Francúzsko – Rakúsko 5:2 (kon.) | Dánsko – Nórsko 3:0 (kon.) | Bielorusko – Česko 0:3 (kon.)
USA – J. Kórea 13:1 (kon.)
Dánsko
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Nórsko
Piatok 11.05.2018, 16:15Majstrovstvá sveta • Skupina B

Dánska hokejová reprezentácia nadviazala na výborný výkon zo zápasu proti Fínsku. Dnes potvrdila úlohu papierového favorita a v dôležitom dueli porazila Nórov 3:0. O výsledku rozhodli presilové hry, v ktorých domáci skórovali až trikrát. Dvakrát presne namieril Nicklas Jensen a raz sa presadil Frederik Storm. Z čistého konta sa teší brankár Frederik Andersen. (18:32:11)

58:59
    V závere duelu ešte pracujú emócie. Rozhodcovia preto vylučujú na oboch stranách. Dve trestné minúty za seknutie dostali Peter Regin aj Alexander Bonsaksen.

58:52
    Niklas Roest zbytočne narazil na mantinel Olivera Bjorkstranda a odchádza na trestnú lavicu. Inkasoval dve trestné minúty za krosček.

58:15
    Plynú posledné dve minúty riadneho hracieho času. Nórska reprezentácia pravdepodobne nedosiahne gól v treťom zápase za sebou.

56:47
    Nóri výrazne zvýšili početnosť streľby, ale márne hľadajú kľúč na odomknutie dánskej bránky. Frederik Andersen viackrát podržal svoj tím

56:10
    Philip Larsen vysunul Frederika Storma, ktorý stál voľný na modrej čiare. Dánsky útočník sa však nepretlačil do šance.

55:12
    Kľúčová dnes bola efektivita v početných výhodách. Dáni dosiahli všetky tri góly v presilovkách, Nóri naopak svoje príležitosti nevyužili.

54:15
    V Herningu vládne výborná atmosféra. Dáni zvládajú dôležitý duel podľa predstáv a kráčajú za troma bodmi.

53:08
    Nórsko sa usadilo v útočnom pásme a vytvorilo si nádejnú príležitosť. Eirik Salsten zakončoval takmer do odkrytej bránky, ale Dáni puk zblokovali.

52:38
    Dáni dobre vytláčajú súpera do rohov a nedovoľujú mu ohroziť Andersena. Fanúšikovia na tribúnach už oslavujú.

50:50
    Nórom sa kráti čas veľmi rýchlo, pretože vidíme minimum prerušení. Dánska defenzíva pracuje na vysokej úrovni a stále drží čisté konto.

49:46
    Philip Larsen zakončoval príklepom od modrej čiary. Jeho pokus bol viackrát tečovaný a Henrik Haukeland mal šťastie, že puk dopadol za bránku.

49:16
    Nórom opäť vôbec nevyšla presilovka. V početnej výhode sa nedokázali poriadne usadiť v útočnom pásme.

47:40
    Jannik Hansen zaútočil vo vlastnom oslabení. Nabral rýchlosť na pravom krídle a príklepom preveril pozornosť Henrika Haukelanda.

47:16
    Peter Regin oslabil svoj tím. Dánsky líder zovrel puk a dostal dve trestné minúty za zdržiavanie hry.

47:13
    Henrik Haukeland nepresne rozohrával spoza vlastnej bránky, poslal puk priamo na hokejku Frederika Storma, no ten to nevyužil.

45:56
    Nórska reprezentácia je v týchto chvíľach aktívnejšia, pretože Dáni sa zameriavajú skôr na defenzívne činnosti.

45:00
    Tommy Kristiansen nepríjemne tečoval puk, ktorý skackal pred Frederikom Andersenom. Domáci gólman zostáva neprekonaný.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 20. Nicklas Jensen (Larsen, Regin), 27. Nicklas Jensen (Larsen, Bjorkstrand), 34. Storm (Bødker, Jensen Aabo)

Dánsko: Andersen (Dahm) – O. Lauridsen, Jensen Aabo, Larsen, Lassen, Nielsen, Nicholas Jensen – Bjorkstrand, Nielsen, Bødker – Storm, Hardt, Regin – Nicklas Jensen, Hansen, Jensen – Madsen, Jakobsen, Russell.
    Nórsko: Haukeland (Haugen) – Holös, Bonsaksen, Johannesen, Bull, Espeland, Sörvik, Sveum – Kristiansen, Röymark, Roest – Lindström, K. A. Olimb, M. Olimb – Salsten, Bastiansen, Valkvae Olsen – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff.