Francúzsko – Rakúsko 5:2 (kon.) | Dánsko – Nórsko 3:0 (kon.) | Bielorusko – Česko 0:3 (kon.)
USA – J. Kórea 13:1 (kon.)
Bielorusko
0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Česko
Piatok 11.05.2018, 20:15 • Royal Arena, Kodaň • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Skončil sa dnešný zápas medzi Bieloruskom a Českom. Nepriniesol žiadne prekvapenie, práve naopak, Česi dominovali vo všetkých smeroch a zaslúžene vyhrali 3:0.

Pomer striel v dnešnom zápase: 21:33

Najlepší hráči zápasu:

v tíme Bieloruska: Vitali Trus
    v tíme Česka: Michal Moravčík

S týmto konštatovaním sa už s vami pre dnešok lúčim. Prajem vám pekný zvyšok večera, stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (22:31:56)

59:30 Pavel Francouz (CZE)

59:30
    Posledných tridsať sekúnd, už sa nič podstatné neudeje.

58:20
    Sekundy teraz plynú pomerne rýchlo, medzičasom sa začali posledné dve minúty tretej tretiny. Puk si vypýtal Tomáš Hyka, ktorý to ale teraz nemal na strelu.

57:55
    Bielorusi kombinujú, avšak len v strednom pásme. Česi totiž výborne vykrývajú svoju modrú čiaru.

56:51
    Jordán sa po puk ponáhľať nemusel, Bielorusko sa totiž dopustilo zakázaného uvoľnenia. Vhafzovať sa preto bude pred jeho bránkou.

56:03
    Krejčík kombinoval na útočnej modrej čiare s Plekancom. Prinieslo to aj jednu strelu, po ktorej Trus puk spoľahlivo prikryl. Medzičasom nám začali plynúť posledné štyri minúty riadnej hracej doby.

55:26
    Riadna hracia doba sa pomaly blíži ku svojmu koncu. Dianie na ľadovej ploche nenasvedčuje vôbec tomu, že by mal ešte niektorý z tímov skórovať. Napokon, pred malou chvíľou sa skončila aj presilová hra Čechov.

55:00
    Dnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Atene 5636 divákov.

54:20
    Už boli Česi opäť usadení pred bránkou svojho súpera, na ktorú chceli strieľať švihom. Defenzíva ten puk zastavila a následne poslala cez všetky čiary.

53:40
    Bielorusi sa pomerne rýchlo oslobodili, puk letí ďaleko od bránky Trusa.

53:23
    Vylúčenie v tíme Bielorusko (Nikita Ustinenko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

52:57
    Česi sa stále držia v pásme súpera, stále ale len v rohoch. Dlhší čas sa nestrieľalo, Bielorusi by navyše potrebovali unavených hráčov aj prestriedať.

51:49
    Aj Krejčí sa skúšal dostať do lepšej streleckej pozície. A ani jemu sa to nepodarilo. Hráči sa začínajú trápiť a najradšej by sa už videli v oboch kabínach.

50:35
    Kubalík zaviezol puk do útočnej tretine, kde ho posunul na pravú stranu. Tento priestor mali Bielorusi výborne pokrytý, a tak z toho zakončenie nebolo.

50:03
    Nasleduje komerčná prestávka. Príde po dobrom zakončení, ktoré musel Pavel Francouz vytlačiť aspoň na ochrannú sieť.

49:32
    Hra teraz mierne stratila na svojom tempe. Do útočnej tretiny sa dostali Česi, ktorí puk nahodili na zadný mantinel. Následne ho už ale dokorčuľovať nedokázali.

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 9. Šulák (Krejčí), 16. Horák (Plekanec), 19. Řepík (Moravčík, Červenka)

Bielorusko: Trus (M. Karnauchov) – Faľkovskij, Vorobej, Denisov, Korobov (A), Lisovec, Chenkeľ, Ustinenko – Demkov, Platt, Šarangovič – Pavlovič (C), Suško, Kovyršin – Razvadovskij, Kislyj, Gavrus – Drozd, Levša, Kitarov (A).
    Česko: Francouz (Rittich) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, J. Krejčík, Polášek – Jaškin, Krejčí, Pastrňák – D. Kubalík, Hyka, Nečas – Červenka (C), Faksa, Řepík – Nestrašil, Plekanec (A), Horák.

Rozhodca: Gofman (RUS), Schukies (GER) – Kohlmüller (GER), Sormunen (FIN)