Žilina – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Košice – Nitra 3:1 (kon.) | Zvolen – Budapešť 5:3 (kon.)
Detva – Trenčín 2:4 (kon.) | Miškovec – B. Bystrica 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 2:1 (kon.)
DVTK Miškovec
2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
Piatok 05.10.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je 9. kolo Tipsport Ligy, v ktorom proti sebe nastúpia celky DVTK Miškovec a HC 05 iClinic Banská Bystrica. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 18:00.

DVTK Miškovec:
    Domáci dokázali v doterajšom priebehu nazbierať 13 bodov za 4 výhry a 5 prieher so skóre 29:34. To im aktuálne stačí na 8. miesto v tabuľke. V minulom kole cestovali do Popradu, kde však podľahli 3:2 po predĺžení. Najproduktívnejšími hráčmi tohto celku sú Pance a Kulmala, ktorí už nazbierali po 10 kanadských bodov. V domácom prostredí zvíťazili v 3 zo 4 stretnutí a aj v tomto duely sa budú spoliehať na tento faktor.

HC 05 iClinic Banská Bystrica:
    Hostia predvádzajú striedavé výkony, keď v doterajšom priebehu nazbierali 18 bodov za 5 výhier a 5 prehier, čo im vynieslo 3 pozíciu v tabuľke. V minulom kole uspeli na ľade našich reprezentačných mladíkov v pomere 3:1. Najproduktívnejšími hráčmi sú 9 bodoví Marshall a Faille. Hostia na ľade súperov vyhrali iba jediné stretnutie a určite sa budú snažiť napraviť túto nepriaznivú bilanciu.

Favoritom sú hokejisti Banskej Bystrice, no Miškovec na svojom ľade dokáže potrápiť každého súpera, preto si tento duel nenechajte ujsť.

DVTK Miškovec: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Rusk, Milam, Vojtkó – Harrison, Vas, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Miskolczi, Loiseau, Galanisz – Ritó, Hajós, Vincze

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Biro, Miller, Marshall, Košecký, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Surový, Asselin – Török, Češík, Kabáč – Varga, Tamáši, Gabor

Rozhodca: Korba, Orolin – Jobbágy, Smrek – Lauff (video).

Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.

00:01

00:32
    Domáci sa ihneď vydali do útočného pásma, no prvého streleckého pokusu sme sa zatiaľ nedočkali.

00:54
    Pance sa snažil nahodením puku do útočného pásma založiť akciu domácich, no obrancovia Banskej Bystrice si dokázali poradiť.

01:47
    V prvej útočnej akcii aj hostia, no Adorján zatiaľ nemusel zasahovať.

02:25
    Crawford to skúsil prekvapujúcou strelou, no Williams je pozorný a pripisuje si prvý zákrok.

03:08
    Láda to skúsil strelou zo stredného pásma a Williams radšej puk prikryl a prerušil tak hru.

03:23
    Surový v prvej veľkej šanci tohto duelu, no spoza kruhov nedokázal namieriť presne.

04:11
    Opäť aktívny Crawford, no tentokrát jeho strelecké zakončenie skončilo iba na ochrannej sieti.

04:32
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Biro – 2 min., sekanie).

04:57
    Prvú presilovú hru tohto stretnutia majú k dispozícii domáci, ktorí sú už usadení v útočnom pásme.

05:22
    Domáci si teraz nerozumeli na modrej čiare a po ofsajdovom postavení sa bude vhadzovať v strednom pásme.

05:54
    Miškovec dal gól!

Prvý gól tohto stretnutia strieľajú domáci v presilovej hre. K odrazenému puku v blízkosti bránkoviska sa dostal BALÁZS SOMOGYI, ktorý už nemal problém prekonať zmäteného Williamsa.

Asistencie: Galanisz, Magosi.

06:31
    Prvý gól tak strieľajú domáci a my sme zvedaví ako na túto situáciu zareagujú hokejisti Banskej Bystrice.

07:15
    Domáci sa opäť snažili niečo vymyslieť v útočnom pásme, no po nepresnej spätnej prihrávke stratili pásmo.

07:47
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Rusk – 2 min., sekanie).

08:04
    Prvá presilovka aj pre hostí a okamžite sa do zakončenia dostal Šťastný, ktorý však nedokázal prekonať Adorjána.

08:58
    Marshall to skúsil strelou od modrej čiary, no tú dokázal zablokovať jeden z domácich obrancov.

09:45
    Banská Bystrica dala gól!

A je vyrovnané, keď presilovku využívajú aj hostia. GUILLAUME ASSELIN si to krásne naviedol na strelu spomedzi kruhov, ktorá zapadla presne do horného rohu Adorjánovej brány.

Asistencia: Ďatelinka.

10:20
    Hokejisti Banskej Bystrice dokázali veľmi rýchlo vyrovnať, keď aj oni dokázali využiť početnú prevahu.

11:07
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Vincze – 2 min., podrazenie).

11:34
    Hostia budú mať k dispozícii ďalšiu presilovku, no domáci sa dokázali ubrániť, keď Harrison vyviezol puk von z pásma.

12:06
    Surový to skúšal strelou spoza kruhov, na dorážku ešte čakal Šťastný, no skóre sa zatiaľ meniť nebude.

12:54
    Domáci sa v týchto momentoch dobre bránia a opäť posielajú puk cez všetky čiary.

13:06

Hostia sa dostávajú do vedenia, keď využívajú aj druhú presilovú hru. Asselin dobre našiel pred bránkoviskom úplne voľného IVANA ĎATELINKU, ktorý sa pekne pohral s brankárom Adorjánom a zvyšuje na 2:1.

Asistencia: Asselin, Marshall.

14:45
    Hostia tak v krátkom časovom okamihu otáčajú skóre tohto zápasu, keď potrestali nedisciplinovaných domácich hráčov.

15:42
    Obrovská šanca hostí na tretí gól, do ktorej sa dostal Buc, ktorý pravdepodobne trafil konštrukciu Adorjánovej brány.

16:32
    Češík sa dostal k zakončeniu spoza kruhov a jeho strela príklepom narobila problémy Adrojánovi, ktorý ju vyrazil iba pred seba.

17:26
    Veľká šanca aj na opačnej strane, keď Pance dobre vysunul Kulmalu, ktorý však nedokázal ohroziť Williamsa.

18:13
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Rusk – 2 min., krosček).

18:44
    Ďalšia nepríjemnosť pre domáci celok, ktorý sa opäť musí brániť v početnej nevýhode. Dokázali však puk poslať cez všetky čiary.

19:08
    Buc sa dostal do dobrej streleckej pozície, no ani tentokrát nedokázal trafiť medzi tri žrde.

19:54
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a zdá sa, že táto tretina už žiadny presný zásah neprinesie.

20:00

Sledovali sme zaujímavú prvú tretinu tohto duelu, v ktorej išli do vedenia domáci v presilovej hre, keď sa presadil Somogyi. Hostia však dokázali otočiť vývoj zápasu, keď rovnako využili svoje presilové hry. Najskôr sa trafil Asselin a v 14. minúte zvýšil na 2:1 Ďatelinka.

20:01

20:13
    Domáci v plnom počte.

20:27
    Faille sa dobre natlačil pred bránkovisko, kde však dokázal dobre zasiahnuť Adorján.

21:23
    Obrovská šanca Töröka, ktorý to skúsil tvrdou strelou spomedzi kruhov, no po tomto zakončení sa skóre meniť nebude.

22:19
    Hostia dokázali zavrieť svojho súpera vo vlastnom pásme a domáci majú problémy s vyhodením puku von z pásma.

22:28
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., napadnutie).

22:51
    Prichádza možnosť na vyrovnanie pre domáci celok, keď budú hrať v početnej prevahe.

22:57

Hostia strieľajú gól vo vlastnom oslabení. Samostatný únik ERICA FAILLEHO sa končí gólom, keď dokázal puk poslať pomedzi betóny Adorjána.

Asistencia: Šťastný.

23:37
    Domáci tak začali svoju presilovku katastrofálne, no ešte im ostávajú nejaké sekundy na strelenie gólu.

24:17
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Loiseau – 2 min., držanie).

24:28
    Hostia v plnom počte.

25:07
    Domáci sa tak opäť musia brániť v početnej nevýhode a k strele sa dostal aktívny Faille, no skóre sa zatiaľ meniť nebude.

25:57
    Domáci dokázali poslať puk cez všetky čiary a navyše po zákroku Williamsa sa bude vhadzovať v pásme Banskej Bystrice.

26:17

26:54
    Ani hostia však nedokázali využiť početnú prevahu a tak je skóre stále 3:1 v prospech Banskej Bystrice.

27:39
    Gabor si dobre nakorčuľoval pred bránu Adorjána, no jeho zakončenie sa skončilo iba na ochrannej sieti.

28:19
    Nepresností na oboch stranách a tak sa ani jeden z celkov nevie dostať do dobrej streleckej pozície.

28:52
    Snaha domáceho celku je zastavená ofsajdovým postavením a tak sa hra presúva do stredného pásma.

29:14
    Hokejisti Banskej Bystrice sa teraz ubránili len za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa bude pred Williamsom.

30:25
    Hra sa v týchto momentoch prelieva z jednej strany na druhú, no zakončenia neprichádzajú.

31:17
    Galanisz to skúsil individuálnou akciou, no jeho zakončenie nenarobilo problémy pozornému Williamsovi.

32:36
    Vincze stečoval strelu od modrej čiary až na ochrannú sieť a tak sa vhadzovať bude v strednom pásme.

33:15
    Asselin to skúsil strelou z veľkého uhla a toto zakončenie nemohlo narobiť problémy pozornému Adorjánovi.

33:42
    Marshall sa dostal k strele od modrej čiary a Adorján mal čo robiť s týmto tvrdým zakončením.

33:55

Hostia strieľajú už štvrtý gól v tomto zápase.

TOMÁŠ TÖRÖK sa dostal k zakončeniu spoza kruhov, ktoré vypadlo Adorjánovi a do brány si ho zrazil jeden z domácich hráčov.

Asistencie: Češík, Biro.

33:55
    Striedanie v tíme DVTK Miškovec: z ihriska odchádza Adorján, prichádza Duschek.

34:48
    Hostia tak odskakujú na rozdiel troch gólov a potvrdzujú tak svoju dominanciu v dnešnom stretnutí.

35:47
    Puk majú na hokejkách hosťujúci hokejisti, ktorí sa nikde neponáhľajú a budú rozohrávať spoza vlastnej brány.

36:37
    Buc to skúšal strelou z prvej, no Duschek si pripisuje prvý dôležitý zákrok v tomto zápase.

36:44

A je tu aj piaty gól hostí. BENJAMIN MARSHALL si to naviedol na strelu od modrej čiary a jeho príklep sa zastavil až v sieti Duschekovej brány.

Asistencie: Miller, Češík.

37:22
    Zdá sa, že druhá tretina definitívne rozhodla o osude tohto stretnutia, keď hostia vedú už o štyri góly.

38:19
    Domáci nevedia nájsť recept na hru Banskej Bystrice, hoci sa teraz dostali do sľubnej pozície, no Williams je pozorný.

39:51
    Posledná minúta tejto tretiny už nič zaujímavé nepriniesla a domáci si tak v šatni budú mať čo povedať.

40:00

Druhá tretina priniesla hneď tri presné zásahy, o ktoré sa však postarali výlučne hostia. V 23. minúte sa presadil Faille, v 34. minúte sa zapísal do streleckej listiny Török a o 3 minúty neskôr skóre uzavrel Marshall.

40:01

40:31
    Hostia sa hneď v úvode tretej tretiny vrhli do útoku, no domáci sa dokázali ubrániť.

40:58
    Ďalšia pekná kombinácia hostí, keď Buc našiel peknou prihrávkou Asselina, ktorý však bol dobre napádaný a nedokázal zakončiť.

41:27
    Harrison podržal puk na svojej hokejke a dostal sa aj ku strele, no jeho zakončenie zablokovali obrancovia Banskej Bystrice.

42:03
    Kabáč sa rútil osamotený na Duscheka, no jeho zakončenie si nenašlo cestu medzi tri žrde.

43:04
    Košecký sa dostával do dobrej streleckej pozície, no puk netrafil ideálne a tak hostia prichádzajú o pásmo.

44:08
    Faille teraz možno zbytočne ešte hľadal svojho spoluhráča, pretože mohol zakončovať osamotený spomedzi kruhov.

44:24
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mihalik – 2 min., podrazenie).

44:51
    Domáci majú k dispozícii presilovú hru a okamžite sa dokázali usadiť v útočnom pásme, kde však nedokážu zakončiť.

45:27
    Kulmala individuálnou akciou dokázal vybojovať pásmo, kde však dobre zapracoval Sloboda a z následnej akcie zakončoval Šťastný, no Duschek bol pozorný.

46:10
    Milam sa dostal k strele od modrej čiary, no jeho zakončenie skončilo iba v lapačke skvelo chytajúceho Williamsa.

46:24

47:32
    Miller to skúsil tvrdou strelou od modrej čiary, po ktorej sa do zakončenia ešte dostal Surový, no skóre sa meniť nebude.

48:22
    Hostia teraz doslova žmýkajú domácich hráčov, ktorí sa bránia iba za cenu nahodených pukov.

49:37
    O puk sa bojuje v strednom pásme a bude nasledovať posledných 10 minút tohto zápasu, v ktorom ak sa nič zaujímave nestane, zvíťazia hostia.

50:35
    Sýkora sa krásne zbavil napadajúceho domáceho obrancu, no z následnej akcie sa hostia nedokázali dostať do streleckej pozície.

51:17

Domáci ešte dokázali znížiť stav tohto stretnutia. JÁNOS VAS sa dostal k strele spomedzi kruhov a jeho zakončenie mierilo presne do horného rohu Williamsovej brány.

52:14
    Domáci sa teraz dostali k ďalšej dobrej streleckej pozícii, no Williams podržal svoj celok a nepripúšťa zdramatizovanie tohto zápasu.

53:08
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sýkora – 2 min., hákovanie).

53:39
    Domáci majú k dispozícii presilovú hru a ak by sa im podarilo skórovať mohli by sme sledovať zaujímavý záver zápasu.

54:03
    Hostia sa však zatiaľ dobre bránia a poľahky dokážu poslať puk cez všetky čiary,

54:51
    Domáci sa v tejto presilovke ešte nedostali k zakončeniu a pomaly sa im kráti čas v početnej výhode.

55:08

55:54
    Sloboda to skúsil strelou od modrej čiary, no Duschek na túto strelu dobre videl a dokázal puk vyraziť.

56:38
    Banská Bystrica drží puk na svojich hokejkách a zbierajú tak cenné sekundy.

57:39
    Pance to teraz vymyslel parádne, no Williams potvrdil svoje kvality a skóre sa tak nemení.

58:39
    Bude nasledovať posledná minúta tohto stretnutia a je jasné, že tri body si pripíšu hokejisti Banskej Bystrice.

59:51
    Záverečná minúta tohto stretnutia už nič zaujímavé nepriniesla a tak sa z víťazstva 5:2 tešia hostia.

V tretej tretine sme videli iba jeden presný zásah, keď sa v 52. minúte presadil Vas, ktorý však len znížil na konečných 5:2 v prospech Banskej Bystrice. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:14:02)

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 6. Somogyi (Galanisz, Magosi), 52. Vas – 10. Asselin (Ďatelinka), 14. Ďatelinka (Asselin, Marshall), 23. Faille (Šťastný), 34. Török (Češík, Biro), 37. Marshall (Miller, Češík)

HC MONACObet Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Biro, Miller, Marshall, Košecký, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Surový, Asselin – Török, Češík, Kabáč – Varga, Tamáši, Gabor

Rozhodca: Korba, Orolin – Jobbágy, Smrek – Lauff (video)