Poprad – Košice 4:2 (kon.) | Trenčín – Nitra 0:2 (kon.)
HK Poprad
4:2 (2:0, 1:0, 1:2) Stav série: 4:2
HC Košice
Streda 20.03.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

Posledná časť hry priniesla najprv dva góly na košickej strane. V 46. minúte znížil Haščák, následne skóroval aj Dudáš, no víťazstvo a postup Popradu spečatil v 59. minúte Samuel Mlynarovič. Keďže Nitra vyhrala v Trenčíne, máme skompletizované aj semifinálové dvojice. Poprad sa v semifinále stretne s Banskou Bystricou a Nitra so Zvolenom.

Ďakujeme za pozornosť. (20:31:37)

59:44
    Popradčania ešte sú v útočnom pásme a darí sa im udržať puk na svojich hokejkách.

59:04
    Laco odchádza späť na striedačku a Košičania sa snažia opäť hrať vabank.

58:45
    Poprad dal gól!
    Kamzíci strieľajú gól do odkrytej bránky a zrejme pečatia svoj postup do semifinále! Bondra zo stredného pásma to ešte netrafil, puk sa odrazil od zadného mantinelu k SAMUELOVI MLYNAROVIČOVI a ten dorazil do prázdnej brány.
    Asistencia: Dávid Bondra.

58:29
    Mlynarovičovi sa podarilo vyhodiť puk len na zakázané uvoľnenie, hra je prerušená. Popradská pätica je tam už poriadne dlho.

58:11
    Laco už vykorčuľoval z bránky a Košice začínajú svoju powerplay!

57:28
    Spilar mal obrovskú príležitosť spomedzi kruhov. Puk sa tam kadejako poodrážal a Vošvrda si vôbec nebol istý v zákroku.

56:47
    Zagrapan už naskočil na ľadovú plochu a ihneď smeroval s Bondrom do protiútoku, no domácim sa nepodarilo zakončiť.

56:23
    Haščákova strela spoza ľavého kruhu smerovala mimo priestoru bránky.

55:59
    Jakub Suja to skúsil strelou z pravého kruhu. Vošvrda puk u seba dokázal podržať.

55:47
    Oddychový čas pre Košice!

55:47
    Marcel Haščák si najprv všímal pohyb svojich spoluhráčov a následne vystrelil z kruhu. Popradskému brankárovi puk vypadol, no potom ho dokázal pokryť.

55:30
    Svitanovi nevyšlo vyhodenie puku po mantineli, Haščák zachytil túto rozohrávku.

54:45
    Nebezpečná Haščkova strela letela mimo Vošvrdovej bránky. Hostia však ostávajú v pásme.

54:25
    Košice získavajú presilovku v hodnej chvíli. Marek Zagrapan dostáva dve minúty za krosček.

54:07
    Jednoduchým individuálnym prienikom po osi ihriska sa prezentoval Svitana a svoju púť zakončil strelou z pravého kruhu. Brankár Laco podržal vo výstroji.

53:56
    Spilarovu strelu po Ignatuškinovej prihrávke si Vošvrda našiel na svojej hrudi.

53:28
    Paukovček zachytil košickú rozohrávku v obrannom pásme a domáci sa snažia čo najdlhšie zdržiavať oceliarov v ich pásme.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 4. Brejčák (Miller, Paukovček), 14. Abdul (Miner), 29. Belluš (Salija, Buzzeo), 59. Mlynarovič (Bondra) – 46. Haščák (Nagy), 51. Dudáš (Šedivý, Suja)

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Brejčák (A), Salija, Miner, Erving, Karalahti, Fabian (C), Ťavoda – Paločko, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Abdul – Bondra, Heizer, Buzzeo – Miller, Paukovček, Belluš
    HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Derljuk, Šedivý, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Koch – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš

Rozhodca: Stano, Štefik – Gegáň, Gajan