Nashville – Winnipeg 1:5 (kon.)
Nashville Predators
1:5 (1:2, 0:1, 0:2) Stav série: 3:4
Winnipeg Jets
cz Piatok 11.05.2018, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Semifinále Z. konferencie

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné páteční ráno! (05:02:10)

Jets jsou tedy týmem, který vyzve ve finále Západní konference Vegas Golden Knights. Série by měla začít v noci ze soboty na neděli.

Predators se stali vítězi Prezidentovy trofeje, když ovládli základní část. Po dnešním zápase pro ně ovšem sezona končí.

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Konečný výsledek: Predators vs Jets 1:5

Vegas Golden Knights doplní ve finále Západní konference Winnipeg Jets. Ti totiž uspěli v rozhodujícím sedmém zápase na ledě Nashvillu 5:1 a v sérii tak zvítězili 4:3. Hostům vyšel vstup do dnešního utkání na jedničku. Totéž se naopak nedá říci o startujícím brankáři Predators. Pekka Rinne byl totiž vystřídán v 11. minutě Juuse Sarosem poté, co propustil za svá záda dva puky ze sedmi střel. Výhru Winnipegu řídil především Paul Stastny, který si připsal dva góly a asistenci. Dvakrát se trefil rovněž Mark Scheifele.

Konečný stav série:

Nashville Predators vs Winnipeg Jets 3:4

59:52
    Z mezikruží ještě vystřelil Jemelin, Hellebuyck ale jeho pokus schoval do svého náručí.

Winnipeg právě vstřelil branku!
    O postupu Jets je definitivně rozhodnuto! Opuštěnou bránu totiž trefuje z levé strany po Connorově přihrávce MARK SCHEIFELE. Asistence: Kyle Connor, Blake Wheeler.

57:17
    Wheeler se pokoušel trefit opuštěnou klec, avšak neuspěl. Píská se tak icing hostů.

56:51
    Saros opustil svou bránu, Predators ještě zkoušejí štěstí v šesti.

56:33
    Někteří diváci už pomalu opouštějí svá sedadla. Vhazuje se ve středovém kruhu.

56:33
    Kotouč v ochozech Bridgestone Areny, 3 minuty a 27 vteřin před koncem ještě proběhne jedna reklamní přestávka.

56:01
    Do konce třetí třetiny zbývají už pouze 4 minuty. O postupu Tryskáčů už zřejmě nikdo nepochybuje.

55:53
    Copp před branku na Lowryho, jeho bekhend Saros zneškodnil.

55:10
    Arvidssonova střela z pravé strany, brankář Jets vyráží před sebe.

54:56
    Střely na branku: 33 – 21

54:31
    Ellis míjí z mezikruží Hellebuyckovu svatyni.

53:38
    Po buly vystřelil od modré Subban, Hellebuyck zapsal jednatřicátý zákrok v utkání.

53:34
    Smith to zkusil znovu z pravého kruhu, Hellebuyck připraven.

53:05
    Josiho střela od modré zblokována Troubou do rohu.

52:16
    Střelecký pokus Smithe z pravé strany se otřel o brankovou konstrukci.
    51:59 Paul STASTNY - 1:4

51:59
    Tryskáči využívají svou první přesilovku a přidávají tak čtvrtý gól! Laineho střelu z první dorazil za Sarosova záda PAUL STASTNY. Pro bývalého útočníka St. Louis druhá branka v dnešním zápase! Asistence: Patrik Laine, Dustin Byfuglien.

51:32
    Toto je nepříjemnost pro domácí! Jets si totiž zahrají první přesilovku.

51:32
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., sekání).

51:26
    Dobrá střela od Fiala, Hellebuyck se musel mít na pozoru.

50:38
    Ekholm vyzkoušel Hellebuycka, ten vyrazil. Puk si to následně namířil do hlediště.

50:29
    Turris a Little na vhazování po pravici Connora Hellebuycka.

50:29
    Bonino se snažil ze strany domácích něco změnit, na Hellebuycka ovšem nevyzrál. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

50:01
    Necelých 10 minut do konce třetí třetiny. Jets si stále drží dvoubrankové vedení!

49:56
    Střely na branku: 25 – 19

49:04
    hned po buly vypálil Subban, brankář Winnipegu vyrazil levým betonem.

49:00
    Fiala nahazoval od pravého mantinelu, Hellebuyck připraven na správném místě.

48:28
    Čároví pískají Tryskáčům postavení mimo hru.

48:19
    Ehlersova střela na opačné straně kluziště končí v Sarosově rukavici.

47:30
    Velký závar před Hellebuyckem. Nikdo z domácích hokejistů ovšem nedokázal dostat touš za záda gólmana Jets.

47:18
    Zpět do akce. Na vhazování po pravici Connora Hellebuycka máme Johansena a Scheifeleho.

47:18
    Järnkrokova střela z levé strany, Hellebuyck drží kotouč ve své moci. Je tu první reklamní přestávka ve třetí třetině.

46:48
    Armia nahodil na Sarose ze střední třetiny. Brankář Preds rychle vytřepal puk z lapačky a hra tak může pokračovat.

46:26
    Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.

46:18
    Weber otestoval z úhlu Hellebuyckovu pozornost.

45:59
    Johansen projel s toušem do útočného pásma, následně o něj však přišel.

45:06
    Střely na branku: 20 – 17

44:52
    Na pravé straně se dostal ke střele Scheifele, avšak minul tři tyče.

44:18
    Střelecký pokus Trouby od modré čáry postrádal razanci, Saros ani zasahovat nemusel.

43:40
    Icing hostů, hra se vrátí před Hellebuycka.

43:25
    Forsberg se snažil využít chyby Myerse, ke střele se ale nakonec nedostal.

42:14
    Na druhé straně se snažil prosadit bekhendem z předbrankového prostoru Turris, Hellebuyck ale podržel své spoluhráče.

41:43
    Od modré nahazoval Trouba, puk ale skončil mimo Sarosův dosah.

41:23
    Josiho střela z levé strany, Hellebuyck má kotouč pod kontrolou.

41:00

40:36
    Smith střílel z první po pasu od Johansena, Hellebuyck vyrazil.

40:02
    Třetí třetinu zahájilo vhazování mezi Johansenem a Lowrym.

40:01

Obě mužstva jsou zpět na ledě Bridgestony Areny. Závěrečné třetí dějství začne za malou chvíli!

Po 2. třetině: Predators vs Jets 1:3

Jediným úspěšným střelcem byl ve druhé třetině hostující Mark Scheifele. Jets se také jeho zásluhou dostali zpět do dvoubrankového vedení. Zatím jinak sledujeme vyrovnané utkání. Preds začnou třetí třetinu na přesilové hře.

40:00

39:59
    V poslední vteřině ještě střílel Arvidsson, jeho pokus ale zablokoval Scheifele.

39:36
    Johansen si tentokrát vybral Forsberga, k dorážce se pak ještě dostal Arvidsson, Hellebuyck připraven.

39:14
    Subban dostal znovu nabito od Johansena, střela se mu ovšem příliš nepovedla.

39:00
    Třetí přesilová hra pro Predators! Podaří se jim ještě ve druhém dějství snížit?

39:00
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., držení).
    37:50 Mark SCHEIFELE - 1:3

37:50
    Hosté vedou znovu o dva góly! Po Wheelerově přihrávce se trefuje z první z levého kruhu pro vhazování MARK SCHEIFELE. 3:1 pro Winnipeg! Asistence: Blake Wheeler, Kyle Connor.

37:15
    Ekholmův pokus od modré čáry zblokován Wheelerem.

37:12
    Prudká střela od Smithe, Hellebuyck vyrazil do ochranné sítě.

36:25
    3 minuty a 35 vteřin do konce prostředního dějství. Vhazuje se ve střední třetině.

36:25
    Čároví odpískali Winnipegu ofsajd. V Bridgestone Areně proběhne reklamní přestávka.

35:56
    Zakázané uvolnění ze strany Jets, hra se tak vrátí zpět do jejich obranné zóny.

35:45
    Sissons to zkoušel z pravé strany, Hellebuycka však neohrozil.

34:56
    Střely na branku: 12 – 16

34:23
    Subban zblokoval holí střelecký pokus Laineho do ochranné sítě.

33:33
    Pokračujeme. Johansen a Scheifele na buly ve střední třetině.

33:33
    Touš se dotkl ochranné sítě za Hellebuyckovými zády, 6 minut a 27 vteřin před koncem druhé třetiny proběhne další z reklamních přestávek.

32:25
    Josi přihrával bekhendem před branku, nikdo z jeho spoluhráčů se ale puku neujal.

32:19
    Po icingu Tryskáčů se bude vhazovat opět poblíž Hellebuycka.

32:01
    Odehráno 32 minut, Jets jsou stále ve vedení 2:1.

31:39
    Chiarot pálil ostře z první, touš ovšem skončil na zadním mantinelu.

31:23
    Boninův pokus z pravé strany byl zblokován do ochranné sítě.

30:51

30:51
    Wheeler vystřelil z pravého kruhu, kotouč ale skončil v náručí Sarose. Na řadu přichází reklamní přestávka.

30:21
    Střely na branku: 12 – 15

30:12
    Zakázané uvolnění ze strany domácích.

29:57
    Johansen se obětavě položil do střely Armii a jeho tým následně může zaútočit.

29:38
    Copp na modrou pro Troubu, tomu ovšem touš přeskočil hůl.

28:59
    Perreault vybídl ke střele Littlea, Saros puk vykopl levým betonem.

28:14
    Už delší dobu se hraje bez přerušení.

27:54
    Enströmovu střelu od modré čáry zblokoval hned první bránící hráč.

27:27
    Ehlers před branku na Stastného, toho ve velmi dobré šanci vychytal Saros.

26:36
    Arvidsson nahodil touš za Hellebuyckovu svatyni, následně odchází se svými spoluhráči vystřídat.

25:57
    Také Morrisseyho střelecký pokus na druhé straně zblokován.

25:18
    Od modré střílel Josi, kotouč se ale až k Hellebuyckovi nedostal.

25:03
    Icing Winnipegu, hra se přesune před Hellebuycka.

24:56
    Střely na branku: 11 – 12

24:31
    Laine zkoušel nadvakrát své štěstí, krajana Sarose ovšem neohrozil.

24:09
    Tak útočná snaha hostů neúspěšná. Následně se píská ofsajd Nashvillu.

23:54
    Preds se směrem dopředu nic vymyslet nepodařilo. Zaútočit tak mohou zase Jets.

23:18
    Velmi dobré střídání Winnipegu zakončil střelou Morrissey. Saros schoval touš ve své výstroji.

22:59
    Nahození Trouby od modré čáry se neujalo. Jets ale zůstanou na puku.

22:26
    Armia vystřelil z levé strany, brankář Predátorů tentokrát bez práce.

21:37
    Nepříjemná střela od Laineho, Saros si s ní dokázal poradit.

21:12
    Byfuglienovu střelu ze střední třetině vyráží Saros do rohu.

20:45
    Ekholm s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy poprvé ve druhé třetině střídají.

20:18
    Hned na úvod tu máme šanci Arvidssona. Hellebuyck si ale jeho bekhendové zakončení pohlídal.

20:01

Hokejisté Predators a Jets se vrátili zpět na ledovou plochu. Prostřední perioda bude zahájena za několik málo okamžiků.

Po 1. třetině: Predators vs Jets 1:2

Po úvodní dvacetiminutovce platí skóre 2:1 pro Winnipeg. Jets se dostali do vedení už v 9. minutě, kdy Rinneho překvapil z úhlu Tyler Myers. O další dvě minuty později se trefil bekhendem Paul Stastny a Peter Laviolette sáhl k výměně brankáře. V 16. minutě se Predátorům podařilo snížit. Přesilovou hru využil P. K. Subban.

20:00

19:56
    Postavení mimo hru ze strany Preds.

19:10
    Ihned po buly vypálil Byfuglien. Kotouč ale skončil znovu zblokován v ochranné síti.

19:06
    Josi zblokoval Laineho pokus do ochranné sítě. Vhazovat se následně bude po Sarosově levici.

19:01
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:15
    Nepřesná rozehrávka Byfugliena, zakázané uvolnění hostů se ovšem pískat nebude.

17:35
    Nyní to z levého kruhu pro vhazování zkoušel mezi Hellebuyckovy zkoušel Fiala. Brankář Tryskáčů pozorný.

17:14
    Turris přihrával mezi kruhy na Smithe, avšak nepřesně.

16:22
    Domácí vyhodili na icing, vhazovat se tak následně bude před Sarosem.

16:01
    Střely na branku: 9 – 8
    15:54 P. K. Subban - 1:2

15:54
    Nashville právě vstřelil branku!
    Preds využívají početní výhodu a snižují! Johansen nabil P. K. SUBBANOVI, jehož ostrá rána od modré čáry skončila za Hellebuyckem. Bývalý obránce Montrealu zapisuje do statistik čtvrtý gól v play-off, 1:2 z pohledu domácích! Asistence: Ryan Johansen, Filip Forsberg.

15:40
    Další střela od Forsberga, tentokrát mimo tři tyče.

15:15
    Hostům se daří osvobodit, Predátoři tak budou muset začít znovu od vlastní brány.

15:05
    Forsberg dostal nabito od Subbana, Hellebuyck se ale stačil přesunout.

14:53
    Druhá početní převaha pro domácí Nashville! Vhazuje se po levici Connora Hellebuycka.

14:53
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Kyle Connor – 2 min., krosček).

14:32
    5 minut a 28 vteřin do konce úvodní periody. Na vhazování se ve střední třetině sklání Turris a Scheifele.

14:32
    Střelecký pokus Bonina z pravé strany vyrazil Hellebuyck do ochranné sítě. Pokračovat budeme po další reklamní přestávce.

14:09
    Subban s pukem za vlastní bránou, obě mužstva prostřídávají své formace.

12:54
    Vhazovalo se ve středovém kruhu.

12:52
    Kotouč na střídačce Winnipegu, hra je tedy znovu přerušena.

12:29
    Josiho nahození, Hellebuyck ale schovává touš pohodlně do své lapačky.

11:03
    Konec reklamní přestávky, Bonino a Scheifele na vhazování po levici Juuse Sarose.

11:03
    Saros měl hned na úvod práci, když vystřelil z pravé strany Laine. Následuje druhá reklamní přestávka.

10:47
    Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odchází Pekka Rinne, přichází Juuse Saros.
    10:47 Paul STASTNY - 0:2

10:47
    Už to ale neplatí! Do dvoubrankového vedení totiž Tryskáče dostává PAUL STASTNY, který dostal od obrany domácích až příliš moc prostoru a bekhendem z levé strany poslal touš do sítě. Pro kanadského útočníka pátá branka v letošních bojích o Stanley Cup, 0:2! Asistence: Brandon Tanev, Ben Chiarot.

10:01
    Máme za sebou polovinu první třetiny. Jets zatím vedou v Nashvillu díky šťastné trefě Tylera Myerse 1:0.

09:51
    Střely na branku: 6 – 5

09:29
    Hra přerušena pro ofsajd Jets.
    08:40 Tyler MYERS - 0:1

08:40
    Hosté otevírají v deváté minutě skóre utkání! Nahození TYLERA MYERSE z ostrého úhlu končí překvapivě za Rinneho zády. Osmadvacetiletý bek zapisuje svůj třetí gól v letošním play-off, 1:0 pro Jets! Asistence: Nikolaj Ehlers, Paul Stastny.

08:08
    Hra se rychle přesunula na opačnou stranu kluziště. Rinne zde musel zasahovat proti bekhendu Lowryho.

07:55
    Josi už vystřelil z neutrální zóny, Hellebuyck vyrazil do ochranné sítě.

07:40
    O puk se bojuje u levého mantinelu v obranné třetině domácích hokejistů.

06:52
    Preds s kotoučem ve vlastní zóně, oba trenéři zaveleli ke střídání svých formací.

06:12
    Ihned po vhazování je touš sražen do ochranné sítě.

06:08
    Zpět do akce. Vhazuje se mezi hole Johansena a Scheifeleho po pravici Connora Hellebuycka.

06:08
    Fiala střílel z levé strany, Hellebuyck připraven. Po 6 minutách a 8 vteřinách hry proběhne první reklamní přestávka.

05:45
    Ehlers se snažil projet s pukem do útočného pásma, obrana Nashvillu byla ovšem pozorná.

05:11
    Střely na branku: 4 – 1

05:08

04:36
    Ellis nabil Turrisovi, Hellebuyck vyrazil před sebe. Hosté poté vyhazují.

04:08
    Scheifele to zkoušel při vlastním oslabení, avšak neúspěšně. Oba týmy následně střídají.

03:32
    Arvidsson nadvakrát ohrozil Hellebuycka, ten v obou případech vyrazil.

03:14
    Wheeler ihned po buly vyváží kotouč pryč z obranné zóny.

03:08
    Preds si tedy zahrají první přesilovou hru v dnešním utkání! Vhazuje se po levici Connora Hellebuycka.

03:08
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Andrew Copp – 2 min., vysoká hůl).

02:51
    Signalizovaný trest pro Winnipeg! Domácí mají zatím ponechanou výhodu.

02:35
    Jets se poměrně dlouhou dobu drželi v útočné třetině. Rinneho pozornost se jim však otestovat nepodařilo.

01:50
    Nyní to zkoušel Armia, brankář Predátorů ale znovu zasahovat nemusel.

01:34
    Střelecký pokus Perreaulta zblokoval Ellis, Rinne tak bez práce.

01:12
    Ekholm nahazoval puk na Hellebuycka od levého mantinelu. Gólman Jets zasáhl bez větších problémů.

00:37
    Zakázané uvolnění Predators.

00:32
    Connor se rychle obtočil kolem brány, zakončit se mu však ideálně nepodařilo.

00:20
    K první střele se dostal hostující Wheeler. Jeho pokus z pravé strany ale zblokoval do ochranné sítě Ekholm.

00:06
    Buly pro domácí, Ekholm nahazuje do útočného pásma.

00:01

Na úvodní vhazování se staví Ryan Johansen a Mark Scheifele, jdeme na to!

Hymny minulostí, utkání co nevidět začne.

Zahajovací formace už seřazeny na modrých čarách, v Bridgestone Areně zazní kanadská a americká státní hymna.

Z:11 REC:7-4 OG:26 PR:2.36 %ÚS:92.2 SO:2

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), P. K. Subban, Jemelin, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Hartnell, Järnkrok, Hartman.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Stastny, Laine – Copp, Lowry, Armia – Perreault, Little, B. Tanev.

Rozhodčí: Brad Meier, Dan O'Halloran – Derek Amell, Greg Devorski.

Dobrý večer, vítám Vás všechny ještě jednou při sledování rozhodujícího sedmého zápasu série mezi Predators a Jets. Začínáme zhruba za necelých 30 minut.

Češi a Slováci v tomto utkání

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.

Marko Daňo (WPG) figuruje mezi zdravými náhradníky

Statistické porovnání: Hráčské statistiky

Body: F. Forsberg (15) – M. Scheifele (14)
    Góly: F. Forsberg (7) – M. Scheifele (9)
    Asistence: F. Forsberg (8) – B. Wheeler (10)
    Plus/ mínus: M. Ekholm (+6) – P. Stastny (+7)

PR: P. Rinne (2.94) – C. Hellebuyck (2.36)
    %ÚS: P. Rinne (90.7) – C. Hellebuyck (92.2)

#7: PÁ 11. 05. 2018, 02:00 – Bridgestone Arena:

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování play-off zámořské NHL! Druhé kolo vyřazovacích bojů nejlepší hokejové ligy světa zakončí dnešní rozhodující sedmý duel mezi Nashvillem Predators a Winnipegem Jets. Vítěz utkání si zahraje finále Západní konference s Vegas Golden Knights. Úvodní buly bude v Bridgestone Areně vhozeno krátce po 02:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 16. P. K. Subban (Johansen, F. Forsberg) – 9. T. Myers (Ehlers, Stastny), 11. Stastny (B. Tanev, Chiarot), 38. Scheifele (Wheeler, Connor), 52. Stastny (Laine, Byfuglien), 58. Scheifele (Connor, Wheeler)

Nashville Predators: Rinne (11. Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), P. K. Subban, Jemelin, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Hartnell, Järnkrok, Hartman.

Rozhodca: Brad Meier, Dan O'Halloran – Derek Amell, Greg Devorski

Diváci: 17 523