San Jose – St. Louis 3:2 (po pr.) | Boston – Ottawa 3:2 (kon.) | Tampa Bay – Detroit 3:2 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 2:5 (kon.) | NY Rangers – NJ Devils 4:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Edmonton – Toronto 2:3 (kon.) | Arizona – LA Kings 4:2 (kon.) | Nashville – Carolina 3:5 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (kon.) | Vancouver – Vegas 2:6 (kon.) | Florida – Detroit 6:1 (kon.)
Arizona Coyotes
4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Los Angeles Kings
cz Nedeľa 10.03.2019, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

V dnešním nočním utkání kandsko-americké NHL proti sobě nastoupí divizní rivalové Arizona Coyotes a Los Angeles Kings.

Arizona je na devátém místě Západní konference a bojuje tak o play off. Na osmou Minnesotu ztrácí tři body. Sama Arizona jich posbírala 71. V Pacifické divizi je čtvrtá a v rámci celé NHL je na devatenáctém místě. Útok Arizony je hodně podprůměrný. Arizona dokázala nastřílet pouhých 175 branek, což je čtvrtý nejnižší počet. Obdržela jich 185 a to ji řadí na 25. místo celé NHL.

Coyotes mají využití přesilovek 16,8% a v celé soutěži jim patří až 23. místo. Zato oslabení mají druhé nejlepší v lize, když dokázali ubránit 85%.

Coyotes – Panthers 4:3sn.

Kings jsou v Západní konferenci na posledním patnáctém místě, když získali pouhých 56 bodů. Z boje o play off jsou tak vyřazeni. V Pacifické divizi je LA také poslední, tedy osmé. V celé lize je to pak předposlední třicáté místo.

Útok Los Angeles je žalostný. Se 157 vstřelenými brankami jsou druhým nejhorším týmem ligy. Zato obranná fáze je o poznání lepší. Jedenácté místo si zasloužili tím, že inkasovali pouze 211 gólů. Přesilové hry nejsou zrovna devízou týmu ze západního pobřeží USA. Využili jich pouze 15,4%, což je pátý nejnižší počet. V oslabení jsou na tom Kings ještě hůř. To mají druhé nejhorší s úspěšností pouze 75,5%.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Arizona Coyotes: Kuemper (Pickard) – Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Chychrun, Goligoski, Demers, Oesterle – Galchenyuk, Cousins, Fischer – Pánik, Dvorak, Keller – Grabner, Richardson (A), Hinostroza – Crouse, Kempe, J. Archibald.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Walker, Phaneuf, Roy – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Leipsic, J. Carter (A), Kovalčuk – Grundström, Kempe, Toffoli – Clifford, Lewis, Brodzinski.

Rozhodčí: Chmielewski, Nicholson – Murphy, Shewchyk.

00:01

00:18
    Úvodní buly vyhráli hostující hokejisté a začínají svou akci v obranné třetině.

00:35
    Hned v úvodu tu máme menší nepříjemnost pro LA. Adrian Kempe chtěl za svou brankou rychle změnit směr. To však nezvládl, padl na tyčku a celou branku posunul. Vypadá to, že Kempe bude v pořádku.

01:11
    Brad Richardson si najel za branku hostů a servíroval přihrávku mezi kruhy na Olivera Ekmana-Larssona. Ten byl ale tísněn a jeho střela tak byla zablokována.

02:18
    Do útočného pásma už se podívali také hráči Kings. Ale pouze na pár sekund. O puk v podstatě ihned přišli.

02:59
    Nepřesná dlouhá přihrávka jednoho z domácích obránců přeletěla celé hřiště a odpískáno tak je zakázané uvolnění.

03:37
    Alec Martinez hledal někoho ze svých spoluhráčů křižnou přihrávkou v útočném pásmu. Jenže domácí beci byli pozorní a kotouč vypíchli.

04:15
    Anže Kopitar to zkoušel od modré. Jeho pokus minul branku, ale hosté stále u kotouče.

05:38
    Arizona teď motala hráče LA minimálně minutu v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali a nakonec se hosté dokázali osvobodit.

05:52
    Coyotes mohli jít do vedení! Po pravém mantinelu si sjel Christian Dvorak. Pálil na zadní tyč a Jack Campbell koncem hole srazil jeho střelu na horní tyčku.

06:08
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jonny Brodzinski – 2 min., Podrážení).

06:43
    Arizona rozjela přesilovku ve velkém stylu a posílá na Campbella jednu střelu na druhou. Ten neví, kde mu hlava stojí.

07:23
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! Nejprve CHRISTIAN DVORAK netrefil úplně prázdnou branku, ale poté tečoval bombu od modré Jakoba Chychruna a Arizona díky němu vede 1:0. Dvorak se navíc prosadil poprvé v sezoně.
    Asistence: Jakob Chychrun, Clayton Keller.
    07:23 Christian DVORAK - 1:0

08:24
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Niklas Hjalmarsson – 2 min., hákování).

09:04
    Stejně jako Arizona, tak také Los Angeles rozehrálo početní výhodu na výbornou. Darcy Kuemper čelí jedné střele za druhou. Jednu z nich ale lapil do své výstroje a uklidnil hru.

09:26
    Na pravém kruhu stál dobře připravený Anže Kopitar, vyslal z první jedovku, ale Kuemper se výborně přesunul.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:30
    Hned z protiútoku ale domácí udeřili podruhé. K vyraženému puku se dostal Oliver Ekman-Larsson, který do přečíslení dvou na jednoho poslal MICHAELA GRABNERA. Ten vzal zakončení na sebe a nedal Campbellovi šanci.
    Asistence: Oliver Ekman-Larsson.
    09:30 Michael GRABNER - 2:0

10:24

11:09
    Domácí zatím prokazují svou výbornou formu z poslední doby, když dokázali vyhrát sedm z posledních osmi zápasů. Teď se dostali k další střele, kterou vyslal Mario Kempe, Campbell tentokrát na místě.

12:25
    I na druhé straně byl brankář v permanenci. Ten však v naprostém klidu klidní hru a Arizonu čeká vhazování v obranném pásmu.

13:00
    Kings sice byli nastěhovaní v útočném pásmu, ale k žádnému vážnému ohrožení branky se nedostali.

13:32
    Naopak na druhé straně musel hasit nebezpečnou střelu Nicka Cousinse Campbell – úspěšně.

13:38
    Nyní zkoušel štěstí od modré Larsson. Jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

13:53
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Nick Cousins – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., hrubost).

14:48
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A při hře ve čtyřech tady máme snížení Kings. Puk si vzal ve vlastní obranné třetině ADRIAN KEMPE, natlačil se mezi obránce a Kuempera a nakonec propasíroval kotouč za jeho záda.
    Asistence: Drew Doughty.
    14:48 Adrian KEMPE - 2:1

15:53
    Oba týmy v plném počtu.

16:51
    Do útočného pásma si to po pravém mantinelu namířil Trevor Lewis, který zkoušel štěstí bekhendem. K jeho smůle neuspěl.

17:20
    Mohlo to být o dvě branky, ale Campbell předvedl výborný zákrok. Clayton Keller byl nalezen přes celou šířku pásma, střílel z první do odkryté branky, ale hostující gólman se roztáhl a levým betonem zachránil svůj tým.

18:58
    Jeden z hostujících hráčů vyzkoušel pozornost Kuempera. Střela byla ale lehoučká, domácí gólman ji utopil v lapačce a následně ihned rozehrál.

19:53
    V posledních sekundách první třetiny se ještě dostal ke střele Jonny Brodzinski, ale trefil pouze dobře postaveného Kuempera.

20:00

Je za námi první část mezi Arizonou a Los Angeles. Domácí mohou být spokojenější, jelikož vedou 2:1. Ani jedna branka nepadla při pěti hráčích na obou stranách. Nejprve se v přesilovce trefil Christian Dvorak, na něj v oslabení navázal Michael Grabner a skóre korigoval při hře ve čtyřech Adrian Kempe. Sledujeme zatím vyrovnaný hokej a uvidíme, co nám přinese další třetina.

20:40
    I první vhazování ve druhé třetině vyhráli hosté. Dostali si i do útočného pásma, kde nepředvedli vůbec nic.

21:29
    Matt Roy chtěl pokračovat v útočném snažení svého celku. Zastavuje ho ale hvizd čárového a ofsajd.

22:03
    Poprvé se ve druhé třetině musel činit Kuemper. Od modré pálil Dion Phaneuf, ale domácí gólman byl úspěšnější.

23:08
    Hosté jsou v prostřední dvacetiminutovce zatím aktivnější. Ale sráží je zbytečné chyby ve finální fázi.

24:22
    Spoustu nepřesností ale sledujeme také na druhé straně. Ve druhé třetině nám celkové tempo trošku opadlo.

24:46
    Fanoušky v aréně se snažil zvednout ze sedadel kapitán Ekman-Larsson. Jeho střela ale byla sražena do ochranné sítě.

25:31
    Krásný diagonální pas od Alexe Goligoskiho na Lawsona Crouse. Ten se opřel to střely bez přípravy a nechal vyniknout Jacka Campbella.

26:24
    Arizona mohla opět odskočit na rozdíl dvou branek. Clayton Keller se z ničeho nic ocitl za obranou hostů, ale tváří v tvář Campbellovi neuspěl s bekhendovým blafákem.

27:37
    Od modré vystrašil Kuempera Paul LaDue. Jenže domácí gólman si nakonec poradil i s jeho pokusem a Arizona je tak stále o branku vpředu.

28:55
    Oba týmy momentálně poměrně dobře brání a až na jednu větší šanci Arizony jsme nic víc neviděli.

29:44
    Christian Fischer se tak dlouho rozmýšlel, kterému ze svých spoluhráčů přihraje, až to vzal na sebe. Campbell skryl jeho pokus ve své výstroji.

30:27
    Zápas se nám přehoupl do své druhé poloviny a tu začali dvěma střelami domácí hráči. Campbell byl pozorný.

31:04
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alex Iafallo – 2 min., sekání).

32:25
    Arizoně se druhá přesilovka dnešního dne příliš nedaří. LA se brání na výbornou.

33:04

34:33
    Pár nepřesných střel teď bylo k vidění na obou stranách. Žádná z nich však nestála za větší zmínku.

35:21
    Další útočné snažení Arizony končí na holi Grabnera, který vjel do útočného pásma později, než jeho spoluhráč a odpískán tak je ofsajd.

36:22
    Druhá třetina se nám pomalu blíží ke svému konci a stále jsme v ní neviděli žádnou extra pohlednou akci.

37:32
    Od modré pálil Ekman-Larsson a jeho pokus tečoval před Campbellem Cousins, ovšem mimo.

38:47
    Po menším závaru se vhazovalo po levici Kuempera. Domácí se ale rychle osvobozují.

39:10
    Alec Martinez vypálil tvrdě od modré a před Kuemperem bylo hned několik hráčů. O nikoho se ale touš neotřel a skóre se tak nemění.

40:00

Je za námi čtyřicet minut dnešního duelu a Arizona stále vede o jednu branku. V prostřední části jsme nesledovali příliš pohledný hokej a tak se není čemu divit, že se skóre nepohnulo ani na jednu stranu. Uvidíme, zda se obrázek hry změní v poslední třetině.

40:30
    Rozehrála se nám poslední třetina dnešního zápasu a první střelu si na své konto připsal Christian Dvorak, střelec dnešní první branky.

41:50
    Hra nám momentálně létá nahoru dolu a oba týmy jsou namotivovány do třetí třetiny. Snad podobné tempo vydrží.

42:50
    A po necelých třech minutách mohla Arizona odskočit. Alex Galchenyuk si nabruslil kolem pravého mantinelu, přesprintoval soupeře, položil si Campbella, ale v závěrečné fázi ho nedokázal přehodit.

43:37
    Los Angeles se dostalo na chvíli do útočného pásma. Ale Kuemper se vrhl po kotouči a uklidnil hru a s tím i svůj tým.

43:44
    Přeci jenom máme vyrovnáno! Od modré pálil Drew Doughty. Od něj se dostal kotouč k Dereku Forbortovi, který už byl v dobré šanci v pravém kruhu. Jenže Darcy Kuemper jeho střelu vyrazil ke CARLU GRUNDSTRÖMOVI, jenž si kotouč přikopl a následně poslal do odkryté klece. Pro mladého Švéda jde o jeho první zápas v NHL, ve kterém zapisuje také svou první branku!
    Asistence: Derek Forbort, Drew Doughty.
    43:44 Carl GRUNDSTRÖM - 2:2

45:23
    Arizona by měla dnes bezpodmínečně vyhrát, jelikož se jí postup do play off opět o něco více zkomplikuje. Už je také opět nastěhovaná v útočném pásmu.

46:39
    Od modré nahazoval kotouč před branku Derek Forbort. Hned dvakrát vznikla před Kuemperem trma vrma, která však končí včasným zásahem domácích obránců.

48:03
    Drew Doughty se dostal před všechny svoje parťáky a vyzkoušel Kuempera. Ten se potřetí v utkání překonat nenechal.

48:16
    Ve třetí třetině už Kings vyslali třináct střel na branku! Arizona pouhé tři.

49:00
    Los Angeles bylo blízko vedoucí brance! Přečíslení dvou na jednoho sehráli hosté výborně, ale Kuemper předvedl perfektní zákrok a poté ho na brankové čáře zastoupil jeden z obránců.

50:28
    Tak to je velký šok pro Kings! Arizona totiž jde opět do vedení a postaral se o to dnes svým druhým gólem CHRISTIAN DVORAK. Od modré pálil Alex Goligoski, ale trefil pouze bránícího hráče. Z pod něj si ale vytáhl puk prvně jmenovaný, přehodil si ho na forhend a dával prakticky do prázdné branky.
    Asistence: Alex Goligoski, Clayton Keller.
    50:28 Christian DVORAK - 3:2

51:20
    Arizonu jako by polili živou vodou. Najednou je jich plný led a těsně po vstřelené brance jsou všude dřív.

52:23
    Ale hosté se se současným skóre nechtějí spokojit a po krátkém výpadku už jsou opět u puku a v útočném pásmu. Jejich obléhání je ale zatím bez střelby.

53:34
    Z největších problémů se Coyotes dostali. Na chvilku se mohou uklidnit a hrát si s pukem na svých holích.

54:39
    A Los Angeles se čas rychle krátí. Zbývá něco málo přes pět minut. Teď získali útočnou třetinu po střele od modré čáry. Vhazovat se bude po pravici domácího gólmana.

55:34
    Další tvrdý hit pro Kings. Hosté ztratili kotouč na útočné modré, kde se ho chopil MICHAEL GRABNER. Ten poté pláchl všem a jel sám na branku. Svůj nájezd proměnil jistým bekhendovým blafákem a také on zapisuje svou druhou branku v dnešním duelu.
    Bez asistence.
    55:34 Michael GRABNER - 4:2

56:14
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování).

56:30
    Pro Arizonu se závěr zápasu začíná vyvíjet velice dobře. Pokud v přesilové hře nebudou skórovat, zahrají si ji až do konce zápasu. Domácí tak mohou hrát v naprostém klidu, jelikož mají v zádech dvoubrankový náskok.

57:38
    A Coyotes se také nikam neženou. Jsou usazeni v útočném pásmu, ale hrají hlavně na jistotu.

58:14
    Nakonec se u levé tyče hostující branky zjevil Richard Pánik. Ten ale nedokázal přehodit kotouč přes Campbellův beton.

59:00
    Kings to zkoušejí i v oslabení bez gólmana.

59:32
    Christian Dvorak už útočil na hattrick, ale Dustin Brown mu na poslední chvíli zabránil ve skórování.

Arizona se může radovat ze zisku dvou bodů, ale byl to pro ní možná těžší zápas, než její hráči čekali. Domácí se sice dostali do vedení 2:0 po brankách Christiana Dvoraka v přesilové hře a trefě v oslabení z hole Michaela Grabnera. Jenž ještě v první třetině přišlo snížení zásluhou Adriana Kempeho. Ve druhé části se nic závratného nestalo a tak přišla na řadu třetí třetina. V ní vyrovnal svým prvním gólem v NHL Carl Grundström. Kings v tu chvíli byli lepší, ale Christian Dvorak a po něm Michael Grabner dokázali vstřelit své druhé branky a rozhodli tak o vítězství Arizony 4:2.

Po statistickém ohlédnutí to bude ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

2. Christian Dvorak (ARI) – 2+0
    3. Darcy Kuemper (ARI) – 94,4% (04:49:09)

Aleš Skok

Góly a asistencie: 8. Dvorak (Chychrun, Keller), 10. Grabner (Ekman-Larsson), 51. Dvorak (Goligoski, Keller), 56. Grabner – 15. Kempe (Doughty), 44. Grundström (Forbort, Doughty)

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Walker, Phaneuf, Roy, LaDue – Iafallo (C), Kopitar, D. Brown – Leipsic (A), J. Carter, Kovaľčuk – Grundström, Kempe, Toffoli – Clifford, Lewis, Brodzinski.

Rozhodca: Chmielewski, Nicholson – Murphy, Shewchyk

Diváci: 14 976