Salzburg – Lazio 4:1 (kon.) | Lisabon – Atlético Madrid 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Arsenal 2:2 (kon.)
Marseille – Lipsko 5:2 (kon.)
FC Salzburg
4:1 (0:0)
Lazio Rím
Štvrtok 12.04.2018, 21:05 • Red Bull Arena, Salzburg • Európska liga • Štvrťfinále

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 7:5. (23:02:16)

Daburr pri ceste k rohovej zástavke vyburcoval domácich fanúšikov a je koniec! Domáci to dokázali a aj napriek faktu, že si z Rímu odniesli nepríjemnú prehru 4:2 dnes dokázali vyhrať a postúpiť do semifinále Európskej ligy. Všetko najprv vyzeralo nádejne pre Lazio, pretože v prvom polčase nepadol ani jeden gól, čo by znamenalo postup pre Talianský klub. V druhom polčase sa však roztrhlo vrece s gólmi, najprv síce otvoril skóre Immobile, čo však ale nakoplo domácich. Tí sa hneď odplatili a o minútu neskôr vyrovnal Dabbur. Potom prišla skvelá štvorminútovka, v ktorej dali domáci tri góly a rozhodli o postupe. Ja sa s vami od tohto hektického zápasu lúčim a prajem vám dobrú noc.

90+4

90+3
    A domáci fanúšikovia šalejú, Dabbur ide rozohrávať rohový kop a zdvíha ruky, je mu jasné, že sa už nič nestane.

90+2
    Žltú kartu dostáva André Ramalho (FC Salzburg).
    Žltú kartu dostáva Alexander Walke (FC Salzburg).

90+2
    Immobile teraz mieril sám na bránu! Pri súboji však zhodil na zem brániaceho Lainera a píska sa! Faul.

90+1
    Parolo teraz vypálil spoza šestnástky, jeho strela bola ale zblokovaná. Lazio hrá vabank.

90+1
    Rozhodca nadstavuje štyri minúty!

90
    Začína sa nám posledná minúta zápasu, po ľavej strane sa snaží zaútočiť Lukaku, ten je ale dobre odzbrojený obranou domácich.

89
    Žltú kartu dostáva Sergej Milinković-Savić (Lazio Rím).

89
    Tréner Lazia je teraz napomínaný hlavným rozhodcom.

89
    A domácim sa nepodarilo nič vymyslieť, Strakoš rozohráva päťku na krátko.

88
    Dabbur bude rozohrávať ďalší roh Salzburgu.

87
    A Immobile si nabiehal do pokutového územia na center, padá na zem! Tak z toho penalta nebude aj keď ho Ramalho pomerne tvrdo poslal k zemi.

87
    A z tribún počuť obrovský rev fanúšikov.

86
    Čas sa kráti a domáci sú pri lopte. Walke bude po nepresnej strele Lulića rozohrávať päťku.

85
    Striedanie v tíme FC Salzburg: z ihriska odchádza Reinhold Yabo, prichádza Takumi Minamino.

83
    Immobile sa teraz dostal do veľkej šance a v ceste mu stál len Walke, ktorý sa proti nemu rozbehol a sklzom zabránil gólu. Immobile si ešte pýtal penaltu, to však u hlavného rozhodcu neprešlo.

83
    Čas sa kráti, nová sila Anderson sa po ľavej strane snažil dostať pred Walkeho, skúsil aj vystreliť, jeho strela ale končí v náručí domáceho brankára.

Ján Vojtaššák

Góly: 56. Dabbur, 72. Haidara, 74. Hwang, 76. Lainer – 55. Immobile

Karty:   60. Ulmer (SLZ), 90+2. Ramalho (SLZ), 90+2. Walke (SLZ) – 65. Lucas Leiva (LAZ), 65. Luiz Felipe (LAZ), 89. S. Milinković-Savić (LAZ)

Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 7:5.
    FC Salzburg: Walke (C) – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, Schlager, Valon Beriša – Yabo (85. Minamino) – Hwang (79. Gulbrandsen), Dabbur.
    Náhradníci: Stankovic – H. Wolf, Minamino, Gulbrandsen, Farkas, Pongračić, Mwepu.

Lazio Rím: Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Radu – Basta (61. J. Lukaku), Parolo, Lucas Leiva (79. Nani), S. Milinković-Savić (70. Anderson), Lulić (C) – Immobile, Alberto.
    Náhradníci: Guerrieri – J. Lukaku, Nani, Anderson, F. Caicedo, Cáceres, Murgia.
    05.04.2018
    Lazio - Salzburg 4:2

Góly: 8. Lulić (Basta), 49. Parolo (Alberto), 74. Anderson, 76. Immobile (Lucas Leiva) – 30. Valon Beriša (pen.), 71. Minamino (Dabbur)

Karty:   28. Basta (LAZ), 30. Lulić (LAZ), 45+3. Parolo (LAZ) – 83. Schlager (SLZ), 84. Samassékou (SLZ)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 16:21.