Lipt. Mikuláš – Trenčín 1:3 (kon.) | Poprad – Nitra 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Žilina 4:2 (kon.)
Košice – Miškovec 4:2 (kon.) | Detva – Zvolen 2:5 (kon.)
HK Detva
2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
HKM Zvolen
Nedeľa 21.10.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

HC 07 Detva

Minulosezónny nováčik prežíva lepší štart do sezóny, ako pred rokom. Momentálne je Detva ôsma so ziskom 21 bodov. Naposledy zverenci Josefa Tureka ale prehrali na ľade Košíc vysoko 1:7, predtým porazili HK Orange 20 aj MsHK Žilina. Spoľah je predovšetkým na šestnásťbodového Radovana Puliša (7+9) a Ladislava Ščurka (3+8). Tretí v klubovom bodovaní je obranca Martin Chovan (1+7).

HKM Zvolen

"Bryndziari" majú na konte 34 bodov, čo je rovnaký počet ako Košice, avšak o skóre sú zverenci Andreja Podkonického na prvom mieste tabuľky, ktoré v piatok doma podčiarkli výhrou nad Liptovským Mikulášom. Zvolen má so 61 gólmi najlepšiu ofenzívu, o čom svedčí aj fakt, že Michal Chovan je najproduktívnejším hráčom ligy, na druhom mieste sa nachádza Rastislav Špirko, štvrtý je Lukáš Handlovský, siedmy Milan Kytnár a najproduktívnejším obrancom súťaže je zas Davis Vandane.

HC 07 Detva: Petrík (Riečický) – Mart. Chovan, Kuklev, Gachulinec, P. Hraško, F. Fekiač, Sládok, Hedera, Šimon – Puliš, Matúš Chovan, Yakutsenya – Král, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Mart. Ďaloga – M. Surový, P. Valent, Tibenský

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Vandane, Ulrych, Zeleňák, D. Ružička, Drgoň, Poyhonen, Dubina – Handlovský, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – P. Zuzin, Kytnár, Mich. Chovan – P. Halama, S. Petráš, Andrisík

Rozhodca: Stano, Jonák – Šefčík, Kacej – Čavojský.

00:01

00:32
    Nebezpečná strela od modrej čiary narobila veľké problémy. Petrík puk zastavil, ešte tam bol Vandas, ale čiernu gumu za čiaru nedostal.

01:32
    Detva v útočnom pásme nevymyslela nič, následne vpred prešli hostia. O puk sa bojuje za bránou.

02:15
    Peter Valent sa takmer dostal k puku pred bránou súpera, ten mu však zobral Ulrych, a tak mladík zakončiť nemohol.

02:45
    Handlovský strieľal spoza obrancu, ten puk tečoval nad bránu a od plexiskla skončil na ochrannej sieti.

03:19
    Detva prešla do prečíslenia troch proti dvom, ktoré dopadlo veľmi zle. Nakoniec strieľal Martin Chovan do hráča pred sebou.

04:22
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Daniel Gachulinec – 2 min., držanie).

04:56
    Zvolen to teraz dobre vykombinoval, strela Zuzina z pravého kruhu si našla Petríka.

05:34
    Vandane poslal poriadnu bombu od modrej čiary, puk tesne minul priestor brány Petríka, ktorý veľa nevidel.

05:49
    Zvolen dal gól!
    Vandane poslal ďalšiu tvrdú ranu od modrej čiary, pred bránou puk tečoval PATRIK LUŠŇÁK a Petrík ostal bez šance.

06:27
    Gachulinec poslal prihrávku pred bránu,. kde išli jeho spoluhráči. Skákavý puk odvrátil Drgoň.

06:44
    Po prihrávke pred bránu Tomeka prišla veľká šanca, zakončenie mierilo tesne vedľa priestoru troch žrdí.

07:10
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Peter Zuzin – 2 min., sekanie).

08:06
    Detva sa v prvej polovici presilovky držala v útočnej tretine, avšak kombinácii chýbala strela.

09:10
    HKM Zvolen hrá s piatimi hráčmi.

09:25
    Domáci prišli o puk v strednom pásme, MICHAEL VANDAS sa dostal od modrej pred bránu a trafil presne za Petríka.

10:14
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Peter Zuzin – 2 min., hákovanie).

10:49
    Kuklev poslal dobrú strelu, prudkú, navyše tečovanú, lenže puk do siete nešiel, trafil iba bočnú sieť.

11:01
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Samuel Petráš – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).

11:39
    Detva hrá presilovku 5 na 3, ale zatiaľ to tak nevyzerá. Nakoniec vystrelil Kuklev, iba do hráča súpera.

11:48
    Po ďalšej strele Kukleva prišla dorážka Yakutsenju, backhand pokryl brankár Tomek.

12:14
    Ďalšia strela a ešte lepší teč, brankár Tomek bol bez šance, puk ale minul jeho bránu.

13:01
    HKM Zvolen hrá v plnom počte.

14:25
    Momentálne sa hrá hore-dole, ani jeden tím sa nedostáva k niečomu, čo by sa dalo považovať za nebezpečné.

15:22
    Naďalej sa hrá bez prerušenia, viac z hry však má aktívnejší Zvolen, ktorý kontroluje priebeh hry.

16:21
    Prvá zvolenská formácia znepríjemňuje život defenzíve domáceho celku, puk sa napriek tomu drží hlavne pri mantineloch.

16:31
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Lukáš Handlovský – 2 min., sekanie).

17:29
    Detva dobre kombinovala v útočnom pásme, nepodarilo sa jej ale výraznejšie ohroziť bránu súpera. Bola tam jedná dobrá strela Puliša, s tou si Tomek poradil.

18:01
    Spoza obrancu to skúsil Král, Tomek vyrazil puk ramenom pravdepodobne na žrď jeho svätyne.

18:31
    HKM Zvolen v plnom počte.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:44
    Peter Zuzin sa chcel individuálne prebiť až do pásma súpera, zastavil ho ofsajd.

20:00

HKM Zvolen vyhral prvú tretinu po góle Lušňáka v presilovke a zásahu Vandasa. Detva hrala štyri presilové hry, raz dokonca cez minútu v pomere 5 na 3, no nepresadila sa. Druhé dejstvo sa začne zhruba o 18:23.

20:01

20:35
    Ščurko strieľal z dobrej pozície spred bránkoviska, nepodarilo sa mu namieriť medzi tri žrde brány súpera.

21:43
    Detva začala druhú tretinu v útočnom pásme, momentálne to je však Zvolen, kto sa hrá s pukom. Lušňák ho držal len pri mantineli.

22:33
    Roman Petrík predviedol skvelý zákrok, keď vyrazil strelu zblízka a následne nedovolil puku prejsť do siete aj v polohe ležiac.

23:00
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Zdeňek Král – 2 min., hákovanie).

23:38
    Po chybe na modrej čiare sa Tibenský dostal v oslabení do dobrej šance. Natlačil sa pred Tomeka, ani na dvakrát ho neprekonal.

24:02
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Radovan Puliš – 2 min., hákovanie).

24:02
    HKM Zvolen bude mať k dispozícii presilovku 5 na 3 v trvaní 58 sekúnd.

24:26
    Zvolen síce zavrel súpera v jeho tretine, avšak puk sa držal hlavne pri mantineli a Detva ho dokonca dostala preč.

24:54
    MICHAL CHOVAN dostal neuveriteľne veľa priestoru v pravom kruhu, takže mal čas namieriť aj zakončiť a trafil parádne pod brvno nad rameno Petríka. Využil presilovku o dvoch hráčov.

25:49
    Vandas strieľal, Petrík puk vyrazil pred seba, kde bol veľký závar, no puk sa do siete nedostal.

26:02
    HC 07 Detva hrá s piatimi hráčmi.

27:24
    Detva sa snaží usadiť sa v útočnom pásme, to sa domácim vôbec nedarí, pretože nahodené puky posiela Zvolen preč.

27:55
    Šišovský vystrelil z krídla do Petríka, z opačnej strany to podobne vyskúšal Lušňák.

28:55
    Michal Chovan dostal puk vedľa bránkoviska. Bol veľmi blízko brány, čiže k žrdi nalepeného Petríka nemohol prekonať.

29:11
    Zakázané uvoľnenie hráčov HC 07 Detva.

29:40
    Špirko aj Vandas strieľali nad lapačku Petríka, kde padli všetky tri góly. Teraz sa tak nestalo.

30:28
    Martin Ďaloga sa dostal pred bránou Tomeka k dobrej šanci, avšak dnes to domácim nie a nie padnúť.

30:31
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Samuel Petráš – 2 min., držanie).

31:37
    Detva presilovku nehrá vôbec dobre, ku kombinácii v tretine súpera sa ešte nedostala. Zvolen vyhadzuje puky.

32:31

33:44
    Neuveriteľné, čo teraz pustil Petrík. MILAN KYTNÁR z rohu ihriska iba jemnúčko posúval puk viac do ihriska, no ten išiel do bránkoviska a gólman Detvy si ho sám zrazil za čiaru. Ešte sa ale telefonuje.

34:39
    Radovan Puliš získal puk na zadnom mantineli, poslal ho pred bránu, avšak Murček ho nedokázal zasiahnuť.

34:56
    Detva dala gól!
    Domácim to konečne padlo. Puk sa dlho pohyboval pred bránkoviskom Tomeka, kde sa tlačili Puliš aj Murček a nakoniec si ho Michael Vandas sám zrazil pomedzi betóny svojho gólmana do siete. Ako autor je písaný MICHAL MURČEK.

35:49
    Zakázané uvoľnenie HC 07 Detva.

37:12
    Samuel Petráš sa dostal k strele cez obrancu, Roman Petrík puk vyrazil mimo bránu, ale naozaj, teraz veľa zakončení nevidíme, hrá sa hore-dole.

38:07
    Maroš Surový dorážal puk, ktorý ostal ležať pred bránou, no dobre postavený Tomek ho do siete nepustil.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:43
    Zvolen je v závere aktívny a chce pridať ďalší zásah, napriek dobrému pohybu sa to nedarí.

40:00

Zvolen strelil dva góly aj v druhej tretine a napriek tomu, že jeden inkasoval, tak odskočil na náskok troch presných zásahov a kráča k ziskom troch bodov. Tretia tretina sa začne o 19:17.

40:01

40:51
    Tretia tretina začína opatrne, ani jeden tím ako keby nechcel spraviť chybu, ale tak to je pri tomto stave hlavne pre Detvu zbytočná taktika.

41:28
    Hra sa prerušuje v strednom pásme, kde puk vypadol na striedačku. Po buly sa snaží niečo v ofenzíve vymyslieť Zvolen.

41:45
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Jozef Sládok – 2 min., sekanie).

42:16
    Patrik Lušňák tečoval pokus od modrej čiary, puk sa ale nedostal medzi tri žrde a išiel do rohu brány.

42:57
    Roman Petrík predviedol dobrý zákrok betónom proti kvalitnej strele Špirka. Detva vyhadzuje cez všetky čiary.

43:45

44:41
    Zvolen sa snaží útočiť, nejaké náznaky tam sú, ale aj hostia už vedia, že prehnane sa dopredu nemusia tlačiť.

45:17
    Peter Šišovský išiel od mantinelu sám na bránu Romana Petríka, slovenský brankár predviedol veľmi dobrý zákrok.

46:08
    Vandas sa snažil vyšperkovať akciu prihrávkou pred bránou súpera, čo robiť nemusel, pretože Špirko to už nečakal.

46:36
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Michal Chovan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

46:49
    Peter Hraško poslal tvrdú strelu od modrej čiary, no Tomek na všetko videl a dokázal si s týmto zakončením poradiť.

47:27
    Jakub Žilka sa snažil tečovať puk pred bránou, od jeho hokejky sa kus čiernej gumy odrazil vedľa priestoru troch žrdí.

48:05
    Radovan Puliš bol na konci peknej kombinácii, z prvej z kruhu vystrelil nad bránu.

48:36

49:08
    Po strele z otočky vyrazil Tomek puk len pred seba, následný závar ďalším zakončením okorenený nebol.

49:13
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Jozef Sládok – 2 min., napadnutie).

49:50
    Zvolen v útočnej tretine ešte nevymyslel nič, Detva vyhadzuje cez všetky čiary.

50:24
    Zvolenu sa naďalej nedarí nič vymyslieť, znova prichádza vystrelenie puku cez všetky čiary.

51:13

52:45
    Poyhonen poslal tvrdú strelu, Petrík ju vyrazil pred seba a následne si poradil aj s dorážkou zblízka.

53:08
    Zrazená strela tentoraz Petríka neohrozila, puk skončil na ochrannej sieti za bránou Detvy.

54:20
    Domáci si ešte dávajú šancu niečo vymyslieť, pretože MATÚŠ CHOVAN dostal puk na modrú od Petra Valenta a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

54:56
    Hostia okamžite odpovedajú. Protiútok HKM končí gólom, pretože Michael Vandas prihral pred prázdnu časť brány a LUKÁŠ HANDLOVSKÝ sa nemýlil.

55:49
    Tomek mal dosť práce, nakoľko mu puk nepríjemne pred bránkoviskom skončil a potom musel čeliť aj dorážke, no zvládol to.

56:41
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Peter Valent – 2 min., nadmerná tvrdosť).

57:38
    Zvolen síce drží puk v útočnej tretine, ale kombinuje s ním tak, že sa nedostáva k strelám, ktoré mu v tejto fáze hry ani veľmi netreba.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:25
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Michal Chovan – 2 min., podrazenie).

58:41

59:29
    O všetkom je rozhodnuté, záver stretnutia sa už iba vyhráva a fanúšikovia Zvolena tak môžu oslavovať, ako to dlho aj robia.

HKM Zvolen dokázal vyhrať v Detve a postrážil si prvé miesto aj napriek tomu, že z výhry sa tešili i Košice. Čelo tabuľky tak naďalej patrí dvom tímom, ktoré podávajú najkonzistentnejšie výkony. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:52:51)

Matej Kubove

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 35. Murček (Puliš, Chovan), 55. Chovan (Valent, Tibenský) – 6. Lušňák (Vandane, Špirko), 10. Vandas (Halama), 25. Chovan (Handlovský, Vandane), 34. Kytnár (Chovan, Zuzin), 55. Handlovský (Vandas)

HK Detva: Petrík (Riečický) – Mart. Chovan, Kuklev, Gachulinec, P. Hraško, F. Fekiač, Sládok, Hedera, Šimon – Puliš, Matúš Chovan, Yakutsenya – Král, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Mart. Ďaloga – M. Surový, P. Valent, Tibenský

Rozhodca: Stano, Jonák – Šefčík, Kacej – Čavojský