Lyon – Metz 2:0 (kon.) | Toulouse – Saint-Étienne 0:0 (kon.) | Lille – Marseille 0:1 (kon.)
Toulouse FC
0:0 (0:0)
AS Saint-Étienne
cz Nedeľa 29.10.2017, 17:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Ligue 1 Uber Eats • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, tři zápasy dnes zakončí 11. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy, jako druhý přijde na řadu zápas týmů ze středu tabulky, Toulouse a Saint-Étienne. Mírným favoritem je prvně zmíněný tým.

Toulouse

Domácím patří jedenáctá pozice se čtrnácti body a tříbodovou ztrátou na svého dnešního protivníka. Na svém stadionu se jim poměrně daří, ze čtyř duelů zvítězili ve třech případech, prohráli pouze s Bordeaux a to navíc těsně 0:1, vstřelili deset branek a o polovinu méně inkasovali. Nejlepším střelcem týmu je se třemi přesnými zásahy Švéd Jimmy Durmaz.

Saint-Étienne

Hostujícímu celku patří sedmá pozice, ze čtyř venkovních utkání jednu polovinu vyhrál a druhou prohrál, vstřelil tři branky, zatímco pětkrát inkasoval. Tabulku střelců vede se čtyřmi góly Francouz Jonathan Bamba.

Posledních pět vzájemných zápasů

Toulouse – Saint-Étienne 0:3
    Saint-Étienne – Toulouse 0:0
    Toulouse – Saint-Étienne 2:1
    Toulouse – Saint-Étienne 1:1

Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop "C", Jullien, Moubandje – Imbula, Blin – Somália, Jean, Gradel – Delort.
    Náhradníci: Goicoechea – Sylla, Yago, Cahuzac, Sangaré, Sanogo, Toivonen.

AS Saint-Étienne: Ruffier "C" – Gabriel Silva, Théophile-Catherine, Lacroix, M'Bengue – Dabo, Pajot, Maiga – Hamouma, Bamba, Hernani.
    Náhradníci: Moulin – F. Pogba, Janko, Selnaes, Dioussé, Monnet-Paquet, Söderlund.

Rozhodčí: J. Brisard – P. Jeanne, B. Pages.

1

3
    Nepřesná přihrávka hostů končí u Lafonta, který rozehrává na krátko.

5
    Somalia střílel z voleje pouze do protihráče před sebou.

5
    Jeden z hráčů Toulouse zahrál rukou a jeho tým se tak musí stáhnout.

7
    Hostům byl odpískán ofsajd, ovšem opakovaný záběr ukázal, že chybně.

9
    Gradel neodcentroval před hostující bránu přesně, míče se zmocnil soupeř.

11
    Amian se snažil rychle přihrát do pokutového území, to se mu nepovedlo, stejně tak ani jeho následná snaha, kdy se dožadoval rohového kopu.

12
    Obrovská šance hostí zůstává nevyužita. Hamouma se zjevil za soupeřovou obranou, obešel brankáře a poté měl před sebou už jen odkrytou bránu, v pádu však mířil pouze do boční sítě. Je pravda, že střeleckou pozici neměl zrovna ideální, ale takové šance by se i tak měly rozhodně proměňovat.
    12.

15
    Domácí si teď dlouho přihrávají na své polovině a vyčkávají na správný okamžik k útoku.

16
    Držení míče po čtvrt hodině hry: 63 % – 37 %.

18
    Velké nepřesnosti na obou stranách, děj hry se odehrává daleko od obou branek.

19
    Až nyní na konci 19. minuty musel zasáhnout Ruffier, ale nebylo to nic těžkého, míč jedoucí po zemi pouze schoval do náruče.

20
    Podruhé zastavuje hostující tým ofsajd, tentokrát správně odmávaný.

23
    Domácí rozehrají rohový kop.

24
    Maiga byl dle mínění hlavního arbitra faulován a Toulouse tak přichází o míč.

24
    Moubandje se svíjí v křečích na travnaté ploše, sudí k němu volá zdravotníky.

25
    Domácí hráč si v souboji s Bambou přisedl koleno, bylo to nezaviněné, ale rozhodně bolestivé. Těžko říct, zda bude moci pokračovat dál.

27
    Nakonec se domácí hráč pokouší bolest rozchodit, tak uvidíme, míč drží jeho mužstvo.

28
    Lafont po malé domů odkopává míč daleko od své brány.

30
    Přetažený balón končí za domácí bránou a o rozehrávku se postará Lafont.

32
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jacques François Moubandje, přichází Steeve Yago. Tak přeci jen to domácí fotbalista nevydržel a kvůli zranění musí střídat ještě před koncem první půle.

33
    Delort už byl připraven zakončovat do odkryté brány, přihrávka na něj byla v poslední chvíli zblokována.

34
    Hra je přerušena, další z hráčů Toulouse zůstává ležet na trávníku.

35
    Byl To Jean, jehož udeřil M´Bengue do obličeje, hostující hráč po zásluze vidí žlutou kartu.

36
    Pěknou ránu před hranicí pokutového území vyslal k bližší tyči Jean, Ruffier se ale natáhl a balón bravurně vyrazil.
    36.

38
    Další dobrá standardka pro domácí celek, bude se Toulouse radovat z branky?

39
    Centr před bránu byl ale příliš přetažený a z šance tak nebylo nic.

41
    Imbula sebral míč, naběhl před pokutové území na střed, ovšem z dobré pozice pálil jen vysoko nad bránu. Tohle šlo řešit jistě lépe.

44
    Diop si vyskočil na letící míč, dokázal překonat hostujícího brankáře, ovšem toho na brankové čáře zastoupil Bamba, který míč zastavil a odkopl do bezpečí.

45+1
    Nastavují se dvě minuty.

45+1
    Žlutou kartu dostává Christopher Jullien (Toulouse FC).

45+2
    Hostující tým zastavuje už potřetí ofsajd.

45+2

Branku jsme v první půli neviděli, blízko k ní měly oba celky, ovšem Hamouma netrefil prázdnou bránu a Diopovu hlavičku zastavil na brankové čáře Bamba. Dočkají se fanoušci gólu ve druhé půli?

46

48
    Maiga za svůj atak na Yaga klidně mohl vidět žlutou kartu, bude to však jen přímý kop pro domácí tým.

49
    Zblokovaná rána z dálky přináší domácím rohový kop.

50
    Ruffier vyboxoval letící míč do bezpečí.

54
    Na hřišti se v posledních minutách nic neděje, mužstva si míč mezi sebou vyměňují a žádné šance tak k vidění nejsou.

58
    Jean pronikl až za hranici pokutového území, ale jeho ránu zastavil bránící protihráč.

59
    Těžko říct, zda Somália střílel nebo přihrával, tak či tak končí míč v zámezí.

61
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Giannelli Imbula, přichází Ola Toivonen.

65
    Opravdu není moc o čem psát, když obě mužstva spíše jen brání a na hřišti se tak nic neděje.

66
    Žlutou kartu dostává Digbo Maiga (AS Saint-Étienne).

67
    Po dlouhé době konečně nějaké vzrušení, Jeanův pokus sice končí nad bránou, ale je třeba pochválit domácího hráče za snahu.

69
    Souhra na jeden dotek hostům nevyšla, míč končí za postranní čárou.

70
    Rohový kop pro Toulouse.

71
    Míč tečoval někdo z domácích hráčů, ovšem pouze do rukavic Ruffiera, který neměl moc velkou práci.

72
    Domácí budou po faulu rozehrávat přímý kop.

73
    Toivonen hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, ale Ruffier dobře zasáhl. Nutno říct, že i kdyby to byl gól, pro ofsajd by neplatil.

74
    Žlutou kartu dostává Kévin Théophile-Catherine (AS Saint-Étienne).

75
    Somália se proletěl vzduchem a nyní se těžce zvedá ze země, hlavní arbitr faul nepíská.

76
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Hernani, přichází Kévin Monnet-Paquet.

76
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Corentin Jean, přichází Yaya Sanogo.

78
    Hamouma dnes podruhé ve velké šanci, z levé strany zkoušel zamířit ke vzdálenější tyči, ovšem Lafont jeho úmysl vystihl, natáhl se a míč vyrazil.

79
    Žlutou kartu dostává Ola Toivonen (Toulouse FC).

82
    Bamba s míčem dlouho tancoval na levé straně, nakonec přeci jen odcentroval, ale před bránou nikoho ze spoluhráčů nenašel.

83
    Sanogo hlavičkoval do protihráče, od kterého se míč odrazil asi metr vedle vzdálenější tyče hostující brány.

84
    Stejný hráč krátce na to upadl v pokutovém území, ale penalta se nepíská.

87
    Lehkou hlavičku Lafont zkrotil v rukavicích a rychle rozehrál.

88
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Alexander Söderlund.

90
    Sanogo střílel zblízka jen do protihráče, od kterého se míč odrazil do zámezí. Následuje roh.

90
    Diop byl v lepším postavení, než před chvílí jeho spoluhráč, hlavičkoval však slabě jen do rukavic brankáře.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90+3
    Domácí rozehrají od středové lajny, je to jejich možná poslední možnost.

90+4

Tak nakonec ani druhá půle branku nepřinesla a oba týmy se tak rozchází smírně. S ohledem na průběh zápasů je remíza nejspíš spravedlivá.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek poslední říjnové neděle. Na shledanou. (18:57:38)

Petr Frömel

Góly:

Karty:   45+1. Jullien (TOU), 79. Toivonen (TOU) – 35. M'Bengue (SET), 66. Maiga (SET), 74. Théophile-Catherine (SET)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 16:19.
    Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop, Jullien, Moubandje (32. Yago) – Imbula (61. Toivonen), Blin – Somália, Jean (76. Sanogo), Gradel – Delort.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Gabriel Silva, Théophile-Catherine, Lacroix, M'Bengue – Dabo (88. Söderlund), Pajot, Maiga – Hamouma, Bamba, Hernani (76. Monnet-Paquet).

Rozhodca: J. Brisard – P. Jeanne, B. Pages