Salzburg – Lazio 4:1 (kon.) | Lisabon – Atlético Madrid 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Arsenal 2:2 (kon.)
Marseille – Lipsko 5:2 (kon.)
FC Salzburg
4:1 (0:0)
Lazio Rím
Štvrtok 12.04.2018, 21:05 • Red Bull Arena, Salzburg • Európska liga • Štvrťfinále

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 7:5. (23:02:16)

Daburr pri ceste k rohovej zástavke vyburcoval domácich fanúšikov a je koniec! Domáci to dokázali a aj napriek faktu, že si z Rímu odniesli nepríjemnú prehru 4:2 dnes dokázali vyhrať a postúpiť do semifinále Európskej ligy. Všetko najprv vyzeralo nádejne pre Lazio, pretože v prvom polčase nepadol ani jeden gól, čo by znamenalo postup pre Talianský klub. V druhom polčase sa však roztrhlo vrece s gólmi, najprv síce otvoril skóre Immobile, čo však ale nakoplo domácich. Tí sa hneď odplatili a o minútu neskôr vyrovnal Dabbur. Potom prišla skvelá štvorminútovka, v ktorej dali domáci tri góly a rozhodli o postupe. Ja sa s vami od tohto hektického zápasu lúčim a prajem vám dobrú noc.

90+4

90+3
    A domáci fanúšikovia šalejú, Dabbur ide rozohrávať rohový kop a zdvíha ruky, je mu jasné, že sa už nič nestane.

90+2
    Žltú kartu dostáva André Ramalho (FC Salzburg).
    Žltú kartu dostáva Alexander Walke (FC Salzburg).

90+2
    Immobile teraz mieril sám na bránu! Pri súboji však zhodil na zem brániaceho Lainera a píska sa! Faul.

90+1
    Parolo teraz vypálil spoza šestnástky, jeho strela bola ale zblokovaná. Lazio hrá vabank.

90+1
    Rozhodca nadstavuje štyri minúty!

90
    Začína sa nám posledná minúta zápasu, po ľavej strane sa snaží zaútočiť Lukaku, ten je ale dobre odzbrojený obranou domácich.

89
    Žltú kartu dostáva Sergej Milinković-Savić (Lazio Rím).

89
    Tréner Lazia je teraz napomínaný hlavným rozhodcom.

89
    A domácim sa nepodarilo nič vymyslieť, Strakoš rozohráva päťku na krátko.

88
    Dabbur bude rozohrávať ďalší roh Salzburgu.

87
    A Immobile si nabiehal do pokutového územia na center, padá na zem! Tak z toho penalta nebude aj keď ho Ramalho pomerne tvrdo poslal k zemi.

87
    A z tribún počuť obrovský rev fanúšikov.

86
    Čas sa kráti a domáci sú pri lopte. Walke bude po nepresnej strele Lulića rozohrávať päťku.

85
    Striedanie v tíme FC Salzburg: z ihriska odchádza Reinhold Yabo, prichádza Takumi Minamino.

83
    Immobile sa teraz dostal do veľkej šance a v ceste mu stál len Walke, ktorý sa proti nemu rozbehol a sklzom zabránil gólu. Immobile si ešte pýtal penaltu, to však u hlavného rozhodcu neprešlo.

83
    Čas sa kráti, nová sila Anderson sa po ľavej strane snažil dostať pred Walkeho, skúsil aj vystreliť, jeho strela ale končí v náručí domáceho brankára.

82
    Lainer sa opäť snažil hlavičkovať, tentokrát sa mu to ale nepodarilo a pri lopte Lazio.

82
    Domáci budú kopať rohový kop.

81
    A domáci fanúšikovia sú v eufórii, to čo predviedli ich hráči očakával po prvom polčase asi málokto.

80
    Hee-chan Hwang sa zrejme zranil, pretože odchádza z ihriska na nosidlách. Dúfajme, že bude v poriadku.

79
    Striedanie v tíme FC Salzburg: z ihriska odchádza Hee-chan Hwang, prichádza Fredrik Gulbrandsen.

79
    Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Lucas Leiva, prichádza Nani.
    76. Stefan Lainer (SLZ) - 4:1

76
    Salzburg dal gól!

Tak to je neskutočné! Štadión v Salzburgu šalie a má prečo! Tretí gól v priebehu štyroch minút! Salzburg vybojoval rohový kop, ktorý mieril do šestnástky, v ktorej sa najlepšie zorientoval STEFAN LAINER, ktorý hlavičkou prekonáva Strakoša! Domáci sú momentálne postupujúcim tímom!

75
    A Salzburg je pri chuti! Uvidíme aj štvrtý gól?
    74. Hee-chan Hwang (SLZ) - 3:1

74

K dlhej nahrávke zo stredu ihriska sa dostal HEE-CHAN HWANG, ktorý potiahol loptu do pravej strany, z ktorej prekonal Strakoša. Skóre je už vyrovnané!
    72. Amadou Haidara (SLZ) - 2:1

72

Tak to bola nádhera! AMADOU HAIDARA vystrelil na bránu Strakoša z obrovskej diaľky a samotný Strakoš nechápavo pozerá, ako sa mu dostala lopta do brány.

72
    Tak teraz do protiútoku mierili hneď traja hráči Lazia, všetko však zobral do svojich rúk Immobile, ktorý teraz vyslal na Walkeho priemernú strelu, ktorú v pohode chytá.

70
    Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Sergej Milinković-Savić, prichádza Felipe Anderson.

69
    A Valon to skúšal podobne ako Schlager spoza šestnástky, jeho strela ale nemala potrebnú presnosť.

67
    Schlager teraz vypálil spoza šestnástky a prekonal Strakoša, trafil však pravú žrď! Tak teraz mal Strakoš obrovské šťastie.

65
    Žltú kartu dostáva Luiz Felipe (Lazio Rím).

65
    Leiva sa teraz zbytočne pustil do tvrdého súboja a skosil Valona, za to si vyslúžuje žltú kartu.

64
    Lopta od rohovej zástavky bola poslaná do šestnástky vo veľmi malej výške, čo vystihol Lainer a posiela loptu do stredu ihriska.

63
    Lazio bude rozohrávať rohový kop.

62
    Lazio začína byť veľmi nebezpečné a navyše vedie na skóre 3:5, čo znamená momentálne postup pre klub z Ríma. Salzburg bude mať čo robiť, ak chce zápas doviesť aspoň do predĺženia.

61
    Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Dušan Basta, prichádza Jordan Lukaku.

60
    Žltú kartu dostáva Andreas Ulmer (FC Salzburg).

59
    Tak a Immobille pridal aj ďalší gól, ten ale po odpískanom offside neplatí!
    56. Munas Dabbur (SLZ) - 1:1

56

A je vyrovnané! Domáci na nič nečakali a ihneď sa pustili po inkasovanom góle do útoku. V šestnástke sa k lopte dostal MUNAS DABBUR, ktorého strelu by možno Strakoš chytil, no nechtiac jeho strelu zblokoval jeden z hráčov Lazia a tak zmenil trajektóriu strely, na čo už nestihol reagovať Strakoš, ktorý sa už len prizeral tomu ako lopta rozvlnila sieť brány.

55
    Lazio dalo gól!
    Gól, ktorý asi nikto nečakal. Dnes veľmi aktívny CIRO IMMOBILE si vypýtal loptu do behu, ktorú aj stihol dobehnúť a skvelou strelou do pravého rohu brány prekonal Walkeho. Nádherný gól!

54
    A domáci momentálne kombinujú v strede ihriska.

53
    Salzburg odvádza skvelú robotu pri napádaní a Lazio má teraz vďaka tomu veľké problémy.

51
    Immobile sa teraz po ľavej strane dostal k dlhej lopte od svojho spoluhráča, nič z toho však nebude, rozhodca píska offside.

49
    Shlager sa teraz snažil centrom vyslať do útoku Hwanga, jeho lopta ale bola príliš dlhá a lopta opúšťa hraciu plochu. Strakoš bude rozohrávať päťku.

48
    Dabbur teraz dobre napádal rozohrávku a snažil sa donútiť Strakoša k chybe, to sa však nestalo a Strakoš vykopol loptu ďaleko od brány.

47
    V každom štvrťfinálovom zápase Európskej ligy padol minimálne už jeden gól, v Marseille dokonca už štyri. V Salzburgu však stále čakáme.

46

Hráči už prichádzajú na trávnik a druhý polčas nám pomaly začne.

Tak v prvom polčase sme toho veľa nevideli. Oba tímy predviedli skôr priemerný futbal, ktorý by sme asi od štvrťfinálového zápasu nečakali. Či sa to zmení uvidíme v druhom polčase.

45+1

44
    Tak teraz mal obvroskú šancu na nohe Alberto, ktorý dostal skvelú nahrávku, vystrelil tesne pred Walkem, ktorý bravúrne vyrazil loptu a zabránil gólu.
    43. Ciro Immobile (LAZ)

43
    Hwang teraz vybojoval loptu na pravej strane na polovici súpera a šiel vhadzovať, loptu však poslal smerom k obrane, ktorá poslala loptu až na Walkeho.

42
    Polčas sa prakticky dohráva. Máme pocit, že oba tímy sa už tešia do šatne.

39
    Lulić teraz vyslal do dobrej šance Immobileho, ten si ale nedokázal spracovať náročnú nahrávku, a nádejná šanca končí.

37
    Znovu pri lopte Salzburg, ktorý opäť kombinuje len v strede ihriska.

36
    Domáci opäť po rohovom kope neohrozili Strakošovu bránu.

35
    Yabo sa teraz hnal do útoku, bol však tvrdo zrazený k zemi, faul sa však nepíska. Domáci budú ale rozohrávať rohový kop.

34
    Od tohto zápasu sme po minulom výsledku očakávali zrejme viac, zatiaľ je táto štvrťfinálová odveta sklamaním.

33
    Domáci sa postupnou kombináciou snažia dostať pred hranicu šestnástku, cez dobre sformovanú obranu Lazia sa im to ale nedarí.

31
    Z druhého štvrťfinálového zápasu ubehla už polhodina, no hráči Lazia zatiaľ nehrozili Walkeho ani raz. Lepšie to nie je ale ani na strane domácich, ktorí vystrelili na Strakoša len raz.

29
    Beriša to teraz so svojim centrom na Dabbura nemyslel zle, jeho lopta bola však pridlhá a končí až pri Strakošovi.

28
    V hlavičkovom súboji pred bránou Strakoša bol najúspešnejší Luiz Felipe, ktorý poslal loptu mimo šestnástku.

27
    Domáci budú teraz rozohrávať prvý rohový kop v zápase.

26
    Haidara to teraz skúšal po pravej strane, opäť však zastavený disciplinovanou obranou Lazia.

24
    Obom tímom to v útoku zatiaľ nejde. Teraz sa snažil zaútočiť Beriša, ktorého ale v poslednom momente obral o loptu Radu.

23
    Salzburg momentálne kombinuje v strede ihriska.

21
    Alberto skúsil poslať center pred bránu Walkeho, kde čakal na loptu Lulić, ktorý však v hlavičkovom súboji neuspel.

20
    Luis Alberto teraz vybojoval priamy kop v blízkosti rohovej zástavky, tak to je dobrá príležitosť.

19
    Domáci držia loptu 61% času, ich prevahu je vidno aj na ihrisku, Strakošovu bránu však ohrozili zatiaľ len raz.

17
    Laziu sa ale z rohového kopu nič vážnejšie vyťažiť nepodarilo. Ramalho sa dostal k lopte, ktorú okamžite poslal do bezpečia.

16
    A znova Lucas, ktorý vystrelil spoza šestnástky, no jeho strela bola zblokovaná a Lazio bude rozohrávať prvý rohový kop.

15
    Lucas bol teraz v hlavičkovom súboji v strede ihriska až príliš dôsledný a zrazil hráča Salzburgu k zemi. To neostalo nepovšimnuté hlavným rozhodcom a ku lopte sa tak dostanú domáci hráči.

14
    Yabo sa teraz dostal k odrazenej lopte a po ľavej strane smeroval k bráne Strakoša. Skúsil poslať smerom k pravej žrdi center na nabiehajúcich spoluhráčov, tých ale lopta nenašla a Strakoš teda nemal žiadnu prácu.

12
    Salzburg je síce pri lopte, stále však len v strede ihriska.

11
    Mierne otrasený Dabbur nakoniec pokračuje v hre.

10
    Po hlavičkovom súboji teraz ostáva na polovici Lazia ležať Dabbur.

9
    Aktívnejší je zatiaľ určite domáci tím, atraktívny futbal zatiaľ ale nevidíme.

8
    Lazio má problémy v útoku, znova sme videli na strane hostí nedorozumenie, nahrávka Leivu skončila až pri domácom brankárovi.

7
    Salzburg momentálne kombinuje na vlastnej polovici.

5
    A opäť Hwang! Ten sa ale teraz uvoľnil do skvelej šance, keď sa na začiatku pokutového územia dostal k dobrej nahrávke a skúsil vystreliť. Strela minula len tesne ľavú žrď!

5
    Hwang sa snažil opäť zaútočiť, keď si nabiehal na dobrý center, ocitol sa však v offside a akcia končí.

4
    A domáci opäť začínajú od brankára Walkeho, ktorý dostal loptu od vlastnej obrany.

3
    Hwang sa snažil po nahrávke Beriša zaútočiť, jeho prienik po ľavej strane bol však zastavený obranou Lazia.

2
    Domáci momentálne kombinujú na vlastnej polovici.

1

Začiatok sa predlžuje kvôli fanúšikom, ktorý hádžu na trávnik kusy papiera, ktorý bol použitý na choreografiu domácich fanúšikov.

Aréna v Salzburgu vyzerá byť dnes zaplnená. Hráči sú už na ihrisku a zápas sa nám pomaly začne.

FC Salzburg: Walke (C) – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, Schlager, Valon Beriša – Yabo – Hwang, Dabbur.
    Náhradníci: Stankovic – H. Wolf, Minamino, Gulbrandsen, Farkas, Pongračić, Mwepu.

Lazio Rím: Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Radu – Basta, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Immobile, Alberto.
    Náhradníci: Guerrieri – J. Lukaku, Nani, Anderson, F. Caicedo, Cáceres, Murgia..

Aj keď v roku 2009 oba vzájomné zápasy medzi Salzburgom a Rímom vyhral rakúsky celok a tento rok si v osemfinále pripísal napríklad aj cenný skalp, keď vyradil hviezdnu Borusiu Dortmund, tak tieto dobré výsledky "rakúšania" nedokázali preniesť do prvého štvťfinálového zápasu. Ten sa odohral na trávniku Talianskeho Lazia Rím, ktorý pred 42 tisícovým publikom predviedol futbalové divadlo. Začalo sa vo veľkom tempe, keď v 8. minúte otvoril skóre domáci Lulić. V 30. minúte po penalte vyrovnal Beriša a s výsledkom 1:1, hráči odchádzali na prestávku. V druhom polčase toho diváci videli o mnoho viac, pretože Lazio pridalo na svoje konto ďalšie 3 góly, naopak Salzburg len jeden. Za výsledku 4:2 sa teda štvrťfinále presúva do Salzburgu.

Z Ligy majstrov vieme, že ani vsietenie 4 gólov súperovi nemusí znamenať postup a padnúť môže aj FC Barcelona. Bude tomu tak aj v tomto zápase a podarí sa Salzburgu postúpiť? Uvidíme, no výsledok zo štadiónu druhého celku z Ríma, je určite výstražným palcom pre Lazio, ktoré sa bude snažiť vyvarovať takémuto výsledku a postúpiť do semifinále Európskej ligy.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.

Ján Vojtaššák

Góly: 56. Dabbur, 72. Haidara, 74. Hwang, 76. Lainer – 55. Immobile

Karty:   60. Ulmer (SLZ), 90+2. Ramalho (SLZ), 90+2. Walke (SLZ) – 65. Lucas Leiva (LAZ), 65. Luiz Felipe (LAZ), 89. S. Milinković-Savić (LAZ)

Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 7:5.
    FC Salzburg: Walke (C) – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, Schlager, Valon Beriša – Yabo (85. Minamino) – Hwang (79. Gulbrandsen), Dabbur.

Lazio Rím: Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Radu – Basta (61. J. Lukaku), Parolo, Lucas Leiva (79. Nani), S. Milinković-Savić (70. Anderson), Lulić (C) – Immobile, Alberto.
    Náhradníci: Guerrieri – J. Lukaku, Nani, Anderson, F. Caicedo, Cáceres, Murgia.
    05.04.2018
    Lazio - Salzburg 4:2

Góly: 8. Lulić (Basta), 49. Parolo (Alberto), 74. Anderson, 76. Immobile (Lucas Leiva) – 30. Valon Beriša (pen.), 71. Minamino (Dabbur)

Karty:   28. Basta (LAZ), 30. Lulić (LAZ), 45+3. Parolo (LAZ) – 83. Schlager (SLZ), 84. Samassékou (SLZ)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 16:21.