujú stav stretnutia. Svitana perfektnou bekhendovou prihrávkou spoza bránky našiel pred bránkoviskom SAMUELA MLYNAROVIČA a ten strelou z prvej prekazil čisté konto Lacovi.
    Asistencie: Patrik Svitana, Dávid Bondra.

51:24
    Nahodený puk z hokejky Paukovčeka smeroval priamo na Jána Laca, ktorý vyrazil a prenechal spoluhráčom puk.

Dnešné stretnutie sleduje 4 323 divákov. Opäť je v Poprade aj po včerajšku vypredané.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 52. Mlynarovič (Svitana, Bondra) – 7. Pulli (Sýkora), 8. Haščák (Sýkora, Pulli), 14. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 18. Nagy (Spilar, Galamboš), 40. Sýkora (Pulli)

HK Poprad: Vošvrda (14. Nechvátal) – Miner, Brejčák (C), Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer (A), Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš
    HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Koch, Šedivý, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Derliuk – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš

Rozhodca: Novák, Fridrich – Gajan, Smrek

Diváci: 4 323