Čerepovec – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (po pr.) | Jaroslavľ – Jekaterinburg 1:2 (po pr.) | Petrohrad – CSKA Moskva 1:2 (3:4 po s.n.)
po s.n. (3:4)
SKA Petrohrad
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
CSKA Moskva
cz Nedeľa 21.10.2018, 16:00 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré odpoledne u KHL. Spolecně se podíváme na utkáni mezi týmy SKA Petrohrad a CSKA Moskva.

Domácí tým je na druhém místě Západní konference se ziskem 30 bodů z 18 odehraných zápasů. Petrohrad dnes ukončí svou sérii pěti domácích zápasů, ve kterých dokázal vždy bodovat alespoň jedním bodíkem. V posledním odehraném duelu udolal Dinamo Moskva 3:2, když se trefili Gusev, Dergačjov a Hersley. No a šlágr dne proti CSKA bude opravdu výtečným zakončením domácí série.

CSKA Moskva

Hosté jsou na tom tabulkově ještě lépe, vedou Západní konferenci, když ve dvaceti zápasech posbírali 32 bodů. CSKA do dnešního hitu jde po otrápeném výsledku z ledu Soči, kde moskevský klub vybojoval dva body za výhru 2:1 po samostatných nájezdech. Hosté vedli po trefě Okulova, Soči poté vyrovnalo Collinsem. 65 minut nerozhodlo, došlo na nájezdy a v nich pro CSKA vybojoval prémiový bod Slepyšev.

CSKA – Dinamo Moskva 5:1
    CSKA – Vladivostok 2:1 sn
    CSKA – Chabarovsk 5:0
    CSKA – Kunlun 3:4
    Soči – CSKA 1:2 sn

Zápas uvidí petrohradský Ice Palace a začne se v 16 hodin. Nic si tedy neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

SKA Petrohrad: Hellberg (Šesťorkin) – Hersley, Gavrikov, Tokranov, Chafizullin, Zub, Rukavišnikov, Sjomin – Jakupov, Dacjuk (C), N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Děrgačov – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Kuzmenko – Ketov (A), Kablukov, V. Tichonov – Marčenko.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Dahlbeck, Romanov, Nestěrov (A), Marčenko, Pašnin, Blažijevskij – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Okulov, Al. Popov, Šalunov – Kalinin, Andronov (C), Slepyšev – Tělegin, P. Karnauchov, Scott (A) – Rtiščev.

Rozhodčí: Bělov, Romasko – Palej, Sysujev.

00:01

00:20
    Už po dvaceti vteřinách máme za sebou dvě přerušení, po zakázaném uvolnění se vhazuje u Sorokina.

01:04
    Sorokin má za sebou první zákrok, prudkou střelu ze střední vzdálenosti vyrazil před sebe a zbytek musela obstarat jeho obrana.

02:15
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Dinar Chafizullin.

03:20
    Domácí tým vyhazuje, zatím to Petrohradu ve čtyřech jde. Soupeře nepouští vůbec do zakončení.

03:58
    Sorokin musel pro puk za svou branku, kde jej zastavil a přenechal Marčenkovi.

04:15
    Přesilovka CSKA je u konce, domácí tým je v plném počtu.

04:55
    Hellberg pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, tu se mu podařilo zrychlit a dostat tak puk z vlastního pásma.

05:22
    Hostující Dahlbeck vyslal od modré čáry táhlý pokus, Hellberg ale pouze máchl lapačkou a situaci vyřešil.

06:50
    Sorokin nyní dobře vybruslil dobře postaveného útočníka Petrohradu a podařilo se mu pak puk srazit do rohu.

07:26
    Tichonov se nedostal k adekvátnímu zakončení, puk se mu při otočce svezl z hole a celá akce skončila u mantinelu.

07:50
    Kaprizovova střela prověřila Hellberga, ten ale byl dobře povyjetý a puk skryl ve své výstroji.

08:49
    Zatím nesledujeme kdovíjak strhující zápas, je poznat, že se utkávají dva špičkové týmy, které jen tak chybu neudělají.

09:35
    Dacjuk individuálně projel do pásma CSKA, jenže jeho průnik byl vytlačen do rohu.

10:29
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení. Nahození od modré čáry v podání Nestěrova tečoval SERGEJ ANDRONOV a puk propadl za Hellberga! Rozhodčí se ještě šli přesvědčit k videu, zda se nejednalo o vysokou hůl, po chvíli ale gól uznali. Asistence: Nikita Nestěrov, Sergej Kalinin.
    10:29 Sergej ANDRONOV - 0:1

11:44
    Petrohrad se snaží o průniky do útočného pásma, zatím ale naráží na velice dobře organizovanou obranu soupeře.

11:56
    Od modré čáry vystřelil Chafizullin, Sorokin ale jeho pokus viděl a vyrážečkou poslal puk do ochranné sítě.

12:25
    Zub ztratil na modré čáře puk a do rychlého protiútoku se ihned dostal Slepyšev. Jeho švih pak musel krotit Hellberg. CSKA je v útoku zatím rozhodně nebezpečnější.

13:27
    A další Hellbergův zákrok. Ten se nyní rozhodně nenudí, v tuto chvíli na něj vyslal nepříjemný pokus Šalunov a trefil gólmana Petrohradu do masky.

14:01
    Dobré zakřižování domácí obranné dvojice zastavilo rodící se průnik hostů a Chafizullin už vyváží puk do protiútoku.

14:11
    Druhá přesilovka pro CSKA, dvě minuty za sekání dostal Sergej Plotnikov.

14:38
    Barabanov získla puk a sám jej vyvezl až do útočného pásma. Akci sice nerozvinul, ani neohrozil Sorokina, ušetřil však dost vteřin z oslabení.

15:23
    A opět je puk až u brankáře CSKA Moskva, domácím se ve čtyřech daří bránit na jedničku.

16:10
    Až nyní přišla střela na Hellberga, zprava jeho lapačku vyprášil Slepyšev.

16:11
    No a je po přesilovce hostujícího týmu, Plotnikov se vrátil na ledovou plochu.

17:30
    SKA to v první třetině vážně moc nejde, útočné výpady končí zhusta už na modré čáře.

18:26
    Zub čeká na své střídající spoluhráče, domácí se chystají do dalšího útoku do postavené obrany CSKA.

19:52
    Chafizullin posunul přihrávku na Tokranova, jeho následný švih ani neprošel k Sorokinovi.

20:00

Je za námi první třetina, ve které byli aktivnější a lepší hráči moskevského CSKA. Ti předváděli nebezpečnější výpady a jednu ze svých akcí přetavili i v zatím jedinou branku utkání. Nestěrovovo nahození od modré čáry sklepl Sergej Andronov a nedal Hellbergovi šanci na zákrok. Petrohrad se v této třetině trápil, směrem dopředu mu to vůbec nešlo a má tak v přestávce o čem přemýšlet.

20:30
    Hned v úvodu druhé třetiny tu máme další vyloučení na straně Petrohradu, dvě minuty za podrážení dostal Ilja Kablukov.

21:29
    Hosté jsou sice usazeni v útočném pásmu, ale zatím na Hellberga nejde nic, co by jej muselo trápit a děsit.

22:05
    Šalunov nezpracoval přihrávku z pravé strany, puk mu u brankoviště odskočil a skončil u levého mantinelu.

22:30
    Petrohrad ubránil i třetí oslabení, Kablukov se vrátil na led.

23:15
    Moc nescházelo a bylo vyrovnáno. Do sóla se dostal Ketov a na Sorokina zkusil forhendové naznačení se střelou mezi betony. Gólman CSKA však souboj vyhrál a udržel čisté konto.
    23:15 Ketov neproměnil velkou šanci na vyrovnání

24:25
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Teď už je ale srovnáno! Gavrikovovu střelu ještě Sorokin vyrazil, ale na brankovišti se zjevil ANDREJ KUZMENKO a i když se jeho první pokus zastavil o brankářův beton, druhý bekhend už zamířil pod horní tyčku! Asistence: Vladislav Gavrikov, Patrik Hersley.
    24:25 Andrej KUZMENKO - 1:1

25:49
    Hellberg vyrazil nahození od levého mantinelu, puk skončil v rohu, kde o něj probíhá tuhý boj.

26:16
    Ketov dobře forčekoval v útočném pásmu a jeho práce vyvrcholila střelou Gavrikova. Sorokin se teď má docela co otáčet.

26:58
    Domácí po vyrovnávací brance hodně ožili a jsou to právě oni, kdo teď diktuje tempo. CSKA se naopak stáhlo do obrany.

27:59
    Jenže domácí nesmí zapomínat na zadní vrátka. Nyní do nich pronikl rozjetý Kaprizov, zprava si sjel na střed a švihem vyzkoušel, zda je Hellberg připraven. Byl, puk gólman vyrazil do bezpečí.

28:55
    Ve druhé třetině velmi aktivní Ketov projel až za branku CSKA, odkud hodlal předložit přihrávku na střelu. Myšlenka dobrá, provedení už bylo horší.

29:29
    Přesilovku si zahrají i domácí, za podrážení byl totiž vyloučen Maxim Šalunov.

30:16
    Hra se stáhl do prostor před brankovištěm CSKA, Sorokin dobře brání své území.

30:57
    Hersleyho prudká rána šla mimo, domácí ale bránící čtveřici svírají, seč jim síly stačí.

31:20
    Hosté konečně vyhodili a mohou jít zcela vyčerpaní střídat.

31:29
    A už jsou hosté v plném počtu, Šalunov se vrátil do hry.

32:32
    A právě Šalunov se objevil před Hellbergem a snažil se jej po kličce překonat. Gólman SKA puk přikryl a přerušil hru.

33:05
    Sorokin pouze vyrazil Ketovovu střelu od pravého mantinelu a musel pak čelit dorážce od Tichonova. Společně s obránci vyřešil i tuto záležitost a udržel tak stav 1:1.

34:41
    Nepřesná rozehrávka domácích skončila přerušením hry, vhazuje se ve středovém kruhu.

35:54
    Poslední okamžiky přinesly trochu uklidnění, na ledě se toho mnoho neděje, sledujeme spíše souboje ve středním pásmu.

36:33
    Změnit to chtěl domácí Barabanov, po svém průniku do útočného pásma vyslal prudký švih, ten ale Sorokin zvládl zneškodnit pohotovou lapačkou.

37:10
    Další výpad petrohradských skončil nepřesnou střelou, Sorokin nyní mohl zůstat v absolutním klidu.

38:03
    Kablukov přenechal na modré puk pro Hersleyho a ten okamžitě vyslal prudký projektil. Brankář CSKA měl ale výtečný výhled a poradil si i s tímto pokusem.

38:31
    Tak ještě jedno vyloučení, za podrážení jde na trestnou lavici hostující Arťom Blažijevskij.

38:54
    Tokranov pálil pouze do blokujícího soupeře, od něj se pak puk odrazil do středního pásma.

39:35
    Další zblokovaný pokus a puk znovu letí daleko od Sorokinovy branky.

40:00

Čtyřicet minut je za na námi a o vítězi není ani zdaleka rozhodnuto. Petrohrad ve druhé třetině přidal na důrazu i tempu a ve 25. minutě byl odměněn vyrovnávací trefou z hole dorážejícího Andreje Kuzmenka. Domácí pak měli i další šance, zvrat ve skóre se však nekonal, branku CSKA totiž hlídá vynikající Sorokin. Stav je tedy 1:1 a my se po druhé pauze máme rozhodně na co těšit.

40:58
    I do úvodu třetí třetiny se domácí pustili s vervou a hned se nastěhovali před Sorokina.

41:54
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry, pískalo se zakázané uvolnění.

42:12
    Stejné provinění i na druhé straně, takže se nyní vše přestěhuje před Hellberga.

43:32
    Hráči moskevského celku se snaží o uklidnění situace a pozvolnou rozehrávku.

43:53
    Po ztrátě puku ale přišla ošemetná situace, když se puk odrazil před brankoviště ke Gusevovi. Ten to ale příliš nečekal a puk na téměř odkrytou branku neusměrnil.

44:57
    Po delší době se hra přesunula do pásma k Hellbergovi, hosté ale byli zastaveni tvrdým hitem u mantinelu.

45:43
    Na levé straně se po zadovce dostal ke střele Chafizullin, jeho švihnutí však skončilo na těle jednoho ze clonících soupeřů.

46:07
    A další rána od modré, nyní od Rukavišnikova. Jeho dělovka skončila na zadním mantinelu.

47:35
    Trocha uklidnění, je poznat, že se blíží koncovka utkání a každá chyba by mohla tento zápas rozhodnout.

48:32
    Hellberg vykryl výpad hostů, vedený pravou stranou, dopředu už jdou zase hráči SKA.

49:48
    Kablukov se na levé straně neprobil přes obránce, jeho akce skončila u mantinelu.

50:32
    Po rozvinutí akce se puk dostal na modrou čáru k volnému Ketovovi, jeho dělovka se ale zastavila v houštině těl před Sorokinem.

51:09
    Ve velké šanci byl domácí Gusev, dostal přihrávku za obranu a své sólo chtěl zakončit střelou mezi Sorokinovy betony. Ten je ale sklapl právě včas a zabránil tak inkasované brance!
    51:09 Gusevovo sólo gólem neskončilo

52:18
    Hraje se teď dlouho bez přerušení, oba celky se snaží něco vymyslet, bránící řady jsou ale zatím neprostupné.

52:46
    Neuspěl ani domácí Gavrikov se švihem od modré čáry, CSKA se ubránilo a dostalo puk z pásma.

53:40
    Stejná písnička i na druhé straně, Tokranov už zase otáčí hru směrem k Sorokinovi.

54:29
    Domácí obránci nyní pálí pouze do bránících hráčů CSKA, to samé se nyní povedlo o Rakavišnikovovi.

55:50
    Petrohrad je v posledních minutách tím aktivnějším týmem, ale jak už bylo řečeno v minulých okamžicích, koncovka není z těch nejpovedenějších.

56:45
    Vypadá to, že hosté se už chystají na prodloužení, hlavně neudělat chybu.

57:57
    Platí to ale i o domácích, Petrohrad se snaží držet puk co nejdál od vlastního gólmana.

58:57
    Koskiranta nenašel prostor pro zakončení, s pukem pouze kroužil v útočném pásmu.

59:37
    Dacjuk si zajel za vlastní branku a patrně rozjede poslední akci třetí třetiny.

60:00

Třetí třetina rozřešení otázky o vítězi nepřinesla. Sledovali jsme úporný hokej, ve kterém byli o něco aktivnější domácí hokejisté, jenže ti nenašli na Sorokina účinný recept. A jelikož ani Hellberg nebyl překonán, máme tu pětiminutový nášup.

60:35
    Petrohrad se usadil v útočném pásmu, zatím se ale pouze bojuje o puk u mantinelu.

61:37
    Úspěšný zákrok má za sebou brankář Hellberg, když zkrotil prudkou ránu Šalunova z mezikruží. Vysloužil si za to potlesk publika.

62:33
    Kombinace Petrohradu vyjela z útočného pásma, domácí se ale do útoku velice rychle vrátili.

62:57
    Hned dvě střely šly na Sorokina, nebezpečnější byla ta první od Hersleyho, kterou musel gólman CSKA hbitě krotit.

63:54
    SKA zůstává u puku a v útoku, nyní je ale vše zpomaleno střídáním během hry.

64:34
    Hostující Vey skončil svou útočnou pouť u mantinelu v pásmu SKA, k zakončení se nedostal.

64:57
    Po Dacjukově akci přihrál Chafizullin na Guseva, jeho sklepnutí ale skončilo u Sorokina. To byla velká šance na rozhodnutí zápasu!
    64:57 Gusev mohl těsně před koncem prodloužení rozhodnout

65:00
    Prodloužení skončilo.

Pětiminutové nastavení nerozhodlo, byť hlavně domácí nebyli daleko od vítězné trefy, takže si dáme poslední kapitolu tohoto utkání – samostatné nájezdy!

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Vey se pokusil rozpohybovat Hellberga, puk mu ale mezi betony nezasunul.

1. séria
    1:0
    Dacjuk naznačil kličku a z forhendu otevřel skóre nájezdů.
    Pavel DACJUK

2. séria
    1:0
    Okulovovi nevyšla forhendová klička, na zakončení pak už byl až příliš blízko.

2. séria
    1:0
    Gusev mířil nad lapačku, ale přestřelil.

3. séria
    1:1
    Slepyšev se trefil kolem Hellbergova ramene.
    Anton SLEPYŠEV

3. séria
    2:1
    Kuzmenko se také trefuje, tentokrát kolem lapačky.
    Andrej KUZMENKO

4. séria
    2:1
    Grigorenko neproměňuje, Petrohrad stále vede 2:1.

4. séria
    2:1
    Tichonovovi vůbec nevyšel bekhendový pokus, Sorokin puk zastavil betonem.

5. séria
    2:2
    Šalunov si rozhýbal gólmana, poslal jej k ledu a poté poslal puk nad něj.
    Maxim ŠALUNOV

5. séria
    2:2
    Koskiranta neuspěl, Sorokin jeho ránu chytil akorát na brankové čáře. Rozhodčí se ještě šli pro jistotu přesvědčit k videu.

Kontrola videa se nám hodně protahuje, rozhodčí hledají jistotu, zda puk přešel brankovou čáru.

Tak nakonec verdikt zůstal, o gól se nejednalo.

6. séria
    3:2
    Dacjuk proměnil i svůj nájezd, nyní po dokonale provedeném forhendovém blafáku.

6. séria
    3:3
    Střelou mezi betony opět srovnal Šalunov.

7. séria
    3:3
    Gusevovi střela nevyšla, hosté tak mají mečbol!

7. séria
    3:4
    A je rozhodnuto. I k dalšímu nájezdu se postavil Maxim Šalunov a bleskově provedeným bekhendovým blafákem poslal puk pod horní tyčku. CSKA vítězí.

V samostatných nájezdech zvítězil tým CSKA Moskva.
    Rozhodující nájezd si připsal MAXIM ŠALUNOV a svému celku tak zařídil prémiový bod v této bitvě dvou skvělých týmů KHL.
    Maxim ŠALUNOV - 1:2

Je dobojováno a prémiový bod míří do Moskvy za CSKA. Samostatné nájezdy se natáhly na sedm sérií a velkou roli v něm sehrál hostující Maxim Šalunov. Ten proměnil tři své pokusy a zařídil pro CSKA výhru. Konečný výsledek tak zní 1:2 po samostatných nájezdech.

Statistiky

Střely na branku: 28:20
    Zásahy brankářů: 19:27
    Vyhraná vhazování: 19:30
    Hity: 33:13

Utkání sledovalo 12 355 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:09:11)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 25. Kuzmenko (Gavrikov, Hersley) – 11. Andronov (Nesterov, Kalinin), rozh. náj. Šalunov