Metallurg Magnitogorsk – Ufa 1:2 (po pr.) | Jaroslavľ – Soči 3:0 (kon.) | Helsinki – D. Moskva 2:1 (kon.)
Jokerit Helsinki
2:1 (1:0, 0:0, 1:1) Stav série: 2:3
Dynamo Moskva
cz Utorok 05.03.2019, 17:30 • Hartwall Arena • Play-off KHL • Osemfinále

Československá stopa v utkání
    Michal Čajkovský: 0+0, 1 střela na branku, čas na lede 12:20. (20:06:15)

O defenzivnějším stylu hry domácích ve třetí třetině také hovoří počet střel na branku, který byl 3:9 pro hostující celek!

Jokerit zvládá hodně těžkou koncovku zápasu, za kterou si svým způsobem mohl sám a to díky své nedisciplinovanosti v závěru zápasu. I přesto dokázal ubránit power play soupeře a snižuje stav série na 2:3 z jejich pohledu. I dnes to bylo vyrovnané utkání, kdy rozhodovala první vstřelená branka, kterou dali domácí v první třetině. V první třetině byl také domácí celek jasně lepším týmem. Ve druhé třetině jsme mohli vidět vyrovnanou bitvu, kdy jsme neviděli žádnou branku. Třetí třetině již přinesla více útočných snah Dynama a defenzivnější pojetí hry Jokeritu.

59:40
    Po delší kombinaci je tu další vyhození Jokeritu a to již pro ně vypadá o něco lépe.

59:05
    Dvakrát dokázali domácí vyhodit puk do středního pásma a zatím zvládají hektický závěr zápasu.

58:22
    Hosté vylepší klasickou přesilovku tím, že odvolali po oddechovém čase svého brankáře a nyní to bude pro domácí defenzívu křest ohněm.

58:20
    Oddechový čas pro hosty.

58:20
    Peter Regin vyloučen za hákování a domácí celek si notně komplikuje závěr tohoto zápasu a případné snížení v sérii!
    57:25 Patrik ZACKRISSON - 2:1

57:25
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo Moskva využívá přesilovku a zařizuje nakonec drama v samotném závěru! Šipačov našel zpoza branky nepokrytého PATRIKA ZACKRISSONA, který ihned vystřelil a puk propadl pod výstrojí Kalninše do branky. Asistence: Vadim Šipačov a Dmitrij Kagarlickij.

56:53
    Celek z Helsinek se dokázal ihned po buly osvobodit.

56:41
    Ale ještě nepředbíhejme. Dynamo si vynutilo faul a Alex Grant se provinil krosčekem za svou brankou.

55:47
    Domácím hráčům se nyní bruslí o něco svižněji a lépe. Bez větších problémů si hlídají své pásmo a nepouští soupeře do vážnějšího zakončení.

54:29
    Puk drží Dynamo, které se bude v posledních pěti minutách snažit o vyrovnání a poslání zápasu do prodloužení.

53:37
    Vzhledem k dosavadnímu průběhu celé hry, lze konstatovat, že se série bude přesouvat zpět na led Dynama! Jestli tomu tak bude, uvidíme za pár minut.
    52:27 John NORMAN - 2:0

52:27
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Obrovská radost na straně Jokeritu! JOHN NORMAN se dostal do přečíslení s Anttilou, který mu poslal přihrávku k pravé tyčce a Norman bekhendem poslal puk do sítě. Asistence: Marko Anttila a Tommi Kivistö.

Adam Dořák

Góly a asistencie: 4. Joensuu (O'Neill), 53. Norman (Anttila, Kivistö) – 58. Zackrisson (Šipačov, Kagarlickij)

Jokerit Helsinki: Kalniņš (Zapolski) – Kivistö, Lepistö, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Lööv, A. Grant, Stollery – O'Neill, Joensuu, Norman – Nicklas Jensen, Vesalainen, Regin – H. Ikonen, Jormakka, Manninen – Anttila, Niemi, Pihlström.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Menšikov, Volkov, I. Nikulin, Mironov, Čajkovský, Pepeljajev, J. Zajcev – Zackrisson, Tarasov, Brjukvin – Indrašis, Kagarlickij, Šipačov – Mojsejev, Mozer, I. Makarov – Igumnov, Jefremov, Muranov.

Rozhodca: R. Gofman – Y. Oskirko, N. Shalagin – D. Shishlo