Poprad – B. Bystrica 5:2 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 1:0 (kon.) | Zvolen – Žilina 2:4 (kon.)
Detva – Nitra 3:4 (kon.) | Miškovec – Budapešť 2:0 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 3:1 (kon.)
HK Poprad
5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Piatok 21.12.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 33. kolo

Dnes sme videli pod Tatrami dramatický šláger kola aký má byť. Množstvo výborných šancí na oboch stranách, gólov a aj pästných súbojov. Napokon si tretiu tretinu lepšie ustrážili domáci hokejisti, v 45. minúte sa presadil Takáč a na 5:2 napokon zavŕšil skóre Macík. Poprad sa teda dostáva na druhú priečku, Bystrica klesá na tretie miesto.

Ďakujeme za pozornosť. (19:48:20)

59:59
    Poprad dal gól!
    Domáci pečatia výhru nad Banskou Bystricou. RADOSLAV MACÍK vyštartoval dopredu po pravom krídle a vystrelil z kruhu cez protihráča do odkrytej brány.

59:26
    Domáci síce vyhrali buly v obrannom pásme, no Ťavoda poslal puk preč len na zakázané uvoľnenie.

59:19
    Oddychový čas pre Poprad.

59:12
    Marshallovo nahodenie od modrej čiary vyrazil Vošvrda pred seba, kde bol pripravený Bartánus, no ten napokon nedokázal puk usmerniť do odkrytej brány.

58:56
    Oddychový čas pre Banskú Bystricu.

58:51
    Bystričania sú už v tejto chvíli v šestici, Varga sa pretlačil pred bránku a posunul Asselinovi. Vošvrda nechal betón na ľade a práve doň napálil Asselin.

58:02
    Gabor sa pretláčal dopredu po pravom krídle, dostal sa medzi kruhy a snažil sa pretlačiť do zakončenia, no neuspel.

57:24
    Bystričania vyhrali buly v útočnom pásme, od modrej čiary zakončoval tvrdo Ivan Ďatelinka. Jeho pokus smeroval na gólmana Vošvrdu, ktorý bol pripravený.

57:09
    Svitana posunul puk na ľavé krídlo Takáčovi, ktorý zakončoval z kruhu. Jeho pokus skončil na brankárovi Barošovi.

55:57
    Presilovka Banskej Bystrice sa končí. Dve minúty za podrazenie dostáva Eric Selleck a zároveň aj 10 minút za nešportové správanie.

54:46
    Výhodu presilovej hry budú mať aj hostia. Dve minúty za držanie dostáva Patrik Svitana.

53:38
    Erving posunul puk medzi kruhy Bondrovi, ktorému sa otvoril priestor, no napokon mu puk dokázal vypichnúť Nemčík.

52:33
    Paukovček sa pretlačil spoza bránky pred Baroša a strieľal. Bystrický gólman stihol reagovať včas a puk vypichnúť.

51:49
    Presilová hra pre domácich. Branislav Kubka dostáva dve minúty za podrazenie.

51:21
    Takáč prihrávkou vysunul dopredu Zagrapana, ktorý sa už ocitol pred bránkou, ale puk mu ušiel z čepele. Baroš napokon situáciu vyriešil, puk prikryl.

50:27
    Tak takúto výzvu sme tu dlho nemali. Martin Belluš vyzval priamo po prerušení hry na pästný súboj Jordona Southorna.Obaja zhodili rukavice, no neskončilo sa to napokon poriadnou bitkou, ale sympatickým a zmierlivým ukončením. Belluš a aj Southorn dostávajú 5+10 + do konca zápasu za hrubosť.

50:25
    Česánek zlomil hokejku za svojou bránkou. Puk sa dostal k Češíkovi, ktorý našiel medzi kruhmi voľného Kabáča, no ten trafil iba priamo do Vošvrdu.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 30. Mlynarovič (Paukovček, P. Svitana), 34. Zagrapan (Abdul), 37. Takáč (Česánek), 45. Takáč (Zagrapan, Abdul), 60. Macík – 24. Bartánus (Matoušek, Zigo), 40. Asselin (Marshall, Faille)

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Salija, Fabian (C), Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Bondra, Mlynarovič, P. Svitana – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Macík – R. Svitana, Heizer, Kundrík
    HC´ 05 Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Southorn, Marshall, Nemčík, Sloboda, Ďatelinka (C), Kubka, Biro, Sojka – Selleck, Faille, Asselin – Matoušek, Šťastný, Bartánus – Varga, Zigo, Török – Kabáč, Češík, Gabor

Rozhodca: Štefik, Valach – Orolin, Kollár

Diváci: 1 831