Metallurg Magnitogorsk – Ufa 1:2 (po pr.) | Jaroslavľ – Soči 3:0 (kon.) | Helsinki – D. Moskva 2:1 (kon.)
Jokerit Helsinki
2:1 (1:0, 0:0, 1:1) Stav série: 2:3
Dynamo Moskva
cz Utorok 05.03.2019, 17:30 • Hartwall Arena • Play-off KHL • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Československá stopa v utkání
    Nikdo z řad českých či slovenských hráčů na soupisce Jokeritu nefiguruje.

Na soupisce Dynama je naopak Slovák Michal Čajkovský, který má dosavadní bilanci 0+2. Nejlépe se mu vydařil druhý a třetí zápas v sérii, kde si právě připsal vždy po jedné asistenci.

S. Lepistö – 0+3
    S. Manninen – 2+0 (jeho dvě branky na konci třetí třetiny třetího zápasu a brance v prodloužení znamenaly první vítězství jeho celku v dané sérii)
    N. Jensen – 1+1
    P. Jormakka – 1+1
    B. O´Neill – 1+1

VS.

Mírný favorit této série je na pokraji vyřazení. Dynamo v prvních dvou zápasech v sérii potvrdilo, že na Jokerit zkrátka umí zahrát! Dvakrát porazil finský celek na jeho ledě, což se nestává často. Jokerit následně odjížděl na led Dynama s cílem vyrovnat danou sérii, ale to se jim podařilo jen zčásti. Ve třetím zápase dokázali Žolíci vyhrát až po prodloužení a vynutili si tak návrat série na svůj led. Nicméně Dynamo neponechalo nic v náhodě a druhý zápas na svém ledě zvládlo, když vyhrálo 3:0 a Jokeritu nedovolili ani jednou skórovat. Za Dynamo se v první třetině prosadil Brjukvin, ve druhé třetině přidal druhou trefu Zackrisson a ve vyhroceném závěru zápasu pečetil výhru do prázdné branky Mironov. Závěr zápasu byl od obou celků hodně vypjatý a v nadcházejícím duelu se máme na co těšit, neboť Jokerit bude bojovat o udržení se v dané sérii.

00:01

00:19
    Miks Indrašis jako první prověřil připravenost domácího brankáře a vyprášil jeho betony.

01:11
    Krátký pobyt domácích v útočném pásmu, Jerjomenko nemusel zasahovat.

02:11
    Rychlý útok domácího celku a sražená střela do rohu kluziště. Zatím sledujeme hru nahoru a dolů s řadou nepřesností.

02:51
    Jerjomenko raději ukryl puk pod svou lapačku, neboť se k němu sjížděli hráči Jokeritu. Vhazování po jeho levici.

03:14
    Dmitrij Kagarlickij to zkusil z pravého úhlu po rychlém přechodu do pásma a Kalninš chytá puk do své výstroje.

03:36
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do důležitého vedení, kdy se do zakončení dostal JESSE JOENSUU a Jerjomenko toho přes bránícího spoluhráče a útočícího hráče příliš neviděl a puk zaplaval k jeho pravé tyčce rovnou do branky. Asistence: Brian O'Neill.
    03:36 Jesse JOENSUU - 1:0

04:58
    Psychická výhoda je nyní na straně domácího celku, který dnes hraje zápas pravdy. Pokud dnes prohrají, tak pro ně totiž končí sezóna.

05:40
    Zakázané uvolnění domácích a vhazovat se bude před brankou Kalninše.

05:59
    Jerjomenko s menšími obtížemi zachytává lehčí nahození od modré čáry a domácí celek si vynutil další vhazování před jeho brankou.

06:02
    Ihned po vhazování následovala tvrdá pumelice od modré čáry, která končí někde v chumlu hráčů a puk se k brankáři Dynama nedostal.

06:39
    Jokerit dokázal opět zatlačit na svého soka a po střele se mohl k dorážce dostat Brian O'Neill, kterému se však puk zapletl mezi nohy a prováhal velkou šanci. Dynamo se následně osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

07:40
    Mozer zahrál hodně tvrdý hit ve středním pásmu a je prvním vyloučeným hráčem za hrubost. Stejně tak Antti Pihlström, který si to nenechal líbit. Bude se pokračovat ve čtyřech hráčích na obou stranách.

09:00
    Hra v menším počtu hráčů na ledě se zatím odvíjí v poklidném tempu a neregistrujeme žádné vážnější zakončení.

09:23
    Oba vyloučení hráči jsou již zpět na ledě a pokračujeme v plném počtu. Dynamo bojuje o puk za brankou soupeře.

10:03
    Následoval rychlý útočný výpad domácího hráče a ten střílí mimo branku z pravé strany. Moc nechybělo, aby puk zaplaval k levé tyči!

11:10
    Dynamo se dopustilo faulu za svou brankou. Konkrétně Alexej Pepeljajev za držení. A dostává rovnou čtyři minuty, neboť v signalizované výhodě neměl dost a při hře bez hokejky se dopustil dalšího držení.

11:38
    A tohle dlouhé čtyřminutové vyloučení hraje hodně do karet domácímu celku. Dokáží využít tuto velkou šanci?

12:09
    První velký závar před Jerjomenkem a ten hosté ustáli, ale nedaří se jim vyhodit puk z pásma.

12:40
    Nakonec se však osvobozují a domácí tam musí začít znovu od svého obranného pásma.

13:11
    Střela, kterou chytá Jerjomenko a polovina přesilové hry je pryč!

13:52
    Domácí sice kombinují před Jerjomenkem, ale zatím bez efektivní střelby. Následně se Dynamu daří opět vyhodit puk přes všechny čáry.

14:43
    Pěkná střela z kruhu pro vhazování, žel pro domácí celek puk míří mimo branku a Dynamo s největší pravděpodobností zvládne tohle dlouhé oslabení.

14:50
    Hosté v plném počtu. Tohle by hostům mohlo pomoci a dostat jejich sebevědomí výše, zatímco domácí mohou žehrat nad neproměněnou velkou příležitostí.

16:02
    Po další komerční pauze následuje závěrečná část první třetiny. Hosté se ocitli před Kalninšem, ale nedokázali jej ohrozit.

17:14
    Nahození od modré čáry dokázal Jerjomenko vyrazit a následně se puku ujal obránce, který jej vyvezl z pásma.

17:44
    Na domácích jde vidět, že dnes zkrátka musí a vyslali další střelu na Jerjomenka, který bezpečně ukrývá puk ve své výstroji.

18:26
    Dynamo prohrálo souboj v pásmu soupeře a ihned následoval rychlý kontr, který končí tvrdou nepřesnou ranou z pravé strany.

19:03
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu úvodní části. U puku jsou hosté, kteří se nadechují ke svému poslednímu útoku.

20:00

První třetina přinesla očekávanou snahu domácího celku, kteří musí dnes bezpodmínečně zvítězit, pokud chtějí v sérii pokračovat. To se jim zatím daří, neboť díky trefě J. Joensuua vedou nad svým soupeřem těsným rozdílem. Nicméně Jokerit má více ze hry a o tom svědčí i počet střel, kdy svého protivníka v první třetině přestřílel 13:4! Kalninš tedy neměl mnoho práce v úvodní části hry. Domácí celek může mrzet nevyužitá dlouhá čtyřminutová přesilovka. Uvidíme, jak na danou situaci zareagují hosté, kteří ví, že v případě dnešního úspěchu, se mohou radovat z postupu do čtvrtfinále!

20:01

20:11
    A ihned velká šance na začátku druhé třetiny. Obrana Jokeritu opět ukázala svůj hendicep a nechali svého soupeře dostat do přečíslení. Jen díky brankáři Kalninšovi není vyrovnáno! Vadim Šipačov se dostal po přihrávce do velké šance, ale Kalninš předvedl zákrok večera!
    20:11 Velká šance Šipačova na začátku druhé třetiny.

20:49
    Jokerit nezačíná druhou část nejlépe a nyní se provinil faulem Tommi Kivistö za podrážení.

21:10
    Dynamo se ihned usadilo v pásmu, ale ztrácí puk a Jokerit se dostal do brejkové šance. Hráč to zkoušel vzít sám na sebe a až moc si dal záležet na své střele a Jerjomenko bez větších problémů vyráží puk.

22:31
    Domácí zvládají své oslabení bez větších obtíží a opět se jim daří vyhodit puk ze svého pásma.

22:40
    Krátce před vypršením trestu Kivistöho zasahuje Kalninš proti střele ze střední vzdálenosti.

22:49

23:40
    Jeden na jednoho – hráč Jokeritu se pokoušel dát zpětnou přihrávku na svého najíždějícího spoluhráče, ale ten byl pokryt obráncem Dynama.

24:15
    Jerjomenko nyní musel předvést jeden z těžších zákroků! Před jeho branku si najel soupeř, který nedokázal prostrčit puk pod jeho betony.

25:15
    Sami Lepistö nahodil pouze puk na branku Dynama a Jerjomenko přerušuje hru, neboť raději ukryl puk do své lapačky.

25:59
    Alexej Pepeljajev chtěl od modré čáry vyslat střelu, ale při svém pokusu zlomil svou hokejku.

26:30
    Velký závar před brankou Jokeritu, který končí valnou hromadou nad brankářem Kalninšem. Následuje komerční pauza.

27:24
    Rychlé zakončení ze strany Dynamo, které bylo vez znamení střely ze středu kluziště, ale Jerjomenko nemusel nikterak zasahovat.

28:16
    Hra je nyní poněkud neuspořádaná a momentálně je na obou stranách hodně nepřesností.

28:51
    Andrej An. Mironov střílel od modré čáry, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě a neohrozil Kalninše. Jokerit již není tolik střelecky aktivní jako v první třetině.

Momentální stav střel ve druhé třetině je 8:7 pro domácí celek.

30:28
    Dynamou se daří kombinovat v pásmu soupeře, ale je to z jejich strany hodně opatrná kombinace. Nakonec sice přišlo zakončení, ale z větší vzdálenosti a Kalninš měl na danou střelu pěkný výhled a předvedl jistý zákrok.

30:54
    Navíc se v posledních minutách hodně často přerušuje a hra ztratila určitý spád, který měla v první a na počátku druhé třetiny.

31:24
    Důkazem je další přerušení a to z důvodu ofsajdu domácího celku.

31:56
    Helsinky se dostaly do pásma a byla z toho tvrdá střela od modré, kterou Jerjomenko kryje. Následně si Jegor Zajcev počínal hodně tvrdě před svou brankou a srazil k zemí svého protihráče. Vylučovat se však tentokrát nebude.

33:01
    Ani jednomu celku se momentálně nepodařilo projít do pásma soupeře. Pokaždé akce skončila na modré čáře.

33:30
    Ale další přechod Dynama si již vyžádal zákrok Kalninše a následuje druhá komerční přestávka v této třetině.

34:17
    Vyloučení na straně hostů, kdy se Andrej An. Mironov provinil podrážením ve svém obranné pásmu.

34:23
    Juuso Hietanen nešťastně vyhodil puk a Dynamo jde do tří! Nyní je čekají perné dvě minuty.

34:35
    Domácí celek má druhou velkou příležitost, jak se dostat do pěkného dvou brankového vedení!

35:05
    Zatím se jim však vůbec nedaří usadit v útoku svého soupeře.

35:28
    Daří se jim to až nyní. Jerjomenko dokázal zneškodnit první střelu, následně velká snaha Dynama o vyhození puku, ale to se jim nepodařilo.

36:05
    Po další kombinaci se již domácí ke střele nedostali a Dynamo se osvobozuje.

36:30
    Dynamo zvládá i tuhle těžkou zkoušku a domácí opět promarnili slibnou šanci odskočit svému soupeři ve skóre. Stále hrají jen s těsným rozdílem, kdy může být rázem vše jinak.

38:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny.

38:30
    No, závěr druhé třetiny nám opět přináší spíše časté přerušení a řadu nepřesností na obou stranách.

39:40
    Jokerit se snaží v závěrečných sekundách založit nějaký útok, ale vůbec se jim to nedaří a druhá třetina nám branku nepřinese.

40:00

Druhá třetina je za námi. V ní jsme branku neviděli. Dynamo o něco více vyrovnalo hru, alespoň v počtu střel na branku, které ve druhé třetině byly vyrovnanější a to 13:12 pro domácí celek! Jokerit měl opět velkou šanci k odskočení skóre, ale promarnil téměř dvou minutovou přesilovku pět na tři.Třetí dějství nám tedy slibuje ještě pořádné drama!

40:01

40:01
    Začala nám třetí třetina vypjatého zápasu. Dokáže Jokerit udržet svůj hubený náskok a vrátit sérii zpět na led Dynama?

40:40
    Sražená střela hráče Dynama končí v ochranné síti.

41:55
    Jokerit se aktivně snaží dostávat puk do pásma soupeře, ale to je tak vše, co nyní mohou. Nedokáží vyslat žádnou střelu na Jerjomenka.

42:35
    Až po dalším útoku se jim daří vyslat střelu od modré čáry, která končí sražená za brankou Dynama.

42:55
    Další zakončení domácích už bylo lepší a Jerjomenko si věděl rady s dorážejícím soupeřem před jeho brankou!

43:50
    Jokerit vyhrál vhazování ve svém pásmu, ale vzápětí se provinil zakázaným uvolněním a hra se rychle stěhuje zpět před Kalninše.

44:45
    Nahození, které Kalninš jen kontroluje s posílá puk za svou branku, ke kterému si sjíždí jeho spoluhráč.

45:52
    Domácí postupem času se méně a méně dostávají do hloubi útočného pásma Dynama a útočí hodně na jistotu. Neradi by totiž udělali nějakou fatální chybu v defenzívě.

46:19
    Nicklas Jensen oslabuje svůj celek, když se provinil hákováním a je tu komplikace pro domácí celek!

47:16
    Polovina přesilovky je pryč a Dynamo si v ní nedokázalo vytvořit nic zajímavého.

47:57
    Po chvilce kombinace se Jokerit dokázal osvobodit a zatím tohle důležité oslabení zvládá bez obtíží.

48:19
    Domácí v plném počtu. Dynamo mělo velkou příležitost k vyrovnání, ale ve své přesilovce takřka nevystřelili na Kalninše.

50:20
    Hraje se nyní ve středním pásmu a domácí už sází spíše na poctivou defenzívu.

50:54
    Daniil Tarasov se dostal ke střele z pravé strany, ale neměl komu přihrávat, neboť jeho spoluhráči byli dobře pokryti. Nakonec vyslal lehčí střelou, kterou Kalninš v pohodě chytá.

51:45
    Na ledové ploše došlo k závaru před brankou Kalninše a k menší potyčce. Rozhodčí nyní řeší udělení trestů.

51:45
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Mojsejev – 2+2 min, hrubost).

51:45
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jevgenij Mozer – 2 min., hrubost).

51:50
    Hra pokračuje. Na trestné lavici sedí dva hráči z každého týmu a pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

52:27
    Obrovská radost na straně Jokeritu! JOHN NORMAN se dostal do přečíslení s Anttilou, který mu poslal přihrávku k pravé tyčce a Norman bekhendem poslal puk do sítě. Asistence: Marko Anttila a Tommi Kivistö.
    52:27 John NORMAN - 2:0

53:37
    Vzhledem k dosavadnímu průběhu celé hry, lze konstatovat, že se série bude přesouvat zpět na led Dynama! Jestli tomu tak bude, uvidíme za pár minut.

54:29
    Puk drží Dynamo, které se bude v posledních pěti minutách snažit o vyrovnání a poslání zápasu do prodloužení.

55:47
    Domácím hráčům se nyní bruslí o něco svižněji a lépe. Bez větších problémů si hlídají své pásmo a nepouští soupeře do vážnějšího zakončení.

56:41
    Ale ještě nepředbíhejme. Dynamo si vynutilo faul a Alex Grant se provinil krosčekem za svou brankou.

56:53
    Celek z Helsinek se dokázal ihned po buly osvobodit.

57:25
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo Moskva využívá přesilovku a zařizuje nakonec drama v samotném závěru! Šipačov našel zpoza branky nepokrytého PATRIKA ZACKRISSONA, který ihned vystřelil a puk propadl pod výstrojí Kalninše do branky. Asistence: Vadim Šipačov a Dmitrij Kagarlickij.
    57:25 Patrik ZACKRISSON - 2:1

58:20
    Peter Regin vyloučen za hákování a domácí celek si notně komplikuje závěr tohoto zápasu a případné snížení v sérii!

58:20
    Oddechový čas pro hosty.

58:22
    Hosté vylepší klasickou přesilovku tím, že odvolali po oddechovém čase svého brankáře a nyní to bude pro domácí defenzívu křest ohněm.

59:05
    Dvakrát dokázali domácí vyhodit puk do středního pásma a zatím zvládají hektický závěr zápasu.

59:40
    Po delší kombinaci je tu další vyhození Jokeritu a to již pro ně vypadá o něco lépe.

Jokerit zvládá hodně těžkou koncovku zápasu, za kterou si svým způsobem mohl sám a to díky své nedisciplinovanosti v závěru zápasu. I přesto dokázal ubránit power play soupeře a snižuje stav série na 2:3 z jejich pohledu. I dnes to bylo vyrovnané utkání, kdy rozhodovala první vstřelená branka, kterou dali domácí v první třetině. V první třetině byl také domácí celek jasně lepším týmem. Ve druhé třetině jsme mohli vidět vyrovnanou bitvu, kdy jsme neviděli žádnou branku. Třetí třetině již přinesla více útočných snah Dynama a defenzivnější pojetí hry Jokeritu.

O defenzivnějším stylu hry domácích ve třetí třetině také hovoří počet střel na branku, který byl 3:9 pro hostující celek!

Michal Čajkovský: 0+0, 1 střela na branku, čas na lede 12:20. (20:06:15)

Adam Dořák

Góly a asistencie: 4. Joensuu (O'Neill), 53. Norman (Anttila, Kivistö) – 58. Zackrisson (Šipačov, Kagarlickij)

Jokerit Helsinki: Kalniņš (Zapolski) – Kivistö, Lepistö, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Lööv, A. Grant, Stollery – O'Neill, Joensuu, Norman – Nicklas Jensen, Vesalainen, Regin – H. Ikonen, Jormakka, Manninen – Anttila, Niemi, Pihlström.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Menšikov, Volkov, I. Nikulin, Mironov, Čajkovský, Pepeljajev, J. Zajcev – Zackrisson, Tarasov, Brjukvin – Indrašis, Kagarlickij, Šipačov – Mojsejev, Mozer, I. Makarov – Igumnov, Jefremov, Muranov.

Rozhodca: R. Gofman – Y. Oskirko, N. Shalagin – D. Shishlo