CSKA Moskva – Třinec 7:1 (kon.) | Sparta Praha – HC Slovan 3:0 (kon.) | K. Vary – Trenčín 6:4 (kon.)
HK Riga – Vítkovice 1:4 (kon.) | CSKA Moskva – HK Riga 12:0 (kon.) | Trenčín – Sparta Praha 1:2 (kon.)
Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.) | K. Vary – HC Slovan 7:3 (kon.)
HK Riga
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
cz Utorok 07.08.2018, 11:15 • Malá WERK Aréna, Třinec • President Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.

Dobré dopoledne z chladné malé WERK Arény. Za nějakou půl hodiny tady odstartuje souboj o první místo ve skupině B. To získá vítěz duelu mezi Vítkovicemi a Rigou. Zápasem vás provede Igor Mainka.

HK Riga: Bertensons (Seilis) – Eberlins, Korois, Karklins, Zaicevs, Gontars, Scegolevs, Kadnikovs – Kronbergs, Velss, Docenko-Svirido, Ulmanis, Simanovics, Kanins, Silkalns, Gucevics, Ostankovics, Sulcs, Spaks, Bralens.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Bystroň, Machú, Smolka, Kelnar, Cubo, Řepa, Vřeský – Rajčan, Macho, Juříček, Kubík, Brada, Krejsa, Kotásek, Schauer, Přibyl, Petr, Koudelný, Skřipčák, Kosina, Veřminovský..

00:01

01:22
    Úvod zápas nabízí hokej nahoru – dolů.

01:38
    První přerušení zavinil gólman Rigy Bantersons, který přidržel kotouč po střele Cuba od modré.

03:06
    Obě družstva se střídala v zavezení kotouče do útočného pásma. Bohužel tam často jejich pouť skončila.

03:40
    Vítkovické nahození na lotyšského gólmana od levého mantinelu Bantersons likviduje.

05:34
    Kronbergs pronikal po pravé straně před Bartošáka, už si chystal kličku do středu, jenže v tom mu vlétl do cesty Smolka a čistým skluzem ho zbavil kotouče.

06:13
    Před námi je první přesilovka. Daniles Gontars vyloučen na dvě minuty za krosček.

07:25
    Ostravanům se nedaří dostat přes modrou čáru.

07:47
    Brada pronikl po levé straně až před bránu a donutil Bantersonse k zákroku.

08:28
    Ještě během přesilové hry rozhodčí signalizovali další výhodu pro ostravský celek. Oslabení Rigy skončilo, ale na malou chvíli. Na dvě minuty za vysokou hůl putoval na trestnou lavici Vladimirs Zaicevs.

09:39
    Cubo se snažil zakončit z druhé vlny, ale jeden z bránících hráčů soupeře jeho střelu v pádu zblokoval.

09:46
    Ostravané budou hrát 45 sekund přesilovou hru o dvou hráčích. Dvě minuty si odsedí Patriks Seilis.

10:28
    Hosté jsou ve čtyřech. Vyloučený Zaicevs skočil do hry a zapletl se do šarvátky před brankou Rigy.

10:28
    Počet hráčů na ledě se srovná. Na dvě minuty za hrubost byl vyloučen ostravský Marek Brada.

11:17
    A další šarvátka. Brankář Bantersons schoval puk před dojíždějícím Josefem Krejsou a ten ho za odměnu osprchoval sněhem. Následuje vyloučení vítkovického hráče za nesportovní chování.

12:10
    Riga má nyní dvojnásobnou přesilovku. Z mezikruží zakončil kombinaci lotyšského týmu Ostankovics, gólman Bartošák puk po jeho střele schoval do výstroje.

12:52
    Ostravané jsou ve čtyřech a s pukem na hokejkách.

13:25
    Krejsa naskočil na led a už se chystal do protiútoku, jenže na červené čáře o puk přišel.

14:44
    Brada hledal prudkou přihrávkou z pravé strany u druhé tyče Juříčka, ale ten nedokázal zasunout puk do poloodkryté branky.

16:19
    Průnik střídá průnik zakončený po vjezdu do útočného pásma. Jediné vzrušení v první třetiny nabízí vyloučení v jednom či druhém týmu.

16:27
    Přesilovka Rigy. Vyloučen Tomáš Machů na dvě minuty za vysokou hůl.

17:05
    Ostankovics v úvodu přesilovky zkusil štěstí střelou od pravé tyče, ale na Bartošáka nevyzrál. Na druhé straně ujel Krejsa, ale ani on neobelstil soupeřova brankáře.

19:03
    Brada vjel předčasně s pukem do útočného pásma. Blíží se nám závěr první třetiny.

19:37
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ostravané vytvořili tlak, Machů přihrál od modré do levého kruhu, kde byl zcela volný JOSEF KREJSA. Vítkovický útočník si puk připravil na střelu a ranou k levé tyči pokořil brankáře Bantersonse – 0:1!

20:00

Úvodní dějství uteklo jako voda. V chladné aréně jsme se nakonec dočkali gólu, když 23 sekund před uplynutím 20. minuty se prosadil Krejsa. Jinak vidíme bohužel nepříliš pohledné utkání.

20:01

21:30
    Úvod utkání je podobný tomu, co jsme viděli v první třetině.

23:02
    Šance Rigy na vyrovnání. Vyloučen je Josef Krejsa na dvě minuty za nedovolené bránění.

24:43
    Ostravané se s přehledem brání.

25:17
    Nahození Ostankovicse Bartošák vyrazil, stejně tak si na druhé straně Bantersons poradil s únikem Vítkovic tři na jednoho, neboť Brada se rozhodl řešit akci střelou z pravé strany, kterou si lotyšský brankář pokryl.

25:55
    Machů se opřel do střely od modré a Bantersonsovými betony to jen zadunělo.

27:04
    Obrovská šance Brady, který se protáhl až před brankáře, položil si Bantersonse, ale puk do odkryté brány neuklidil!

27:19
    Vítkovice budou hrát v početní výhodě. Martins Spaks byl vyloučen na dvě minuty za hrubost.

28:13
    Ostravané využívají přesilovku! Cubovu tvrdou střelu od modré Bantersons ještě dokázal vyrazit, ale puk se po Martinovi Kubíkovi dostal k MARKU VŘESKÉMU, který zvýšil vedení Vítkovic na 0:2! Asistence: Martin Kubík, Ondřej Cubo.

31:37
    Kubíkovo nahození zpoza levého kruhu přeletělo rižskou branku.

32:50
    Nepřesnosti na jedné i druhé straně. Vítkovice jsou však častěji u puku a po nahození Koudelného od modré a zákroku Bantersonse rozhodčí po delší době přerušil hru.

33:58
    Závar před vítkovickou bránou, ale Ostankovics bekhendovou střelou nezamířil přesně.

34:10
    Alex Kotásek si při tlaku soupeře pomohl faulem a nabízí Rize přesilovku.

34:20
    Riga právě vstřelila branku!
    Lotyši se dočkali kontaktního gólu. Z pravého kruhu přesně namířil ALEKSIS OSTANKOVICS a pokořil gólmana Bartošáka! Asistence: Daniel Gontars, Martins Bralens – 1:2.

36:11
    Vřeský napřáhl od modré, jenže střelou po ledě trefil pouze zadní mantinel.

36:34
    Přesilovku si zahrají Vítkovice. Na dvě minuty za sekání putuje na trestnou lavici Valerijs Gucevics.

38:37
    Vítkovice v přesilové hře neohrozily Bantersonse. Gucevics si tak mohl při výjezdu z trestné oddechnout.

39:41
    Machova střela od modré končí v moci lotyšského gólmana.

40:00

Prostřední dějství nabídlo o gól víc než úvodní. Ostravané se dostali do dvougólového vedení, ale Riga ve 35. minutě využila přesilovka a vykřesala naději na úspěšný výsledek.

40:01

42:22
    Vítkovice i v úvodu třetí části jsou častěji u puku. Kotáskovu střelu z otočky Batersons kryl.

42:40
    Závar před rižskou brankou končí třetím gólem Ostravanů! Nejdůraznějším byl ONDŘEJ CUBO, který procedil puk za záda Bantersonse! Asistence: Josef Krejsa, Martin Kubík – 1:3.

43:35
    Po vstřeleném gólu čeká na ostravský tým přesilovka. Na dvě minuty za nedovolené bránění byl vyloučen Marks Kanins.

45:41
    Riga je kompletní, Kanins na ledě, ale Vítkovice stále u puku.

47:24
    Řepa vyslal po levém mantinelu Kotáska, ten si sjel mezi kruhy, odkud zápěstím vypálil. Bantersons s trochou štěstí nepříjemně točící se puk vyrazil vedle brány.

48:42
    Martin Kubík přidržel u mantinelu soupeře. Rozhodčí Mikula jeho zákrok viděl a udělil provinilci dvě minuty.

49:42
    Přihrávka Korolse od středové čáry byla nepřesná a rozhodčí odpískali Rize zakázané uvolnění.

50:04
    Rize se nedaří usadit v útočném pásmu.

50:40
    Střelu Kadnikovse od modré zblokoval jeden z vítkovických hráčů.

50:43
    Vítkovice mají v poli znovu pět hráčů.

51:26
    Žabku Bralense z levého kruhu se snažil Kronbergs usměrnit za záda Bartošáka, ale puk vůbec netrefil.

53:10
    Nepříjemná střela Cuba od modré čáry byla připravená na teč, ale žádný z jeho spoluhráčů se puku nedotkl.

54:17
    Menší šarvátka u lotyšské branky. Rozhodčí vylučovat nebude.

55:39
    Schauer přihrál z levého kruhu do středu Bradovi, ten z první vypálil po ledě k pravé tyči, kam stačil Bantersons vložit beton a puk vyrazil.

55:56
    Na závěr utkání tady je přesilovka pro Vítkovice. Reinis Eberlins vyloučen na dvě minuty za sekání.

56:53
    Smolka vjel s pukem do útočného pásma, nahodil puk na gólmana, ten kotouč vyrazil a lotyšští hráči puk vyhodili za modrou čáru.

57:20
    Ostravané využili přesilovku! Střelu Smolky od modré čáry tečoval před soupeřovou brankou MARTIN KUBÍK a nasměroval puk do sítě! Asistence: René Smolka, Tomáš Machů – 1:4.

58:49
    Po křížné přihrávce Krejsy pálil z levého kruhu Řepa, ale střela mu nesedla a puk minul bránu.

59:00
    Závěr utkání pravděpodobně odsedí na trestné lavici Daniles Gontars, který byl vyloučen na dvě minuty za hrubost.

Základní skupiny President Cupu tímto zápasem skončily. Vítkovice se ve večerním semifinálovém duelu utkají o finále v derby s Oceláři, Rigu čeká od 15 hodin ve velké hale souboj s ruským CSKA Moskva.

Nejlepšími hráči posledního zápasu základních skupin byli vyhlášeni oba brankáři Olivers Bantersons a Darek Bartošák.

Pokud je vám teplo, můžete odpoledne zavítat na boje o konečné umístění. Z ledničky pod názvem Malá WERK Aréna se s vámi loučí Igor Mainka. (13:27:46)

Igor Mainka

Góly a asistencie: 35. Ostankovics (Gontars, Bralens) – 20. Krejsa (Machů), 29. Vřeský (Kubík, Cubo), 43. Cubo (Krejsa, Kubík), 58. 89 (31, 19)

HK Riga: Bantersons (Seilis) – Eberlins, Korois, Karklins, Zaicevs, Gontars, Scegolevs, Kadnikovs – Kronbergs, Velss, Docenko-Svirido, Ulmanis, Simanovics, Kanins, Silkalns, Gucevics, Ostankovics, Sulcs, Spaks, Bralens.