Žilina – Nové Zámky 2:3 (kon.) | Košice – Miškovec 6:3 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 3:2 (po pr.)
Nitra – Poprad 4:1 (kon.) | Zvolen – Detva 6:1 (kon.) | Budapešť – B. Bystrica 4:0 (kon.)
MAC Budapešť
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
Utorok 18.09.2018, 19:00 • Tüskecsarnok, Budapešť • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

53:42
    Barani majú možno poslednú šancu na to, aby ešte zdramatizovali dnešné stretnutie. Dostávajú totiž výhodu presilovej hry. Dve minúty za sekanie dostáva útočník Krisztián Nagy.

41:57
    Banská Bystrica vstúpila do tejto tretiny veľmi zle. Ešte sa k ničomu nedostala a teraz sa bude musieť dve minúty brániť. Menší trest za krosček dostáva obranca Karol Sloboda.

33:27
    Dvojnásobná presilová hra slovenského tímu je veľmi skoro minulosťou. Radi by sme boli keby hostia strelili gól, no prepadli v útočnom pásme a Éric Faille musel faulovať unikajúceho Jareda Browna.

33:10
    Karol Sloboda pálil od modrej čiary, ale trafil len zadný mantinel. Následne sa o dorážku snažil Andrej Šťastný, no toho hokejkou zasiahol do tváre Tamás Pozsgai. Hostia tak budú hrať dlhú presilovku 5 proti 3.

32:27
    Prvú presilovú hru si v dnešnom zápase zahrajú aj hokejisti spod Urpína. Na trestnú lavicu si už sadá obranca Scott Macaulay, ktorý si u rozhodcov vykoledoval menší trest za nedovolené bránenie.

30:17
    Zápas sa nám prehupol do svojej druhej polovice a hostia budú hrať v oslabení. Na trestnú lavicu smeruje Branislav Kubka, ktorý dostáva od hlavných rozhodcov menší trest za krosček.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 27. Szabad (Terbócs), 29. Bodó (Brown), 29. Terbócs (Nagy), 58. Szabad

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai (C), Macaulay, Burt, Dudás, Vokla, Garát, Fejes – Odnoga, Nagy, Terbócs – Klempa, Langkow, Dansereau – Orban, Brown, Bodó – Szabad, Kreisz, Szigeti.
    HC MONACObet Banská Bystrica: Baroš (41. Williams) – Mihalik, Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka, Sloboda, Biro, Török – Tamáši, Faille, Asselin – Zigo, Higgs, Sýkora – Šťastný, Surový (C), Varga – Gabor, Češík, Kabáč.

Rozhodca: Peter Jonák, Róbert Müllner – Šimon Synek, Tomáš Gegáň – Peter Macko.