Vítkovice – HC Slovan sk 3:1 (kon.) | Martin – Žilina 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:0 (kon.)
Chomutov – Novokuzneck 4:1 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 2:3 (kon.) | Kladno – Litvínov 1:3 (kon.)
Opava – Nový Jičín 6:4 (kon.) | Košice – Miškovec sk 7:1 (kon.) | K. Vary – Sparta Praha 4:5 (kon.)
Přerov – Třebíč 3:2 (2:1 po s.n.) | Havířov – Nové Zámky sk 5:1 (kon.) | Jihlava – Olomouc 2:1 (kon.)
Šumperk – Poruba 2011 3:4 (2:3 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
cz Utorok 07.08.2018, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Srdečně vítám všechny hokejové příznivce u sledování textového přenosu z přípravného duelu mezi BK Mladá Boleslav a Bílí Tygři Liberec, jehož úvodní buly bude ve ŠKOENERGO Aréně vhozeno v 17:30. Pokud nepatříte k těm šťastlivcům, kteří se půjdou schladit přímo na stadion, je zde pro vás přichystán tradiční textový přenos.

Mladou Boleslav a Liberec dělí jen 40 kilometrů, rivalita mezi těmito dvěma kluby panuje už pěknou řádku let. V kádru Bruslařů dlouhodobě působí exliberecký Lukáš Pabiška, naopak dres Mladé Boleslavi nedávno vyměnili za ten s tygrem na hrudi Radan Lenc a Jakub Valský. Novým asistentem libereckého kouče Filipa Pešána je navíc Patrik Augusta, jenž ještě loni stál na střídačce Bruslařů.

Oba úterní soupeři mají za sebou přípravný zápas proti Pardubicím. Ani jednou jsme nebyli svědky nějakých gólových hodů, Liberec skolil Východočechy 3:0 a Mladá Boleslav 1:0. Bílí Tygři navíc stihli ještě zajímavý duel proti ruskému Novokuzněcku, který naopak nabídl parádní přestřelku, v níž se nakonec z divoké výhru 7:4 radoval účastník druhé nejvyšší ruské soutěže. „Bylo to utkání podobného ražení jako v Pardubicích. Dali jsme šanci mladým hráčům a hráčům na zkoušku. Dnes se pro nás zápas vyvíjel velmi dobře, ale pokazili jsme si ho ve druhé třetině osobními chybami a nedůrazem," lamentoval po utkání Pešán.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Krofta) – Hanzlík (A), Pláněk, Bernad, Říha, Dlapa, Kurka, Hrdinka, Kotvan – Šťastný, Klepiš (A), Vondrka (C) – Procházka, Knotek, Skalický – Orsava, Najman, Látal – Flynn, Musil, Kousal

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Hosnedl) – Havlín, Hanousek, Maier, Urbanec, Husa, Bednář, Kunst – Ordoš, Vlach (C), Lakatoš – Braid, Chrtek, Jeník – Zachar, Mikyska, Psota – Šír, Bittner (A), Klapka

Rozhodčí: Lacina, Horák – Beneš, Štofa.

00:01

00:19
    Hned první střela tohoto utkání byla hodně nebezpečná, proti Lakatošovi zasáhl Krošelj až na poslední chvíli.

00:42
    Na druhé straně nejprve pálil Pláněk, načež ještě dorážel Michal Vondrka, brankář Schwarz ale oba dva pokusy vyrazil betonem.

01:19
    Látal si najel do útočného pásma a poté přichystal palebnou pozici Orsavovi, ten ale trefil jen jednoho z libereckých beků.

02:05
    Tygři nezvládli přechod do útočného pásma, když Husovi ujel kotouč. O pár okamžiků později jej napodobil domácí Knotek.

02:48
    Musilovo lehoučké nahození Schwarz před dojíždějícím Flynnem radši schoval pod lapačkou, vhazovat se bude po jeho pravici.

03:24
    Hanzlík posunul puk ke Šťastnému, ten si ale v souboji jeden proti jednomu neporadil s včas vystupujícím Hanouskem.

04:05
    Jan Jeník se prosmýkl do obranného pásma soupeře a pěknou ranou prověřil Krošelja, jeho lapačka byla ovšem připravená.

04:39
    Procházka se zpoza branky natlačil až ke Schwarzovi, kde se společně se Skalickým snažil došťourat kotouč do sítě, nebyl ale úspěšný.

05:19
    Kotvanovu rozehrávku sice vystihl Zachar, poté ale nepřesně nahrával Psotovi, a boleslavský obránce s číslem 59 tak má šanci na reparát.

06:00
    Hanzlíkovu nabídku těsně před Schwarzem tečoval Jakub Klepiš, k zasažení sítě za zády libereckého gólmana mu ale kousek přeci jen ještě scházel.

06:37
    Dva nepřesné pokusy si připsal Jan Hanzlík, poté ještě střílel David Šťastný, s jeho ranou si ale Schwarz nadvakrát poradil.

06:56
    Ordoš přenechal puk rozjetému Lakatošovi, jehož přízemní pokus k zadní tyči ale Krošeljovi žádné starosti nepřidělal.

07:18
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslavští vstoupili do zápasu aktivněji a nyní se zaslouženě ujímají vedení. MARTIN LÁTAL si po přejezdu modré čáry vyměnil kotouč s Jakubem Orsavou a poté překonal Schwarze výstavním bekhendovým blafákem, zakončeným pod horní tyčku. Asistence: Jakub Orsava.

07:27
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Procházka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ordoš – 2 min., hrubost).

08:01
    Bernadovo nahození těsně před nic netušícím Schwarzem jemně lízl hokejkou Tomáš Knotek, puk ale do branky těsně nezamířil.

08:25
    O chvíli později to znovu zkusil David Bernad, jeho rána ale skončila na masce libereckého gólmana. Ten si od hlavního sudího vyžádal přerušení hry, zřejmě má nějaký technický problém.

08:34
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Látal – 2 min., podražení).

09:00
    Boleslavští přestáli prvotní tlak a nyní se osvobozují a pouští na led čerstvé síly.

09:42
    Liberec měl velkou šanci na vyrovnání skóre, jenže Chrtek z hranice pravého kruhu o kousek minul Krošeljovu pokladnici.

10:26
    Jeden z hostujících hráčů se dotkl kotouče vysokou holí, hra se tedy stěhuje před Marka Schwarze. První přesilovka Severočechů úspěch nepřinese.

10:34

11:07
    Bernadovu nepřesnou rozehrávku jako první dostihl Havlín, píská se zakázané uvolnění.

11:26
    Další zákrok pro Gašpera Krošelja, který s klidem lapil Urbancovu ránu. Slovinský gólman zatím vypadá hodně sebevědomě.

12:04
    Urbancovu kličkovanou zastavil Musil, o chvíli později se ale ke střele prodral Zachar, jenže trefil pouze boční síť.

12:46
    Začátek utkání se odehrál ve vysokém tempu, v posledních minutách už tomu tak ale není. Změní něco další akce Bruslařů, kterou zakládá Pláněk?

13:22
    Na jejím konci vypustil střelu David Šťastný, pouze ale trefil před sebou blokujícího hráče soupeře, který s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

13:45
    Klepiš připravil tutovku pro Michala Vondrku, ten ale před poloprázdnou brankou kotouč nezkrotil, a první trefy v novém působišti se tak ještě nedočkal.

14:23
    Orsava po přejezdu modré čáry přenechal kotouč Najmanovi, jehož přízemní a skákavá rána ale zachytila Schwarze připraveného.

14:49
    Na druhé straně nejprve Kotvan na hranici pravidel dohrál Braida, načež se před Krošelja protlačil Jeník, ani on ale na slovinského gólmana nevyzrál.

15:14
    Další akci zatím ne úplně výrazného týmu Tygrů zastavil ofsajd, v němž čárový sudí přistihl Dominika Lakatoše.

16:00
    Bernad se rozhodl s rozehrávkou vyčkat. Zůstává za brankou a mezitím na led naskakují jeho čerství spoluhráči.

16:29
    Po Flynnově nahození od mantinelu kotouč poskakoval skrze brankoviště, Kousal se ale nezorientoval včas a nezametl jej do branky.

17:06
    Ukrytou ránu Tomáše Hanouska vyrazil Krošelj jen před sebe, tam jej ale pro sebe uzmul vracející se Vondrka, jenž se okamžitě vydává vpřed.

18:11
    Najmanovu nepřesnost sice vystihl Ordoš, boleslavský mladík ale své zaváhání stačil napravit a čistým hitem poslal svého protivníka k zemi.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:40
    Procházka se Skalickým se utrhli do přečíslení dvou proti jednomu. Druhý jmenovaný ještě hledal před brankou svého kolegu, ten ale na puk nedosáhl.

20:00

První třetina je u konce, ve vedení se drží domácí. Začátek zápasu se nesl v hodně aktivním duchu, oba týmy hodně bruslily a brankáři se museli mít na pozoru. Bruslaři byli přeci jen o něco aktivnější a jejich náskok je tedy zasloužený, o jedinou branku dosavadního průběhu utkání se po Orsavově pasu a skvělém bekhendovém blafáku postaral Martin Látal. Druhé dějství začne zhruba v 18:16.

20:01

21:01
    V úvodu druhé třetiny je hra značně rozkouskovaná. Liberečtí se nejprve ocitli v ofsajdu a o pár sekund později vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

22:14
    Zatím se hraje spíše na polovině Liberce, domácím ale chybí klid a přesnost v kombinaci.

24:11
    Po delší době musel být na pozoru Gašper Krošejl, s pokusem Josefa Mikysky z mezikruží si ale bez potíží poradil.

25:06
    Psota to zkusil z levého kruhu, slovinský gólman Grošelj však jeho pokus vykopl levým betonem.

25:28
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Klapka – 2 min., vysoká hůl).

26:36
    Oldrich Kotvan dostal nabito na vrchol pravého kruhu, jeho následnou dělovku ale Marek Schwarz jistě zastavil.

27:40
    Klapka už je zpět na ledě a Jan Hanzlík se navíc musí vrátit pro puk až do vlastního pásma.

28:02
    Před Schwarzem se znenadání zjevil Martin Látal, jehož střelu ale zastavilo břevno!

28:43
    Po obrovském závaru na libereckém brankovišti do prázdné branky málem zakončoval Orsava, jemuž se ale nakonec nepodařilo vypálit.

30:03
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lakatoš – 2 min., držení).

30:38
    František Hrdinka to zkusil od modré, jeho pokus ale zaduněl jen o zadní hrazení.

31:08
    Jakub Klepiš ze solidní palebné pozice ještě posunul kotouč na lépe postaveného Vondrku, tomu ale zakončení nesedlo.

31:52
    Bílí Tygři se osvobozují a oba týmy mohou v klidu vystřídat.

32:33
    Na konci parádní kombinace Bruslařů stál Ondřej Dlapa, jehož ale Schwarz z bezprostřední blízkosti bravurně vychytal!

33:29
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Bernad – 2 min., vysoká hůl).

33:55
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Schwarz – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Mikyska.

34:06
    Liberecká defenzíva úplně zapomněla na Jakuba Klepiše, ten ale ze stoprocentní pozice přestřelil!

34:55
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Bednář – 2 min., vysoká hůl).

35:49
    Momentálně sledujeme dvojnásobnou boleslavskou přesilovku, svěřencům Vladimíra Kýhose ale zoufale chybí střelba.

36:59
    Domácí už se radovali ze vstřeleného gólu, puk byl na 99% v síti, ale sudí Lacina a Horák si toho nevšimli.

37:25
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Procházka – 2 min., nedovolené bránění).

38:31
    Tým z města automobilů se osvobozuje, hosté budou muset zakládat další akci až od Schwarze.

39:14
    Aktivní Jan Jeník se natlačil až před Krošelje a po vzájemném kontaktu se boleslavská svatyně vychýlila ze své pozice, hra je tak opět přerušena.

40:00

Ve druhé třetině se skóre neměnilo. V silné sestavě hrající Mladá Boleslav byla i nadále mírně aktivnější a domácí už se dokonce radovali z navýšení svého vedení, jejich pravděpodobné branky si ale sudí nevšimli, poněvadž kotouč rozvlnil síť a poté se vrátil okamžitě do hry.

Další třetina začne přibližně v 19:02.

40:01

41:28
    Kunstova střela z mezikruží Krošeljovi vypadla z lapačky, naštěstí pro něj se ale poté kotouč odkutálel ven z brankoviště.

42:15
    Liberečtí se ocitli v ofsajdu, následovat bude další buly ve středním pásmu.

43:20
    Ladislav Bittner se prokousal až před Krošelje, nakonec ale ani nevystřelil a domácí poté dostali kotouč do bezpečí.

45:07
    Hosté jsou v posledních minutách aktivnějším týmem, ani Ordoš ale na skvěle chytajícího Gašpera Krošelje nevyzrál.

47:40
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Chrtek – 2 min., držení hole).

48:43
    Bruslaři se až nyní usadili v útočném pásmu a hned z toho pramenila nebezpečná střela Jakuba Klepiše, jehož ránu z levého kruhu ale Schwarz tygřím skokem zastavil!

50:49
    Skalický ujel po pravém křídle a poté přenechal kotouč Davidu Bernadovi, ten o něj ale zase rychle přišel.

51:17
    Právě Pavol Skalický se o chviku později dostal ke střele, rána slovenského reprezentanta od modré ale trefila Schwarze do ramene.

52:00
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Krošelj – 2 min., podražení). Trest odpyká Kousal.

53:47
    Gašper Krošelj pro jistotu přerušil hru před dotírajícími hráči Tygrů, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

54:06
    Pavel Kousal už je zpět na ledové ploše, uplynulá přesilovka svěřencům Filipa Pešána ani trochu nevyšla.

54:20
    Domácí se navíc vydali do protiútoku, na jehož konci stál Skalický, ten ovšem z pravého kruhu poslal kotouč přesně do nastavené náruče Marka Schwarze.

55:14
    Necelých pět minut před třetí sirénou domácí stále drží fotbalový náskok 1:0, v posledních minutách jsou navíc Bruslaři o fous aktivnějším týmem.

56:22
    Zatímco minule proti Pardubicím se Mladoboleslavští domluvili na prodloužení a samostatných nájezdech, námi sledované utkání by mělo skončit již po šedesáti minutách – pokud se Liberci nepodaří vyrovnat.

57:35
    V obrovské šanci se teď ocitl domácí mladík Oscar Flynn, jenž ale tváří v tvář Schwarzovi na libereckého gólmana nevyzrál!

58:29
    Flynn znovu nebezpečně pálil, tentokrát jeho ránu zastavila tyč!

59:16
    Ve ŠKOENERGO Aréně už probíhá poslední minuta třetí třetiny a Filip Pešán si vybral oddechový čas.

59:31
    Lakatoš zahákoval unikajícího Vondrku, ten tak pojede trestné střílení!

59:31
    Michal Vondrka na Schwarze sice vyzrál, jeho jemná střela zápěstím ale nakonec orazítkovala břevno!

59:48
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vondrka – 2 min., podražení).

Je dobojováno, derby mezi Mladou Boleslaví a Libercem nakonec končí nejtěsnější možnou výhrou Bruslařů, kterou už v osmé minutě vystřelil Martin Látal. Domácí byli po většinu času aktivnějším týmem a vypracovali si spoustu šancí, mnohokrát ale ztroskotali na skvělém Marku Schwarzovi, případně brankové konstrukci. Skvělý výkon ale podal i Gašper Krošelj, brankářská posila Bruslařů zatím v přípravě za 90 minut ani jednou neinkasovala.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek úterního večera. (19:37:40)