Toronto – NJ Devils 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 6:4 (kon.) | Montreal – Arizona 4:5 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Tampa Bay – Dallas 6:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 6:4 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 3:2 (3:2 po s.n.) | Colorado – Washington 6:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 1:4 (kon.)
Vancouver – Vegas 2:5 (kon.) | LA Kings – Boston 1:2 (kon.) | San Jose – Florida 0:2 (kon.)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 19:54)
    Radim Vrbata (FLA) (0 + 1, 1 střela na branku, čas na ledě 12:28)

Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 35

Florida Panthers: 28

Je konec zápasu. San Jose Sharks a Florida Panthers sehráli vyrovnaný duel, ale po výsledkové stránce se nakonec radují hosté. Domácí soupeře v první třetině přehrávali, potom ale Cats začali šlapat na plyn, což se jim vyplatilo. První a rozhodující trefu utkání zaznamenal na startu druhé třetiny Colton Sceviour, na konečných 2:0 poté upravoval Nick Bjugstad. Také Žraloci dali dvě branky, ale ani jednu rozhodčí neuznali. První kvůli ofsajdu, druhou pro nedovolené bránění brankáři. Střelecké trápení San Jose tedy i nadále pokračuje a svěřenci trenéra DeBoera mají na čem pracovat. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký prodloužený víkend.

59:40
    Ještě jeden puk vytečovaný do ochranné sítě a další vhazování před Robertem Luongem.

59:06
    Už jen poslední minuta ze třetí třetiny a vypadá to, že tohle San Jose Sharks nestihnou. Nahození Heeda od modré čáry nikdo z hráčů Sharks netečoval.

58:28
    Ani Dadonov neposlal puk do prázdného zařízení. Času i prostoru měl dostatek, kotouč mu ale asi nesedl dobře na hokejku.

58:06
    Keith Yandle vyhodil ze středního pásma na zakázané uvolnění, na první pokus se mu nepodařilo trefit odkrytou domácí branku.

58:01
    A je to opravdu tak. Oddechový čas pro San Jose. Poslední možnost pro domácí, jak s výsledkem ještě něco udělat.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty základní hrací doby, vhazovat se bude v útočném pásmu Žraloků. Uvidíme, zda si ještě domácí střídačka vybere oddechový čas.

57:30
    Martin Jones odjíždí na střídačku a San Jose Sharks to zkoušejí bez gólmana a se šesti hráči v poli.

57:15
    Času do konce moc nezbývá a je jasné, že Sharks budou muset začít riskovat.

56:15
    Meier dostal nabito od Tierneyho, ale z první netrefil polovinu odkryté Luongovy klece. Tady by to už floridský brankář jen hodně těžko stíhal.

56:02
    Tomáš Hertl vypálil z pravé strany. Jenže ani on dnes nemá potřebné střelecké štěstí. Tohle už byla třetí nebo čtvrtá větší šance českého útočníka v zápase.

55:34
    Hertlova formace se prezentovala v útočném pásmu aktivně, ale k zakončení se nedostala. Potom to ještě zkusil Couture, ale marně.

55:11
    Stejný technický přestupek také na druhé straně, takže opět následuje nové buly. Takhle kouskovaná hra za aktuálního stavu pochopitelně vyhovuje Floridě.

54:48
    Logan Couture uháněl za pukem po levém mantinelu, ale marně. Sharks je odpískáno zakázané uvolnění a Luongo si tak na chvíli bude moci oddechnout.

54:30
    Burnsova střela nahozením opět skončila jen na zadním mantinelu. Potom Luongo vytáhl parádní zákrok na poslední chvíli proti Meierovi.

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 21. Sceviour (Brickley, Trocheck), 53. Bjugstad (J. McGinn, Vrbata)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Heed – Hertl, Couture, Pavelski – Donskoi, J. Thornton, M. Karlsson – Bødker, Tierney, Labanc – Meier, Goodrow, J. Ward.
    Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, McCoshen, Weegar – Huberdeau, Barkov, Dadonov – Hunt, Trocheck, Vrbata – J. McGinn, Bjugstad, Sceviour – Brickley, Balisy, Haley.

Rozhodca: Kowal, L'Ecuyer – MacPherson, Gawryletz

Diváci: 16 411