Žilina – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Košice – Nitra 3:1 (kon.) | Zvolen – Budapešť 5:3 (kon.)
Detva – Trenčín 2:4 (kon.) | Miškovec – B. Bystrica 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 2:1 (kon.)
DVTK Miškovec
2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
Piatok 05.10.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

V tretej tretine sme videli iba jeden presný zásah, keď sa v 52. minúte presadil Vas, ktorý však len znížil na konečných 5:2 v prospech Banskej Bystrice. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:14:02)

59:51
    Záverečná minúta tohto stretnutia už nič zaujímavé nepriniesla a tak sa z víťazstva 5:2 tešia hostia.

58:39
    Bude nasledovať posledná minúta tohto stretnutia a je jasné, že tri body si pripíšu hokejisti Banskej Bystrice.

57:39
    Pance to teraz vymyslel parádne, no Williams potvrdil svoje kvality a skóre sa tak nemení.

56:38
    Banská Bystrica drží puk na svojich hokejkách a zbierajú tak cenné sekundy.

55:54
    Sloboda to skúsil strelou od modrej čiary, no Duschek na túto strelu dobre videl a dokázal puk vyraziť.

55:08
    Hostia v plnom počte.

54:51
    Domáci sa v tejto presilovke ešte nedostali k zakončeniu a pomaly sa im kráti čas v početnej výhode.

54:03
    Hostia sa však zatiaľ dobre bránia a poľahky dokážu poslať puk cez všetky čiary,

53:39
    Domáci majú k dispozícii presilovú hru a ak by sa im podarilo skórovať mohli by sme sledovať zaujímavý záver zápasu.

53:08
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sýkora – 2 min., hákovanie).

52:14
    Domáci sa teraz dostali k ďalšej dobrej streleckej pozícii, no Williams podržal svoj celok a nepripúšťa zdramatizovanie tohto zápasu.

51:17
    Miškovec dal gól!

Domáci ešte dokázali znížiť stav tohto stretnutia. JÁNOS VAS sa dostal k strele spomedzi kruhov a jeho zakončenie mierilo presne do horného rohu Williamsovej brány.

50:35
    Sýkora sa krásne zbavil napadajúceho domáceho obrancu, no z následnej akcie sa hostia nedokázali dostať do streleckej pozície.

49:37
    O puk sa bojuje v strednom pásme a bude nasledovať posledných 10 minút tohto zápasu, v ktorom ak sa nič zaujímave nestane, zvíťazia hostia.

48:22
    Hostia teraz doslova žmýkajú domácich hráčov, ktorí sa bránia iba za cenu nahodených pukov.

47:32
    Miller to skúsil tvrdou strelou od modrej čiary, po ktorej sa do zakončenia ešte dostal Surový, no skóre sa meniť nebude.

46:24

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 6. Somogyi (Galanisz, Magosi), 52. Vas – 10. Asselin (Ďatelinka), 14. Ďatelinka (Asselin, Marshall), 23. Faille (Šťastný), 34. Török (Češík, Biro), 37. Marshall (Miller, Češík)

DVTK Miškovec: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Rusk, Milam, Vojtkó – Harrison, Vas, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Miskolczi, Loiseau, Galanisz – Ritó, Hajós, Vincze
    HC MONACObet Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Biro, Miller, Marshall, Košecký, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Surový, Asselin – Török, Češík, Kabáč – Varga, Tamáši, Gabor

Rozhodca: Korba, Orolin – Jobbágy, Smrek – Lauff (video)