Jihlava – Vítkovice 2:2 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
2:2 (0:1)
MFK Vítkovice
cz Piatok 24.08.2018, 18:30 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

V rámci 6. kola přivítá druhá Vysočina sedmé Vítkovice. Hosté si doposud připsali dvě výhry a jednu remízu. Skóre mají vyrovnané, sedm branek vstřelili a stejný počet jich inkasovali. Domácí se již čtyřikrát radovali z vítězství a jednou remizovali. Doposud se jim podařilo vstřelit jedenáct branek a jen čtyři inkasovat. Favoritem duelu je bezesporu Vysočina Jihlava.

A jak si oba celky vedly v minulém kole? Vítkovice doma přivítaly Varnsdorf a zvítězily 2:0, když se v každém poločase prosadili její hráče jednou. Ve 27. minutě se trefil Pašek a v 60. minutě zvýšil vedení domácích Macej. Vysočina cestovala do Sokolova, kde od 5. minuty musela hrát o jednoho hráče méně neb Schumacher uviděl červenou kartu. Přesto se Jihlavané dostali do vedení, když v 57. minutě proměnil penaltu Vaculík. Sokolov během minuty duel otočil, když se trefil Vávra a Kosak. O vyrovnání se postaral v 74. minutě Urblík.

A jak dopadly poslední tři vzájemné duely? Lépe z nich vyšly Vítkovice. Na jaře roku 2009 doma Jihlava prohrála 1:2. Na podzim téhož roku se znovu z vítězství radovaly Vítkovice, tentokráte to skončilo 3:2. Na jaře roku 2010 se radovala z výhry 2:0 Vysočina. Na podzim roku 2018 se tak oba celky utkají po delší době a uvidíme, kdo se bude radovat z vítězství.

„Jihlava hraje s podobným týmem, se kterým udělala dobré výsledky i v lize. Mají obrovskou kvalitu hráčů a jsou sehraní. Prošli si ligovými zápasy, když sestoupili až v posledním ligovém kole proti Karviné. To svědčí o všem. Moc dobře si uvědomujeme, že nás čeká kvalitní soupeř," uvedl na webu mfkv.cz trenér Jiří Balcárek.

„Po mužstvu chci poctivé bránění, ale také abychom byli nebezpeční a odvážní směrem dopředu. Zajímavé situace se nám naskytly už v Hradci, jen jsme je nedohráli do konce," uvedl na webu mfkv.cz trenér Jiří Balcárek.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Vaculík (C), Tlustý, Štěpánek, F. Novotný – Urblík, Levin – Fulnek, Zoubele, Javůrek – Jiří Klíma.
    Náhradníci: Vízek – Vedral, Nerad, Čáp, Turyna, Machuča, Hykel.

MFK Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Končal – Pašek, Motyčka, Holiš, Súkenník, Vasiljev – Macej.
    Náhradníci: Simkanič – O. Cverna, Hýbl, Mišinský, Bzirský, Mrázek.

Rozhodčí: Marek – Caletka, Ratajová.

Domácím oproti ustálené základní jedenáctce chybí vykartovaný Schumacher a zraněný Klobása. Trenér Svědík tak musel změnit rozestavení ze 4-1-3-2 na 4-2-3-1.

Do začátku duelu chybí nějakých třicet minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

Do začátku duelu chybí deset minut a oba celky zamířily do kabin, aby si hráči poslechli poslední pokyny od trenérů.

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.

1

1
    Duel byl rozehrán. Domácí nastupují v modré kombinaci dresů a hosté v červené.

2
    Domácí prozatím kombinují na vlastní polovině.

2
    Vaculík chtěl na pravé straně oslovit Fulneka, ale přihrávka byla moc rychlá. To by jihlavský záložník nestihl ani na motorce.

4
    Vaculík hodil aut na pravé straně, přihrál Zoubelemu, ale ten si míč špatně zpracoval. Vhazovat tak budou hosté.

5
    Na vlastní polovině byl faulován Štěpánek, domácí zůstanou u míče.

6
    Domácí se přesunuli na útočnou polovinu, kde se ale faulem provinil Novotný, takže rozehrávat poblíž poloviny hřiště budou Vítkovice.

7
    Javůrek byl na útočné polovině faulován a sám si rozehrál standardní situaci, ale našel jen připravenou náruč gólmana Šustra.

8
    Domácí kapitán se dostal do vápna a vystřelil. Bude z toho jen rohový kop. Vaculík z pravé strany posílal míč do vápna, ale obrana hostí byla pozorná a míč na další jihlavské hráče nepustila.
    8. Vaculíkův pokus nebyl úspěšný.

10
    Vaculík z pravé strany rozehrál rohový kop, na bližší tyči našel Klímu, ale ten se dobře nezorientoval a míč poslal mimo tři tyče.

11
    Viděli jsme sérii několika autových vhazování, ale ani jeden z týmů se nedokázal dostat k ohrožení branky.

12
    Novotný přihrál do vápna na Klímu, který místo střely chtěl přenechat míč hráči zasebou, ale nevšimnul si, že to není jeho spoluhráč.

14
    Urblík poslal dlouhý pas, brankář vyběhnul a vypadalo to, že míč zasáhnul rukou mimo pokutové území. Rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.

16
    Hra je nyní rozháraná, ani jeden z týmů si nedokáže přesně přihrát.

19
    Štěpánek se rozhodl narušit poklidnou chvilku a zpoza velkého vápna poslal brankáři Vítkovic pozdrav, ale ten si s tím bez problémů poradil.

21
    Hosté se na malou chvíli podívali na útočnou polovinu, ale míč už je zase na kopačkách hráčů Vysočiny.

23
    Matěj Končal na levé straně vhodil dlouhý aut, kde ve vápně našel Mikulu, který prověřil gólmana Vejmolu, ale ten se překvapit nenechal.

24
    Javůrek rozehrál z pravé strany rohový kop, našel ve vápně Klímu, ale ten míč pouze přizvednul nahoru. Ten si pak bez problémů sebral gólman Šustr.

26
    Hosté se na delší okamžik usadili na útočné polovině zásluhou několika autových vhazování.

27
    Javůrek posílal z levé strany míč do vápna, ale jeho pokus byl tečován a domácí budou zahrávat rohový kop.

28
    Z levé strany jej rozehrál Javůrek, ale obrana hostí se bez problémů ubránila.

29
    Akce Vysočiny záhy končí neb se Klíma ocitnul v ofsajdu.

30
    Fulnek z pravé strany posílal centr do vápna, který hostující obrana odvrátila mimo vápna, ale doběhl si pro něj Levin, ale svou střelu poslal nad bránu.

31
    Javůrek z levé strany rozehrál rohový kop. Míč se dostal až na vzdálenější straně k Urblíkovi, jehož střela ale nedoletěla ani k brankáři.

33
    Vaculík na pravé straně rozehrál standardní situaci, ale ani jeden z jeho spoluhráč nedokázal gólmana Šustra ohrozit.

34
    Z levé strany posílal centr do vápna Fulnek, ale Klímovi se míč zamotal mezi nohy a k pořádné střele se nedostal.

35
    Vítkovice se po delší době dostaly na útočnou polovinu, ale jejich akce záhy skončila neb Macej se ocitnul v ofsajdu.

36
    Fulnek na pravé straně posílal míč do vápna, ale pro míč si vyskočil gólman Šustr.

36
    Jakub Fulnek byl faulován Matějem Končal a hráč Vítkovic vidí žlutou kartu.

37
    Z následné standardní situace kterou rozehrál Levin nezapršelo. Urblík se sice pokusil o střelu, ale ta se mezi tři tyče nevešla.

39
    Domácí jsou i nadále aktivnější, ale hrají pouze po vápno. Začali tedy zkoušet střely zpoza velkého vápna jako nyní Urblík, ale jeho pokus šel těsně vedle.
    39. Urblíkův pokus skončil jen těsně vedle tyče.

40
    Hosté budou mít na pravé straně poblíž rohového praporku vhazování. Ale ani z něj nedokázali ohrozit gólmana Vejmolu.

41
    Naopak na opačné straně založil brejk Zoubele, ale chyběla mu podpora spoluhráčů, celou akci tak zakončil střelou nad bránu Štěpánek.

42
    Pozornost gólmana Vejmoly se snažil prověřit Vasiljev, ale jeho střela šla mimo tři tyče.

43
    Martin Motyčka fauloval Štěpánka a vidí žlutou kartu.

44
    Domácí rozehráli, ale příliš dopředu se nedostali, s míčem se spíše pohybují kolem poloviny hřiště.

45
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté se po celý zápas bránili, domácí nyní na útočné polovině přišli o balón a rychlý brejk z levé strany zakončil střelou na vzdálenější tyč MARTIN MACEJ. Útočníka Vítkovic se sice snažil doběhnout Tlustý, ale ve střele mu nezabránil.
    45. Martin MACEJ - 0:1

45

První poločas je v Jihlavě minulostí. Domácí měli po celý průběh větší držení míče, byli častěji na soupeřově polovině, ale pořádně gólmana Šustra ohrozit nedokázali. Hostím se v závěru podařil rychlý brejk, který zakončil střelou na vzdálenější tyč Martin Macej. Uvidíme tedy, co předvede favorit duelu ve druhém poločase.

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.

46

46
    Domácí budou chtít se zápasem něco udělat budou muset hodně zabrat.

47
    Tomáš Vasiljev rozehrál z pravé strany rohový kop, ale tentokráte se obrana Vysočiny překvapit nenechala.

48
    Zoubele oslovil přihrávkou do vápna Fulneka, který už ale nedokázal najít dalšího spoluhráče.

50
    Vítkovice se daleko nedostaly, jejich útočná akce skončila ofsajdem.

51
    Vaculík si na pravé straně nabíhal na míč, ale Končal k němu mě blíže a poslal jej do autu, přesto budou hosté vhazovat neb míč ještě tečoval právě Vaculík.

51
    Roman Holiš vidí žlutou kartu.

52
    Javůrek rozehrál z pravé strany rohový kop, ale obrana hostí byla pozorná a domácí do zakončení nepustila.

53
    Novotný z levé strany chtěl míč přenést na pravou na Javůrka, ale blíže k míči měl obránce Vítkovic.

54
    Novotný na polovině hřiště fauloval Súkenníka, rozehrávat tak budou hosté.

56
    Hosté se i nadále drží na útočné polovině což domácím příliš nesvědčí.

56
    Novotný posílal z levé strany míč do vápna, ale jeho centr byl pro spoluhráče příliš dlouhý.

58
    Vaculík dostal přihrávku do vápna, ale spíše hledal další spoluhráče místo střely.

60
    Hosté zahráli rohový kop, Končal odcentroval do vápna, ale Vítkovice se provinily útočným faulem. Od své brány bude rozehrávat Vejmola.

63
    Vysočina poprvé střídá, kapitána Lukáše Vaculíka nahrazuje Daniel Turyna.

64
    V Jihlavě se nám dosti rozpršelo, uvidíme kterému z týmu toto počasí bude vyhovovat.

65
    Domácí se dožadovali odpískání ruky ve vápně, ale hlavní sudí nechal pokračovat ve hře.

66
    Hosté rozehráli z levé strany rohový kop, který hlavou zakončil Holiš, ale nedokázal se trefit mezi tři tyče.

68
    Levin se snažil přenést hru ze středu hřiště doprava, ale Končal zabral a poslal míč do autu.

70
    Turyna byl na polovině hřiště faulován, domácí zůstanou u míče.

71
    Hosté měli možnost brejku, ale na mokrém terénu si nedokázali dobře přihrát, přesto se dostali do zakončení, ale míč šel nad bránu.

72
    Turyna chtěl na levé straně oslovit Novotného, ale nepřihrál mu přesně, u míče tak budou hosté.

74
    Vasiljev rozehrál z pravé strany rohový kop, našel ve vápně Davida Paška, který ale míč poslal mimo tři tyče.

Dnešní utkání sleduje 1379 diváků.

77
    Domácí kombinují s míčem na útočné polovině ale v dostatečné vzdálenosti od gólmana Šustra.

78
    Vysočina podruhé střídá, Filipa Novotného nahrazuje Filip Vedral.

79
    Po necelé minutě na hřišti vidí žlutou kartu Filip Vedral.

80
    A hosté mohli vést o dvě branky, ve vyložené šanci selhal Igor Súkenník, kterého vychytal gólman Vejmola.
    80. Súkenníkova velká šance skončila na domácím brankáři.

81
    Vysočina má vystřídáno. Vladislava Levina nahrazuje Petr Nerad.

82
    Domácí vrhli veškeré síly dopředu, což se jim vymstilo. Hosté podnikli rychlý brejk, ve vápně nedokázal nikdo z jihlavských hráčů zasáhnout ani gólman Vejmola a na ROMANA HOLIŠE již zbyla prázdná brána, s čímž neměl problém ze dvou kroků trefit.
    82. Roman HOLIŠ - 0:2

84
    Vítkovice poprvé střídají, Matěje Končala nahrazuje Matěj Hýbl.

86
    Domácí duel ještě nezabalili a snaží se o korekci výsledku, ale dnes jim přáno není. Jejich hra je hodně nepřesná.

88
    Vítkovice podruhé střídají, střelce úvodní branky Martina Maceje nahrazuje Tomáš Mrázek.

88
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Domácí se dočkali korekce výsledku, z pravé strany dostal míč na hranici vápna JOZEF URBLÍK a střelou k tyči se postaral o snížení náskoku hostí.
    88. Jozef URBLÍK - 1:2

90
    Penalta pro domácí Vysočinu.

90+1
    JOZEF URBLÍK zvládl tíhu okamžiku, gólmana skákal ze svého pohledu doprava a záložník Vysočiny poslal míč na opačnou stranu a srovnává stav na 2:2.
    90+1. Jozef URBLÍK - 2:2

90+1
    Druhý poločas bude o tři minuty delší.

90+2
    Vítkovice naposledy střídají, Tomáše Vasiljeva nahrazuje Ondřej Cverna.

90+3
    Hosté se dostali s míčem na útočnou polovinu poblíž rohového praporku a tam nejspíše utkání dohrají.

90+3

Šesté kolo Fortuna:Národní ligy je v Jihlavě minulostí. Hosté byli ve druhém poločase blízko zisku tří bodů, zvláště když se v 83. minutě trefil Holiš. Domácí ale předvedli neskutečná závěr, kdy dvě minuty před koncem normální hrací doby snížil Urblík a tentýž hráč v první minutě nastavení vyrovnal z penalty. Oba celky si tak po remíze 2:2 připíšou do tabulky jeden bod. Hosté by jej před zápasem jistě brali, po jejím průběhu ale budou zklamaní. (20:25:57)