Buffalo – Edmonton 3:4 (kon.) | Calgary – Toronto 2:6 (kon.)
Calgary Flames
2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Toronto Maple Leafs
cz Utorok 05.03.2019, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL
    Tyler Ennis se stal pátým hráčem v této sezóně, který zaznamenal první hattrick kariéry, když už měl odehráno více než 500 zápasů v NHL.

Československá stopa

Michael Frolík (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:36
    David Rittich (CGY) 60 minut, 26 zákroků, 6 gólů, 81,3 %

Martin Marinčin (TOR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:03 (05:51:56)

Tři hvězdy utkání:
    1. Tyler Ennis (TOR) 3+0
    2. Frederik Andersen (TOR) 35 zák., 2 góly, 94,6 %
    3. Mitchell Marner (TOR) 1+2

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:32 (12:11, 16:11, 9:10)
    Zblokované střely – 16:20
    Vyhraná vhazování – 31:33
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 15:13

Souboj dvou předních týmů NHL přinesl nečekaně jednoznačný výsledek. Toronto totiž zvítězilo na ledě Calgary 6:2.

Hodně napověděla už první třetina. V ní hosté udělili soupeři lekci z produktivity a vyhráli ji 3:0. Ve druhé části jejich náskok ještě navýšil Zach Hyman a teprve poté se dostali ke slovu i Flames, když se podařilo snížit Johnnymu Gaudreauovi.

Do třetí třetiny ještě domácí nastoupili se snahou s vývojem zápasu něco udělat, ale ve 44. minutě je asi definitivně potopila nepozornost brankáře Ritticha, který za svá záda propustil nenápadné nahození Tylera Ennise, jenž se tak mohl radovat z premiérového hattricku. V 53. minutě snižoval na 2:5 Derek Ryan, ale o pouhých 32 sekund později uzavřel skóre utkání Mitchell Marner.

59:40
    Fanoušci Maple Leafs v hledišti povstali a odměňují svůj tým aplausem. Do Calgary jich přijelo opravdu hodně.

59:01
    Máme tu už poslední minutu tohoto kanadského souboje. Je jasné, že z vítězství se bude radovat Toronto.

58:10
    Z levé strany střílel k bližší tyčce Kasperi Kapanen. Rittich si poradil.

57:10
    Michael Frolík byl sám před Andersenem, který ho ale vychytal! Fanoušci Toronta v hledišti skandují jméno svého brankáře.

56:31
    Hosté v přečíslení 2 na 1! Nylander hledal před odkrytou klecí Patricka Marleaua, jemuž přizvedl hokejku Hanifin.

56:14
    Icing Calgary.

56:01
    Od modré čáry střílel z první Brodie. Andersen jeho projektil vyráží.

55:49
    Zakázaného uvolnění se teď dopustili také hosté.

55:00
    Zakázané uvolnění Calgary. Do konce zápasu schází rovných pět minut.

54:35
    Rasmus Andersson trefil čistým hitem ve středním pásmu Connora Browna. Tím alespoň trochu potěšil domácí fanoušky.

54:12
    Puk skončil v prostoru střídaček. Poslední reklamní přestávka v zápase.

53:13
    Tyler Ennis minul domácí branku. Tenhle útočník dnes hraje snad životní zápas.
    52:56 Mitchell MARNER - 2:6

Martin Augustin

Góly a asistencie: 36. J. Gaudreau (Monahan, E. Lindholm), 53. D. Ryan (Giordano, Mangiapane) – 10. Ennis (Muzzin, Kapanen), 18. Ennis (Marinčin, Moore), 19. Hyman (Marner), 25. Hyman (Marner, Rielly), 44. Ennis (Moore, Muzzin), 53. Marner (Tavares)

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk (A) – Czarnik, Jankowski, S. Bennett – Hathaway, D. Ryan, Mangiapane.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Muzzin, Ožiganov, Marinčin – Marner, Tavares (A), Hyman – Kapanen, Matthews, A. Johnsson – Co. Brown, W. Nylander, Marleau (A) – Moore, F. Gauthier, Ennis.

Rozhodca: Brenk, O'Rourke – Cormier, Gibbons

Diváci: 19 289