Barys Nur-Sultan
3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Stav série: 4:3
HC Torpedo Nižnij Novgorod
cz Nedeľa 10.03.2019, 12:00 • Barys Arena, Astana • Play-off KHL • Osemfinále

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek dne! Na počtenou příště! (14:24:20)

V Astaně je dohráno, Darren Dietz domácím gólem z dvaapadesáté minuty vystřelil účast ve čtvrtfinále! Barys byl dnes prostě a jednoduše lepším celkem na ledě, a zaslouženě si tak vybojoval postup. Cesta Novgorodu letošním ročníkem tak končí, favorizovanému soupeři ale v osmifinále jeleni pořádně zavařili a nemají se vůbec za co stydět.

Využití přesilovek: 0/2 – 0/1

Barys Astana vítězí v sérii s Novgorodem 4:3 na zápasy a postupuje do čtvrtfinále, kde se střetne s omským Avangardem!

59:20
    Curtis Valk mohl definitivně rozhodnout, z modré čáry ale přestřelil opuštěnou klec Novgorodu! Mohlo být hotovo!

58:27
    Tenhle trest je dle mého názoru přísný. Philip Holm (NNO) se ve středním pásmu srazil s Bochenskim a dostává menší trest za nedovolené bránění.

58:14
    Brust míří na střídačku, po icingu Astany se bude vhazovat před svatyní Henrika Karlssona! Pro Novgorod je to teď, nebo nikdy!

57:59
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, hra je přerušena. Rozhodčí totiž hostující celek nachytal v ofsajdu, buly tak proběhne ve středním pásmu.

56:50
    Torpedo dává vše do útoku a snažilo se dostat kazašský celek pod tlak. Domácí ale byli bojovnější a velmi rychle se jim podařilo dostat ven z pásma.

55:54
    Petersson to zkoušel z velké vzdálenosti, trefil ale jen plexisklo za Brustovou svatyní. Do konce zbývá už jen něco málo přes čtyři minuty.

55:15
    Paršin hledal Orlova, který si na modré říkal o přihrávku. Pas ale nakonec nezvládl zpracovat a ke kotouči se tak po této chybě znovu dostávají domácí.

54:22
    Petersson zběsile manévruje za brankou, z bránících hráčů Novgorodu dělá kužely a snaží se najít způsob, kterým by se mohl zpoza svatyně prosadit.

52:50
    Astana je lepším celkem na ledě, snaží se Brusta co nejdříve znovu prostřelit a pojistit si tak svůj nově nabitý náskok. Torpedo začíná ztrácet krok.
    51:55 Darren DIETZ - 3:2

51:55
    Astana právě vstřelila branku!
    Hrdinou dnešního dramatického duelu dost možná bude DARREN DIETZ! Domácí útočník využil chaotické situace před Burstovým brankovištěm a z bezprostřední blízkosti uklidil kotouč do branky! Asistence: Dmitrij Ševčenko.

50:51
    Astana se snaží usadit před Brustem, hosté už jí ale z pásma několikrát vyštípali. Vůbec se jí nedaří v útočné třetině vymyslet něco kloudného.

49:44
    Sudí se už oklepal a bude pokračovat dál. Deset minut před koncem základní hrací doby se tak bude vhazovat po pravici Henrika Karlssona.

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 1. Dietz (Cormier, Orechov), 33. Frattin, 52. Dietz (Ševčenko) – 17. Volčenkov (Galuzin, Aliajev), 37. Siomin (Varnakov)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Hrachovina) – Svedberg, Makljukov, Dietz, Orechov, M. Semjonov (A), Blacker, Lipin – Valk, Bochenski (C), Frattin – Michajlis, Cormier, A. Petersson – Akolzin, Boyd, Ševčenko – Petuchov, Sagadejev, Asetov.
    HC Torpedo Nižnij Novgorod: Brust (Tichomirov) – Barancev (A), Orlov, Nazarevič, Holm, Volčenkov, Aliajev, Rodionyčev – Galuzin (A), Paršin, Žafiarov – Miele, Sabolič, Calof – Šenfeld, Varnakov (C), Siomin – Makarenko, Smolin, Urakov – Veriajev.

Rozhodca: Sidorenko, Olenin – Zacharenkov, Sadovnikov.

Diváci: 10 420